Wat kan Turkije doen tegen der Mannschaft?

dinsdag 24 juni 2008

Carl Huybrechts ontvangt voetbalkenners Frank Raes en Rik De Saedeleer in de voetbalstudio in Wengen. Dit trio zal de eerste halve finale van dit tornooi analyseren: Duitsland – Turkije. In 'Hotel Regina' komt Raymond van het Groenewoud zijn liefde voor het voetbal bezingen. Ook Goedele Liekens en Hans Vandeweghe nemen hun plekje aan de tafel van Carl opnieuw in.

A


fgelopen weekend was het letterlijk en figuurlijk heet in Oostenrijk en Zwitserland. 8 Ploegen streden voor een plek in de halve finales en dat leverde enkele verrassingen op. Liefst drie van de vier groepswinnaars werden naar huis getrapt. Portugal, Kroatië en Nederland walsten door hun voorrondes en konden het zich permitteren om te spelen met een b-elftal op de laatste speeldag. Enkel Spanje kon de lijn van de voorrondes doortrekken, zij het met veel moeite.

Woensdag neemt de Mannschaft het op tegen het verrassende Turkije. Duitsland kon niet overtuigen in de voorrondes, maar in de eerste kwartfinale zette het topfavoriet Portugal terug met de voetjes op de grond. Op het moment dat niemand nog in de Duitsers geloofde, deden uitblinkers Ballack en Schweinsteiger wat ze moesten doen. Duitsland speelde als een hecht team, iets waar Portugal nooit in slaagde. Exit Ronaldo en co. En Duitsland doet alweer zijn reputatie van tornooiploeg alle eer aan.

Het parcours van Turkije op dit tornooi is opmerkelijk. De Turken realiseerden afgelopen vrijdag een derde mirakel tegen Kroatië door in de toegevoegde tijd van de tweede verlenging een gelijkspel, en dus strafschoppen, uit de brand te slepen. Invaller Klasnic had twee minuten voordien de 1-0 versierd, maar de Turken kwamen alsnog langszij dankzij het doelpunt van Semih. In de halve finale tegen Duitsland kan Fatih Terim niet rekenen op kapitein Nihat, die zich in de kwartfinale blesseerde. Ook Servet, Emre Belözoglu, Emre Güngör, Tümer en Ayhan zijn niet speelklaar. Tuncay, Arda en Emre Asik én Keeper Volkan Demirel zijn geschorst. Verdict: nog twaalf beschikbare veldspelers. Positieve noot is dat middenvelder Mehmet Aurelio wel weer mag spelen.

Woensdag 25 juni 2008, halve finale: Duitsland - Turkije, vanaf 19.50 uur.

LIVE verslag vanuit St. Jakob-Park in Bazel

  • Aftrap: 20.45 uur
  • Commentaar: Gui Polspoel
  • Co-commentaar: Eddy Snelders
  • Studiogast: o.a. Frank Raes en Rik De Saedeleer
  • 'Hotel Regina': Goedele Liekens, Hans Vandeweghe, Frank Raes en Raymond van het Groenewoud
Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



DOSSIER: Euro 2008 (VT4)

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

K3 Originals Karen, Kristel en Kathleen

Het aftellen is begonnen. De repetities worden intenser, het decor wordt onthuld en de laatste aanpassingen worden doorgevoerd. En dan eindelijk: dé grote dag. Wat gebeurt er wanneer Karen, Kristel en Kathleen samen het podium betreden?

'K3 Originals: Het verhaal van Karen, Kristel en Kathleen', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:20
    Journaallus
    02:00
    VRT NWS laat
  • 01:15
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 23:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 05:45
    Geen uitzending
    06:05
    Kabouter Plop
  • 01:15
    Geen uitzending
    10:15
    Rich Kids Go Skint
  • 02:15
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 01:05
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 01:05
    Geen uitzending
    15:25
    Matlock
  • 01:00
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 05:00
    Geen uitzending
    06:00
    Nostalgie: Sta Op! met Véronique De Kock
  • 05:00
    Geen uitzending
    02:05
    This Is Us
  • 05:00
    Geen uitzending
    02:35
    UFO Cowboys
  • 05:00
    Geen uitzending
    02:10
    Murder: First on Scene
  • 05:00
    Geen uitzending
    07:20
    Without a Trace
  • 04:06
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 05:29
    De perfecte tuin
    05:55
    Sixties To Six
  • 05:35
    Vanavond bij ons
    02:10
    Peppe's Toscane
  • 05:30
    Ghost Stories
    02:10
    Lynley
  • 05:45
    Make You Laugh Out Loud
    02:35
    Below Deck Mediterranean
  • 02:25
    NOS Journaal
    02:50
    NOS FIFA WK Voetbal 2026
  • 02:30
    Nieuwsuur
    02:35
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 05:25
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal
    02:20
    EenVandaag