Prof. van Renterghem over erectieproblemen in 'Topdokters'

zondag 16 mei 2021

Per jaar worden er in België gemiddeld 250 erectieprotheses geplaatst, waarvan de helft door prof. Dr. van Renterghem. In deze aflevering zijn we getuige van een bijzondere operatie waarbij zo een erectieprothese wordt geplaatst.

Prof. van Renterghem: 'Vroeger toonde ik die prothese aan de patiënt, maar nu doe ik dat niet meer. Als ze dat kunstmatige plastieken ding zien, dan staat dat op hun netvlies gebrand. En dan krijgen ze een andere beleving van hun penis.'


In de zevende aflevering van 'Topdokters' staat Prof. van Renterghem centraal, diensthoofd urologie in het Jessa Ziekenhuis in Hasselt. Professor van Renterghem woonde als kleine jongen achter een dierenarts, een plek waar hij in het weekend af en toe mocht meehelpen. Hij geraakt er gefascineerd door geneeskunde. Naast algemene urologie legt professor van Renterghem zich toe op prothesechirurgie en behandelt hij patiënten met blaasproblemen en erectiestoornissen.


Prof. van Renterghem: 'Bij mannen van boven de 40 jaar oud, heeft ongeveer 50 procent erectieproblemen.'

Bij Prof. Menovsky in het UZA komt een man langs met een hersentumor die mogelijks uitgezaaid is. En in Inkendaal zien we Dr. Peeters aan het werk met een patiënte die herstellende is nadat een zware tak op haar hoofd is terechtgekomen.

'Topdokters', elke maandag om 20.35 uur op Play4 en Goplay.be.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

WK Fifa Voetbal 2026 - Sporza

Liveverslag van Mexico - Zuid-Afrika, wedstrijd op speeldag één in groep A van het WK voetbal 2026 in de VS, Mexico en Canada, vanuit het Mexico City Stadium in Mexico-Stad, Mexico. Presentatie: Karl Vannieuwkerke. Commentaar: Peter Vandenbempt.

'Sporza: FIFA WK voetbal 2026', om 20.20 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 02:35
    Journaallus
    02:00
    VRT NWS laat
  • 00:20
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 23:40
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 02:00
    Geen uitzending
    06:05
    Kabouter Plop
  • 01:35
    Geen uitzending
    10:15
    Rich Kids Go Skint
  • 01:10
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 00:55
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 01:05
    Geen uitzending
    15:25
    Matlock
  • 00:50
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 02:30
    Geen uitzending
    06:00
    Nostalgie: Sta Op! met Véronique De Kock
  • 02:05
    Geen uitzending
    02:05
    This Is Us
  • 03:15
    Geen uitzending
    02:35
    UFO Cowboys
  • 02:35
    Geen uitzending
    02:10
    Murder: First on Scene
  • 01:35
    Geen uitzending
    07:20
    Without a Trace
  • 02:48
    Herhalingslus
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 03:13
    De Branche-Expert
    05:55
    Sixties To Six
  • 03:10
    Toasted on wheels!
    02:10
    Peppe's Toscane
  • 02:40
    Call the Midwife
    02:10
    Lynley
  • 03:10
    Grey's Anatomy
  • 02:25
    NOS Journaal
    02:50
    NOS FIFA WK Voetbal 2026
  • 00:30
    Nieuwsuur
    02:35
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 03:05
    Die Andere Late Night
    02:20
    EenVandaag