Prof. Haerynck voert levensreddende beenmergtransplantatie uit bij 11-jarig meisje

zondag 9 mei 2021

'Er zijn meer dan 400 soorten immuunstoornissen, die complexiteit boeit me!'. In de zesde aflevering van Topdokters staat Prof. Filomeen Haerynck (UZ Gent) centraal.

Prof. Haerynck groeide op in de kunstenaarswereld. Als kind droomde ze van toneelschool maar na in contact te komen met Artsen Zonder Grenzen', koos ze uiteindelijk voor geneeskunde. Als kinderimmunoloog werkt ze met kinderen die een aangeboren immuunstoornis hebben. Hierdoor hebben haar patiënten een lagere weerstand en zijn ze vaker ziek. Met een achtergrond als kinderlongarts, is professor Haerynck gefascineerd door de complexiteit van immuunstoornissen.


We leren Alina kennen, een 11-jarig meisje dat al vijf jaar wacht op een levensreddende beenmergtransplantatie. Een ingrijpende gebeurtenis dat haar leven zal veranderen.


Professor Filomeen Haerynck: 'Tijdens de coronapandemie kon ik niet tot rust komen, ik wou ook tijdens de weekends in het ziekenhuis zijn. Ze noemen mij thuis de eeuwige student. Maar het is mooi om nieuwe inzichten te kunnen delen met de wereld.'

Professor Haerynck behandelt niet alleen patiënten, maar verricht ook wetenschappelijk onderzoek naar primaire immuundeficiëntie. Samen met haar team nam ze deel aan een groot internationaal onderzoek over COVID-19. Zo onderzochten ze waarom jonge, gezonde patiënten in sommige gevallen toch ernstig ziek werden. Het gerenommeerde tijdschrift 'Science' publiceerde vorige zomer de resultaten.

In Gent krijgt Dr. Aude Vanlander een man op haar operatietafel waarbij ze een 'Whipple-operatie' zal uitvoeren, hierbij wordt een tumor in de pancreaskop verwijderd. Maar tijdens de operatie doet ze ook nog een onverwachte ontdekking.

In het Jessa ziekenhuis krijgt Prof. van Renterghem een man op consultatie die sinds een tijdje erectieproblemen heeft. Hij legt hem verschillende mogelijke behandelingen voor.

'Topdokters', maandag 10 mei om 20.35 uur op Play4 en Goplay.be.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Anne de Baetzelier, Willy Sommers, Aaron Blommaert, Laura Tesoro 'Tien Om Te Zien' VTM 2025

Presentatoren Anne De Baetzelier, Willy Sommers, Laura Tesoro en Aaron Blommaert strijken dit jaar neer aan het indrukwekkende Silt in Middelkerke. Vanavond komen o.a. Aaron Blommaert & Zoë Livay, Stan Van Samang, MAKSIM & Babet, K3, Metejoor, Sam Gooris, Bas Serra, Berre, De Romeo's en Niels Destadsbader langs. Belle Perez sluit de avond af met een sprankelend miniconcert.

'Tien om te Zien', om 20.35 uur bij VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 09:00
    Radio 2 aan zee
    12:00
    Zomerbeelden
  • 09:00
    Zomerbeelden
    12:00
    Radio 1: #Weetikveel
  • 11:15
    Edmond & Lucy
    11:25
    Vos en Haas
  • 09:40
    Geen uitzending
    11:40
    Met Vier in Bed
  • 00:50
    Geen uitzending
    11:40
    Filthy House SOS
  • 09:00
    Geen uitzending
    14:45
    The Goldbergs
  • 10:00
    Geen uitzending
    14:15
    Stargate SG-1
  • 08:55
    Geen uitzending
    15:30
    Matlock
  • 09:55
    Joe
    14:55
    Geen uitzending
  • 10:55
    Oogappels
    11:50
    Lang Leve de Liefde
  • 10:40
    NCIS: Los Angeles
    11:30
    FBI: International
  • 10:50
    Geen uitzending
    11:50
    The Neighborhood
  • 11:00
    The Block Australia
    12:20
    Millionaire Hoarders
  • 10:50
    My Boyfriend, My Rapist: The Secret Footage
    11:45
    Cleveland Abduction
  • 10:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 11:13
    Tooldokter
    11:55
    5-voor-12
  • 10:30
    Lekker Messy - Weekmenu
    11:25
    Nuances
  • 10:35
    Murdoch Mysteries
    11:25
    Death in Paradise
  • 11:10
    Below Deck
    11:55
    Grey's Anatomy
  • 11:15
    NOS Journaal
    11:25
    Het gevoel van de Vierdaagse
  • 11:20
    Noord-Zuid-Oost-West
    12:00
    NOS Journaal
  • 11:15
    Lief Monster
    11:24
    Rita & Krokodil