Cartoon Network viert finale 'Adventure Time' met epische marathon

Na 8 jaar, 10 seizoenen en maar liefst 283 afleveringen beleeft popcultuurfenomeen 'Adventure Time' ('Tijd voor Avontuur') op 20 oktober zijn grote finale op Cartoon Network!
Om de apotheose van deze spraakmakende reeks te vieren serveert de zender die dag een 24 uur durende marathon, met als kers op de taart de special 'Come Along With Me': de spannende finale van de reeks!
'Adventure Time' mag zonder schroom een fenomeen genoemd worden. Volwassenen zijn gek op de verborgen lagen, jongeren gaan op zoek naar de talloze popcultuurreferenties en kinderen krijgen niet genoeg van de doldwaze avonturen van Finn, Jake, Princess Bubblegum, Marceline, Lumpy Space Princess en tal van andere vreemde personages.
Door de jaren heen is de animatiereeks uitgegroeid tot een wereldwijd geliefde franchise (meer dan 17 miljoen likes op Facebook), met vertakkingen in de videogame-, mode- en speelgoedwereld. De serie won 7 Emmy’s en sleepte daarbovenop nog eens 20 prestigieuze industrieawards in de wacht.
De reeks is een creatie van Pendleton Ward, die eerder z'n sporen verdiende als storyboard artist bij The Marvelous Misadventures of Flapjack. Tal van videogames, underground muziek, televisieseries en films dienden als inspiratie voor de reeks en populaire shows of producten (Nintendo, Dungeons & Dragons, The Legend of Zelda, Star Wars, ...) worden regelmatig op de korrel genomen.
De vele verwijzingen naar de moderne popcultuur en subtiele toespelingen op volwassen onderwerpen in combinatie met de kleurrijke animaties en surreële humor zorgen ervoor dat de reeks niet alleen bij kinderen maar ook bij een ouder publiek in de smaak valt, waardoor 'Tijd voor Avontuur' ('Adventure Time') een echte culthit geworden is bij jong en oud.
Ook op commercieel vlak boekte de reeks tal van successen. Zo zijn er onder andere langdurige deals met H&M, LEGO en Dr. Martens. In totaal werden er wereldwijd meer dan 400 licensing partnerships afgesloten. Recent voorbeeld is de samenwerking met Minecraft, waarbij de figuren uit de reeks speelbaar waren in het populaire videospel.
De epische finale van 'Adventure Time', de special 'Come Along With Me', is op 20 oktober om 14.05 uur te zien op Cartoon Network.
http://www.cartoonnetwork.nl
Meer artikels over Cartoon Network NL
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Metejoor zingt gloednieuwe begingeneriek van 'Familie': ontdek hem hier!
- 'De Ideale Wereld' verhuist na 10 jaar Canvas naar VRT 1: dit is de reden
- 'De Verhulstjes' verwelkomen nieuwe huishoudhulp: 'We love Nathalie'
- Qmusic viert 25 jaar met indrukwekkend lichtfestival in Mechelen: van Pommelien Thijs tot 'Het Geluid'
- Annechien Steenhuizen maakt comeback bij NOS Journaal na ruim twee jaar afwezigheid
- Cul De Bas gaat nog een stap verder in finale 'Got Talent': 'Nog meer risico'
- 'Welkom in de jaren 50': Van Drees tot Elvis en van Greet Hofmans tot de hoelahoep
- Zaterdag zie je het 'Herinneringen Top 50 concert' op NPO 3
- Wie wint 50.000 euro? Tien acts strijden om de overwinning in de finale van 'Got Talent'
- 'Hij is fantastisch grappig!': maakt Mechelen dé comeback van het seizoen in 'Mijn Restaurant'?
- Glazen Huis-dj Wijnand Speelman rent tot hij niet meer kan voor '3FM Serious Request'
- Luistercijfers: Qmusic weer marktleider, JOE groeit
- Radiostudio Qmusic blijft leeg: Domien en Anton maken middagshow bij luisteraars over de vloer
- Feestelijke sloteditie van Iedereen Klassiek brengt vijftienduizend muziekliefhebbers samen in Brugge
- Hoe doet hij het?! Sander stapt om 16.22 uur uit zijn studio zonder tijd en breekt eigen record
Multimedia SPOTLIGHT
-
Marie over de nieuwe poetshulp in 'De Tafel van Ruben' -
Maak kennis met de nieuwe poetshulp van 'De Verhulstjes' -
Dit is de nieuwe begingeneriek van 'Familie', gezongen door Metejoor -
Cul de Bas zoekt nog meer risico in de finale van 'Got Talent' -
Kijk mee binnen bij Vlaanderens grootste online sterren -
Mini Made2Move klaar voor de finale van 'Got Talent' -
Conner Rousseau in 'Anastasya op een Ander' -
Astrid Coppens over paniek tijdens haar eerste bevalling -
Verrassende plottwist in 'Love Island VIPS' -
Dit zijn de kandidaten van 'Dancing with the Stars 2026' -
Crisis bij LABO! -
Seizoensrevelatie Amber Piddington uitgeschakeld in 'De Slimste Mens ter Wereld' -
Kürt Rogiers over zijn exit in 'De Verraders' in 'De Tafel van Ruben' -
Noah offert bondgenoot Bert in 'De Verraders' -
'Gevangenisdirecteurs' toont schrijnende gevolgen van stakingen -
Faroek opent aanval op verrader Stephanie aan De Ronde Tafel -
Deze tactiek hanteert Pauline Slangen in 'Expeditie Robinson'
-
'Ik vind hem kleiner dan gedacht!' -
'Expeditie Robinson' start met stevige realitycheck -
Nieuwe vodcast 'Alloo Jambers – de Jambers tapes' -
Repetitie gaat mis voor Double Trouble in 'Got Talent' -
Oostende pakt allereerste vrijstelling in 'Mijn Restaurant' -
'Marc, mag ik uw onderbroeken?' -
'Blind Getrouwd'-koppel Mattias en Marjan nog steeds madly in love -
Netflix deelt de officiële trailer van 'Pride and Prejudice' -
Christina en Thira strijden om Donny in 'Love Island VIPS' -
Bekijk de trailer van 'Anastasya op een Ander' -
'Boer zkt Vrouw' sexier en spannender dan ooit -
Shauna: van euforie naar bittere exit in 'De Verraders' -
Kijk het nieuwe seizoen van 'The Mob' op Disney+
Kijktip van de dag

De tien finalisten brengen voor de laatste keer een gloednieuwe act. De jury kiest een top drie, waarna het publiek de winnaar bepaalt. Wie kroont zich tot winnaar van 'Got Talent' en gaat naar huis met de prijzenpot van 50.000 euro?
'Got Talent', om 20.45 uur op VTM.




































