Voormalige 'Bake Off'-winnaars leggen lat extra hoog in eindspurt naar finale

Na zes weken van harde strijd dingen de vier overgebleven kandidaten vandaag naar een plaats in de zo gegeerde finale van 'Bake Off Vlaanderen'. De vorige winnaars weten wat het is om onder druk te presteren. Zij spelen in deze aflevering alvast een hoofdrol.
Wie van de kandidaten valt alsnog af en moet vrede nemen met de gepersonaliseerde keukenplank?
De spanning is te snijden op de openingsdag van de bijna beslissende tweedaagse. De lat ligt hoog. Regula haalt nog snel een paar verbrande exemplaren uit de notenmengeling van Thibault, 'want het moet perfect zijn.' Stephanie is wat nerveus, want 'op safe spelen is niet mijn ding.' Volgens Jimmy zit zijn overleden zus er voor iets tussen dat hij al zo ver geraakt is in de wedstrijd. Enza heeft haar dochter dan weer laten knutselen voor de jury…
De eerste horde die de kandidaten in deze halve finale moeten nemen, is een Charlotte Russe, een niet-evidente combi van lepelbiscuit en een vulling op basis van crème chiboust. Iedereen wil heelhuids aan de meet komen vandaag en dat mag je letterlijk nemen. Al loopt Enza loopt bij het begin van de proef al snel averij op met een lelijke snijwonde. Wie zal zijn cool kunnen bewaren?
De technische proef is er eentje om U tegen te zeggen. Het bezoek van de 4 vorige winnaars doet de zenuwen alleen maar groeien. Hans, Alexandra, Julie en Jalina komen pronken met hun favoriete éclair. Eén ervan, die van Julie, moeten de kandidaten puur op basis van smaak, zonder recept en mét geheim ingredient, nabakken. Zullen de kandidaten het geheime bestanddeel ontdekken, vinden ze de gepaste dosering en wat met de tijdsdruk die hen altijd parten speelt?
Als spektakelstuk maken onze bakkers petits fours. Hapklare patisserie, 40 one bite wonders en strelingen voor het oog in het thema van de vier seizoenen. Een kolfje naar de hand van Stephanie, zo lijkt het. Ze is alvast ‘volle dzjang in vorm’.
Jimmy oefent al eens met Wim hoe dat eigen programma op Njam er dan wel zou uitzien, maar probeert de focus wel te bewaren, zeker nu zijn cake al bij het begin inzakt omdat hij de bloem vergeten is. Enza drinkt zichzelf een shotje Italiaanse moed in. Ze zal het kunnen gebruiken, vooral nu haar marsepein haar in de steek laat.. En Thibault? Die heeft al stress om ‘al die kleine schetebeetjes’ op tijd af te krijgen. En zullen het petits fours worden of net ‘grands fours’? Wie zal het zeggen?
De seizoenen slaan duidelijk op hol, hopelijk de bakkers niet. Wie blijft er in de running om dit 5de seizoen van 'Bake Off Vlaanderen' te winnen en wie moet jammer genoeg op de valreep naar huis?
'Bake off Vlaanderen', woensdag 8 december om 20.35 uur bij Play4.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Vlaanderen
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Wallonië
- Ziggo brengt alle wedstrijden VriendenLoterij Eredivisie via ESPN naar alle Nederlandse huiskamers
- Dit is 'The Voice of Holland' 2026
- Kijkcijfers: 6 en 7 mei 2026
- Minister Heleen Herbert bij Rick Nieman in 'WNL Op Zondag'
- Amy laat haar barbie-parel keuren in 'The Real Housewives of Antwerp'
- Dit zie je deze week in 'Florentina' - PREVIEW
- Dit zie je deze week in 'Thuis' - PREVIEW
- Dit zie je deze week in 'Familie' - PREVIEW
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Groeiend succes voor Kai Merckx op JOE: extra show op vrijdagochtend
- Qmusic brengt K3 en Donnie samen voor het Foute Anthem van 2026
- Luistercijfers: Beste aprilmaand ooit voor radio van DPG Media
- JOE-dj's Coen & Sander gaan de strijd aan met de swipe-verslaving en introduceren 'Mei Smartphonevrij'
Multimedia SPOTLIGHT
-
'The Miniature Wife' is nu nieuw te zien op Streamz -
Er zijn nieuwe verleidsters op 'Temptation Island' -
Thomas Smith en Begijn le Bleu blikken terug op auditie 'SYTYCD' -
Bart De Wever ongewoon in 'A-typisch' -
'Heel Mijn Hart': Verliefdheid na verlies? -
Check nu de teaser van 'House of the Dragon' -
Annelies viert haar 25ste cosmetische ingreep met een Plastic is Fantastic-feest -
Deze talenten stoten door naar de liveshows van 'The Voice' -
Ward Lemmelijn toont geheim mentaal wapen -
Heeft Alex Callier een nieuwe zangeres voor Hooverphonic gevonden? -
Camilia Blereau doet Hugo Sigal schrikken in 'Familie' -
Bloeit er iets moois in 'So You Think You Can Dance'? -
Andy Peelman confronteert jonge ondernemer in 'Ze Zeggen Dat' -
Nieuw seizoen 'Alloo bij de Wegpolitie' bij VTM GO+ -
Cross Battles beloven vuurwerk in 'The Voice van Vlaanderen' -
Dit is de afvaller na de vijfde aflevering van 'De Mol' -
Nicky zoekt noodgedwongen grotere woning in 'Blind Gekocht' -
Repetitie loopt mis in 'So You Think You Can Dance' -
Dit is de releasedatum van 'Heartstopper Forever' -
Kijk vrijdag eerste studioshow van 'So You Think You Can Dance' -
Kijk nu de hilarische trailer van 'STRIKE!' op Streamz -
Aster Nzeyimana over zijn mediatransfer in 'Achter de Schermen' -
Cerina wijst Marthe en Matthias terecht in 'Huis Gemaakt' -
Kijk nu de trailer van het nieuwe seizoen 'Temptation Island' -
'Flashback' duikt in de wilde jaren van JIM -
Dit is de afvaller na aflevering 4 van De Mol -
'De Container Cup' is back baby! -
Fehmy wordt opvallend stil in nieuwe woning -
Kijk binnenkort het nieuwe seizoen van 'Amsterdam Centraal 24/7' -
Het verjaardagsfeest van Kiki loopt volledig uit de hand
Kijktip van de dag

Alex neemt contact op met de politie. Hij heeft cruciale informatie: er staat nóg een aanslag gepland, vandaag nog. Het team schakelt in hoogste versnelling, maar Commander Francis waarschuwt: vertrouw Alex niet te snel. Terwijl de seconden wegtikken, moet Lana beslissen hoeveel ze durft te geloven van een man die alles te verliezen heeft.
'Trigger Point', om 21.00 uur op VRT Canvas.



































