Prof. Haerynck voert levensreddende beenmergtransplantatie uit bij 11-jarig meisje

zondag 9 mei 2021

'Er zijn meer dan 400 soorten immuunstoornissen, die complexiteit boeit me!'. In de zesde aflevering van Topdokters staat Prof. Filomeen Haerynck (UZ Gent) centraal.

Prof. Haerynck groeide op in de kunstenaarswereld. Als kind droomde ze van toneelschool maar na in contact te komen met Artsen Zonder Grenzen', koos ze uiteindelijk voor geneeskunde. Als kinderimmunoloog werkt ze met kinderen die een aangeboren immuunstoornis hebben. Hierdoor hebben haar patiënten een lagere weerstand en zijn ze vaker ziek. Met een achtergrond als kinderlongarts, is professor Haerynck gefascineerd door de complexiteit van immuunstoornissen.


We leren Alina kennen, een 11-jarig meisje dat al vijf jaar wacht op een levensreddende beenmergtransplantatie. Een ingrijpende gebeurtenis dat haar leven zal veranderen.


Professor Filomeen Haerynck: 'Tijdens de coronapandemie kon ik niet tot rust komen, ik wou ook tijdens de weekends in het ziekenhuis zijn. Ze noemen mij thuis de eeuwige student. Maar het is mooi om nieuwe inzichten te kunnen delen met de wereld.'

Professor Haerynck behandelt niet alleen patiënten, maar verricht ook wetenschappelijk onderzoek naar primaire immuundeficiëntie. Samen met haar team nam ze deel aan een groot internationaal onderzoek over COVID-19. Zo onderzochten ze waarom jonge, gezonde patiënten in sommige gevallen toch ernstig ziek werden. Het gerenommeerde tijdschrift 'Science' publiceerde vorige zomer de resultaten.

In Gent krijgt Dr. Aude Vanlander een man op haar operatietafel waarbij ze een 'Whipple-operatie' zal uitvoeren, hierbij wordt een tumor in de pancreaskop verwijderd. Maar tijdens de operatie doet ze ook nog een onverwachte ontdekking.

In het Jessa ziekenhuis krijgt Prof. van Renterghem een man op consultatie die sinds een tijdje erectieproblemen heeft. Hij legt hem verschillende mogelijke behandelingen voor.

'Topdokters', maandag 10 mei om 20.35 uur op Play4 en Goplay.be.



TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Flikken Maastricht' (AVROTROS)

Vreemdgaan leidt in de drugswereld meteen tot afrekeningen. Ook onschuldigen zijn niet veilig voor hun wraak. Wolfs en Eva achterhalen de gebeurtenissen en blijven zitten met een bijzondere getuige, die bij gebrek aan beter een kamer krijgt in De Ponti. Marion en Romeo krijgen te maken met agressieve, homofobe mensen. Vooral Marion is niet zomaar van ze af.

'Flikken Maastricht', om 20.40 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 22:45
    Sporza: Giro magazine
    23:01
    Keno
  • 22:20
    Maigret
    23:15
    Helsinki Syndrome
  • 22:55
    VRT NWS journaal met VGT
    23:40
    Geen uitzending
  • 22:50
    So You Think You Can Dance
    00:45
    The Good Doctor
  • 22:50
    Central Intelligence
    00:45
    Mr. Frank Visser Doet Uitspraak
  • 22:05
    Signs
    00:00
    The Big Bang Theory
  • 22:50
    Swamp Shark
    00:35
    Police Interceptors
  • 22:45
    ER
    00:15
    Suits
  • 22:20
    Baywatch
    23:10
    Nonkel Jef
  • 22:45
    Vik & Gert
    23:35
    De Zussen Coorevits
  • 22:15
    FBI: International
    00:00
    Fire Country
  • 22:35
    Tom Clancy's Without Remorse
  • 22:20
    48 Hours to Buy
    23:15
    Million Dollar Listing Los Angeles
  • 22:50
    The Spencer Sisters
    23:35
    The Rookie
  • 22:25
    Trends Talk
    23:02
    Z-Nieuws
  • 22:56
    Mijn tuin
    23:00
    Sorry Night
  • 22:55
    Loïc zot van koken weekmenu
    23:45
    Chris Cooks Cymru
  • 22:50
    McDonald and Dodds
    00:30
    The Marlow Murder Club
  • 22:25
    Gifted
    00:20
    NCIS: Los Angeles
  • 22:25
    Jan-Willem Ruimt Op!
    23:20
    NOS Journaal Laat
  • 22:35
    Stand van Nederland: Generatie Next
    23:05
    Unforgotten
  • 22:05
    Abba Silver, Abba Gold
    23:05
    Sluipschutters