De mantelzorgmakelaar: verdienmodel of onmisbare hulp voor mantelzorgers?

Is de mantelzorgmakelaar een ongewenst verdienmodel of de ultieme helpende hand voor de mantelzorger bij het aanvragen van thuiszorg?
Veel van de bijna vijf miljoen mantelzorgers in ons land zijn overbelast. Dat komt mede door de lokettenjungle waar ze mee te maken krijgen bij het regelen van hulp voor hun zorgbehoevende familielid. Tussenkomst van een mantelzorgmakelaar kan daarbij hulp bieden.
Vanwege de vergrijzing en het personeelstekort in de zorg wordt de mantelzorger de komende jaren zwaarder belast, terwijl die nu al vaak verdrinkt in een moeras van regels en regeltaken. Want hoe doe je een aanvraag voor de WMO, het PGB of de WLZ en hoe weet je waar je familielid recht op heeft? Steeds vaker wordt de hulp van een gediplomeerde mantelzorgmakelaar ingeroepen. Voor Dingeman van Tilborgh uit Sprang-Capelle kwam mantelzorgmakelaar Carola van de Griendt als geroepen. De gemeente schroefde zijn bestaande zorgindicatie terug naar een minimum. Een ingrijpende beslissing, want meneer van Tilborgh is halfzijdig verlamd, kreeg te maken met de gevolgen van een herseninfarct en heeft slokdarm- en longkanker. Zijn familie riep de hulp in van mantelzorgmakelaar Van de Griendt, die regelde dat er bezwaar gemaakt werd tegen deze herindicatie.
'Meldpunt Actueel' spreekt over de behoefte aan mantelzorgmakelaars met Mirjam Sterk, minister van Langdurige Zorg (CDA). Heeft het nieuwe kabinet oog voor de alsmaar toenemende regelgeving in de zorg en onderneemt zij actie tegen deze groeiende bureaucratie? In de studio spreekt Elles de Bruin met Harmen Krul (CDA) en Corrie van Brenk (50PLUS) over onnodige herindicaties, het woud aan regels en de mantelzorgmakelaar.
'Meldpunt Actueel', vrijdag 10 april om 19.50 uur bij MAX op NPO 2.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Fred van Leer deze zomer terug bij TLC met nieuw seizoen 'Say Yes To The Dress Benelux'
- 'Hier was ik niet klaar voor': eerste studioshow 'So You Think You Can Dance' zet Top 20 meteen onder hoogspanning
- Drie broers gaan na 30 jaar opnieuw samen in bad voor Viktor Verhulst in 'Brieven Aan Samson'
- Wanneer bescherming faalt, rest alleen nog verzet: de indringende dramaserie 'L’affaire Laura Stern'
- Nieuw seizoen 'Amsterdam Centraal 24/7' op National Geographic
- Kookavontuur Ruben Van Gucht aan zijden draadje na diepe snijwonde
- 'NPO Doc: Alles moet beter' op NPO 3
- Donderdag in 'Zembla': Gokkers in je tijdlijn
- 'Een sok op de werf?': Cerina wijst Marthe en Matthias terecht in 'Huis Gemaakt'
- Alcohol in het ziekenhuis en vrouwen op het voetbalveld: 'Ze Zeggen Dat' legt pijnpunten en clichés bloot
- Radio 1-luisteraars maken opnieuw statement voor vrede: 'Imagine' van John Lennon op nummer 1 in 'Radio 1 Classics 1000'
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Henkjan Smits valt in bij 'FM op 5'
- DINO wint MNM Start to dj 2026
Multimedia SPOTLIGHT
-
Kijk vrijdag eerste studioshow van 'So You Think You Can Dance' -
Kijk nu de hilarische trailer van 'STRIKE!' op Streamz -
Aster Nzeyimana over zijn mediatransfer in 'Achter de Schermen' -
Cerina wijst Marthe en Matthias terecht in 'Huis Gemaakt' -
Kijk nu de trailer van het nieuwe seizoen 'Temptation Island' -
'Flashback' duikt in de wilde jaren van JIM -
Dit is de afvaller na aflevering 4 van De Mol -
'De Container Cup' is back baby! -
Fehmy wordt opvallend stil in nieuwe woning -
Kijk binnenkort het nieuwe seizoen van 'Amsterdam Centraal 24/7' -
Het verjaardagsfeest van Kiki loopt volledig uit de hand -
Ex-coaches grijpen de macht in 'The Voice' -
Laura Tesoro zet haar twee kanonnen tegenover elkaar in 'The Voice' -
Netflix deelt officiële trailer van nieuwe actiethriller 'Man on Fire'
-
'Welkom in de praktijk van dokter Lemmelijn' -
'MasterChef'-jury krijgt het aan de stok met Ruben Van Gucht -
Netflix dropt trailer van tweede seizoen 'Haantjes' -
'True Crime Belgium' over de Bende van horen, zien en zwijgen -
Marco Borsato negende gast in 'Sergio in Italië' -
Deze 'Mol'-kandidaat moet na de derde aflevering naar huis -
Eerste 'Blind Gekocht'-koppel zorgt meteen voor verwarring -
Is deze 'kleine Bambi' de hiphoprevelatie van 'SYTYCD'? -
Kijk nu de trailer van 'Half Man' op HBO Max -
Emotionele Natassia past haar trouwjurk -
Het gaat stuiven in 'Thuis'! -
'Hakken over de Sloot' seizoen 2 is terug op Prime Video -
'Malcolm in the Middle: Life's Still Unfair' nieuw op Disney+ -
Bekim uit 'De Trein' krijgt oproep over gewapende man in station -
Dit zie je deze week in 'Hacked' op Streamz -
Ezra brengt zijn 94-jarige steunpilaar mee op het podium in 'SYTYCD'
Kijktip van de dag

Vijf jaar na hun eerste culinaire ontmoeting voor het programma 'Sergio over de grens' trekken Sergio Herman en Marco Borsato terug naar Toscane. In Firenze duiken ze in de wereld van gelato en gaan ze op zoek naar de perfecte fiore di latte. Met een eigen machine en artisanale melk probeert Marco het ultieme ijs te maken.
'Sergio in Italië: Marco 2026', om 21.50 uur op VTM.



































