Woensdag in 'Niveau 4 Gent': '40% meer druggebruikers in Gent'

dinsdag 8 september 2020

Commissaris Rico: 'Ik zou graag al die ministers eens meenemen, zodat ze eens zien hoe het er in de realiteit aan toe gaat.'

De politie in Gent pakte vorig jaar bijna 3400 druggebruikers op, een toename van 40% op vijf jaar tijd. Vooral harddrugs zijn razend populair. Commissaris Rico en inspecteur Bart van het STROP-team proberen in de derde aflevering van 'Niveau 4 Gent' – op woensdag 9 september - het probleem aan te pakken met hun anonieme patrouilles door de stad, op zoek naar gebruikers of verkopers.


Om 10.00 uur 's morgens zien ze twee verdachten een berucht drugspand buitenstappen. Eén van hen is al jarenlang verslaafd en blijkt nu moedeloos op zoek naar hulp. Hoofdinspecteur Liesbet en haar wijkteam zien op patrouille hoezeer de drugsproblematiek kan toeslaan, ook bij jonge mensen. Ze kennen veel jongeren uit hun wijk en proberen hen op het rechte pad te houden.

'De politie alleen zal het zeker niet oplossen', weet commissaris Rico. 'Je moet preventief werken, je moet hulpverlend werken en je moet repressief werken. De mensen die de wetgevingen maken en de regels maken, zitten zodanig ver van de realiteit. Ik zou graag al die ministers eens meenemen, zodat ze eens zien het het er in de realiteit aan toe gaat.'

Het interventieteam van hoofdinspecteur Mathieu krijgt een oproep over een diefstal in een supermarkt. Ook dat blijft een pijnpunt in Gent en het vraagt enorm veel mankracht van de politie: er zijn 11.000 dossiers per jaar, maar liefst 30 per dag. Na een dag ontkennen ondanks overduidelijk bewijsmateriaal, bekent de verdachte toch. Hij blijkt te stelen om zijn drugsverslaving te bekostigen. Nog maar eens wordt duidelijk hoezeer tal van misdrijven in grootsteden rechtstreeks of onrechtstreeks gelinkt zijn aan druggebruik.

Het team krijgt een dringende oproep binnen over een uitslaande brand in een appartementsgebouw. De bewoners moeten zo snel mogelijk geëvacueerd worden.

'Niveau 4 Gent', woensdag 9 september om 20.35 uur op VIER.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Pak Alles Wat Je Kan' (VTM/VTM GO)

Linda zingt zich van de markt naar TikTok terwijl ze blijft vechten tegen pech en vermoeidheid. Dj Youri geniet intussen van zijn bekendheid in Kortrijk, maar mist soms echte connecties. Welke droom dreigt als eerste te ontsporen?

'Pak alles wat je kan - Een Kamping Kitsch Club documentaire', om 22.55 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 15:20
    Sporza: Tour de France Femmes 2026
    17:50
    Clips
  • 16:00
    Radio 1: Sporza Tour
    17:30
    Top Guns: Inside the RAF
  • 16:25
    Sisters
    16:35
    Kratts in het wild
  • 16:05
    America's Funniest Home Videos
  • 15:40
    Achter gesloten deuren
    16:30
    Hell's Kitchen USA
  • 15:15
    The Dilemma
    17:15
    The Good Doctor
  • 16:05
    Xena: Warrior Princess
    17:00
    Stargate SG-1
  • 15:30
    Matlock
    16:30
    Suits
  • 16:20
    Geen uitzending
    16:50
    Binnenstebuiten
  • 16:05
    Lang Leve de Liefde
    16:35
    De Moeite Waard?!
  • 16:15
    Grey's Anatomy
  • 16:00
    Pawn Stars
    16:30
    Two and a Half Men
  • 16:20
    Come Dine with Me: The Professionals
    17:15
    A Place in the Sun
  • 16:10
    World's Most Evil Killers
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 16:19
    De perfecte vloerbekleding
    16:55
    De Classics van MENTpopradio
  • 16:05
    De Garde van Gert
    16:35
    Foodies & The City
  • 16:10
    The Madame Blanc Mysteries
    17:05
    Death in Paradise
  • 16:00
    Burn Notice
    16:55
    Below Deck Sailing Yacht
  • 15:20
    NOS Tour de France Femmes 2026
    18:00
    NOS Journaal 18.00 uur
  • 16:25
    Met het Mes op Tafel
    17:00
    NOS Journaal in Makkelijke Taal
  • 15:15
    Jonja
    16:40
    Klaas Kan Alles Kort