Prof. Haerynck voert levensreddende beenmergtransplantatie uit bij 11-jarig meisje

zondag 9 mei 2021

'Er zijn meer dan 400 soorten immuunstoornissen, die complexiteit boeit me!'. In de zesde aflevering van Topdokters staat Prof. Filomeen Haerynck (UZ Gent) centraal.

Prof. Haerynck groeide op in de kunstenaarswereld. Als kind droomde ze van toneelschool maar na in contact te komen met Artsen Zonder Grenzen', koos ze uiteindelijk voor geneeskunde. Als kinderimmunoloog werkt ze met kinderen die een aangeboren immuunstoornis hebben. Hierdoor hebben haar patiënten een lagere weerstand en zijn ze vaker ziek. Met een achtergrond als kinderlongarts, is professor Haerynck gefascineerd door de complexiteit van immuunstoornissen.


We leren Alina kennen, een 11-jarig meisje dat al vijf jaar wacht op een levensreddende beenmergtransplantatie. Een ingrijpende gebeurtenis dat haar leven zal veranderen.


Professor Filomeen Haerynck: 'Tijdens de coronapandemie kon ik niet tot rust komen, ik wou ook tijdens de weekends in het ziekenhuis zijn. Ze noemen mij thuis de eeuwige student. Maar het is mooi om nieuwe inzichten te kunnen delen met de wereld.'

Professor Haerynck behandelt niet alleen patiënten, maar verricht ook wetenschappelijk onderzoek naar primaire immuundeficiëntie. Samen met haar team nam ze deel aan een groot internationaal onderzoek over COVID-19. Zo onderzochten ze waarom jonge, gezonde patiënten in sommige gevallen toch ernstig ziek werden. Het gerenommeerde tijdschrift 'Science' publiceerde vorige zomer de resultaten.

In Gent krijgt Dr. Aude Vanlander een man op haar operatietafel waarbij ze een 'Whipple-operatie' zal uitvoeren, hierbij wordt een tumor in de pancreaskop verwijderd. Maar tijdens de operatie doet ze ook nog een onverwachte ontdekking.

In het Jessa ziekenhuis krijgt Prof. van Renterghem een man op consultatie die sinds een tijdje erectieproblemen heeft. Hij legt hem verschillende mogelijke behandelingen voor.

'Topdokters', maandag 10 mei om 20.35 uur op Play4 en Goplay.be.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Geld Gezocht' (VRT 1)

Lore (38) is een energieke alleenstaande mama van twee kinderen. Ze woont in Kessel-Lo, werkt als zorgleerkracht en is het zonnetje in haar vriendengroep. Onder de mensen komen, dat is haar lang leven. Overal bij zijn, niets willen missen - haar vriendinnen noemen haar niet voor niets FOMO-Lore. Maar dat kost ook heel wat geld.

'Geld Gezocht', om 20.45 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 11:00
    Winterbeelden
    19:00
    VRT NWS journaal 19u
  • 09:00
    Winterbeelden
    16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
  • 11:00
    Vos en Haas
    14:20
    Sarah zingt
  • 09:45
    Geen uitzending
    19:00
    VTM Nieuws
  • 10:45
    Geen uitzending
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 09:00
    Geen uitzending
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 10:00
    Geen uitzending
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 08:50
    Geen uitzending
    18:45
    9-1-1: Lone Star
  • 10:00
    Joe
    14:50
    Geen uitzending
  • 11:00
    Geen uitzending
    18:15
    De Rechtbank
  • 10:10
    Coroner
    18:45
    Family Law
  • 10:50
    Bar Rescue
    19:40
    Borderforce USA: The Bridges
  • 11:00
    Retour Masters
    19:40
    Chateau Meiland
  • 10:55
    World's Most Evil Killers
  • 10:00
    Herhalingslus
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 10:54
    Roger
    13:00
    Geen Nieuws - Goed Nieuws
  • 10:55
    Ware Delicatessen
    18:40
    Comfort Food
  • 10:25
    Death in Paradise
    12:00
    Recipes for Love and Murder
  • 10:25
    American Pickers
    18:45
    First Dates Australia
  • 11:00
    NOS Journaal
    19:00
    Een huis vol
  • 10:35
    Buitenhof
    18:30
    Noord-Zuid-Oost-West
  • 11:00
    Nijntje en vriendjes
    19:00
    NOS Jeugdjournaal