'DREAM SCHOOL' is terug op NPO 3

zondag 12 september 2021

Het vijfde seizoen van 'DREAM SCHOOL', met bokslegende Lucia Rijker en rector Eric van 't Zelfde, ziet er anders uit dan we gewend zijn. Tien jongeren die om uiteenlopende redenen zijn vastgelopen in het reguliere onderwijs en nu zonder startkwalificatie thuis zitten, verblijven twee weken lang intern op een locatie in de Brabantse natuur.

'De plek is nieuw, het feit dat deze als ‘moeilijk’ te boek staande jongeren dit jaar blijven slapen ook.


Vanwege corona gaan de leerlingen met Lucia en Eric, chef-kok Karin, extra jongerenbegeleiders en het hele team in een zogenoemde 'bubbel'. Alleen de docenten, altijd getest, vliegen in en uit. Zij hebben één ding gemeen: allemaal willen ze hun passie overbrengen en deze drop-outs een nieuwe kijk op hun toekomst geven.

De docenten van dit jaar zijn: kunstenaar Lita Cabellut, meubelontwerper Piet Hein Eek, basketballer Chatilla van Grinsven, presentator en YouTuber Kaj Gorgels, strafrechtadvocaat Natacha Harlequin, hoogleraar sterrenkunde Vincent Icke, fotograaf en ex-dakloze Patrick van der Jagt, politicus Rob Jetten, psycholoog Thijs Launspach, presentator en schrijver Milouska Meulens, acteur Rick Paul van Mulligen, schrijver en acteur Nazmiye Oral, filmmaker Vincent Vianen, rapper Willie Wartaal, choreograaf Juvat Westendorp en cardioloog Janneke Wittekoek. En dan is er ook nog de Rotterdamse politiehond Bumper met zijn baasje Stephan Verwegen.

Lucia, Eric en de docenten zijn er op uit dat de jongeren met nieuwe inzichten en mogelijkheden naar huis gaan en hun leven daarmee op de rit gaan krijgen. Om dat doel te bereiken gaan ze geen gesprek uit de weg. Dat dit spanningen teweeg kan brengen, is evident. Maar de overwinningen die de jongeren uiteindelijk op zichzelf behalen en de stappen die zij, ook na 'DREAM SCHOOL', zetten richting een zelfgekozen toekomst maken alle moeite, frustratie en soms zelfs wanhoop van zowel de leerlingen zelf als Lucia, Eric en de docenten meer dan waard.

'DREAM SCHOOL', vanaf maandag 13 september om 21.15 uur bij de NTR op NPO 3.


DOSSIER: Najaar 2021: alle plannen, alle zenders! (NL)

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT Canvas logo

Vastbesloten zijn leven te beteren, vertrekt Kamal vanuit België naar Syrië om oorlogsslachtoffers te helpen. Maar eenmaal daar wordt hij ingelijfd in het leger. Thuis valt ondertussen zijn jongere broer Nassim ten prooi aan radicalisten. Hun moeder Leila wil koste wat het kost voorkomen dat Nassim in de voetsporen van Kamal treedt.

'Rebel', film uit 2022 van Adil El Arbi en Bilall Fallah met oa. Aboubakr Bensaihi, om 21.25 uur op VRT Canvas.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 17:10
    Witse
    18:04
    VRT NWS Update
  • 17:10
    A world of colours
    18:00
    The Black Swan
  • 17:30
    GameKeepers
    17:55
    Karrewiet
  • 17:10
    Welkom Aan Boord
    18:20
    Florentina
  • 17:50
    De Pfaffs
    18:30
    Home and Away
  • 17:15
    S.W.A.T.
    18:05
    Parks and Recreation
  • 17:40
    Motorway Cops: Catching Britain's Speeders
  • 17:10
    ER
    18:50
    Accused
  • 17:30
    Nonkel Jef
    18:00
    Sturm der Liebe
  • 17:10
    Nonkels
    17:55
    De Rechtbank
  • 17:50
    Big Sky
    18:45
    Family Law
  • 17:50
    Family Matters
    18:50
    Bar Rescue
  • 17:50
    A Place in the Sun
    18:50
    Retour Masters
  • 17:50
    Panic 9-1-1
    18:40
    Cold Justice
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 17:49
    Meesterwerk
    17:55
    Sixties To Six
  • 17:40
    de Chalet, 3 chefs, een feest
    18:15
    Bon Appetit
  • 16:55
    Call the Midwife
    17:55
    Death in Paradise
  • 17:50
    Below Deck
    18:45
    Grey's Anatomy
  • 17:10
    Tijd voor Max
    17:57
    Politieke Partijen
  • 17:00
    Mediterranean: life under siege
    18:00
    NOS Journaal 18.00 uur
  • 17:45
    Brugklas
    18:00
    De Proefkeuken