Begin het nieuwe jaar met de nieuwe premières op BBC First

Vier het nieuwe jaar met BBC First en veel spannende premières. Van de meeslepende verfilming van 'Around the World in 80 Days' en 'Dracula', tot aan de nieuwe misdaadserie 'Granchester': ook in 2022 heeft BBC First voor ieder wat wils.
De nieuwste verfilming van de roman 'Around the World in 80 Days' pronkt met David Tenant ('Broadchurch', 'Doctor Who') in de hoofdrol en beloofd veel spanning en avontuur, allemaal te beleven vanuit het comfort van je eigen woonkamer.
Van de makers van veelgeprezen Sherlock komt nu 'Dracula', een moderne interpretatie van een literaire klassieker. Veel mensen zijn bekend met dit eeuwenoude verhaal, maar deze driedelige serie brengt het verhaal naar de 21ste eeuw en mag niet ontbreken van je kijklijst!
Ten slotte is er voor fans van misdaadseries een gloednieuwe serie: 'Granchester'. De serie vindt plaats in de jaren ’50 in een pittoresk dorpje net buiten Cambridge. De wereld van de lokale predikant, gespeeld door James Norton ('McMafia', 'Happy Valley') komt ondersteboven te staan wanneer er een moord plaatsvindt en hij noodgedwongen detective moet spelen.
'Around the World in 80 Days' gaat zondag 16 januari om 20.00 uur in première bij BBC First
'Around the World in 80 Days', een meeslepende bewerking van Jules Verne’s roman, komt in het nieuwe jaar naar BBC First. In de achtdelige serie speelt David Tennant de rol van de onverschrokken ontdekkingsreiziger Phileas Fogg. Ook Ibrahim Koma als de wispelturige Passepartout en Leonie Benesch als de jonge journaliste Abigail 'Fix' Fortescue maken onderdeel uit van de cast.
Als gevolg van een bizarre weddenschap gaan Fogg en zijn bediende, Passepartout, de legendarische uitdaging aan om de wereld rond te reizen in slechts 80 dagen. Ze krijgen al gauw gezelschap van de journaliste in spé Abigail 'Fix' Fortescue, die de kans grijpt om verslag te doen van dit buitengewone verhaal. De serie is bewerkt door een team van bekende schrijvers onder leiding van Ashley Pharoah ('Life On Mars', 'Ashes To Ashes', 'The Living And The Dead') en Caleb Ranson ('Child Of Mine', 'Heartless').
'Dracula' gaat woensdag 12 januari om 21.00 uur in première bij BBC First
De makers van 'Sherlock' brengen een gloednieuwe kijk op de meest beroemde vampier van allemaal: de magnifieke, broeierige en met name dodelijke graaf Dracula.
Het is 1897. De Engelse advocaat Jonathan Harker reist naar Transsylvanië om een nieuwe cliënt te ontmoeten en tegelijkertijd is dit de start van een legende. Dit is het verhaal van een angstaanjagend, doolhofachtig kasteel, van ondode bruiden en een vampier die de ambitie heeft om de nieuwe wereld te veroveren.
Claes Bang speelt de hoofdrol als Graaf Dracula, met John Heffernan als Jonathan Harker. Ook Dolly Wells, Joanna Scanlan, Morfydd Clark, Sacha Dhawan, Nathan Stewart-Jarrett, Jonathan Aris, Lyndsey Marshal, Lydia West en Matthew Beard behoren tot de cast van 'Dracula'.
'Grantchester' gaat zondag 9 januari om 21.00 uur in première bij BBC First
Het is 1953 en Sidney Chambers (James Norton) is predikant van Grantchester, een dorpje net buiten Cambridge. Sidney heeft een rustig leven. Tenminste, dat was het – totdat er een moord op zijn pad komt.
Verstrikt in een web van leugens, verraad en moord, ontdekt Sidney al snel dat zijn inzicht in de menselijke conditie en het natuurlijke vertrouwen dat mensen in hem hebben, betekent dat hij uitblinkt in zijn nieuwe positie als 'detective'.
Sidney wordt tijdens zijn reis in deze duistere wereld vergezeld door de sympathieke, maar cynische inspecteur Geordie Keating (Robson Green), naïeve vertrouwenspersoon Leonard Finch (Al Weaver) en zijn strenge huishoudster Mrs Maguire (Tessa Peake-Jones).
Maar misdaad is niet het enige dat Sidney bezighoudt. Hij is namelijk smoorverliefd op de grappige en mooie Amanda (Morven Christie), maar de hoop om haar hart ooit te veroveren is vervloog toen hij predikant werd. Kun je nog steeds het beste in mensen zien wanneer de wereld van moord je vraagt om het slechtste te zien?
In januari kan je de volgende series blijven kijken bij BBC First:
'Ragdoll' elke donderdag om 22.00 uur tot 13 januari
'Vienna Blood' elke zondag 21.00 uur tot 2 januari
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Drie broers gaan na 30 jaar opnieuw samen in bad voor Viktor Verhulst in 'Brieven Aan Samson'
- Wanneer bescherming faalt, rest alleen nog verzet: de indringende dramaserie 'L’affaire Laura Stern'
- Nieuw seizoen 'Amsterdam Centraal 24/7' op National Geographic
- 'Sterren op het Doek' keert terug met presentatrice Carrie ten Napel
- Dit is de winnaar van 'Project Dans 2026'
- 'NPO Doc: Alles moet beter' op NPO 3
- Donderdag in 'Zembla': Gokkers in je tijdlijn
- 'Een sok op de werf?': Cerina wijst Marthe en Matthias terecht in 'Huis Gemaakt'
- Alcohol in het ziekenhuis en vrouwen op het voetbalveld: 'Ze Zeggen Dat' legt pijnpunten en clichés bloot
- 'VRT NWS Pano' onderzoekt: Niet naar school
- Radio 1-luisteraars maken opnieuw statement voor vrede: 'Imagine' van John Lennon op nummer 1 in 'Radio 1 Classics 1000'
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Henkjan Smits valt in bij 'FM op 5'
- DINO wint MNM Start to dj 2026
Multimedia SPOTLIGHT
-
Kijk nu de hilarische trailer van 'STRIKE!' op Streamz -
Aster Nzeyimana over zijn mediatransfer in 'Achter de Schermen' -
Cerina wijst Marthe en Matthias terecht in 'Huis Gemaakt' -
Kijk nu de trailer van het nieuwe seizoen 'Temptation Island' -
'Flashback' duikt in de wilde jaren van JIM -
Dit is de afvaller na aflevering 4 van De Mol -
'De Container Cup' is back baby! -
Fehmy wordt opvallend stil in nieuwe woning -
Kijk binnenkort het nieuwe seizoen van 'Amsterdam Centraal 24/7' -
Het verjaardagsfeest van Kiki loopt volledig uit de hand -
Ex-coaches grijpen de macht in 'The Voice' -
Laura Tesoro zet haar twee kanonnen tegenover elkaar in 'The Voice' -
Netflix deelt officiële trailer van nieuwe actiethriller 'Man on Fire'
-
'Welkom in de praktijk van dokter Lemmelijn' -
'MasterChef'-jury krijgt het aan de stok met Ruben Van Gucht -
Netflix dropt trailer van tweede seizoen 'Haantjes' -
'True Crime Belgium' over de Bende van horen, zien en zwijgen -
Marco Borsato negende gast in 'Sergio in Italië' -
Deze 'Mol'-kandidaat moet na de derde aflevering naar huis -
Eerste 'Blind Gekocht'-koppel zorgt meteen voor verwarring -
Is deze 'kleine Bambi' de hiphoprevelatie van 'SYTYCD'? -
Kijk nu de trailer van 'Half Man' op HBO Max -
Emotionele Natassia past haar trouwjurk -
Het gaat stuiven in 'Thuis'! -
'Hakken over de Sloot' seizoen 2 is terug op Prime Video -
'Malcolm in the Middle: Life's Still Unfair' nieuw op Disney+ -
Bekim uit 'De Trein' krijgt oproep over gewapende man in station -
Dit zie je deze week in 'Hacked' op Streamz -
Ezra brengt zijn 94-jarige steunpilaar mee op het podium in 'SYTYCD' -
Matteo Simoni te gast in eerste 'A-typisch' op Streamz
Kijktip van de dag

Vijf jaar na hun eerste culinaire ontmoeting voor het programma 'Sergio over de grens' trekken Sergio Herman en Marco Borsato terug naar Toscane. In Firenze duiken ze in de wereld van gelato en gaan ze op zoek naar de perfecte fiore di latte. Met een eigen machine en artisanale melk probeert Marco het ultieme ijs te maken.
'Sergio in Italië: Marco 2026', om 21.50 uur op VTM.



































