Sergio & Axel doorkruisen het culinaire Libanon

dinsdag 5 november 2019

Na Thailand, Mexico, India en Noorwegen bewandelen Sergio Herman en Axel Daeseleire op woensdag 6 november het niet-toeristische pad in Libanon. Het land staat voor velen niet meteen bovenaan in de lijst met favoriete vakantiebestemmingen, maar heeft wel één van de bekendste keukens van het Midden-Oosten.

De kruidenweelde en het uitgebreide aanbod aan kraakverse groenten inspireren de chef meteen. Maar blijft het enthousiasme overeind wanneer de heren bij het ontbijt schapentestikels en 'schapenkontvet' voorgeschoteld krijgen?


Gelukkig kent Libanon nog heel wat andere specialiteiten. Zoals de 'Sfiha Baalbakiye’' een lokaal soort worstenbroodje dat niet kant-en-klaar te verkrijgen is. Wie het wil proeven, moet eerst zelf vlees gaan kopen om de worstenbroodjes bij de plaatselijke bakker te laten maken. Het resultaat is volgens Sergio om duimen en vingers af te likken. 'Kan je je voorstellen dat je in Antwerpen voor een worstenbroodje eerst naar de slager moet en daarna twee huizen verder naar de bakker? Ik ben verzot op worstenbroodjes. ’s Avonds stop ik langs een tankstation en dan koop ik gewoon zo’n banaal, vulgair saucijzenbroodje. Als je de hele dag met je handen in speciale dingen zit en met topproducten werkt dan hou je des te meer van de simpele dingen.'

Sergio en Axel worden door hun gids Bethany ook naar een 100 jaar oude geitenboerderij diep in de bergen gebracht, waar ze zelf de geiten mogen melken en Sergio de beste kaas ooit proeft. Om op hun bestemming te geraken moet het trio offroad gaan en dat houdt risico’s in. Zeker wanneer ze langs een verlaten cannabisveld rijden. 'Hopelijk komen we voor zonsondergang aan, want dit is geen baan waar je in het donker op wil rijden', klinkt het bij de gids.

De tocht gaat verder richting Tripoli, waar Axel zijn compagnon tegen alle verwachtingen in kan overhalen om een 300 jaar oude hamam te bezoeken. Sergio heeft geen idee van wat hem daar te wachten staat… In de hoofdstad Beirut duiken de boys het bruisende nachtleven in. Bij een stevige nacht hoort een stevig ontbijt. En het beste ontbijt van Beirut, dat bestaat volgens Sergio uit ‘schapenkontvet en schapenkloten’. 'Dan zijn we gelijk wakker.'

'Sergio & Axel: Van de Kaart', woensdag 6 november om 21.45 uur bij VTM.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play logo

Barry Allen, een wetenschapper bij de politie, wordt geraakt door de bliksem en krijgt daardoor een kosmische kracht: bliksemsnelheid. Wanneer hij zijn superkracht gebruikt om terug te reizen in de tijd en zijn moeder te redden, creëert hij per ongeluk een wereld zonder superhelden waar Generaal Zod is teruggekeerd. Om hem te kunnen verslaan, moet The Flash de hulp inroepen van een gepensioneerde Batman.

'The Flash', film uit 2023 met oa. Michael Keaton, om 20.40 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:55
    Thuis
    00:10
    Journaallus
  • 13:00
    Winterbeelden
    23:50
    Nachtlus
  • 14:00
    Tik Tak
    22:25
    Geen uitzending
  • 13:40
    Familie
    00:00
    Gooische Vrouwen
  • 13:35
    Helicopter ER
    23:35
    Border Security: Australia's Front Line
  • 11:50
    Geen uitzending
    00:50
    The Big Bang Theory
  • 13:00
    Geen uitzending
    22:50
    Te bepalen
  • 08:50
    Geen uitzending
    00:25
    Buffy the Vampire Slayer
  • 10:00
    Joe
    01:00
    The Golden Girls
  • 13:15
    Komen eten
    00:20
    De Tafel van Gert
  • 13:30
    C.S.I. New York
    01:00
    FBI
  • 13:30
    See
    00:20
    Bar Rescue
  • 13:40
    Nuances
    00:40
    Bachelor in Paradise Australia
  • 12:35
    Deadly Girls Trip
    00:15
    Family Law
  • 14:00
    Herhalingslus
    22:00
    Wordt aangekondigd
  • 13:54
    Aan de wand
    00:00
    Oh What A Night
  • 13:40
    Bon Appetit
    00:45
    Meesterlijke Klassiekers
  • 14:00
    Sister Boniface Mysteries
    01:00
    The Castaways
  • 14:00
    First Dates Australia
    00:25
    Below Deck Down Under
  • 14:00
    NOS Journaal
    00:25
    NOS Olympische Winterspelen Studio Olimpico
  • 13:20
    Langs de Kust
    00:40
    Nieuwsuur
  • 14:00
    Agent Binky
    00:50
    Je Zal Het Maar Hebben