141 uur spanning ten einde: Qmusic-dj's kraken muzikale code van de Q-escape room

Na dagenlang puzzelen, weinig slaap en een ongekende internationale wending, zijn Qmusic-dj's Mattie Valk, Marieke Elsinga, Domien Verschuuren en Bram Krikke eindelijk vrij.
Vandaag om 12.15 uur, na ruim 141 uur opgesloten te zijn geweest, kraakten zij de felbegeerde muzikale code. Hiermee komt er een einde aan de meest spectaculaire editie van de Q-escape room tot nu toe.
De ontlading in de Q-escape room was gigantisch toen zojuist de muzikale code door de Q-dj’s gekraakt werd en de deuren na zeven dagen puzzelen eindelijk open gingen. Deze muzikale code vormde de sleutel tot de vrijheid:
Mattie Valk: Armin van Buuren & Davina Michelle - 'Hold On'
Marieke Elsinga: Spice Girls - 'Wannabe'
Domien Verschuuren: Stromae - 'Tous les Mêmes'
Bram Krikke: Eminem - ‘Lose Yourself'
'Dit was een waanzinnig avontuur en een emotionele rollercoaster', aldus de dj's. 'Dat we dit hebben geflikt is onvergetelijk, maar de grootste dank gaat uit naar onze luisteraars. Hun scherpe blik op de hints en onuitputtelijke hulp bij onze schoolopdrachten op het Raadsel College waren cruciaal; zonder hen hadden we hier waarschijnlijk nog weken gezeten.'
Terug naar de schoolbanken op het Raadsel College
Deze editie stond volledig in het teken van de middelbare school. De dj's zaten opgesloten in een tot in detail nagebouwd klaslokaal op het zogenaamde Raadsel College. Alle puzzels die zij moesten oplossen, stonden in het teken van verschillende schoolvakken. Zo moesten ze eerder deze week hun beste Engels bovenhalen om een overheadprojector aan te krijgen. Vandaag werd de 'lesweek' afgesloten met een zenuwslopende scheikundeles. Door middel van proefjes en experimenten wisten de dj's de laatste cruciale hints over de muzikale code van Bram Krikke te vergaren, wat uiteindelijk leidde tot de grote ontsnapping.
Een editie vol primeurs en uitersten
De letterlijk grensverleggende wendingen maakten dit jaar uniek.Voor het eerst in de geschiedenis verliet een dj de Q-escape room voor een buitenlandse excursie: Marieke Elsinga dook op in Londen om vanuit daar cruciale aanwijzingen door te geven. Ook Bram Krikke zorgde voor een komisch moment door zich aan de muur te laten tapen voor een hint.
De grootste stunt kwam echter van de Puzzelmaster. Zij ensceneerde drie ontmoetingen tussen Mattie Valk en zijn code-artiest Armin van Buuren. Zo stond de wereldberoemde dj met een helm op en een bos bloemen bij Mattie aan de deur, maar werd hij niet herkend. De verborgen camerabeelden hiervan vormden het hoogtepunt van de onthulling.
Massale belangstelling op radio, TV en online
De Q-escape room genoot ook dit jaar weer van een massale belangstelling. Voor het eerst was de spanning niet alleen via de radio en de livestream via de Q-app en op Qmusic.nl te volgen, maar konden kijkers ook live inschakelen via RTL 8 en Videoland.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- VRT brengt extra duidingsprogramma's voor live-uitzending Eurovisiesongfestival
- Nederlandse tv-première 'Sergio in Italië' met Marco Borsato op 25 april op SBS6
- Nieuwe serie 'Neighborhood Watch' op HGTV
- 'Podium Klassiek' zoekt kandidaten voor Masterclass Operazang Tania Kross
- Bekerfinale voetbal voor het eerst in jaren niet op tv
- Coaches staan lijnrecht tegenover elkaar in Cross Battles van 'The Voice'
- Bokssensatie Gradus Kraus stapt in de ring tijdens ‘Boxing Gladiators’, live bij Videoland
- 'Meldpunt Actueel' over zelfbeschikking bij het levenseinde
- Kookavontuur Ruben Van Gucht aan zijden draadje na diepe snijwonde
- 'NPO Doc: Alles moet beter' op NPO 3
- Radio 1-luisteraars maken opnieuw statement voor vrede: 'Imagine' van John Lennon op nummer 1 in 'Radio 1 Classics 1000'
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Henkjan Smits valt in bij 'FM op 5'
- DINO wint MNM Start to dj 2026
Multimedia SPOTLIGHT
-
Dit is de releasedatum van 'Heartstopper Forever' -
Kijk vrijdag eerste studioshow van 'So You Think You Can Dance' -
Kijk nu de hilarische trailer van 'STRIKE!' op Streamz -
Aster Nzeyimana over zijn mediatransfer in 'Achter de Schermen' -
Cerina wijst Marthe en Matthias terecht in 'Huis Gemaakt' -
Kijk nu de trailer van het nieuwe seizoen 'Temptation Island' -
'Flashback' duikt in de wilde jaren van JIM -
Dit is de afvaller na aflevering 4 van De Mol -
'De Container Cup' is back baby! -
Fehmy wordt opvallend stil in nieuwe woning -
Kijk binnenkort het nieuwe seizoen van 'Amsterdam Centraal 24/7' -
Het verjaardagsfeest van Kiki loopt volledig uit de hand -
Ex-coaches grijpen de macht in 'The Voice' -
Laura Tesoro zet haar twee kanonnen tegenover elkaar in 'The Voice' -
Netflix deelt officiële trailer van nieuwe actiethriller 'Man on Fire'
-
'Welkom in de praktijk van dokter Lemmelijn' -
'MasterChef'-jury krijgt het aan de stok met Ruben Van Gucht -
Netflix dropt trailer van tweede seizoen 'Haantjes' -
'True Crime Belgium' over de Bende van horen, zien en zwijgen -
Marco Borsato negende gast in 'Sergio in Italië' -
Deze 'Mol'-kandidaat moet na de derde aflevering naar huis -
Eerste 'Blind Gekocht'-koppel zorgt meteen voor verwarring -
Is deze 'kleine Bambi' de hiphoprevelatie van 'SYTYCD'? -
Kijk nu de trailer van 'Half Man' op HBO Max -
Emotionele Natassia past haar trouwjurk -
Het gaat stuiven in 'Thuis'! -
'Hakken over de Sloot' seizoen 2 is terug op Prime Video -
'Malcolm in the Middle: Life's Still Unfair' nieuw op Disney+ -
Bekim uit 'De Trein' krijgt oproep over gewapende man in station -
Dit zie je deze week in 'Hacked' op Streamz
Kijktip van de dag

Fernand probeert Carmen wijs te maken dat haar Xavier eigenlijk op mannen valt. Zo hoopt hij een wig tussen de twee te drijven en Carmen voor zich te winnen. Hij wordt echter ontmaskerd en de Kampioenen geven hem een koekje van eigen deeg.
'F.C. De Kampioenen', om 20.10 uur op VRT 1.



































