'3Doc: Momentum': drie jonge vrouwen vechten voor een plek in de politiek

Sinds mensenheugenis wordt de politieke arena gedomineerd door mannen van middelbare leeftijd in een pak. Oké, vooruit, er zitten ook wel eens oude mannen tussen... Hoe dan ook, het is hoog tijd voor verandering.
Ook voor kleurrijke jongvolwassenen van welke gender dan ook moet er een plek zijn in het politieke speelveld. Daarom komt BNNVARA met de documentaire 'Momentum'. Daarin volgen we hoe drie jonge vrouwen (Mikal, Carline en Michantely), die tijdens de Tweede Kamerverkiezingen van 2021, strijden voor een zetel. De kandidaten staan symbool voor een bredere maatschappelijke beweging in ons land. Een beweging die bestaat uit jongeren die niet langer aan de zijlijn van de politiek willen staan, maar structurele inspraak eisen op het beleid. Alle drie de kandidaten zijn boegbeelden voor een jonge generatie die vecht voor betere representatie in Den Haag. Maar voor het zover is zullen er drempels overwonnen moeten worden, want de politieke aanwezigheid van een jonge ambitieuze generatie is niet vanzelfsprekend.
Mikal Tseggai (26, #17 lijst PvdA) zet zich als jongste raadslid van Den Haag in voor kansengelijkheid, een thema waar zij als dochter van Eritrese vluchtelingen persoonlijk mee heeft geworsteld. Mikal: 'Het is belangrijk dat we rolmodellen hebben in de politiek voor de volgende generatie. Niet alleen witte mannen in pak, maar ook jonge vrouwen en mannen. Democratie werkt alleen als het representatief is en zoveel mogelijk verschillende mensen vertegenwoordigt. Anders werkt het niet.'
Carline van Breugel (26, #32 lijst D66) heeft aan de wieg gestaan van een politieke jongerenbeweging met als doel om haar generatie een stem te geven. Carline: 'Ik heb nu niet het gevoel dat ik word vertegenwoordigd. Ik had zelfs niet eens het idee om de politiek in te gaan, omdat ik helemaal niet het idee had dat het kon als je jong was. Dat is best wel absurd in een democratie.'
Michantely de Jong (29, #6 BIJ1) voelt zich totaal niet vertegenwoordigd door de Nederlandse politiek en besluit juist daarom een plek in de Kamer op te eisen. Michantely: 'De volksvertegenwoordigers vertegenwoordigen ons niet helemaal. Er is natuurlijk een gebrek aan kleur. Maar als ik in de Tweede Kamer een stem had gehoord dat zei wat nodig was, dan was het ook voldoende geweest.'
De '3Doc: Momentum' is een coproductie van RIZE producties en BNNVARA en is de debuutfilm van regisseursduo Melisa Can en Floris Rijssenbeek. De documentaire is tot stand gekomen met de steun van meer dan 300 crowdfunders.
De '3Doc: Momentum' is dinsdag 15 maart om 23.10 uur te zien bij BNNVARA op NPO 3.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- De jury van 'KRO-NCRV Lief gebaar Award 2025' is bekend
- Tv- en radiopresentator Robert Jensen overleden op 52-jarige leeftijd
- Marco van Basten legt zijn tv-werk voor Ziggo Sport voorlopig neer
- Jeroen Van Dyck doet intrede als toyboy van Marianne in 'Thuis'
- Malou Petter is terug bij de NPO als presentator 'EenVandaag'
- NTR herhaalt vrijdag documentaire over Astrid Roemer
- Vrijdag in 'Meldpunt Actueel': mantelzorgers overbelast maar overheid vraagt hen meer te doen
- Dit zie je vrijdag in 'Ik Vertrek XL'
- EK Handbal 2026 mannen exclusief live bij Ziggo Sport
- Eric Goens laat professionele huurmoordenaar aan het woord in 'Dealen met Coke'
- Componist der Nederlanden Camiel Jansen co-presentator NPO Klassiek-programma 'Podium'
- NPO 3FM en NPO FunX vieren 40 jaar Eurosonic Noorderslag
- Chaos bij Qmusic: verboden woord 'beetje' zorgt direct voor ongekende reeks versprekingen
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag live vanuit Maarssen
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
Multimedia SPOTLIGHT
-
Disney+ onthult teaser voor tweede seizoen van 'Paradise' -
Derde seizoen van 'Euphoria' binnenkort op HBO Max -
Eric Goens laat professionele huurmoordenaar aan het woord -
Exclusieve kijk achter de schermen van BK-winst Thibau Nys -
'De Tafel van Gert' is terug vanaf 19 januari -
Aster Nzeyimana bekent: 'Bestemming X' blijft in België -
Kijk dit voorjaar naar het laatste seizoen van 'The Boys' op Prime Video -
Kijk het nieuwe seizoen van 'Industry' op HBO Max -
Frustraties steken de kop op in 'Bestemming X' -
Kijk de eerste beelden van 'De Twaalf: De Botoxmoorden' -
Tante Rita keert terug in de midseizoensfinale van 'Familie' -
Dit zie je in 2026 op Netflix
-
Kijk de eerste beelden van de nieuwe fictiereeks 'All in' -
Netflix deelt de officiële trailer van 'Agatha Christie’s Seven Dials' -
Ontdek de eerste beelden van 'Juliet' seizoen 2 -
'Welkom Aan Boord' vliegt weer uit! -
Netflix kondigt zesde seizoen 'Emily in Paris' aan -
Netflix lost trailer van 'The Rip' met Ben Affleck en Matt Damon
-
Ode aan Circus Camillein 'JAMES & Co' -
'De Rechtbank' opent opnieuw de deuren -
Benjamin maakt geen goede beurt in 'Winter Vol Liefde' -
Het verboden woord is terug! -
Maarten & Dorothee verdubbelen jaarloon in 60 seconden -
Ontdek de officiële trailer van 'Megan', seizoen 2 -
Dit is de eerste afvaller van 'Bestemming X' -
Elodie Gabias leert het vakjargon van urologie in 'Een Echte Job' -
Vanaf maandag is 'Florentina' je nieuwe afspraak bij VTM -
Aster in 'Bestemming X': 'Dit zijn mijn twee finalisten' -
VTM Series brengt adrenaline van ER terug -
Eindelijk ontmaskerd! King Krab, wie ben je echt?
Kijktip van de dag

Nicolas krijgt in Polen onverwacht gezelschap van vrijgezel Tine. Nicole belandt in Oostenrijk bij de spraakzame B&B-uitbater Dirk. Benjamins complimenten vallen in Zürich niet overal in goede aarde bij kinderoppas Inn.
'Winter Vol Liefde', om 20.40 uur op VTM.




































