Dood Mathilde Willink onderzocht in nieuwe podcastserie 'Mathilde's Mysterie'

Was de dood van Mathilde Willink zelfmoord of toch moord? Die vraag houdt familie en vrienden van de excentrieke muze van schilder Carel Willink al bijna 44 jaar lang bezig.
Sinds Mathilde op 25 oktober 1977 met een kogel door haar hoofd dood in haar hemelbed werd gevonden, is er altijd twijfel geweest over de ware toedracht. In de nieuwe AVROTROS- en NPO Radio 1-podcastserie 'Mathilde's Mysterie' gaan journalisten Babs Assink en Lammert de Bruin (makers van D'e Showbizzmoord') op zoek naar de waarheid.
Mathilde Willink (1938-1977) is in de jaren zeventig één van de bekendste society-figuren van ons land. Ze verwerft die bekendheid door haar huwelijk met kunstschilder Carel Willink en door haar opvallende kleding, haardracht en make-up, waardoor ze eruit ziet als een Lady Gaga avant-la-lettre. In haar creaties van ontwerper Fong Leng loopt ze in de jaren zeventig als een wandelend kunstwerk door Amsterdam en is ze een graag geziene gast op premières en openingen.
Na de geruchtmakende scheiding van Carel Willink lijkt Mathilde zichzelf echter kwijt te raken. In interviews spreekt ze vaak over zelfmoord. Dat concludeert uiteindelijk ook de politie. Maar is dat werkelijk de reden van haar dood? Mathilde’s familie en vrienden hebben dat nooit geloofd, want daarvoor zijn de omstandigheden rondom haar dood, vol drugs, maffia en bedreigingen, te verdacht. Zo voelde Mathilde zich bedreigd en is er nooit echt duidelijkheid gekomen over de rol van roddeljournalist Henk van der Meijden, die (onder de neus van de politie) 8 zakjes cocaïne bij Mathilde's dode lichaam zou hebben weg gesmokkeld. Zelfs oud hoofdcommissaris Gerard Toorenaar van de Amsterdamse politie is altijd blijven twijfelen aan de officiële lezing van zelfmoord.
In de zesdelige podcastserie 'Mathilde's Mysterie' gaan de makers van de succesvolle podcastserie 'De Showbizzmoord' op zoek naar de ware toedracht van Mathilde Willinks dood. Ze spreken onder anderen zangeres en goede vriendin Imca Marina, filmjournalist Rene Mioch (die Mathilde de avond voor haar dood interviewde), roddeljournalisten en vrienden Joop van Loon en Ger Lammens, biografe Lisette de Zoete, kunstschilder en ex-geliefde Adrian Stahlecker, en Mathilde’s zus Cerilla de Doelder over het opzienbarende leven van Mathilde Willink. Ook zijn er unieke fragmenten te horen van enkele laatste interviews die Mathilde Willink in de weken voor haar dood gaf.
En samen met Cold Case forensisch expert Carina van Leeuwen van de Amsterdamse politie en oud-rechercheur Willem Doorn zal het hele politiedossier, dat destijds zelfmoord concludeerde, opnieuw tegen het licht worden gehouden. In de laatste aflevering de conclusie: wie of wat zat er achter de dood van Mathilde Willink?
'Mathilde's Mysterie', een podcast van AVROTROS en NPO Radio 1 is vanaf 28 januari te beluisteren in je favoriete podcast-app.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Kijkcijfers: 6 en 7 mei 2026
- Een laatste groet aan Hans Otten: Play brengt zondag eerbetoon 'Helemaal Hans'
- Goedenavond Nederland dit seizoen om en om gepresenteerd door Welmoed Sijtsma en Sam Hagens
- Realityserie André Hazes dit najaar te zien bij Videoland en RTL 5
- Studio 100 en Radio 2 presenteren gloednieuwe feelgood musical vol nostalgie 'Hallo Radio 2!'
- Coaches Maarten & Dorothee ontdekken hun stoel voor de liveshows van The Voice: 'Nu voelt het voor echt'
- EO zendt 'Attenborough: Wild London' uit op 100e verjaardag van Sir David Attenborough
- Vrijdag in 'Meldpunt Actueel': AOW-korting terecht of onterecht?
- Isabelle Beernaert zet de puntjes op de i in 'So You Think You Can Dance'
- Wining & dining met 'slechte urinestraal' en 'ammoniakgeur' in 'Celebrity MasterChef Vlaanderen'
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Groeiend succes voor Kai Merckx op JOE: extra show op vrijdagochtend
- Qmusic brengt K3 en Donnie samen voor het Foute Anthem van 2026
- Luistercijfers: Beste aprilmaand ooit voor radio van DPG Media
- JOE-dj's Coen & Sander gaan de strijd aan met de swipe-verslaving en introduceren 'Mei Smartphonevrij'
Multimedia SPOTLIGHT
-
'The Miniature Wife' is nu nieuw te zien op Streamz -
Er zijn nieuwe verleidsters op 'Temptation Island' -
Thomas Smith en Begijn le Bleu blikken terug op auditie 'SYTYCD' -
Bart De Wever ongewoon in 'A-typisch' -
'Heel Mijn Hart': Verliefdheid na verlies? -
Check nu de teaser van 'House of the Dragon' -
Annelies viert haar 25ste cosmetische ingreep met een Plastic is Fantastic-feest -
Deze talenten stoten door naar de liveshows van 'The Voice' -
Ward Lemmelijn toont geheim mentaal wapen -
Heeft Alex Callier een nieuwe zangeres voor Hooverphonic gevonden? -
Camilia Blereau doet Hugo Sigal schrikken in 'Familie' -
Bloeit er iets moois in 'So You Think You Can Dance'? -
Andy Peelman confronteert jonge ondernemer in 'Ze Zeggen Dat' -
Nieuw seizoen 'Alloo bij de Wegpolitie' bij VTM GO+ -
Cross Battles beloven vuurwerk in 'The Voice van Vlaanderen' -
Dit is de afvaller na de vijfde aflevering van 'De Mol' -
Nicky zoekt noodgedwongen grotere woning in 'Blind Gekocht' -
Repetitie loopt mis in 'So You Think You Can Dance' -
Dit is de releasedatum van 'Heartstopper Forever' -
Kijk vrijdag eerste studioshow van 'So You Think You Can Dance' -
Kijk nu de hilarische trailer van 'STRIKE!' op Streamz -
Aster Nzeyimana over zijn mediatransfer in 'Achter de Schermen' -
Cerina wijst Marthe en Matthias terecht in 'Huis Gemaakt' -
Kijk nu de trailer van het nieuwe seizoen 'Temptation Island' -
'Flashback' duikt in de wilde jaren van JIM -
Dit is de afvaller na aflevering 4 van De Mol -
'De Container Cup' is back baby! -
Fehmy wordt opvallend stil in nieuwe woning -
Kijk binnenkort het nieuwe seizoen van 'Amsterdam Centraal 24/7' -
Het verjaardagsfeest van Kiki loopt volledig uit de hand
Kijktip van de dag
Ontdek de programma's van vandaag in onze tv-gids.



































