Walvissen gespot in 'Over De Oceaan': 'Het waren er zeker honderden!'

zaterdag 2 november 2024
Foto: Play4 - © Play Media 2024

Op dag zes van hun overtocht krijgen de bekende zeilers onverwacht bezoek. Als Jeroom in de verte aan het staren is, spot hij ineens opspuitend water van een walvis.

En al snel blijkt het dier niet alleen te zijn als er tientallen vinnen aan het wateroppervlak verschijnen. De bemanning is alvast door het dolle heen, en als de walvissen dan nog eens héél dicht bij hun boot komen, is de bewondering groot.



'Het waren er twintig, dertig of misschien zelfs meer', denkt Steven. Riadh denkt er dan weer 40 à 50 gezien te hebben en Jeroom doet er nog een schepje bovenop: 'We zagen minstens 50 tot 100 walvissen.' Celine geloofde er nóg meer gespot te hebben: 'Ik ben er nog altijd niet goed van, we hebben zeker honderden walvissen gezien!' Hoeveel walvissen er juist langs de Initials BB zwommen is niet bekend, maar het staat vast dat het er heel wat waren. Co-shipper Willem twijfelt dan ook geen seconde en duikt met zijn camera het water in om er spectaculaire beelden van te maken.

Celine weet met haar enthousiasme amper blijf: 'Dat was zo'n mooi moment! Er waren er zoveel en op een gegeven moment kwamen ze heel dichtbij. Het waren ook vrij grote beesten, zoiets heb ik nog nooit gezien.' En ook Steven leefde helemaal op: 'Het was fantastisch! Ze waren familie van de blauwe vinvis, wat als kind mijn lievelingsdier was'. En bij Riadh kwam het besef terug naar boven waarom hij ja heeft gezegd op dit avontuur: 'Het was een magisch moment. Dit is de reden waarom ik de oceaan wou oversteken. Dat zijn momenten die je nooit in je leven gaat meemaken, behalve hier en nu.'

'Over De Oceaan', zondag 3 november om 19.55 uur op Play4 en GoPlay.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Kandidaten 'De Mol' 2026 seizoen 14 op Play

Tien onbekende Vlamingen zitten vast op een onbewoond eiland voor de kust van Portugal, klaar voor het avontuur van hun leven. Maar niet iedereen zal het vasteland bereiken.

'De Mol', om 20.00 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:30
    Sporza: In Flanders Fields - From Middelkerke to Wevelgem
    18:40
    Sporza: Formule 1
  • 15:40
    Sporza: In Flanders Fields - From Middelkerke to Wevelgem
    17:35
    Top Guns: Inside the RAF
  • 15:45
    Saïd & Anna
    15:55
    Samson en Marie
  • 15:45
    Florentina
    16:20
    America's Funniest Home Videos
  • 14:20
    A Paris Proposal
    15:55
    Meiden die rijden
  • 15:20
    Back to the Future
    17:20
    The Big Bang Theory
  • 15:10
    Baywatch Hawaii
    16:50
    All New Traffic Cops
  • 09:05
    Geen uitzending
    15:55
    9-1-1
  • 15:35
    Joe
    16:05
    Geen uitzending
  • 15:35
    Komen Eten
    19:55
    Café De Mol: Voorbeschouwing
  • 14:55
    C.S.I. New York
    16:50
    Criminal Minds
  • 15:35
    Family Matters
    20:35
    Dumb Money
  • 14:45
    MasterChef UK
    17:40
    Het Beste Bod
  • 15:35
    Cold Case Killers
    20:30
    Still Missing Morgan
  • 15:44
    Transport & Van.TV
    16:36
    Alle Zaken op een Rijtje
  • 15:30
    Feest in de lente 1
    15:55
    Dit Zijn De Classics van MENTpop-radio
  • 15:15
    Becoming Meewis
    16:00
    Guillaume's Paris
  • 15:40
    The Chelsea Detective
    17:25
    Murdoch Mysteries
  • 15:25
    NCIS: Los Angeles
    16:20
    The Spectacular Now
  • 13:10
    NOS Studio Sport Live
    18:10
    NOS Studio Sport
  • 15:25
    De Joodse wereld: Een dappere Joodse jongen
    16:25
    Dromen van Thuis
  • 15:25
    Bessenheuvel
    16:50
    Klaas kan alles