Bach op nummer 1 in de 'Hart & Ziel Lijst' van NPO Radio 4

De Matthäus Passion van Johann Sebastian Bach is dit jaar verkozen tot nummer 1 in de 'Hart & Ziel Lijst' van NPO Radio 4. Daarmee stoot het Winterreise van Franz Schubert, de nummer 1 van 2018, van de troon. Dat werk staat dit jaar op de 12e positie.
Op de tweede plaats eindigde het Requiem van Wolfgang Amadeus Mozart. Spiegel im Spiegel van Arvo Pärt maakt de top 3 compleet. Hoog in de lijst staan onder meer ook het Requiem van Gabriel Fauré en Canto Ostinato van de Nederlandse componist Simeon ten Holt. De Enigma Variaties van Edward Elgar zijn een nieuwkomer in de top 10 van de 'Hart & Ziel Lijst'. Vanaf maandag 14 oktober 07.00 uur zijn op NPO Radio 4 de 300 mooiste muziekstukken te horen, gekozen door de luisteraars.
Top 10
De top 10 van de NPO Radio 4 Hart & Ziel Lijst 2019:
1. Bach - Matthäus Passion
2. Mozart - Requiem
3. Pärt - Spiegel im Spiegel
4. Fauré - Requiem
5. Ten Holt - Canto Ostinato
6. Purcell - Dido and Aeneas
7. Pergolesi - Stabat Mater
8. Händel - Messiah
9. Elgar - Enigma Variaties
10. R. Strauss - Vier Letzte Lieder
De gehele 'Hart & Ziel Lijst' is te vinden op www.nporadio4.nl/hartenziel
Simone Meijer, zendermanager van NPO Radio 4: 'Het is bijzonder om te zien hoe de actualiteit terugkomt in de 'Hart & Ziel Lijst': het recente overlijden van de wereldberoemde Amerikaanse sopraan Jessye Norman leverde veel extra stemmen op voor haar beroemde uitvoering van de Vier Letzte Lieder van Richard Strauss. Ook het afscheid van dirigent Bernard Haitink weerklinkt: voor het eerst staat de 7e symfonie van Bruckner in de 'Hart & Ziel Lijst', het werk waarmee Haitink zijn carrière in september afsloot. Dit illustreert dat de NPO Radio 4 'Hart & Ziel Lijst' leeft en beweegt. Het is écht de lijst van onze luisteraars, van wat hun hart en ziel beroert.'
'Hart & Ziel Festival'
Op vrijdag 18 oktober is TivoliVredenburg het podium voor het 'Hart & Ziel Festival', waar ook de radio-uitzending van de top 50 van de 'Hart & Ziel Lijst' vandaan komt. In het hele gebouw is klassieke muziek te beluisteren en kan het publiek deelnemen aan lezingen, workshops en andere Hart & Ziel-activiteiten, zoals luchtdirigeren en yoga op klassieke muziek. Het festival vindt plaats van 10.30 tot 18.00 uur, de toegang is gratis
.Afsluiter van de finaledag is het Hart & Ziel Slotconcert in de Grote Zaal van TivoliVredenburg. Zie voor meer informatie www.nporadio4.nl/hartenziel.
Televisie
Met het tv-programma 'Hart & Ziel' sluit de NTR op NPO 2 aan bij de 'Hart & Ziel Lijst' van NPO Radio 4. In dit programma gaat Floris Kortie op bezoek bij mensen die een persoonlijk verhaal hebben bij één van de stukken uit de 'Hart & Ziel Lijst'. Zo bezoekt hij onder anderen de Amsterdamse stadsdichter Gershwin Bonevacia, actrice en zangeres Merol en cabaretier Nabil Aoulad Ayad.
'Hart & Ziel' wordt van 14 t/m 18 oktober uitgezonden op NPO 2 rond 22.35 uur, direct na 'Nieuwsuur'.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- 'Huis Gemaakt' start hard met blinde dropping en instant afbraakwerken
- Ruben Van Gucht opent 'Komen Eten' met opmerkelijke huisregel
- Blerta of Tineke: wie wint 'Bestemming X' na een finalespel vol misleiding?
- Nieuw seizoen EO's 'Rachel valt binnen': wie houdt Nederland veilig?
- Joanna Lumley volgt de Donau op MAX
- 'Radar' duikt maandag weer in nieuwe consumentenzaken
- 'Alles in Orde!' arriveert bij de familie Ghysels
- Bockie staat doodsangsten uit in 'Konvooi': 'Ik hoop dat we vallen, zodat ik van uw moppen af ben!'
- Welke 'Dagelijkse Kost' eten we deze week?
- Dit zie je deze week in 'Sturm der Liebe' - PREVIEW
Multimedia SPOTLIGHT
-
'Huis Gemaakt' gaat meteen hard van start -
Ruben Van Gucht opent 'Komen Eten' met een bekentenis -
Grote angst in skilift bij Bockie -
Wie wint de finale van 'Bestemming X'? -
Netflix deelt trailer van 'Jo Nesbo’s Detective Hole' -
Nieuwe Q-podcastreeks '1 to 10 Miles' zet 10 BV’s aan het lopen én praten -
Ontdek hier de vibe van 'So You Think You Can Dance' -
Het Verboden Woord is terug bij Qmusic! -
Netflix kondigt start opnames 'Wednesday' S3 aan -
Conrad Janssens openhartig over mama Ilse De Meulemeester -
Kijk naar 'The Bluff' op Prime Video -
'Datenight' nu ook te bekijken op VTM GO -
Koen Wauters zet zijn medecoaches een hak! -
Kijk de emotionele finale van 'Winter Vol Liefde' -
Kijk het tweede seizoen van 'Paradise' op Disney+ -
Geen tijd voor een knuffel in 'Bestemming X' -
Jeroom krijgt niet mis te verstane boodschap -
Poetshulp Michelle brengt opera naar 'The Voice' -
Netflix onthult trailer van 'Peaky Blinders: The Immortal Man' -
Sam Gooris doet meteen 'een Sammeke' -
Kijk nieuwe afleveringen van 'Lil" Kleine: Geen Rem' op Prime Video -
Kijk vanaf 3 maart naar 'De Box' -
Wie verdient zijn eigen droomhuis in 'Huis Gemaakt'? -
Wat doet Jonathan Medart in de backstage van 'The Voice'? -
De tweede Lach van JOE is geraden! -
Kijk naar het leven van Tanja Dexters op Streamz -
Ruzie bij de Badi’s in 'Konvooi' -
Vanaf dan zie je 'Rooster' op HBO Max -
Verrassing van formaat in 'Stukken Van Mensen' -
Nieuw seizoen van 'Komen Eten' op Play!
Kijktip van de dag

Op een vluchtelingentrein naar een onbekende bestemming zitten June en Serena plots naast elkaar gevangen. De chaos aan de Canadese grens heeft hen samengebracht in een beklemmende reis waar oude wonden opengereten worden en nieuwe conflicten oplaaien. Terwijl de wereld om hen heen verder instort, moeten twee vrouwen die elkaar haten, overleven in elkaars nabijheid. Maar kan hun gedwongen bondgenootschap standhouden wanneer de spanning het kookpunt bereikt?
'The Handmaid's Tale', om 20.10 uur op VRT Canvas.



































