Sergio & Axel doorkruisen het culinaire Libanon

Na Thailand, Mexico, India en Noorwegen bewandelen Sergio Herman en Axel Daeseleire op woensdag 6 november het niet-toeristische pad in Libanon. Het land staat voor velen niet meteen bovenaan in de lijst met favoriete vakantiebestemmingen, maar heeft wel één van de bekendste keukens van het Midden-Oosten.
De kruidenweelde en het uitgebreide aanbod aan kraakverse groenten inspireren de chef meteen. Maar blijft het enthousiasme overeind wanneer de heren bij het ontbijt schapentestikels en 'schapenkontvet' voorgeschoteld krijgen?
Gelukkig kent Libanon nog heel wat andere specialiteiten. Zoals de 'Sfiha Baalbakiye’' een lokaal soort worstenbroodje dat niet kant-en-klaar te verkrijgen is. Wie het wil proeven, moet eerst zelf vlees gaan kopen om de worstenbroodjes bij de plaatselijke bakker te laten maken. Het resultaat is volgens Sergio om duimen en vingers af te likken. 'Kan je je voorstellen dat je in Antwerpen voor een worstenbroodje eerst naar de slager moet en daarna twee huizen verder naar de bakker? Ik ben verzot op worstenbroodjes. ’s Avonds stop ik langs een tankstation en dan koop ik gewoon zo’n banaal, vulgair saucijzenbroodje. Als je de hele dag met je handen in speciale dingen zit en met topproducten werkt dan hou je des te meer van de simpele dingen.'
Sergio en Axel worden door hun gids Bethany ook naar een 100 jaar oude geitenboerderij diep in de bergen gebracht, waar ze zelf de geiten mogen melken en Sergio de beste kaas ooit proeft. Om op hun bestemming te geraken moet het trio offroad gaan en dat houdt risico’s in. Zeker wanneer ze langs een verlaten cannabisveld rijden. 'Hopelijk komen we voor zonsondergang aan, want dit is geen baan waar je in het donker op wil rijden', klinkt het bij de gids.
De tocht gaat verder richting Tripoli, waar Axel zijn compagnon tegen alle verwachtingen in kan overhalen om een 300 jaar oude hamam te bezoeken. Sergio heeft geen idee van wat hem daar te wachten staat… In de hoofdstad Beirut duiken de boys het bruisende nachtleven in. Bij een stevige nacht hoort een stevig ontbijt. En het beste ontbijt van Beirut, dat bestaat volgens Sergio uit ‘schapenkontvet en schapenkloten’. 'Dan zijn we gelijk wakker.'
'Sergio & Axel: Van de Kaart', woensdag 6 november om 21.45 uur bij VTM.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Dit zijn de tien kandidaten die strijden om niet 'Nederlands Domste' te zijn
- De Warmste Tocht van Eva en Dries komt aan in Mechelen
- Kijkcijfers: donderdag 1 oktober 2026
- Kijkcijfers: VTM blikt terug op beste septembermaand van de eeuw
- Jurre Geluk en Sahil Amar Aïssa achtervolgen influencers in nieuw Zapp-programma 'Ongezien'
- Francis van Broekhuizen laat zien wat Franciscus na 800 jaar nog betekent
- Overdag beschaafd, maar ’s nachts als beesten: Jade duikt in onze Belgische eetcultuur
- 'Kotmadam Sergeant' en studenten maken zich klaar voor de Foute Party
- 'Keuringsdienst van Waarde' ontdekt: meer dan helft extra vierge olijfolie geen extra vierge
- Vrijdag in 'Meldpunt Actueel': waar ligt de grens van het doorbehandelen van ouderen?
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Qmusic-luisteraar Gillian uit Utrecht pakt koffers voor Miley Cyrus in Hollywood
- Qmusic breidt digitaal aanbod uit met zenders Qmusic Easy en Qmusic Energy
- Waar muziek tot leven komt: beleef de hits uit de JOE Top 2000 in het écht
- Kom naar de feestelijke sloteditie van Iedereen Klassiek in Brugge
Multimedia SPOTLIGHT
-
'Kotmadam Sergeant' en studenten maken zich klaar voor de Foute Party -
Marc Coucke heeft opvallend advies voor duo in 'Mijn Restaurant' -
Regi en Linda blikken terug op 30 jaar Milk Inc. -
Vrachtwagenchauffeur onder vuur genomen in 'Real Life Patsers' -
'Verboden te Lachen' met Peter Van den Begin nieuw op Streamz -
Axel Daeseleire spreekt met de 'meest gehate familie van Amerika' -
Margriet en Celien Hermans keren terug naar de operatiekamer -
Mattias' papa niet onder de indruk van kersverse schoondochter -
Karen Damen krijgt opvallende 'K2 Zoekt K3'-reünie in 'Got Talent'
-
Farzad getuigt in 'Kotmadam Sergeant' over discriminatie -
Kom in actie voor De Warmste Week! -
De groep valt uiteen in 'De Verraders' -
Erik Van Looy trapt nieuw seizoen 'De Slimste Mens ter Wereld' op gang -
Paniek bij Karen Damen in 'Got Talent' -
Kijk nu 'Toy Story 5' op Disney+ -
Bekijk de trailer van 'Het Bestaat', aflevering 1 -
Willy Sommers verklapt zijn bezoek aan 'Maison Verhulst' -
Man van Ingeborg op bezoek in 'Kotmadam Sergeant' -
'Ochtendstond heeft granola in de mond' -
'Florentina' verwelkomt onverwachte nieuwkomer -
Tweestrijd barst los in 'De Verraders' -
'#LikeMe'-actrice Lotte De Clerck maakt pittige entree in 'Familie' -
Hangt er liefde in de lucht bij 'Blind Getrouwd'? -
Koningin Mathilde steunt STIP IT -
'Slechte chipolata' breekt Bockie zuur op -
Op startfeest 'De Slimste Mens' duikt plots een mysterieuze gast op -
Koop Dorothees Doordenkers Scheurkalender 2027 tvv Bednet! -
Videoland lost trailer van 'Gooische Vrouwen' seizoen 8 -
De eerste verrader ontmaskerd: exit Marc-Marie -
HBO Original-serie 'Youth' vanaf 21 september op HBO Max
Kijktip van de dag

De jonge Reggie Dwight, een verlegen pianotalent, gaat in Londen naar het beroemde conservatorium Royal Academy of Music. Zo maakt hij kennis met songwriter Bernie Taupin, met wie hij een succesvolle samenwerking aangaat. Reggie zal uiteindelijk uitgroeien tot de extravagante wereldster Elton John.
'Rocketman', film uit 2019 met oa. Taron Egerton, om 22.30 uur op VTM 3.



































