Derde editie van De 538 Ochtendrun voor het Prinses Máxima Centrum

donderdag 6 november 2025

5,38 kilometer om zoveel mogelijk geld op te halen. Op zaterdag 14 maart vindt in het Olympisch Stadion in Amsterdam de derde editie van De 538 Ochtendrun plaats. Na de indrukwekkende verhalen van Jeroen de Sponsorloper en Jade in eerdere jaren, staat deze editie in het teken van de zestienjarige Emelie.

Zij verloor haar zicht door een hersentumor, maar zit vol energie en levenslust. Met haar verhaal wil ze aandacht vragen voor kinderen met kanker en de noodzaak van snellere, betere diagnoses. Het team van De 538 Ochtendshow komt daarom opnieuw in actie met De 538 Ochtendrun: luisteraars, bekende Nederlanders en dj's van Radio 538 doen allemaal mee aan de run van 5,38 kilometer om zoveel mogelijk geld op te halen voor het Prinses Máxima Centrum voor kinderoncologie.


Het doel van de 538 Ochtendrun
Ieder jaar krijgen zo’n 600 kinderen in Nederland de diagnose kanker, nog altijd overlijden per week 2 tot 3 kinderen aan deze ziekte. De groep die overleeft wordt gelukkig steeds groter, maar de behandeling kent vaak forse bijwerkingen. De late effecten daarvan zijn in veel gevallen ingrijpend. Voor een kind met kanker is tijd van levensbelang. Hoe sneller het Prinses Máxima Centrum weet om welk type tumor het gaat, hoe eerder zij de best mogelijke behandeling op maat kunnen starten, met zo min mogelijk bijwerkingen. De 538 Ochtendshow zamelt met De 538 Ochtendrun dit jaar geld in voor drie innovatieve technologieën waarmee nog sneller en nauwkeuriger vastgesteld kan worden om welk tumor type het gaat. Met deze technologieën kan het Prinses Máxima Centrum de onzekere periode tot de diagnose verkorten, kinderen sneller de best mogelijke behandeling geven en daarmee de kans op genezing vergroten.

Emelie is één van de kinderen die kanker heeft en daar ingrijpend blijvend effect van ondervindt: ze verloor haar zicht door een hersentumor. Drieënhalf jaar geleden stond Emelie (toen twaalf jaar) nog zorgeloos op de ski’s, maar een paar weken na thuiskomst ging haar zicht in rap tempo achteruit. De oorzaak: een hersentumor.

Emelie: 'Ik weet hoe het is als je te horen krijgt dat je kanker hebt en je leven voorgoed verandert. Daarom gun ik alle kinderen dat zij in de toekomst niet alleen sneller de juiste diagnose krijgen, maar ook 100% genezen en zonder blijvende schade verder kunnen leven.'

Samen het verschil maken
De 538 Ochtendshow doet 14 maart live verslag vanuit het Olympisch Stadion, samen met Bas Smit (ambassadeur van het Máxima en vriend van de ochtendshow), andere ambassadeurs van het Máxima, bekende Nederlanders en artiesten die meelopen, optreden of luisteraars aanmoedigen. Samen maken ze die dag het verschil, voor alle kinderen met kanker.De ticketverkoop start op donderdag 27 november en het inschrijfgeld bedraagt €538,-. Daarnaast wordt volop actie gevoerd voor sponsoring van de lopers en het ophalen van losse donaties. De volledige opbrengst gaat naar het Prinses Máxima Centrum voor kinderoncologie. Aanmelden en/of doneren kan via 538.nl/run.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'De Box' (VTM)

In de finale strijden de laatste drie kandidaten om de felbegeerde overwinning. Wie kan het beste omgaan met het onverwachte? Niets is zeker, zelfs het bedrag waar ze al weken voor strijden niet. Slechts één iemand zal uiteindelijk de prijs verzilveren.

'De Box', om 20.35 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 06:40
    Dodo
    06:00
    Mr. Magoo
  • 06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
    06:00
    Sta op met Radio 2
  • 06:35
    Dropje
    04:50
    Geen uitzending
  • 06:40
    Vegesauriërs
    01:10
    Geen uitzending
  • 02:35
    Geen uitzending
    07:15
    The Motorway
  • 06:00
    Qmusic
    01:50
    Geen uitzending
  • 01:25
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 00:55
    Geen uitzending
    15:30
    Baywatch
  • 06:00
    Joe
    09:30
    Geen uitzending
  • 06:00
    Nostalgie: The Warming-up Show & Sta Op! met Véronique De Kock
    02:50
    Geen uitzending
  • 06:00
    This Is Us
    01:50
    So Help Me Todd
  • 06:35
    MacGyver
    02:25
    Geen uitzending
  • 06:05
    The Real Housewives of Beverly Hills
    02:40
    Geen uitzending
  • 06:05
    Shades of Blue
    02:15
    Geen uitzending
  • 04:29
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 06:35
    Feest in de lente 1
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 06:00
    De Chalet aan de Semois
    02:10
    Snel, Makkelijk & Lekker
  • 06:00
    Ms Fisher's Modern Murder Mysteries
  • 06:40
    Grey's Anatomy
  • 06:40
    NOS Journaal
    02:20
    NOS Journaal Laat
  • 00:50
    Nieuwsuur
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 06:35
    Raad eens hoeveel ik van je hou
    02:20
    Eva