Woensdag in 'Niveau 4 Gent': '40% meer druggebruikers in Gent'

dinsdag 8 september 2020

Commissaris Rico: 'Ik zou graag al die ministers eens meenemen, zodat ze eens zien hoe het er in de realiteit aan toe gaat.'

De politie in Gent pakte vorig jaar bijna 3400 druggebruikers op, een toename van 40% op vijf jaar tijd. Vooral harddrugs zijn razend populair. Commissaris Rico en inspecteur Bart van het STROP-team proberen in de derde aflevering van 'Niveau 4 Gent' – op woensdag 9 september - het probleem aan te pakken met hun anonieme patrouilles door de stad, op zoek naar gebruikers of verkopers.


Om 10.00 uur 's morgens zien ze twee verdachten een berucht drugspand buitenstappen. Eén van hen is al jarenlang verslaafd en blijkt nu moedeloos op zoek naar hulp. Hoofdinspecteur Liesbet en haar wijkteam zien op patrouille hoezeer de drugsproblematiek kan toeslaan, ook bij jonge mensen. Ze kennen veel jongeren uit hun wijk en proberen hen op het rechte pad te houden.

'De politie alleen zal het zeker niet oplossen', weet commissaris Rico. 'Je moet preventief werken, je moet hulpverlend werken en je moet repressief werken. De mensen die de wetgevingen maken en de regels maken, zitten zodanig ver van de realiteit. Ik zou graag al die ministers eens meenemen, zodat ze eens zien het het er in de realiteit aan toe gaat.'

Het interventieteam van hoofdinspecteur Mathieu krijgt een oproep over een diefstal in een supermarkt. Ook dat blijft een pijnpunt in Gent en het vraagt enorm veel mankracht van de politie: er zijn 11.000 dossiers per jaar, maar liefst 30 per dag. Na een dag ontkennen ondanks overduidelijk bewijsmateriaal, bekent de verdachte toch. Hij blijkt te stelen om zijn drugsverslaving te bekostigen. Nog maar eens wordt duidelijk hoezeer tal van misdrijven in grootsteden rechtstreeks of onrechtstreeks gelinkt zijn aan druggebruik.

Het team krijgt een dringende oproep binnen over een uitslaande brand in een appartementsgebouw. De bewoners moeten zo snel mogelijk geëvacueerd worden.

'Niveau 4 Gent', woensdag 9 september om 20.35 uur op VIER.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play Crime logo

In de zomer van 1976 zit de NYPD een man achterna die op koppels in geparkeerde auto's schiet. Hij tart de stad met angstaanjagende brieven totdat de politie een tip krijgt over een verdachte die de hond van een buurman heeft doodgeschoten.

'The Mark of a Serial Killer', om 20.30 uur op Play Crime.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 22:30
    VRT NWS laat
    13:00
    VRT NWS journaal 13u
  • 20:35
    Sporza: UEFA Europa League
    13:00
    Winterbeelden
  • 21:00
    Geen uitzending
    12:55
    Mega Mindy
  • 21:50
    Alloo bij de Verkeerspolitie
    19:00
    VTM Nieuws
  • 20:00
    Darts
    12:30
    Ambulance
  • 20:35
    The Wolf of Wall Street
    18:35
    Animal Control
  • 22:50
    Rude Tube
    10:00
    Geen uitzending
  • 22:15
    ER
    09:05
    Geen uitzending
  • 22:25
    Baywatch
    10:00
    Joe
  • 22:20
    De Moeite Waard?!
    12:30
    De Tafel van Gert
  • 22:30
    Friends
    12:25
    NCIS
  • 20:35
    UEFA Europa League
    12:30
    See
  • 22:35
    Huizenjagers
    12:35
    Body Shockers
  • 22:30
    Cold Case
    11:45
    Amish Affair
  • 22:48
    Z-Beurs
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 22:50
    Hallo Roger
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 22:35
    A la carte
    12:50
    Bon Appetit
  • 21:00
    Foyle's War
  • 22:25
    NCIS: New Orleans
    12:40
    Storage Wars
  • 22:30
    Pauw & De Wit
    13:00
    NOS Journaal
  • 22:45
    De Kist
    13:00
    NOS Journaal
  • 22:20
    Fase 8: Femicide
    13:00
    Saïd & Anna