Voormalige 'Bake Off'-winnaars leggen lat extra hoog in eindspurt naar finale

Na zes weken van harde strijd dingen de vier overgebleven kandidaten vandaag naar een plaats in de zo gegeerde finale van 'Bake Off Vlaanderen'. De vorige winnaars weten wat het is om onder druk te presteren. Zij spelen in deze aflevering alvast een hoofdrol.
Wie van de kandidaten valt alsnog af en moet vrede nemen met de gepersonaliseerde keukenplank?
De spanning is te snijden op de openingsdag van de bijna beslissende tweedaagse. De lat ligt hoog. Regula haalt nog snel een paar verbrande exemplaren uit de notenmengeling van Thibault, 'want het moet perfect zijn.' Stephanie is wat nerveus, want 'op safe spelen is niet mijn ding.' Volgens Jimmy zit zijn overleden zus er voor iets tussen dat hij al zo ver geraakt is in de wedstrijd. Enza heeft haar dochter dan weer laten knutselen voor de jury…
De eerste horde die de kandidaten in deze halve finale moeten nemen, is een Charlotte Russe, een niet-evidente combi van lepelbiscuit en een vulling op basis van crème chiboust. Iedereen wil heelhuids aan de meet komen vandaag en dat mag je letterlijk nemen. Al loopt Enza loopt bij het begin van de proef al snel averij op met een lelijke snijwonde. Wie zal zijn cool kunnen bewaren?
De technische proef is er eentje om U tegen te zeggen. Het bezoek van de 4 vorige winnaars doet de zenuwen alleen maar groeien. Hans, Alexandra, Julie en Jalina komen pronken met hun favoriete éclair. Eén ervan, die van Julie, moeten de kandidaten puur op basis van smaak, zonder recept en mét geheim ingredient, nabakken. Zullen de kandidaten het geheime bestanddeel ontdekken, vinden ze de gepaste dosering en wat met de tijdsdruk die hen altijd parten speelt?
Als spektakelstuk maken onze bakkers petits fours. Hapklare patisserie, 40 one bite wonders en strelingen voor het oog in het thema van de vier seizoenen. Een kolfje naar de hand van Stephanie, zo lijkt het. Ze is alvast ‘volle dzjang in vorm’.
Jimmy oefent al eens met Wim hoe dat eigen programma op Njam er dan wel zou uitzien, maar probeert de focus wel te bewaren, zeker nu zijn cake al bij het begin inzakt omdat hij de bloem vergeten is. Enza drinkt zichzelf een shotje Italiaanse moed in. Ze zal het kunnen gebruiken, vooral nu haar marsepein haar in de steek laat.. En Thibault? Die heeft al stress om ‘al die kleine schetebeetjes’ op tijd af te krijgen. En zullen het petits fours worden of net ‘grands fours’? Wie zal het zeggen?
De seizoenen slaan duidelijk op hol, hopelijk de bakkers niet. Wie blijft er in de running om dit 5de seizoen van 'Bake Off Vlaanderen' te winnen en wie moet jammer genoeg op de valreep naar huis?
'Bake off Vlaanderen', woensdag 8 december om 20.35 uur bij Play4.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Nieuw seizoen van 'Temptation Island' onder vuur: koppel blijkt samen een kind te hebben
- Kijkcijfers: maandag 27 april 2027
- SBS6 tijdens WK elke dag live met dubbele uitzendingen 'Vandaag Inside Oranje' óf 'De Oranjezomer'
- 'A.S.S. - Anti Survival Show' in mei nieuw bij NET5
- 'This Is Not a Murder Mystery' maakt indruk tijdens premičre in Cannes
- 'De Bi-Kwestie': over identiteit, liefde en biseksualiteit
- Andy Peelman ontmaskert ondernemer achter malafide webshop in 'Ze Zeggen Dat'
- VRT NWS 'Pano' onderzoekt: De ondergrondse bank
- Libanese chaos, 6 draadjes en frustraties: 'Dit stoot mij voor de borst'
- Bart Appeltans test toilet in 'Huis Gemaakt': 'Met een spot op mijn hoofd zien de buren mij zéker zitten'
- Q-Beach House blijft aan Belgische kust: Oostende verlengt succesformule tot 2032
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag vanaf Slot Loevestein
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Radio 1-luisteraars maken opnieuw statement voor vrede: 'Imagine' van John Lennon op nummer 1 in 'Radio 1 Classics 1000'
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
Multimedia SPOTLIGHT
-
Andy Peelman confronteert jonge ondernemer in 'Ze Zeggen Dat' -
Nieuw seizoen 'Alloo bij de Wegpolitie' bij VTM GO+ -
Cross Battles beloven vuurwerk in 'The Voice van Vlaanderen' -
Dit is de afvaller na de vijfde aflevering van 'De Mol' -
Nicky zoekt noodgedwongen grotere woning in 'Blind Gekocht' -
Repetitie loopt mis in 'So You Think You Can Dance' -
Dit is de releasedatum van 'Heartstopper Forever' -
Kijk vrijdag eerste studioshow van 'So You Think You Can Dance' -
Kijk nu de hilarische trailer van 'STRIKE!' op Streamz -
Aster Nzeyimana over zijn mediatransfer in 'Achter de Schermen' -
Cerina wijst Marthe en Matthias terecht in 'Huis Gemaakt' -
Kijk nu de trailer van het nieuwe seizoen 'Temptation Island' -
'Flashback' duikt in de wilde jaren van JIM -
Dit is de afvaller na aflevering 4 van De Mol -
'De Container Cup' is back baby! -
Fehmy wordt opvallend stil in nieuwe woning -
Kijk binnenkort het nieuwe seizoen van 'Amsterdam Centraal 24/7' -
Het verjaardagsfeest van Kiki loopt volledig uit de hand -
Ex-coaches grijpen de macht in 'The Voice' -
Laura Tesoro zet haar twee kanonnen tegenover elkaar in 'The Voice' -
Netflix deelt officiële trailer van nieuwe actiethriller 'Man on Fire'
-
'Welkom in de praktijk van dokter Lemmelijn' -
'MasterChef'-jury krijgt het aan de stok met Ruben Van Gucht -
Netflix dropt trailer van tweede seizoen 'Haantjes' -
'True Crime Belgium' over de Bende van horen, zien en zwijgen -
Marco Borsato negende gast in 'Sergio in Italië' -
Deze 'Mol'-kandidaat moet na de derde aflevering naar huis -
Eerste 'Blind Gekocht'-koppel zorgt meteen voor verwarring -
Is deze 'kleine Bambi' de hiphoprevelatie van 'SYTYCD'? -
Kijk nu de trailer van 'Half Man' op HBO Max
Kijktip van de dag

De laatste badkamers worden door de jury beoordeeld en de winnaar van de kamerprijs wordt bekendgemaakt. Daarna start de keukenfase, met een onverwachte extra deadline: de duo's hebben nog maar twee dagen om alle technieken, muren en vloeren af te werken.
'Huis Gemaakt', om 20.35 uur op VTM.


































