Prof. Haerynck voert levensreddende beenmergtransplantatie uit bij 11-jarig meisje

zondag 9 mei 2021

'Er zijn meer dan 400 soorten immuunstoornissen, die complexiteit boeit me!'. In de zesde aflevering van Topdokters staat Prof. Filomeen Haerynck (UZ Gent) centraal.

Prof. Haerynck groeide op in de kunstenaarswereld. Als kind droomde ze van toneelschool maar na in contact te komen met Artsen Zonder Grenzen', koos ze uiteindelijk voor geneeskunde. Als kinderimmunoloog werkt ze met kinderen die een aangeboren immuunstoornis hebben. Hierdoor hebben haar patiënten een lagere weerstand en zijn ze vaker ziek. Met een achtergrond als kinderlongarts, is professor Haerynck gefascineerd door de complexiteit van immuunstoornissen.


We leren Alina kennen, een 11-jarig meisje dat al vijf jaar wacht op een levensreddende beenmergtransplantatie. Een ingrijpende gebeurtenis dat haar leven zal veranderen.


Professor Filomeen Haerynck: 'Tijdens de coronapandemie kon ik niet tot rust komen, ik wou ook tijdens de weekends in het ziekenhuis zijn. Ze noemen mij thuis de eeuwige student. Maar het is mooi om nieuwe inzichten te kunnen delen met de wereld.'

Professor Haerynck behandelt niet alleen patiënten, maar verricht ook wetenschappelijk onderzoek naar primaire immuundeficiëntie. Samen met haar team nam ze deel aan een groot internationaal onderzoek over COVID-19. Zo onderzochten ze waarom jonge, gezonde patiënten in sommige gevallen toch ernstig ziek werden. Het gerenommeerde tijdschrift 'Science' publiceerde vorige zomer de resultaten.

In Gent krijgt Dr. Aude Vanlander een man op haar operatietafel waarbij ze een 'Whipple-operatie' zal uitvoeren, hierbij wordt een tumor in de pancreaskop verwijderd. Maar tijdens de operatie doet ze ook nog een onverwachte ontdekking.

In het Jessa ziekenhuis krijgt Prof. van Renterghem een man op consultatie die sinds een tijdje erectieproblemen heeft. Hij legt hem verschillende mogelijke behandelingen voor.

'Topdokters', maandag 10 mei om 20.35 uur op Play4 en Goplay.be.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play logo

Aan het begin van zijn vierde jaar op Zweinstein wordt Harry Potter door de Vuurbeker uitgekozen om zijn school te vertegenwoordigen op een belangrijk tovertoernooi. Hij moet het in allerlei gevaarlijke proeven opnemen tegen de beste studenten van drie verschillende tovenaarsscholen. Gelukkig kan hij zoals altijd rekenen op de steun van zijn beste vrienden Hermelien Griffel en Ron Wemel. Ondertussen begint ook de kracht van zijn aartsvijand Voldemort toe te nemen.

'Harry Potter and the Goblet of Fire', film uit 2005 met oa. Daniel Radcliffe en Emma Watson, om 20.00 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 12:05
    De week van Bruzz
    12:35
    VRT NWS De Markt
  • 10:00
    Herfstbeelden
    16:40
    The Americas
  • 12:20
    De week van Karrewiet met VGT
    12:30
    Hoe moeilijk kan het zijn?
  • 11:50
    Jacques en Urbain op Wereldtournee
    13:00
    VTM Nieuws
  • 12:10
    America's Got Talent: Fantasy Team
  • 05:35
    Geen uitzending
    14:05
    Chicago Med
  • 10:00
    Geen uitzending
    14:35
    Matlock
  • 11:00
    Magic in Mistletoe
    12:30
    A Merry Scottish Christmas
  • 09:30
    Geen uitzending
    16:50
    Binnenstebuiten
  • 12:00
    De Tafel van de Week
    12:40
    Huizenjagers
  • 11:45
    FBI: Most Wanted
    12:40
    Elsbeth
  • 12:00
    Storage Wars
    14:50
    That '70s Show
  • 11:45
    Love It or List It
    12:35
    De Chalet
  • 11:55
    Killer Grannies
    12:40
    Snapped
  • 11:46
    Trends Talk
    12:24
    Fleet TV
  • 12:13
    Wonen
    12:30
    Tooldokter
  • 12:15
    Indian Summer
    12:55
    De wereld op je bord
  • 11:30
    Sister Boniface Mysteries
    12:25
    Whitstable Pearl
  • 11:50
    NCIS
    18:10
    Hudson & Rex
  • 12:15
    Sterren NL Top 25
    13:00
    NOS Journaal
  • 12:15
    Dit is de kwestie
    12:40
    EO Metterdaad
  • 12:00
    Victor Vleermuis
    13:05
    Masha's spookverhalen