Cartoon Network viert finale 'Adventure Time' met epische marathon

vrijdag 19 oktober 2018

Na 8 jaar, 10 seizoenen en maar liefst 283 afleveringen beleeft popcultuurfenomeen 'Adventure Time' ('Tijd voor Avontuur') op 20 oktober zijn grote finale op Cartoon Network!

Om de apotheose van deze spraakmakende reeks te vieren serveert de zender die dag een 24 uur durende marathon, met als kers op de taart de special 'Come Along With Me': de spannende finale van de reeks!


'Adventure Time' mag zonder schroom een fenomeen genoemd worden. Volwassenen zijn gek op de verborgen lagen, jongeren gaan op zoek naar de talloze popcultuurreferenties en kinderen krijgen niet genoeg van de doldwaze avonturen van Finn, Jake, Princess Bubblegum, Marceline, Lumpy Space Princess en tal van andere vreemde personages.

Door de jaren heen is de animatiereeks uitgegroeid tot een wereldwijd geliefde franchise (meer dan 17 miljoen likes op Facebook), met vertakkingen in de videogame-, mode- en speelgoedwereld. De serie won 7 Emmy’s en sleepte daarbovenop nog eens 20 prestigieuze industrieawards in de wacht.

De reeks is een creatie van Pendleton Ward, die eerder z'n sporen verdiende als storyboard artist bij The Marvelous Misadventures of Flapjack. Tal van videogames, underground muziek, televisieseries en films dienden als inspiratie voor de reeks en populaire shows of producten (Nintendo, Dungeons & Dragons, The Legend of Zelda, Star Wars, ...) worden regelmatig op de korrel genomen.

De vele verwijzingen naar de moderne popcultuur en subtiele toespelingen op volwassen onderwerpen in combinatie met de kleurrijke animaties en surreële humor zorgen ervoor dat de reeks niet alleen bij kinderen maar ook bij een ouder publiek in de smaak valt, waardoor 'Tijd voor Avontuur' ('Adventure Time') een echte culthit geworden is bij jong en oud.

Ook op commercieel vlak boekte de reeks tal van successen. Zo zijn er onder andere langdurige deals met H&M, LEGO en Dr. Martens. In totaal werden er wereldwijd meer dan 400 licensing partnerships afgesloten. Recent voorbeeld is de samenwerking  met Minecraft, waarbij de figuren uit de reeks speelbaar waren in het populaire videospel.

De epische finale van 'Adventure Time', de special 'Come Along With Me', is op 20 oktober om 14.05 uur te zien op Cartoon Network.


Persbericht Media Tornado/Cartoon Network
http://www.cartoonnetwork.nl
Meer artikels over Cartoon Network NL
Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Pak Alles Wat Je Kan' (VTM/VTM GO)

Linda zingt zich van de markt naar TikTok terwijl ze blijft vechten tegen pech en vermoeidheid. Dj Youri geniet intussen van zijn bekendheid in Kortrijk, maar mist soms echte connecties. Welke droom dreigt als eerste te ontsporen?

'Pak alles wat je kan - Een Kamping Kitsch Club documentaire', om 22.55 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 19:00
    VRT NWS journaal 19u
    19:40
    Iedereen zomert
  • 18:20
    Force of Nature
    19:10
    Roman empire by train
  • 18:50
    #LikeMe
    19:15
    Grizzy & the Lemmings
  • 19:00
    VTM Nieuws
    19:45
    Het Weer
  • 18:30
    De Planckaerts
    19:05
    Home and Away
  • 18:45
    Community
    19:10
    The Simpsons
  • 18:45
    Motorway Cops: Catching Britain's Speeders
  • 18:55
    24
    20:35
    Based On A True Story
  • 18:45
    Chez Bompa Lawijt
    19:15
    De keuken van Sofie
  • 17:50
    Kopen Of Slopen?
    19:05
    De Grannies van Amsterdam
  • 18:50
    FBI: International
    20:35
    Elsbeth
  • 19:00
    Storage Wars
    19:35
    Most Outrageous Crimes
  • 18:15
    Love it or List it Australia
    19:25
    The Block Australia
  • 18:40
    Accident, Suicide, or Murder
    19:35
    Snapped
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 18:46
    Zelf gedaan, goed gedaan
    19:55
    De Classics van MENTpopradio
  • 18:55
    De Smaaktoerist
    19:25
    Culinair Thailand
  • 18:10
    Death in Paradise
    19:10
    Father Brown
  • 18:50
    Grey's Anatomy
  • 19:00
    Op Safari
    19:25
    Woeste Grond
  • 18:30
    Noord-Zuid-Oost-West
    19:10
    BinnensteBuiten
  • 19:00
    NOS Jeugdjournaal
    19:25
    Reizen Waes: de bucketlist