'Telefacts NU' draait 24 uur lang mee in ziekenhuizen in Aalst en Brussel

Nu de corona-besmettingen weer fors toenemen, wordt de druk in de ziekenhuizen opnieuw groter. Net zoals in het voorjaar staat het ziekenhuispersoneel ook deze keer in de frontlinie van de corona-crisis.
'Telefacts NU' draait dinsdag 24 uur lang mee in twee ziekenhuizen: Europa Ziekenhuizen in Brussel en het ASZ in Aalst.
Vooral in de Brusselse ziekenhuizen is de situatie nijpend. Vanuit Brussel worden dan ook heel wat patiënten overgebracht naar ziekenhuizen in Vlaanderen, zoals Aalst. Reporters Thomas Van Hemeledonck en Evi De Witte volgen tegelijkertijd in Aalst en Brussel het leven van patiënten en zorgpersoneel op de spoeddienst, de covid-afdeling en intensieve zorgen. Dé grote uitdaging is deze keer niet het tekort aan materiaal, maar het zorgpersoneel zelf. 'Telefacts NU' kon zelf het tekort aan personeel vaststellen, dat nu al vermoeid en uitgeput is. 'We voelen dat we stilaan tegen de grenzen lopen', geeft Saskia Liessens zorgmanager Europa Ziekenhuizen in Brussel toe. 'Tijdens de eerste golf was iedereen erg gemotiveerd, maar die drive van toen is helemaal weg nu.'
Vooral op de dienst Intensieve Zorgen is er in deze periode veel meer zorg nodig dan anders: 'Normaal gezien is er één verpleegkundige die voor twee tot drie patiënten zorgt. Nu is het omgekeerd: twee tot drie zorgverleners voor één patiënt. Hier liggen de zieksten der zieken. Zij en hun familie leven in angst want iedereen die hier ligt, weet wat hier kan gebeuren', vertelt Bart Nonneman, diensthoofd Intensieve Zorgen van het ASZ Aalst.
Door de toename van covid-patiënten worden ook verpleegkundigen van andere afdelingen ingezet. Zo draait 'Telefacts NU' mee met de shift van de 24-jarige Annelien, in andere tijden verpleegkundige op de afdeling pediatrie: 'Ik ben anders gewoon. Hier op de covid-afdeling is er vooral een toename van oudere patiënten. Ik ben dus van pediatrie naar geriatrie geëvolueerd, dat zijn twee uitersten. Ik ben daar niet voor opgeleid. Het is mentaal uitputtend om patiënten te verliezen, dat was ik absoluut niet gewoon.'
Recent was er nog spanning tussen de twee steden Aalst en Brussel. Aalsters burgemeester Christophe D’Haese weigerde nog langer Brusselse patiënten op te vangen in de Aalsterse ziekenhuizen. In het Stedelijk Ziekenhuis in Aalst zien ze dat zo niet: 'Solidariteit is rekzaam. We doen hier wat we kunnen, en voorlopig kunnen we het nog aan.'
De aflevering van 'Telefacts NU' is ook te (her)bekijken op VTM GO.
'Telefacts NU', dinsdag 20 oktober om 21.50 uur bij VTM.
DOSSIER: Coronacrisis op Vlaamse radio & tv
volledig dossier- VTM stelt '30 jaar Familie Feest' uit omwille van corona, maar mikt op nog groter feest na de zomer
- Geen nieuw seizoen van 'Expeditie Robinson' op Play4
- 'The Masked Party': MNM bouwt leukste online feestje van het jaar
- Qmusic zet de 'paaspauze' in met extra goede vibes:'Q knalt je erdoor!'
- Paaspauze! Dit brengen de VRT-zenders extra voor kinderen en jongeren
- Qmusic lanceert podcast voor iedereen die nét COVID-vaccin heeft gekregen
- Geraken 'Temptation Island' en 'Expeditie Robinson' dit jaar nog op je tv?
- Waarom de VRT (nog) geen mondmaskers verplicht in de studio's
- Ankers 'VTM NIEUWS' dragen mondmasker bij gasten in studio
- VRT ontvangt geen buitenlandse gasten meer
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Kijkcijfers: 23, 24, 25 en 26 maart 2026
- Driedelige serie 'Inside the Kim Kardashian Heist' nieuw op TLC
- Raven van Dorst met X in paspoort reist door het Amerika van Trump in nieuw seizoen 'Nachtdieren USA'
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Vlaanderen
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Wallonië
- Dit zijn de highlights van National Geographic in april
- Ontdek wat er in april op STAR Channel te zien is
- Superhelden, ninja’s en paasmysteries in april op Cartoon Network
- Cartoonito viert het voorjaar met actie, humor en non-stop plezier
- Hiervoor kan je in april op Pickx+ terecht
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag live vanuit De Lèghe Polder in Beuningen
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Rene van Kooten in 'FM op 5'
- De Nostalgie-luisteraar eert Prince met een plek op nr. 1 in de '80's Top 1500'
Multimedia SPOTLIGHT
-
An Lemmens verrast een kandidaat in 'The Voice van Vlaanderen' -
Joris wint 'De Box' en neemt €17.500 mee naar huis -
Meteen alle hens aan dek in 'De Trein' -
Wie wordt de winnaar van 'De Box'? -
Check de eerste teaser van 'Harry Potter en de Steen der Wijzen' -
Luisteraar Nathalie vindt Q-dj Vincent Fierens -
Dit zie je woensdag in 'Justice For All' -
'Strijder' van Arjen Lubach is binnenkort te zien op Streamz -
Dit zijn de nieuwe 'Celebrity MasterChefs'! -
Jo Vally laat deelnemers van 'De Box' een toontje lager zingen -
Joost Klein breekt de regels in 'The Voice van Vlaanderen' -
'Blind Gekocht' is terug! -
Deze familie wint de finale van 'Konvooi' -
Dit zijn de 10 kandidaten van 'De Mol' seizoen 14 -
HBO Max lanceert teaser van DC Studios-serie 'Lanterns' -
Kijk 'The Comeback' seizoen 3 op HBO Max -
Bockie en Jeroom pranken elkaar nog eens goed in finale 'Konvooi' -
Dansende vuilnisman Yusri grijpt zijn kans in 'SYTYCD' -
Carlo Bonte kan Olga Leyers niet bekoren -
De prijs van de De Jacht op Vincent Live is pure luxe -
Zita Wauters verrast vader Koen in 'The Voice' -
Ontdek de trailer van 'The Chestnut Man: Hide and Seek' -
Jean-Marie Pfaff verrast een Griekse taxichauffeur -
Kandidaten staan voor spectaculaire uitdaging in 'De Box' -
HOO-RAY! Ray 'Albert' Verhaeghe wordt 100! -
Willy duikt (letterlijk) in de jaren '90 -
'En dan zeggen ze dat ne sjotter dom is' -
'De Trein' is een exclusieve rit achter de schermen van NMBS -
Helmut Lotti over zijn 'verborgen' huwelijk -
Jeroom en Bockie verdwalen op rond punt in Italië
Kijktip van de dag

Jan merkt dat Roos ineens anders is: vrolijk, lief voor haar broer en opvallend zelfverzekerd. JP en Julie maken zich ook zorgen, en Jan raakt steeds meer in de war. Wat zit er echt achter haar plotselinge verandering, en hoe moet hij omgaan met alles wat hij ontdekt?
'Boomer', om 20.50 uur op VRT 1.



































