'Wetsdokters': ogenschijnlijkgewone duik loopt slecht af

dinsdag 23 april 2019

Wetsdokters' krijgen in de 4e aflevering de eeuwige vraag bij heel wat plotse, onverwachte overlijdens voorgeschoteld: stierf het slachtoffer een natuurlijke dood of is het misschien moord?

Een duiker wordt levenloos uit het water gehaald. De man is nochtans een enorm ervaren duiker en is zelfs instructeur. Een ogenschijnlijk gewone duik die slecht afloopt. Dat is een kolfje naar de hand van wetsdokter Diona D’hondt. Wanneer de speurders tegenstrijdige verklaringen te horen krijgen, zijn de ogen nog meer gericht op de wetsdokter.

Dokter Diona D’hondt: 'Iedereen gaat ervan uit dat iemand die in het water gevonden is, verdronken is. Maar is dat effectief ook zo? Als er een andere reden is, moeten we dat aan het licht brengen en hard kunnen maken. Daarom zoeken we steeds verder en verder. Het is echt heel moeilijk voor daders om geen enkel spoor achter te laten.'

Dokter Wim Develter werkte onder andere mee aan het dossier rond de terreuraanslag in Zaventem, de tsunami in Thailand en de crash van de MH17 in Oekraïne. Hij brengt het verhaal  van een zaak die hem voor altijd zal bijblijven.

Arbeiders stoten op een vreemd voorwerp in het kanaal. Het blijkt het lichaam van een onbekende vrouw te zijn. Speurders denken aan moord. Dr. Wim Develter komt ter plaatse. Zijn bevindingen moeten antwoorden en bewijzen opleveren. De vrees van de speurders wordt al tamelijk snel bevestigd door de wetsdokter.

Dr. Wim Develter: 'Als wetsdokter moet je natuurlijk opgewassen zijn tegen die continue dark side van de mens. Want dat is uiteindelijk de arena waarin wij werken. Dat wat achter de façade gebeurt, wat meestal niet gezien mag worden.'

Ook wetsdokter Diona D’hondt ervaart tot wat een mens -in negatieve zin- allemaal in staat is.


Dr. Diona D’Hondt: 'De verhalen die je hoort, de mensen die je ziet rouwen, de gruwelijke daden die een mens soms stelt,... Je moet dat allemaal kunnen plaatsen. Mentaal is dat wel echt zwaar.'

'Wetsdokters', woensdag 24 april om 21.40 uur bij VTM.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Ik Vraag Het Aan' (VRT 1)

Niels ontvangt Imane Boudadi, Wannes Lacroix, Aaron Blommaert, Petra De Sutter en Daphne Agten. Voor Aaron is de song 'Ben' van Michael Jackson voor eeuwig verbonden met de dag waarop hun trouwe viervoeter Ben stierf. En het Gentse collectief Lézard zet de studio op zijn kop met het geweldige Rock Lobster' van The B-52’s. Komen ook: Judith, Alice Mae, Natalia en Portland. Niels zingt 'Visiting Hours' van Ed Sheeran voor Jolien uit het publiek.

'Ik Vraag Het Aan', om 20.50 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 11:00
    Winterbeelden
    11:20
    Sporza: Milaan Cortina 2026
  • 09:00
    Winterbeelden
    12:00
    Sporza: Milaan Cortina 2026
  • 11:15
    Toet Toet Cory Carson
    11:25
    Slaapwel
  • 09:45
    Geen uitzending
    11:50
    Familie
  • 10:45
    Geen uitzending
    13:30
    Helicopter ER
  • 09:00
    Geen uitzending
    11:25
    Animal Control
  • 10:00
    Geen uitzending
    14:30
    Xena: Warrior Princess
  • 09:15
    Geen uitzending
    15:40
    Baywatch
  • 10:00
    Joe
    14:50
    Geen uitzending
  • 11:00
    Geen uitzending
    11:50
    Huizenjagers
  • 11:05
    FBI
    12:00
    NCIS
  • 11:00
    Geen uitzending
    12:00
    Borderforce USA: The Bridges
  • 10:30
    Retour Masters
    11:25
    Chateau Meiland
  • 11:05
    Sydney's Killer Cop
  • 10:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 11:15
    Publireportage
    11:55
    5-voor-12
  • 10:55
    Vlaamse Klassiekers
    11:40
    Becoming Meewis
  • 11:00
    Death in Paradise
    12:00
    Bookish
  • 10:25
    American Pickers
    11:20
    Shipping Wars
  • 11:15
    NOS Olympische Winterspelen
    21:30
    NOS Olympische Winterspelen Studio Olimpico
  • 11:00
    Kunststof
    12:00
    NOS Journaal
  • 11:15
    Ziggy en de Zootram
    11:30
    Het Muizenhuis