Tweede seizoen van Ketnet-telenovelle 'Amika' binnenkort van start

dinsdag 20 oktober 2009

Na het succes van het eerste seizoen van 'Amika', de eerste telenovelle voor jongeren van 8 tot 12 jaar, zendt Ketnet vanaf 8 november het tweede seizoen uit. De afleveringen van het tweede seizoen zitten opnieuw boordevol humor, avontuur en romantiek. De hoofdrolspelers in de serie blijven het paard Amika, stalhulp Merel De Ridder en de familie de La Fayette, al duiken er ook nieuwe personages op. De start van het nieuwe seizoen zal met een heuse 'Amika'-avond niet onopgemerkt voorbijgaan op Ketnet.

'Amika'-avond


Op de laatste dag van de herfstvakantie staat de hele avond in het teken van Amika. Zo kunnen de Amika-fans eerst de spannende ontknoping van het eerste seizoen nog eens herbeleven. Daarna kunnen ze genieten van de 'Amika'-special 'Dagdromen' waarin Merel van haar vader een ‘gigantische automatische webcammachine’ krijgt die voor de nodige verrassingen zorgt. Om 19.30 uur is het dan zover: het tweede seizoen gaat van start en Amika en Merel storten zich in nieuwe avonturen.

Nieuwe avonturen

In de laatste aflevering van het eerste seizoen was te zien hoe Merel de Lentejumping won. Na haar overwinning krijgt Merel, en niet Marie-Claire, een aanbieding van de chique Engelse rijschool The Royal Academy. Merel mag een toegangsproef rijden voor een rijopleiding van zes maanden. Ze begint hard te trainen en krijgt de steun van Herbert de La Fayette. Maar tijdens Merels toegangsproef loopt het mis. Amika valt en geraakt levensgevaarlijk gewond...

Marie-Claire kan maar moeilijk verkroppen dat Merel na de Lentejumping alle aandacht krijgt. Om haar vader Herbert ervan te overtuigen dat ze ook tot heel wat in staat is, gooit Marie-Claire het over een andere boeg. Ze zet alles op alles om een zangcarrière uit te bouwen. Bovendien duikt er een nieuwe liefde op in haar leven. Ze wordt tot over haar oren verliefd op de zoon van een Engelse familievriend. Deze stoere, gedisciplineerde kostschooljongen is zo knap dat niet enkel Marie-Claire voor hem valt. Ook Hedwig ziet hem zitten en dat zorgt voor een strijd tussen de twee Z-girls. Het leven van de derde Z-girl wordt een stuk interessanter wanneer ze haar grote idool, Barry Palerma ontmoet. Al lijkt die een geheim met zich mee te dragen.

Nieuw personage Saskia, de tante van Merel

Saskia is de tante van Merel en de zus van Merels overleden moeder Sofie. Ze woont in het buitenland, maar komt nu een tijdje bij Merel en haar vader logeren. Merel is heel blij met haar komst, want Saskia is een toffe tante. Ze heeft voor elk probleem een oplossing en bij haar mag alles. Ook is ze een beetje prettig gestoord, ze komt steeds met zotte ideeën aan. Maar bovenal is Saskia altijd vrolijk en staat ze klaar voor Merel. Dat komt goed uit, want Merel werkt zich in de nesten wanneer haar vader nog steeds niet wil dat ze rijdt en ze een ingangsproef voor The Royal Academy mag doen.

Nathalie Wijnants, die het nieuwe personage voor haar rekening neemt, is vooral bekend van haar rollen in 'Thuis' en 'Sedes & Belli'. Ze speelde van 1998 tot 2007 kwetsbare Eva in 'Thuis'. Nathalie speelde gastrollen in allerhande soaps en sitcoms en tijdens de eerste 'Thuis'-jaren speelde ze in enkele theaterproducties voor 'De Zwarte Meeuw'. In 2007 werkte ze mee aan de theateradaptatie van de stripreeks 'Kiekeboe' waarin ze de rol van de sexy secretaresse Deborah vertolkte.

'Amika'-avond, op zondag 8 november 2009 om 18.00 uur op Ketnet.


DOSSIER: Het tv-najaar van 2009

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Het Echte Leven in de ZOO' (VTM)

In ZOO Planckendael begint de lente met de terugkeer van de ooievaars. Ooievaar Flint bouwt zijn eerste nest, terwijl neushoorn Karamat hoogzwanger is. Ook sneeuwluipaard Diem lijkt drachtig, wat belangrijk is voor het voortbestaan van de soort.

'Het echte leven in de ZOO', om 19.55 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 12:35
    De markt
    19:00
    VRT NWS journaal 19u
  • 10:00
    Winterbeelden
    17:50
    Sporza: Milaan Cortina 2026
  • 12:45
    Mega Mindy
    18:45
    De Hoppers
  • 11:55
    9-1-1
    19:00
    VTM Nieuws
  • 12:55
    De Alarmcentrale: Pech Onderweg
    18:25
    Kees van der Spek: Oplichters Aangepakt
  • 12:30
    9-1-1: Lone Star
    18:55
    Colors of Love
  • 10:00
    Geen uitzending
    18:45
    Motorway Cops: Catching Britain's Speeders
  • 10:00
    Geen uitzending
    18:55
    Accused
  • 10:00
    Joe
    18:50
    Are You Being Served?
  • 12:35
    Sarah's Sweet Table
  • 12:15
    Big Sky
    18:30
    NCIS
  • 12:50
    Bar Rescue
    18:30
    Brooklyn Nine-Nine
  • 12:20
    A Place in the Sun
    18:45
    Chateau Meiland
  • 12:25
    Snapped
    18:30
    World's Most Evil Killers
  • 12:50
    Trends Talk
    18:51
    Z-Weekoverzicht
  • 12:53
    Het appartement
    19:00
    Geen Nieuws - Goed Nieuws
  • 12:45
    Het Weekmenu
    19:30
    Guillaume's Paris
  • 12:20
    New Tricks
    19:00
    Call the Midwife
  • 12:35
    Below Deck Down Under
    18:55
    Paradise
  • 11:20
    NOS Olympische Winterspelen
    23:10
    NOS Olympische Winterspelen Studio Olimpico
  • 12:40
    EO Metterdaad
    18:50
    Ik mis je
  • 12:55
    Studio Snugger
    19:00
    NOS Jeugdjournaal