Vanaf 6 mei nieuw op Canvas: 'Heder'

dinsdag 5 mei 2020

'Het misbruik en de ongewenste intimiteiten waarover het in de serie gaat, daar hebben wij allemaal mee te maken. Zo gaat het er ook in het echte leven aan toe.' - Alexandra Rapaport.

'Heder' (Zweeds voor 'eer') is een buitenbeentje in het ruime aanbod van 'Nordic crime' series. Niet alleen omdat alle hoofdrollen worden gespeeld door Zweedse topactrices, maar ook omdat die de reeks ook zelf hebben bedacht en geproduceerd. En ook wel omwille van de zeer specifieke insteek.


'Heder' is de naam van een advocatenbureau dat zich specialiseert in de verdediging van vrouwen die seksueel worden uitgebuit of misbruikt. Aan het hoofd van het bureau staan vier vrouwelijke advocates die ook al heel hun leven lang bevriend zijn: Elin (Julia Dufvenius), Janni (Anja Lundqvist), Nour (Alexandra Rapaport) en Karin (Eva Röse). In de eerste aflevering nemen ze de zaak ter harte van een tienermeisje dat verkracht werd. Wanneer de beklaagde wordt vrijgesproken willen de advocates extra bewijsmateriaal verzamelen om in beroep te kunnen gaan. De zaak wordt ingewikkelder wanneer blijkt dat het meisje zelf niet onbesproken is. We ontdekken daarnaast dat de vier bevriende advocaten ook zelf een gezamenlijk geheim met zich meedragen dat hen flink in de problemen kan brengen. Iemand lijkt dat te weten en probeert hen te chanteren met allerlei mysterieuze en bedreigende boodschappen.

'The Girl with the Dragon Tattoo' meets 'Sex & the City' zo noemde Sofia Helin ('The Bridge') 'Heder', de reeks die zij samen bedacht met Alexandra Rapaport, bij Canvas ook al te zien in The Hunt ('Jagten'), en Anja Lundqvist, die we bij Canvas al aan het werk zagen in Alex.  De vierde actrice-producente, Julia Dufvenius ('Molanders'), is bij ons minder bekend.  Op Sofia Helin na spelen ze ook allemaal een hoofdrol in 'Heder'.

Nicola Söderlund van verdeler Eccho Rights: 'De reeks werd bedacht voor de geboorte van de #metoo-beweging, maar past er wonderwel in met haar duidelijke standpunten over de situatie van vrouwen in de samenleving en hoe zij omgaan met seksueel misbruik.'

Zoals in vele landen had #metoo ook in Zweden een grote impact, onder meer via de plaatselijke variant #tystnadtagning (#silenceaction), waarbij bijna 600 Zweedse actrices een brief ondertekenden waarin ze de Zweedse film- en televisie-industrie opriepen om vrouwen beter te beschermen tegen misbruik en intimidatie. Met name Sofia Helin speelde daarbij een belangrijke rol.

Ook Alexandra Rapaport herkende zich erin en benadrukt: 'Het misbruik en de ongewenste intimiteiten waarover het in de serie gaat, daar hebben wij allemaal mee te maken. Zo gaat het er ook in het echte leven aan toe. Al is het natuurlijk niet zo dat alle vrouwen goed zijn en alle mannen slecht. Zo zit de wereld niet in elkaar. Het is niet zwart-wit. Onze reeks gaat over mensen in het algemeen en richt zich tot iedereen.'

'Heder', vanaf woensdag 6 mei dubbelafleveringen om 22.18 uur op Canvas.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm2 logo

1858. Jackson, Mississippi. De Duitse premiejager dr. King Schultz heeft de jacht geopend op de moordlustige Brittle Brothers, maar hij kan de premie alleen opstrijken met de hulp van de slaaf Django. Die is slechts gefocust op één ding: het redden van zijn vrouw Broomhilda. Hun zoektocht brengt hen tot bij Calvin Candie, de excentrieke eigenaar van de plantage Candyland.

'Django Unchained', film uit 2012 met oa. Jamie Foxx, om 20.35 uur op VTM 2.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:50
    Villa Politica
    06:00
    In bed met Olly
  • 23:50
    Nachtlus
    08:00
    Radio 2: Weekwatchers
  • 21:40
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 23:30
    The Masked Singer
    01:50
    Geen uitzending
  • 00:45
    Blind Getrouwd UK
    23:45
    Nobody
  • 01:10
    The Big Bang Theory
    01:25
    Geen uitzending
  • 01:10
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 01:15
    JOE XMAS
    01:40
    Joe
  • 01:15
    Geen uitzending
    00:35
    Zeg 'ns Aaa
  • 00:45
    Alter Ego
    01:15
    Geen uitzending
  • 01:00
    Modern Family
    01:35
    Neighbours: A New Chapter
  • 00:25
    MIDMID
    02:05
    The Fresh Prince of Bel-Air
  • 00:20
    Botched
    01:45
    Embarrassing Bodies
  • 01:00
    Rizzoli & Isles
    01:55
    Geen uitzending
  • 00:26
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 01:10
    Zelf gedaan, goed gedaan
    05:55
    Sixties To Six
  • 01:10
    Winterse Kost
    01:05
    Veldvers
  • 00:50
    Blue Lights
    01:35
    Douglas is Cancelled
  • 01:00
    The Real Housewives of Beverly Hills
    01:50
    First Dates Australia
  • 01:05
    Pauw & De Wit
    01:10
    NOS Journaal
  • 00:40
    Nieuwsuur
    01:35
    Café Kockelmann
  • 01:00
    Eva
    01:35
    First Dates