Prof. Haerynck voert levensreddende beenmergtransplantatie uit bij 11-jarig meisje

zondag 9 mei 2021

'Er zijn meer dan 400 soorten immuunstoornissen, die complexiteit boeit me!'. In de zesde aflevering van Topdokters staat Prof. Filomeen Haerynck (UZ Gent) centraal.

Prof. Haerynck groeide op in de kunstenaarswereld. Als kind droomde ze van toneelschool maar na in contact te komen met Artsen Zonder Grenzen', koos ze uiteindelijk voor geneeskunde. Als kinderimmunoloog werkt ze met kinderen die een aangeboren immuunstoornis hebben. Hierdoor hebben haar patiënten een lagere weerstand en zijn ze vaker ziek. Met een achtergrond als kinderlongarts, is professor Haerynck gefascineerd door de complexiteit van immuunstoornissen.


We leren Alina kennen, een 11-jarig meisje dat al vijf jaar wacht op een levensreddende beenmergtransplantatie. Een ingrijpende gebeurtenis dat haar leven zal veranderen.


Professor Filomeen Haerynck: 'Tijdens de coronapandemie kon ik niet tot rust komen, ik wou ook tijdens de weekends in het ziekenhuis zijn. Ze noemen mij thuis de eeuwige student. Maar het is mooi om nieuwe inzichten te kunnen delen met de wereld.'

Professor Haerynck behandelt niet alleen patiënten, maar verricht ook wetenschappelijk onderzoek naar primaire immuundeficiëntie. Samen met haar team nam ze deel aan een groot internationaal onderzoek over COVID-19. Zo onderzochten ze waarom jonge, gezonde patiënten in sommige gevallen toch ernstig ziek werden. Het gerenommeerde tijdschrift 'Science' publiceerde vorige zomer de resultaten.

In Gent krijgt Dr. Aude Vanlander een man op haar operatietafel waarbij ze een 'Whipple-operatie' zal uitvoeren, hierbij wordt een tumor in de pancreaskop verwijderd. Maar tijdens de operatie doet ze ook nog een onverwachte ontdekking.

In het Jessa ziekenhuis krijgt Prof. van Renterghem een man op consultatie die sinds een tijdje erectieproblemen heeft. Hij legt hem verschillende mogelijke behandelingen voor.

'Topdokters', maandag 10 mei om 20.35 uur op Play4 en Goplay.be.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play logo

Na een jarenlange, vruchteloze zoektocht naar de ware ontmoet Charlie Cantilini eindelijk de man van haar dromen: chirurg Kevin Fields. Het koppel laat er geen gras over groeien en wil zo snel mogelijk in het huwelijksbootje stappen. Charlies toekomstige schoonmoeder Viola is echter niet te spreken over de verloving. Ze besluit er alles aan te doen om Charlie het leven zuur te maken en krijgt hierbij de hulp van haar vroegere assistente Ruby. Charlie laat zich echter niet afschrikken en vecht vastberaden terug.

'Monster-in-Law', film uit 2005 met oa. Jane Fonda, om 20.35 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:40
    Sporza: FIFA WK Voetbal 2026
    03:30
    VRT NWS laat
  • 00:50
    Sporza: FIFA WK Voetbal 2026
    06:00
    Nachtlus
  • 22:45
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 01:00
    Geen uitzending
    06:35
    Plop & de Peppers
  • 00:15
    Blind getrouwd: Australië
    01:20
    Geen uitzending
  • 01:05
    Geen uitzending
    14:10
    Grosse Pointe Garden Society
  • 00:50
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 00:50
    Geen uitzending
    15:20
    La Brea
  • 00:40
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 01:20
    Geen uitzending
    09:45
    Roger
  • 01:40
    Geen uitzending
    01:20
    Criminal Minds
  • 01:30
    Highway Thru Hell
    02:45
    Blue Bloods
  • 01:15
    First on Scene
    02:20
    Billion Dollar Playground
  • 01:20
    Geen uitzending
    05:15
    Without a Trace
  • 00:19
    Herhalingslus
    09:00
    Z-Weekoverzicht
  • 01:40
    Het perfecte terras
    05:55
    Sixties To Six
  • 01:40
    Lekker Messy - Weekmenu
    02:30
    Vanavond bij ons
  • 00:50
    The Following Events are Based on a Pack of Lies
    01:50
    The Count of Monte Cristo
  • 01:25
    American Housewife
    01:50
    Below Deck
  • 00:50
    NOS FIFA WK Voetbal 2026
    07:35
    Nederland in Beweging
  • 01:40
    Ongehoord Nieuws
    02:15
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 00:50
    NOS FIFA WK Voetbal 2026
    06:02
    Olly, het kleine witte busje