Prof. Haerynck voert levensreddende beenmergtransplantatie uit bij 11-jarig meisje

zondag 9 mei 2021

'Er zijn meer dan 400 soorten immuunstoornissen, die complexiteit boeit me!'. In de zesde aflevering van Topdokters staat Prof. Filomeen Haerynck (UZ Gent) centraal.

Prof. Haerynck groeide op in de kunstenaarswereld. Als kind droomde ze van toneelschool maar na in contact te komen met Artsen Zonder Grenzen', koos ze uiteindelijk voor geneeskunde. Als kinderimmunoloog werkt ze met kinderen die een aangeboren immuunstoornis hebben. Hierdoor hebben haar patiënten een lagere weerstand en zijn ze vaker ziek. Met een achtergrond als kinderlongarts, is professor Haerynck gefascineerd door de complexiteit van immuunstoornissen.


We leren Alina kennen, een 11-jarig meisje dat al vijf jaar wacht op een levensreddende beenmergtransplantatie. Een ingrijpende gebeurtenis dat haar leven zal veranderen.


Professor Filomeen Haerynck: 'Tijdens de coronapandemie kon ik niet tot rust komen, ik wou ook tijdens de weekends in het ziekenhuis zijn. Ze noemen mij thuis de eeuwige student. Maar het is mooi om nieuwe inzichten te kunnen delen met de wereld.'

Professor Haerynck behandelt niet alleen patiënten, maar verricht ook wetenschappelijk onderzoek naar primaire immuundeficiëntie. Samen met haar team nam ze deel aan een groot internationaal onderzoek over COVID-19. Zo onderzochten ze waarom jonge, gezonde patiënten in sommige gevallen toch ernstig ziek werden. Het gerenommeerde tijdschrift 'Science' publiceerde vorige zomer de resultaten.

In Gent krijgt Dr. Aude Vanlander een man op haar operatietafel waarbij ze een 'Whipple-operatie' zal uitvoeren, hierbij wordt een tumor in de pancreaskop verwijderd. Maar tijdens de operatie doet ze ook nog een onverwachte ontdekking.

In het Jessa ziekenhuis krijgt Prof. van Renterghem een man op consultatie die sinds een tijdje erectieproblemen heeft. Hij legt hem verschillende mogelijke behandelingen voor.

'Topdokters', maandag 10 mei om 20.35 uur op Play4 en Goplay.be.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Gene paniek' (VRT 1)

Philippe stoomt zijn raceteam verder klaar en neemt hen mee naar Lommel voor een slipcursus. Mies en Nel, de tweeling met podiumangst, worden geconfronteerd met hun grootste angst: zingen voor een volle AFAS Dome tijdens de Night of the Proms. Philippe wil Evi en Jorn van hun hoogtevrees afhelpen en ontdekt opnieuw dat hij nog met angsten worstelt.

'Gene paniek', om 20.05 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:20
    Restaurant Misverstand
    01:10
    Journaallus
  • 00:15
    Dopesick
    01:20
    Nachtlus
  • 21:25
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 23:45
    Huis Gemaakt
    01:00
    Geen uitzending
  • 23:00
    The Bourne Ultimatum
    01:00
    Geen uitzending
  • 00:20
    American Horror Story: NYC
    01:15
    Geen uitzending
  • 00:15
    Mee met de Flikken
    01:10
    Geen uitzending
  • 00:10
    Geen uitzending
    15:50
    9-1-1
  • 00:20
    De Planckaerts
    01:10
    Geen uitzending
  • 00:00
    De Tafel van de Week
    03:10
    Geen uitzending
  • 00:00
    Criminal Minds
    02:45
    Geen uitzending
  • 23:00
    Coming 2 America
    01:10
    MacGyver
  • 23:40
    Naked Attraction
    00:45
    Kinderen kopen een huis
  • 00:10
    C.S.I. New York
    02:35
    Geen uitzending
  • 00:19
    Trends Talk
    00:55
    Herhalingslus
  • 00:08
    Hobbyklus
    00:23
    Mijn tuin
  • 23:55
    De Chalet aan zee
    00:40
    Becoming Meewis
  • 00:10
    The Marlow Murder Club
    01:00
    Murdoch Mysteries
  • 23:55
    Below Deck
    00:50
    Below Deck Down Under
  • 00:00
    Wie is de Mol?
    01:00
    MolTalk
  • 23:35
    Generations
    01:25
    De Nachtzoen
  • 23:15
    Rayen Panday: Karma
    00:25
    First Dates