Donderdag in 'Danny's Wereld': zwarte toto

woensdag 8 december 2021

In de laatste aflevering van dit seizoen onderzoekt Danny Ghosen de zwarte toto: een illegale miljoenenbusiness waarin diverse gokbendes door het hele land sportweddenschappen aanbieden.

Onlangs heeft de Nederlandse overheid vergunningen verstrekt aan tien aanbieders van online kansspelen. Veel Nederlanders gokten al online maar dit was in feite illegaal. Met de nieuwe gokwet hoopt de overheid onder meer déze illegale gokpraktijken in te kunnen perken.


De zwarte toto wordt al tientallen jaren georganiseerd in cafés, voetbalkantines en koffiehuizen, en is door de smartphone nog toegankelijker geworden. Danny spreekt met een gokker die duizenden euro’s verloor aan het spel. 'Je gokt op krediet van iemand anders. Je sluit een soort van lening af, die je moet betalen. Er is geen rem, al sta je in de min, je kan blijven doorspelen, gewoon duizend euro inleggen.' Ook spreekt Danny een voormalig eigenaar van een koffiehuis wiens gasten gretig gebruik maakten van de mogelijkheid om illegaal geld in te zetten op allerlei sportwedstrijden: 'Ik denk dat vele cafés zo hun geld verdienen. Sommigen verkopen hasj onder de tafel, anderen laten toto spelen. Met alleen koffie, thee en spelletjes maak je geen winst.'

Dit is de laatste aflevering van 'Danny's Wereld' van dit seizoen. In het voorjaar van 2022 is 'Danny's Wereld' terug.

'Danny's Wereld', donderdag 9 december om 21.05 uur bij de VPRO op NPO 2 en 17.00 uur op YouTube.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'22/3: Tien Jaar Geleden' (VRT)

Tien jaar na de aanslagen van 22 maart 2016 brengt VRT NWS een unieke historische en maatschappelijke documentaire op basis van een zorgvuldige selectie van beelden van bewakingscamera's. VRT NWS bekijkt de beelden van deze gitzwarte dag met elf slachtoffers, nabestaanden, speurders en hulpverleners. Welke impact hebben de aanslagen gehad op hun leven en waar staan ze vandaag? Hoe houden we de collectieve herinnering in stand voor de huidige en toekomstige generaties?

'22/3 Tien Jaar Geleden', om 20.45 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 02:15
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 00:00
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 21:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 02:15
    Geen uitzending
    00:25
    The Good Doctor
  • 02:25
    Geen uitzending
    00:20
    Mr. Frank Visser doet uitspraak
  • 01:20
    Geen uitzending
    01:00
    The Big Bang Theory
  • 01:05
    Geen uitzending
    00:25
    All New Traffic Cops
  • 01:05
    Geen uitzending
    15:30
    Baywatch
  • 01:00
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 03:00
    Geen uitzending
    01:20
    De Tafel van Gert
  • 03:05
    New Girl
    01:05
    Fuller House
  • 02:15
    Geen uitzending
    01:30
    Bar Rescue
  • 02:25
    Geen uitzending
    01:35
    Botched
  • 02:00
    Geen uitzending
    01:05
    FBI
  • 01:03
    Herhalingslus
    01:07
    Z-Cocktail
  • 03:08
    Tooldokter
    00:00
    Oh What A Night
  • 03:00
    Bon Appetit
    01:25
    Winterse Kost
  • 03:00
    Return to Paradise
    01:30
    Darby and Joan
  • 03:10
    Scrubs
    01:25
    First Dates Australia
  • 03:10
    NOS Journaal
    01:05
    Pauw & De Wit
  • 02:30
    Eus' Boekenclub
  • 02:50
    Eva
    01:10
    Van Roosmalen & Groenteman