Bevlogen gesprekken in nieuwe seizoen 'Café Lazarus'

Op de late maandagavond voert presentator Marleen Stelling gesprekken met gepassioneerde en moedige gasten die de wereld willen veranderen. Wat houdt hen gaande en hoe blijven ze veerkrachtig?
Vanuit 'Café Lazarus' klinken in deze nieuwe vierdelige reeks krachtige en kwetsbare verhalen én natuurlijk muziek met soul. Dit seizoen schuiven onder andere Clarice Gargard, Alicja Gescinska, Chantal Suissa en Roelof ten Napel aan bij Marleen aan tafel. Acteur en theatermaker Bright Richards staat achter de bar en deelt zijn observaties over samenleven in divers Nederland.
Presentator Marleen Stelling: 'Ik word er enthousiast van dat er generatiegenoten zijn die de vinger op de zere plek leggen en zich niet laten ontmoedigen. Ik kan zelf mijn hoofd nog weleens breken over dingen die ik in de samenleving mis zie gaan; mensen die niet tot hun recht kunnen komen, die niet in het licht kunnen staan. Ook in dit nieuwe seizoen ga ik opnieuw het gesprek aan met wereldveranderaars. Met mensen die de wereld willen verbeteren en zich hier actief voor inzetten. Dat geeft mij hoop.'
Verzet en zusterschap
In de eerste aflevering is Clarice Gargard te gast. Ze is journalist, columnist voor NRC, was afgelopen jaar VN-vrouwenvertegenwoordiger en won een Gouden Kalf voor de documentaire 'Daddy and the Warlord/de waarheid over mijn vader'. Clarice neemt schrijver Karin Amatmoekrim mee naar het café. Marleen praat met hen over zusterschap, verzet, nieuwsgierigheid en echt naar elkaar luisteren. Ook is er blues van Michael Prins.
Leugens en waarachtigheid
In de tweede aflevering bezoekt de Pools-Belgische filosoof en schrijver Alicja Gescinska het café. Ze schrijft het essay voor de maand van de filosofie (verplaatst naar juni) met de naam 'Kinderen van Apate – over leugens en waarachtigheid'. Alicja houdt hierin een pleidooi voor de herwaardering van waarachtigheid in tijden van fake news en factfree politics. Ze neemt de gelauwerde Belgische schrijver en activist David Van Reybrouck mee. Marleen praat met hen over waarachtigheid, betrokkenheid en het terugwinnen van vertrouwen in de politiek. Berget Lewis brengt de soul in deze aflevering.
Pesach en Mimouna
Chantal Suissa is te gast in de derde aflevering. Ze stond aan de wieg van 'Mo & Moos', een dialooggroep waarin Joodse en islamitische twintigers en dertigers elkaar ontmoeten. Chantal neemt Fatima Akalai mee. Samen gaan ze met het Joodse Pasen - Pesach - voor de eerste keer Mimouna vieren. Mimouna werd in Marokko gevierd op de laatste dag van Pesach en is een feest van verbinding. Marleen praat met hen over framing, elkaar leren kennen en menselijkheid. Er is muziek van de Amsterdam Klezmer Band.
Jonge dichters en poëzie
Roelof ten Napel is te gast in de laatste aflevering en heeft net een nieuwe poëziebundel uitgebracht genaamd 'In het vlees'. De poëzie gaat over de vraag wat het betekent om pijn te lijden, lief te hebben en te sterven en voor wie je dat doet. Voor hem is dichten een proces dat lijkt op bezinning of meditatie. Ook Anne-Fleur van der Heiden zit aan tafel. Zij heeft recent de nieuwe bundel 'Zaailingen' uitgebracht. Poëzie raakt haar tot in haar ziel. Marleen praat met hen over hoe je in een paar regels een hele wereld kunt oproepen en ze lezen hun 'Paasgedicht' voor. Ook is er muziek van The Soul Preacher.
'Café Lazarus' is het tv-programma van Lazarus.nl, het progressief christelijke platform van de Evangelische Omroep.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- 'JAMES & co' stuurt Hanne undercover naar het optreden van de K3 Originals als mogelijke vervangster voor Karen
- Van dagschotels naar dementie: Danni 'Pascalleke' Heylen speelt tante Cleo in 'Florentina'
- 'Over de A4': de mensen achter het werk op de drukste snelweg van Nederland
- 'Je Zal Het Maar Hebben' viert 25ste seizoen
- Vijf nieuwe afleveringen KRO-NCRV's 'Carnavalshart' over feest, veerkracht en traditie
- Man wordt veroordeeld voor rijden onder invloed in Dendermonde, maar ontkent in 'De Rechtbank'
- Siska Schoeters overmand door emoties in 'Een Echte Job'
- 'Focus' onderzoekt: kan medisch onderzoek proefaapvrij?
- Dit zie je dinsdag in 'Geheimen van het Museum'
- NPO Doc: 'Daten voor Beginners' op NPO 2
- NPO Klassiek verdubbelt 'Filmmuziek Toplijst': grootste editie ooit met 400 scores
- Arno voert met 'Les yeux de ma mère' voor vijfde keer op rij 'Radio 1 Belpop 100' aan
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag vanuit Katwijk aan Zee
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Radio-dj’s Tom & Joe terug met eigen show op Qmusic
Multimedia SPOTLIGHT
-
Siska Schoeters overmand door emoties in 'Een Echte Job' -
Tinneke trekt ten strijde in 'Bestemming X' -
Konvooi-families op proef gesteld met 'schimmelteenwijn' van Bockie -
'Paul McCartney: Man on the Run' binnenkort te zien op Prime Video -
Kijk de trailer van Guy Ritchie's 'Young Sherlock' -
Netflix toont eerste beelden van tweede deel van 'Bridgerton' seizoen 4 -
De tijd dringt voor Lisa in 'Help, Mijn Man is Klusser' -
Stijn uit Oosterzele verdubbelde zijn jaarloon -
Zon, luxe en totale chaos in 'All In' op Streamz -
'Potverdikke, wie smijten ze hier binnen?' -
'Becoming Meewis' vanaf 1 februari nieuw op njam! -
Eerste bommetje in 'Konvooi' -
Dit is de jury van 'So You Think You Can Dance' -
Het nieuwe seizoen van 'The Voice van Vlaanderen' komt eraan! -
'Help, Mijn Man Is Klusser' nieuw op VTM 2 -
Maakt Kurt Rogiers de overstap naar Play? -
De Jordy kaapt wekelijks de Q-Foute Radio -
Kijk naar het leven van Tanja Dexters op Streamz -
Kijk nu de trailer van 'The Wrecking Crew' -
Komt 'grapje' van 'Bestemming X'-kandidaat hem duur te staan? -
Koen Wauters en Wesley Sonck presenteren 'De Box' -
K3 eert Karen, Kristel en Kathleen tijdens de Kastaars -
'Stukken Van Mensen' viert feest in het KMSKA -
De Lach van JOE is geraden! -
Jens Dendoncker maakt acteerdebuut als hofnar Diederik in 'ZOT!' -
Kijk 'Heated Rivalry' vanaf vrijdag op HBO Max -
'Loena Hendrickx - Chasing Grace' nu te bekijken op VTM GO -
Peter Van de Veire openhartig in 'Maison Verhulst' -
'A Knight of the Seven Kingdoms' vanaf maandag te streamen op HBO Max -
Zelfs de bus heeft twee gezichten in 'Bestemming X'
Kijktip van de dag

Journalist Marijn Trio reist naar Oekraïne, waar na vier jaar oorlog nog elke dag talloze gewonde militairen terugkomen van het front. Velen zijn zwaargehavend, fysiek en mentaal. Elk van hen begint thuis aan een nieuw verhaal, aan een leven ná het front. Marijn volgt enkele Oekraïners in hun persoonlijke strijd en wil weten of Oekraïne wel klaar is voor dit titanenwerk.
'Oekraïne na het Front', om 21.25 uur op VRT Canvas.



































