Aangrijpend politiek maatschappelijk thema in 'SpangaS' (filmpje!)

dinsdag 29 januari 2013

De NCRV-jeugdserie 'SpangaS' behandelt de komende maanden een politiek maatschappelijke thema: de uitzetting van een minderjarige leerlinge, Nola. Het is een zeer aangrijpend onderwerp dat nog niet eerder in een dagelijkse jeugdserie is verteld.

Nola is in Nederland opgegroeid en woont al jaren in een pleeggezin. Ze voelt zich volkomen Nederlands. Maar Nola is geboren in Sri Lanka. Toen haar familie omkwam in de burgeroorlog van Sri Lanka, is zij naar Nederland gebracht. Ze woont nu bij haar pleegouders Rik en Marliek Mandelbrot met wie ze sindsdien een gelukkig familieleven leidt.


Als blijkt dat haar biologische vader toch nog leeft, is dat voor de overheid voldoende reden om Nola’s situatie te onderzoeken en haar mogelijk het land uit te zetten. Nola vreest het ergste. Ze kent daar immers niemand en spreekt de taal niet. Haar vader is een nieuw leven begonnen en zit ook niet op haar te wachten. Een aangrijpend drama dat 'SpangaS' een hele tijd zal bezighouden!


Pas in de aflevering van 5 april volgt de rechtszaak waarin duidelijk wordt of Nola mag blijven of niet. Feit is dat Nola in Nederland wil blijven. Bij haar pleegouders, haar vrienden en op het Spangalis College.

Verantwoording verhaallijn
'SpangaS' wil met het thema over uitzetting aandacht vragen voor de schrijnende situatie van kinderen die hier zijn opgegroeid, zich Nederlander voelen en teruggestuurd kunnen worden naar het land van herkomst.

Op http://www.spangas.nl is het vanaf 8 februari mogelijk om Nola te steunen. Alle kijkers en fans van SpangaS kunnen een bericht voor haar achter laten op de speciale 'petitiepagina'.

'SpangaS', dagelijks om 19.00 uur op Zapp/Nederland 3.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Huis Gemaakt' - Dina Tersago (VTM)

Het deadlineweekend is aangebroken: kabels en buizen moeten netjes en op tijd afgewerkt zijn. De vermoeidheid slaat toe en spanningen lopen op. De jury controleert streng en beloont het sterkste pand met een beslissend slaapkamervoordeel.

'Huis Gemaakt', om 20.35 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:15
    Het weer (middag)
    20:25
    Thuis
  • 20:00
    Terzake
    20:30
    Het weer (middag)
  • 20:15
    VRT NWS journaal met VGT
    21:00
    Geen uitzending
  • 20:00
    Familie
    20:35
    Huis Gemaakt
  • 19:35
    Mr. Frank Visser doet uitspraak
    20:35
    UEFA Champions League
  • 20:10
    The Big Bang Theory
    20:35
    Larry Crowne
  • 19:35
    All New Traffic Cops
    20:35
    Jack Ryan: Shadow Recruit
  • 20:00
    Will Trent
    20:50
    Red Light
  • 19:55
    Are You Being Served?
    20:35
    Lang Leve
  • 20:00
    De Tafel van Gert
    21:15
    Komen Eten
  • 19:35
    FBI
    20:35
    Boyhood
  • 19:35
    Borderforce USA: The Bridges
    20:35
    The First 48
  • 19:45
    Chateau Meiland
    20:35
    Bake Off Vlaanderen
  • 19:35
    Snapped
    20:30
    Killer Couples
  • 20:11
    Z-Beurs
    20:23
    CEO van mijn leven
  • 20:05
    Zo doe je het!
    20:55
    Mar10
  • 20:05
    Tot op de Graat
    20:20
    Winters Grillen
  • 20:05
    The Doctor Blake Mysteries
    21:00
    Father Brown
  • 19:45
    NCIS: Los Angeles
    20:35
    Hudson & Rex
  • 20:00
    NOS Journaal 20.00 uur
    20:35
    NOS Nederland Kiest: De Uitslagen
  • 19:55
    Met het Mes op Tafel
    20:21
    EO Metterdaad
  • 19:30
    First Dates
    20:25
    Meiden die rijden