Zaterdag in 'Vranckx en de Nomaden': Outspoken (Nicaragua)

vrijdag 18 oktober 2019

Op 18 april 2018 kwamen burgers in verschillende steden in Nicaragua op straat tegen hervormingen van de overheid. Duizenden burgers wilden hun stem laten horen. Maar ze werden hardhandig van antwoord gediend.

Bij het neerslaan vielen tientallen doden en werden honderden mensen opgepakt. De burgers werden de mond gesnoerd, het recht op vrije meningsuiting afgepakt.


Deze sterke vrouwen houden niet op te vechten voor hun land en hun rechten, en vinden creatieve, alternatieve manieren om te praten en vinden zo hoop om te blijven gaan. Nomaden Lisanne Corijn en Bram Van Roy gingen in Nicaragua op zoek naar verborgen verzet van vrouwen.

Lisanne Corijn: 'Het conflict in Nicaragua is onbekend in België. Ik vind het enorm jammer dat deze mensen niet gehoord worden, gezien het over de schending van één de basisrechten gaat van de mens: vrijheid van meningsuiting. Er wordt nog te weinig geluisterd bij conflicten, wat de burgers en in het bijzonder bepaalde minderheden meemaken en hoe ze hier hun weg uit vinden. Deze vrouwen zijn zo sterk, moedig en veerkrachtig, en ook hoopvol, dat ze voor mij een grote inspiratie zijn. We hopen hun boodschap zo goed mogelijk te hebben kunnen capteren, zodat mensen in de zaal, of voor tv, hier een stukje van mogen meenemen naar huis.'

'Vranckx en de Nomaden: Outspoken (Nicaragua)', zaterdag 19 oktober om 20.10 uur op Canvas.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm logo

De New Yorkse zakenman en verstokte vrijgezel Edward Lewis is een specialist in het opkopen van maatschappijen, die hij daarna opsplitst en weer doorverkoopt. Wanneer hij voor zaken in Los Angeles is, vraagt hij op een avond de weg aan Vivian Ward, een straathoertje. Hij is zo onder de indruk van haar charmes dat hij haar 3.000 dollar aanbiedt om hem voor een week te vergezellen.

'Pretty Woman', film uit 1990 met oa. Julia Roberts en Richard Gere, om 20.30 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 12:00
    De week van Bruzz
    12:35
    De Markt
  • 10:00
    Lentebeelden
    16:55
    Jamie Cooks the Mediterranean
  • 12:30
    De week van Karrewiet met VGT
    12:45
    Mush Mush en de Zwammetjes
  • 11:55
    Chicago Fire
    13:00
    VTM Nieuws
  • 12:15
    Achter gesloten deuren
    13:10
    Catch Me if You Can
  • 05:25
    Geen uitzending
    13:45
    Departure
  • 10:00
    Geen uitzending
    15:05
    Airwolf
  • 09:20
    Geen uitzending
    15:45
    La Brea
  • 10:00
    Joe
    14:15
    Geen uitzending
  • 12:10
    De Smaaktoerist
    12:40
    Foodies & The City
  • 12:00
    Fire Country
    14:55
    NCIS
  • 11:35
    Geen uitzending
    12:35
    Storage Wars
  • 12:25
    Property Brothers
    14:50
    The Block Australia
  • 11:55
    Hashtag Homicide
    13:30
    Snapped
  • 12:11
    Trends Talk
    12:45
    CEO van mijn leven
  • 12:30
    Leven als vakman
    13:00
    Geen Nieuws - Goed Nieuws
  • 11:55
    Open Vuur
    12:35
    Vanavond bij ons
  • 12:30
    The Wives
    13:25
    Midsomer Murders
  • 12:10
    Below Deck Mediterranean
    18:10
    White Collar
  • 12:15
    Sterren NL Top 25
    12:55
    NOS Sport: Hockey Pro League
  • 12:15
    De dag dat
    12:40
    EO Metterdaad
  • 12:30
    Moomin Vallei
    12:50
    Mega Mindy