Dood Mathilde Willink onderzocht in nieuwe podcastserie 'Mathilde's Mysterie'

woensdag 27 januari 2021

Was de dood van Mathilde Willink zelfmoord of toch moord? Die vraag houdt familie en vrienden van de excentrieke muze van schilder Carel Willink al bijna 44 jaar lang bezig.

Sinds Mathilde op 25 oktober 1977 met een kogel door haar hoofd dood in haar hemelbed werd gevonden, is er altijd twijfel geweest over de ware toedracht. In de nieuwe AVROTROS- en NPO Radio 1-podcastserie 'Mathilde's Mysterie' gaan journalisten Babs Assink en Lammert de Bruin (makers van D'e Showbizzmoord') op zoek naar de waarheid.


Mathilde Willink (1938-1977) is in de jaren zeventig één van de bekendste society-figuren van ons land. Ze verwerft die bekendheid door haar huwelijk met kunstschilder Carel Willink en door haar opvallende kleding, haardracht en make-up, waardoor ze eruit ziet als een Lady Gaga avant-la-lettre. In haar creaties van ontwerper Fong Leng loopt ze in de jaren zeventig als een wandelend kunstwerk door Amsterdam en is ze een graag geziene gast op premières en openingen.

Na de geruchtmakende scheiding van Carel Willink lijkt Mathilde zichzelf echter kwijt te raken. In interviews spreekt ze vaak over zelfmoord. Dat concludeert uiteindelijk ook de politie. Maar is dat werkelijk de reden van haar dood? Mathilde’s familie en vrienden hebben dat nooit geloofd, want daarvoor zijn de omstandigheden rondom haar dood, vol drugs, maffia en bedreigingen, te verdacht. Zo voelde Mathilde zich bedreigd en is er nooit echt duidelijkheid gekomen over de rol van roddeljournalist Henk van der Meijden, die (onder de neus van de politie) 8 zakjes cocaïne bij Mathilde's dode lichaam zou hebben weg gesmokkeld. Zelfs oud hoofdcommissaris Gerard Toorenaar van de Amsterdamse politie is altijd blijven twijfelen aan de officiële lezing van zelfmoord.

In de zesdelige podcastserie 'Mathilde's Mysterie' gaan de makers van de succesvolle podcastserie 'De Showbizzmoord' op zoek naar de ware toedracht van Mathilde Willinks dood. Ze spreken onder anderen zangeres en goede vriendin Imca Marina, filmjournalist Rene Mioch (die Mathilde de avond voor haar dood interviewde), roddeljournalisten en vrienden Joop van Loon en Ger Lammens, biografe Lisette de Zoete, kunstschilder en ex-geliefde Adrian Stahlecker, en Mathilde’s zus Cerilla de Doelder over het opzienbarende leven van Mathilde Willink. Ook zijn er unieke fragmenten te horen van enkele laatste interviews die Mathilde Willink in de weken voor haar dood gaf.

En samen met Cold Case forensisch expert Carina van Leeuwen van de Amsterdamse politie en oud-rechercheur Willem Doorn zal het hele politiedossier, dat destijds zelfmoord concludeerde, opnieuw tegen het licht worden gehouden. In de laatste aflevering de conclusie: wie of wat zat er achter de dood van Mathilde Willink?

Beluister hier de trailer.

'Mathilde's Mysterie', een podcast van AVROTROS en NPO Radio 1 is vanaf 28 januari te beluisteren in je favoriete podcast-app.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Kastaars! 2025

De Kastaars! zet het strafste Vlaamse mediatalent van het voorbije jaar in de kijker. VRT, DPG Media, Play Media en Streamz bundelen opnieuw de krachten voor een grootse live­show op tv. Het Vlaamse publiek kon op zijn favorieten stemmen in zeven verschillende categorieën: mediapersoonlijkheid, programma, fictiereeks, nieuwkomer, radioprogramma, podcast en contentcreator. Tijdens de liveshow kan er nog gestemd worden op de top 4 in de categorie 'programma'.

'Kastaars!', om 20.30 uur op VRT 1, VTM en Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:30
    Kastaars!
    00:45
    Journaallus
  • 20:15
    Better
    00:20
    A Very Royal Scandal
  • 20:15
    VRT NWS journaal met VGT
    04:50
    Geen uitzending
  • 20:30
    Kastaars!
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 20:30
    65
    22:15
    Te bepalen
  • 20:30
    Champions
    03:15
    Geen uitzending
  • 20:30
    Motorway Cops: Catching Britain's Speeders
  • 20:35
    9-1-1: Lone Star
    00:50
    Geen uitzending
  • 20:30
    Nonkel Jef
    22:00
    Wordt aangekondigd
  • 20:30
    Kastaars!
    05:00
    Geen uitzending
  • 20:20
    NCIS
    01:00
    Criminal Minds
  • 20:35
    Kong: Skull Island
    06:40
    Seal Team
  • 20:35
    Het Perfecte Plaatje
    06:25
    Embarrassing Bodies
  • 20:30
    Murder: Fight for the Truth
    05:00
    Geen uitzending
  • 20:52
    Alle Zaken op een Rijtje
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 20:37
    Roger
    00:00
    Oh What A Night
  • 20:40
    Bon Appetit
    04:35
    Chris Cooks Cymru
  • 20:00
    Silent Witness
    00:45
    Murdoch Mysteries
  • 20:25
    Futurama
    06:40
    Storage Wars
  • 20:30
    The Connection
    06:15
    Ik vertrek XL
  • 20:25
    Verborgen verleden
    03:45
    Nieuwsuur
  • 20:25
    The Sandhamn Murders
    06:55
    Ziggy en de Zootram