Walvissen gespot in 'Over De Oceaan': 'Het waren er zeker honderden!'

zaterdag 2 november 2024
Foto: Play4 - © Play Media 2024

Op dag zes van hun overtocht krijgen de bekende zeilers onverwacht bezoek. Als Jeroom in de verte aan het staren is, spot hij ineens opspuitend water van een walvis.

En al snel blijkt het dier niet alleen te zijn als er tientallen vinnen aan het wateroppervlak verschijnen. De bemanning is alvast door het dolle heen, en als de walvissen dan nog eens héél dicht bij hun boot komen, is de bewondering groot.



'Het waren er twintig, dertig of misschien zelfs meer', denkt Steven. Riadh denkt er dan weer 40 à 50 gezien te hebben en Jeroom doet er nog een schepje bovenop: 'We zagen minstens 50 tot 100 walvissen.' Celine geloofde er nóg meer gespot te hebben: 'Ik ben er nog altijd niet goed van, we hebben zeker honderden walvissen gezien!' Hoeveel walvissen er juist langs de Initials BB zwommen is niet bekend, maar het staat vast dat het er heel wat waren. Co-shipper Willem twijfelt dan ook geen seconde en duikt met zijn camera het water in om er spectaculaire beelden van te maken.

Celine weet met haar enthousiasme amper blijf: 'Dat was zo'n mooi moment! Er waren er zoveel en op een gegeven moment kwamen ze heel dichtbij. Het waren ook vrij grote beesten, zoiets heb ik nog nooit gezien.' En ook Steven leefde helemaal op: 'Het was fantastisch! Ze waren familie van de blauwe vinvis, wat als kind mijn lievelingsdier was'. En bij Riadh kwam het besef terug naar boven waarom hij ja heeft gezegd op dit avontuur: 'Het was een magisch moment. Dit is de reden waarom ik de oceaan wou oversteken. Dat zijn momenten die je nooit in je leven gaat meemaken, behalve hier en nu.'

'Over De Oceaan', zondag 3 november om 19.55 uur op Play4 en GoPlay.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Pano' (VRT NWS)

In oktober en november vorig jaar signaleerde men op verschillende plaatsen in België drones. Ze verschenen boven meerdere militaire bases en luchthavens. Brussels Airport moest zelfs meerdere keren tijdelijk sluiten. Minister van Defensie Theo Francken en legerstafchef Frederik Vansina gaven herhaaldelijk toelichting in de media.

'Pano', om 20.45 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 18:10
    Dagelijkse kost
    18:30
    Blokken
  • 17:35
    Carnac, the Neolithic Lost Kingdom
    18:30
    Tattoorist
  • 18:25
    Zig & Sharko
    18:30
    Hallo Kroket
  • 18:25
    Florentina
    19:00
    VTM Nieuws
  • 18:25
    De Pfaffs
    19:05
    Home and Away
  • 18:25
    The Goldbergs
    18:50
    The Simpsons
  • 17:50
    Police Interceptors
    20:35
    Primal
  • 18:20
    ER
    19:10
    Alert: Missing Persons Unit
  • 18:20
    Sturm der Liebe
    19:15
    De keuken van Sofie
  • 17:35
    Celebrity MasterChef Vlaanderen
    18:45
    Klopjacht
  • 18:00
    So Help Me Todd
    18:50
    The Rookie
  • 18:15
    3rd Rock From the Sun
    18:45
    Pawn Stars
  • 17:40
    A Place in the Sun
    18:35
    MasterChef UK
  • 17:15
    Aurora Teagarden Mysteries: Til Death Do Us Part
    18:45
    Fear Thy Neighbour
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 18:09
    Mijn tuin
    18:55
    Seventies To Seven
  • 18:20
    Snel, Makkelijk & Lekker
    18:45
    Comfort Food
  • 18:05
    Death in Paradise
    19:10
    Hope Street
  • 17:55
    Below Deck Down Under
    18:50
    Grey's Anatomy
  • 18:20
    NOS Sportjournaal
    18:30
    EenVandaag
  • 18:15
    NOS Journaal Regio
    18:30
    Noord-Zuid-Oost-West
  • 18:25
    Welkom thuis
    18:45
    Het Klokhuis