Cartoon Network viert finale 'Adventure Time' met epische marathon

vrijdag 19 oktober 2018

Na 8 jaar, 10 seizoenen en maar liefst 283 afleveringen beleeft popcultuurfenomeen 'Adventure Time' ('Tijd voor Avontuur') op 20 oktober zijn grote finale op Cartoon Network!

Om de apotheose van deze spraakmakende reeks te vieren serveert de zender die dag een 24 uur durende marathon, met als kers op de taart de special 'Come Along With Me': de spannende finale van de reeks!


'Adventure Time' mag zonder schroom een fenomeen genoemd worden. Volwassenen zijn gek op de verborgen lagen, jongeren gaan op zoek naar de talloze popcultuurreferenties en kinderen krijgen niet genoeg van de doldwaze avonturen van Finn, Jake, Princess Bubblegum, Marceline, Lumpy Space Princess en tal van andere vreemde personages.

Door de jaren heen is de animatiereeks uitgegroeid tot een wereldwijd geliefde franchise (meer dan 17 miljoen likes op Facebook), met vertakkingen in de videogame-, mode- en speelgoedwereld. De serie won 7 Emmy’s en sleepte daarbovenop nog eens 20 prestigieuze industrieawards in de wacht.

De reeks is een creatie van Pendleton Ward, die eerder z'n sporen verdiende als storyboard artist bij The Marvelous Misadventures of Flapjack. Tal van videogames, underground muziek, televisieseries en films dienden als inspiratie voor de reeks en populaire shows of producten (Nintendo, Dungeons & Dragons, The Legend of Zelda, Star Wars, ...) worden regelmatig op de korrel genomen.

De vele verwijzingen naar de moderne popcultuur en subtiele toespelingen op volwassen onderwerpen in combinatie met de kleurrijke animaties en surreële humor zorgen ervoor dat de reeks niet alleen bij kinderen maar ook bij een ouder publiek in de smaak valt, waardoor 'Tijd voor Avontuur' ('Adventure Time') een echte culthit geworden is bij jong en oud.

Ook op commercieel vlak boekte de reeks tal van successen. Zo zijn er onder andere langdurige deals met H&M, LEGO en Dr. Martens. In totaal werden er wereldwijd meer dan 400 licensing partnerships afgesloten. Recent voorbeeld is de samenwerking  met Minecraft, waarbij de figuren uit de reeks speelbaar waren in het populaire videospel.

De epische finale van 'Adventure Time', de special 'Come Along With Me', is op 20 oktober om 14.05 uur te zien op Cartoon Network.


Persbericht Media Tornado/Cartoon Network
http://www.cartoonnetwork.nl
Meer artikels over Cartoon Network NL
Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm logo

Na veertien jaar wordt psychopaat Max Cady vrijgelaten. Hij heeft vanaf nu één doel: zich wreken op zijn advocaat Sam Bowden, die volgens hem verantwoordelijk is voor zijn lange verblijf in de gevangenis. Bowden heeft tijdens het proces immers belangrijke gegevens verzwegen over het meisje dat door Cady verkracht werd. De psychopaat begint de familie Bowden te treiteren en te pesten.

'Cape Fear', film uit 1991 met oa. Robert De Niro, om 23.30 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 14:05
    Sporza: Tour de France Femmes 2026
    18:15
    Clips
  • 13:00
    Zomerbeelden
    15:00
    Sporza: Clásica San Sebastián
  • 14:45
    Yetili vertelt
    14:54
    Rintje
  • 14:25
    Chicago Med
    15:30
    Q Sunset Concert
  • 14:40
    The Proposal
    16:30
    Een huis vol
  • 14:00
    The Irrational
    14:50
    Marry Me
  • 13:00
    Geen uitzending
    15:20
    Airwolf
  • 09:20
    Geen uitzending
    15:55
    La Brea
  • 14:25
    Geen uitzending
    14:55
    Joe
  • 14:40
    Friends
    15:40
    Komen Eten bij Nonkels
  • 14:10
    NCIS
    23:00
    Criminal Minds
  • 14:20
    Storage Wars
    15:45
    Two and a Half Men
  • 14:15
    Property Brothers
    15:10
    The Block Australia
  • 13:55
    Snapped
    16:40
    World's Most Evil Killers
  • 14:46
    CEO van mijn leven
    15:15
    Fleet TV
  • 14:44
    Het appartement
    15:00
    Vitamine 55
  • 14:20
    Het Weekmenu
    15:00
    Foodies & The City
  • 14:30
    Midsomer Murders
    15:25
    The Chelsea Detective
  • 14:35
    Burn Notice
    18:05
    White Collar
  • 12:00
    Pride Amsterdam - Canal Parade 2026
    15:45
    NOS Tour de France Femmes 2026
  • 14:40
    Sporen van Slavernij
    15:30
    Fryslân Dok
  • 14:40
    Bon Dia Brugklas! weekoverzicht
    15:30
    Windvanger