Prof. Haerynck voert levensreddende beenmergtransplantatie uit bij 11-jarig meisje

zondag 9 mei 2021

'Er zijn meer dan 400 soorten immuunstoornissen, die complexiteit boeit me!'. In de zesde aflevering van Topdokters staat Prof. Filomeen Haerynck (UZ Gent) centraal.

Prof. Haerynck groeide op in de kunstenaarswereld. Als kind droomde ze van toneelschool maar na in contact te komen met Artsen Zonder Grenzen', koos ze uiteindelijk voor geneeskunde. Als kinderimmunoloog werkt ze met kinderen die een aangeboren immuunstoornis hebben. Hierdoor hebben haar patiënten een lagere weerstand en zijn ze vaker ziek. Met een achtergrond als kinderlongarts, is professor Haerynck gefascineerd door de complexiteit van immuunstoornissen.


We leren Alina kennen, een 11-jarig meisje dat al vijf jaar wacht op een levensreddende beenmergtransplantatie. Een ingrijpende gebeurtenis dat haar leven zal veranderen.


Professor Filomeen Haerynck: 'Tijdens de coronapandemie kon ik niet tot rust komen, ik wou ook tijdens de weekends in het ziekenhuis zijn. Ze noemen mij thuis de eeuwige student. Maar het is mooi om nieuwe inzichten te kunnen delen met de wereld.'

Professor Haerynck behandelt niet alleen patiënten, maar verricht ook wetenschappelijk onderzoek naar primaire immuundeficiëntie. Samen met haar team nam ze deel aan een groot internationaal onderzoek over COVID-19. Zo onderzochten ze waarom jonge, gezonde patiënten in sommige gevallen toch ernstig ziek werden. Het gerenommeerde tijdschrift 'Science' publiceerde vorige zomer de resultaten.

In Gent krijgt Dr. Aude Vanlander een man op haar operatietafel waarbij ze een 'Whipple-operatie' zal uitvoeren, hierbij wordt een tumor in de pancreaskop verwijderd. Maar tijdens de operatie doet ze ook nog een onverwachte ontdekking.

In het Jessa ziekenhuis krijgt Prof. van Renterghem een man op consultatie die sinds een tijdje erectieproblemen heeft. Hij legt hem verschillende mogelijke behandelingen voor.

'Topdokters', maandag 10 mei om 20.35 uur op Play4 en Goplay.be.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Gene paniek' (VRT 1)

Philippe stoomt zijn raceteam verder klaar en neemt hen mee naar Lommel voor een slipcursus. Mies en Nel, de tweeling met podiumangst, worden geconfronteerd met hun grootste angst: zingen voor een volle AFAS Dome tijdens de Night of the Proms. Philippe wil Evi en Jorn van hun hoogtevrees afhelpen en ontdekt opnieuw dat hij nog met angsten worstelt.

'Gene paniek', om 20.05 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 16:45
    Sporza: Beker van België Basketbal
    19:00
    VRT NWS journaal 19u
  • 16:35
    Rebirth
    17:30
    De Bourgondiërs
  • 16:30
    Sune's midzomermissie
  • 16:30
    The Voice van Vlaanderen
    18:15
    Het echte leven in de ZOO
  • 13:00
    Darts
    17:05
    Benidorm Bastards
  • 15:30
    Dirty Dancing
    17:25
    The Big Bang Theory
  • 16:50
    Walker, Texas Ranger
    22:30
    Cape Fear
  • 16:40
    ER
    00:35
    Geen uitzending
  • 16:30
    SOS Piet
    19:20
    Hallo België!
  • 16:45
    Komen Eten
    20:00
    Konvooi
  • 16:40
    Criminal Minds
    20:25
    FBI: International
  • 16:55
    Family Matters
    20:35
    Dumb and Dumber
  • 16:35
    MasterChef UK
    17:45
    Het Beste Bod
  • 16:30
    Cold Case Killers
    20:30
    Demons and Saviors
  • 16:38
    CEO van mijn leven
    17:04
    De CFO podcast
  • 16:52
    Simple diy
    17:00
    Concert
  • 16:50
    Guten Appetit
    17:50
    Loïc zot van koken weekmenu
  • 16:25
    The Chelsea Detective
    17:20
    Murdoch Mysteries
  • 16:10
    Fright Night
    18:05
    Hudson & Rex
  • 16:20
    NOS Studio Sport Live
    18:00
    NOS Journaal 18.00 uur
  • 16:51
    Socutera
    17:00
    NOS Journaal 17.00 uur
  • 15:25
    Vier kinderen en Het
    17:10
    Freeks Jungle School