Prof. Haerynck voert levensreddende beenmergtransplantatie uit bij 11-jarig meisje

'Er zijn meer dan 400 soorten immuunstoornissen, die complexiteit boeit me!'. In de zesde aflevering van Topdokters staat Prof. Filomeen Haerynck (UZ Gent) centraal.
Prof. Haerynck groeide op in de kunstenaarswereld. Als kind droomde ze van toneelschool maar na in contact te komen met Artsen Zonder Grenzen', koos ze uiteindelijk voor geneeskunde. Als kinderimmunoloog werkt ze met kinderen die een aangeboren immuunstoornis hebben. Hierdoor hebben haar patiënten een lagere weerstand en zijn ze vaker ziek. Met een achtergrond als kinderlongarts, is professor Haerynck gefascineerd door de complexiteit van immuunstoornissen.
We leren Alina kennen, een 11-jarig meisje dat al vijf jaar wacht op een levensreddende beenmergtransplantatie. Een ingrijpende gebeurtenis dat haar leven zal veranderen.
Professor Filomeen Haerynck: 'Tijdens de coronapandemie kon ik niet tot rust komen, ik wou ook tijdens de weekends in het ziekenhuis zijn. Ze noemen mij thuis de eeuwige student. Maar het is mooi om nieuwe inzichten te kunnen delen met de wereld.'
Professor Haerynck behandelt niet alleen patiënten, maar verricht ook wetenschappelijk onderzoek naar primaire immuundeficiëntie. Samen met haar team nam ze deel aan een groot internationaal onderzoek over COVID-19. Zo onderzochten ze waarom jonge, gezonde patiënten in sommige gevallen toch ernstig ziek werden. Het gerenommeerde tijdschrift 'Science' publiceerde vorige zomer de resultaten.
In Gent krijgt Dr. Aude Vanlander een man op haar operatietafel waarbij ze een 'Whipple-operatie' zal uitvoeren, hierbij wordt een tumor in de pancreaskop verwijderd. Maar tijdens de operatie doet ze ook nog een onverwachte ontdekking.
In het Jessa ziekenhuis krijgt Prof. van Renterghem een man op consultatie die sinds een tijdje erectieproblemen heeft. Hij legt hem verschillende mogelijke behandelingen voor.
'Topdokters', maandag 10 mei om 20.35 uur op Play4 en Goplay.be.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- 'The Bicycle Race': BN’ers in heldhaftige strijd door India
- Derde en laatste seizoen van 'Knokke Off' vanaf zondag op VRT 1
- Ex-coaches van 'The Voice' grijpen de macht in razend spannende Cross Battles
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Vlaanderen
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Wallonië
- Weg uit de criminaliteit in nieuwe documentaire 'Credible Messengers Amsterdam'
- Ton Koopman verrijkt jubileumjaar met uitvoering van Händels Athalia
- Dit zie je zondag in 'Over Mijn Lijk'
- 'Nachtdieren USA' doorkruist North Carolina & West Virginia
- 'Voege Vogels' is zondag op bezoek in Waterland
Multimedia SPOTLIGHT
-
Het verjaardagsfeest van Kiki loopt volledig uit de hand -
Ex-coaches grijpen de macht in 'The Voice' -
Laura Tesoro zet haar twee kanonnen tegenover elkaar in 'The Voice' -
Netflix deelt officiële trailer van nieuwe actiethriller 'Man on Fire'
-
'Welkom in de praktijk van dokter Lemmelijn' -
'MasterChef'-jury krijgt het aan de stok met Ruben Van Gucht -
Netflix dropt trailer van tweede seizoen 'Haantjes' -
'True Crime Belgium' over de Bende van horen, zien en zwijgen -
Marco Borsato negende gast in 'Sergio in Italië' -
Deze 'Mol'-kandidaat moet na de derde aflevering naar huis -
Eerste 'Blind Gekocht'-koppel zorgt meteen voor verwarring -
Is deze 'kleine Bambi' de hiphoprevelatie van 'SYTYCD'? -
Kijk nu de trailer van 'Half Man' op HBO Max -
Emotionele Natassia past haar trouwjurk -
Het gaat stuiven in 'Thuis'! -
'Hakken over de Sloot' seizoen 2 is terug op Prime Video -
'Malcolm in the Middle: Life's Still Unfair' nieuw op Disney+ -
Bekim uit 'De Trein' krijgt oproep over gewapende man in station -
Dit zie je deze week in 'Hacked' op Streamz -
Ezra brengt zijn 94-jarige steunpilaar mee op het podium in 'SYTYCD' -
Matteo Simoni te gast in eerste 'A-typisch' op Streamz -
Jade Mintjens in 'Sergio in Italië' over de afwijziging die haar carrière lanceerde -
Zwangere Guy eerlijk over zijn strijd met alcohol in 'Sergio in Italië' -
Netflix deelt releasedatum van 'Avatar: The Last Airbender S2' -
Ontdek de nieuwe trailer van 'Star Wars: Maul – Shadow Lord' bij Disney+ -
Zoë blaast de jury omver in 'So You Think You Can Dance' -
'Meat Timon' is zondag nieuw op najm! -
De strijd barst opnieuw los in 'The Floor' -
TAGMAG-ster Amber gaat op zoek naar de liefde in nieuw seizoen van 'LoveMe' -
An Lemmens verrast Yasmina bij de VRT
Kijktip van de dag

Average Rob brengt beelden van enkele van zijn idolen mee, te beginnen met waaghals Tom Waes in 'Tomtesterom'. Ook beelden van 'Taboe' met comedian Philippe Geubels komen aan bod. Sander en Cato hebben het met Rob ook nog over zijn eigen wielerwedstrijd, de Turbocross. Ze leren hem ook een krachtpatser kennen die wel wat gemeen heeft met Rob zelf: tandacrobaat John Massis, die je gerust de Average Rob van de jaren 70 en 80 kan noemen.
'Daar Zijn Beelden Van', om 20.50 uur op VRT 1.



































