Al 25 jaar de luisteraar centraal in Stand.nl op NPO Radio 1

zondag 12 april 2026

Deze maand viert  Stand.nl het 25-jarig jubileum. Stand.nl groeide in de afgelopen 25 jaar uit van een dagelijks programma van een half uur tot een vaste waarde in KRO-NCRV's 'Spraakmakers' waarin luisteraars telefonisch of via de online community en de NPO Luister-app hun ervaringen en kennis kunnen delen over de actualiteit.

De eerste uitzending van het dagelijkse discussieprogramma Stand.nl was op 2 april 2001, met Sjors Fröhlich als presentator. Luisteraars konden reageren op de stelling: De kleine ondernemers proberen te profiteren van de MKZ-crisis in Nederland. Ten tijde van de moord op Pim Fortuyn en de nasleep ervan en in de Corona-periode was Stand.nl een van de meest populaire plekken waar mensen met elkaar in gesprek konden gaan.


Fröhlich presenteerde tot medio 2007 het programma, daarna was de presentatie in handen van Ghislaine Plag, Frank du Mosch, Jurgen van den Berg, Sven Kockelmann en Carl-Johan de Zwart. Sinds 2024 presenteert Roos Abelman Spraakmakers en dus ook de rubriek. 

'Stand.nl is een mooie, laagdrempelige manier voor luisteraars om mee te praten over de actualiteit. Ik ben altijd weer benieuwd naar de verhalen van onze luisteraar. De ervaringen die mensen hebben zijn van toegevoegde waarde, het brengt kleur en andere perspectieven. In combinatie met deskundigen en experts geeft standpunt.nl de luisteraars zo een completer beeld van een nieuwsonderwerp', licht Roos Abelman toe. 

Het zilveren jubileum wordt maandag 13 april in 'Spraakmakers' natuurlijk gevierd op NPO Radio1 met een toepasselijke stelling: Stand.nl is al 25 jaar een verrijking voor Radio 1. Aan het woord komen oud-presentatoren Ghislaine Plag, Sjors Fröhlich, Sven Kockelmann en natuurlijk Harry Wesselink, trouwe luisteraar vanaf het eerste uur. Vanzelfsprekend zet het programma de telefoonlijnen open en kunnen luisteraars die dat willen hun ervaring delen. 

'Spraakmakers', maandag 13 april om 9.30 uur bij KRO-NCRV op NPO Radio 1.


TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'The Floor' - Bruno Wyndaele (VTM)

Het spel wordt steeds spannender. De hoofdprijs van 40.000 euro komt dichter en dichter voor de resterende kandidaten, maar er moeten nog heel wat quizduels gespeeld worden. Wie het duel verliest, moet meteen naar huis.

'The Floor', om 20.30 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 10:00
    Lentebeelden
    12:05
    De week van Bruzz
  • 10:00
    Lentebeelden
    15:00
    Halve Finale Koningin Elisabethwedstrijd cello 2026
  • 10:40
    Timbalo
    10:45
    Uki
  • 09:45
    Geen uitzending
    11:50
    Blind Gesprongen
  • 01:30
    Geen uitzending
    12:15
    GPs: Behind Closed Doors
  • 04:40
    Geen uitzending
    14:50
    The Irrational
  • 10:00
    Geen uitzending
    15:40
    Baywatch Hawaii
  • 09:05
    Geen uitzending
    16:05
    Murder in a Small Town
  • 10:00
    Joe
    15:15
    Geen uitzending
  • 10:40
    Zo doe je het!
    10:50
    Het zelfbouwhuis
  • 10:05
    Sullivan's Crossing
  • 10:40
    Pawn Stars
    11:30
    Geen uitzending
  • 10:40
    Het Blok
    11:25
    Open Vuur
  • 10:00
    Murder in a Small Town
    11:35
    Murder 360
  • 10:41
    CEO van mijn leven
    10:51
    Transport & Van.TV
  • 10:32
    Mijn tuin
    11:00
    Vitamine 55
  • 10:35
    Het Weekmenu
    11:20
    De Smaaktoerist
  • 10:05
    Shakespeare and Hathaway: Private Investigators
    11:55
    The Wives
  • 10:05
    Grey's Anatomy
  • 10:35
    Blauw
    11:25
    Het mooiste meisje van de klas
  • 10:00
    De klas van '26
  • 10:30
    Zin in Zappelin
    10:45
    Stap maar op mijn bezemsteel