'Niveau 4 Brussel-Zuid' kijkt naar stijgend aantal auto-inbraken rond Zuidstation

Auto-inbraken rond het Zuidstation zijn inmiddels dagelijkse kost geworden. Het voorbije jaar werden er in de zone maar liefst 2315 auto-inbraken vastgesteld. Dat zijn er 44 per week. Inspecteur Marc krijgt de ene oproep na de andere.
Een groepje Franse toeristen wordt bestolen van een verjaardagscadeau dat in de auto lag, een jonge ruiter zijn ruiterspullen worden van de achterbank gegrabbeld en een man heeft een inbreker betrapt en opgesloten in z’n eigen auto. Het lijkt maar niet te stoppen. De verschillende toegangswegen, metro’s en het station zelf vormen het perfecte decor om er als inbreker in de massa te verdwijnen. Al geldt dat niet voor iedereen, zo blijkt. Een inbreker is erin geslaagd om zich driemaal op één week tijd op heterdaad te laten betrappen. 'Bij zo’n mannen is dat hun dagbesteding', vertelt inspecteur Marc. 'Wat ze stelen, proberen ze te verkopen om met dat geld hun drugs te kopen. Dat is niet leven, maar eerder overleven. We hebben hem nu drie keer kunnen oppakken, maar hoeveel keer is het hem gelukt zonder gepakt te worden?'
De alarmcentrale krijgt een oproep binnen van een ongeruste maaltijdbezorger. Al twee dagen op rij staat hij bij een klant voor een gesloten deur en krijgt hij geen teken van leven. Inspecteurs Marnix en Valentin verplaatsen zich naar de woning om er een kijkje te gaan nemen. Via de tuin proberen ze een glimp op te vangen van de man, en al snel wordt duidelijk dat er wel degelijk iemand in de zetel ligt.
Hoofdinspecteur Yoda en zijn team van de Special Response Unit maken zich klaar voor enkele zogenaamde vattingsbevelen: het opsporen en arresteren van voortvluchtige criminelen die naar de gevangenis moeten. De man waarbij het team langsgaat heeft een waslijst aan diefstallen met geweld op zijn strafblad en is veroordeeld tot 30 maanden cel. Als de agenten ter plaatse komen, krijgen ze van de vader te horen dat zijn zoon al enige tijd naar het werk vertrokken is. Al lijkt dat verhaal toch niet helemaal te kloppen als een buurtbewoner beweert hem net gezien te hebben.
'Niveau 4 Brussel Zuid', dinsdag 19 september om 21.00 uur op Play4 en op GoPlay.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Ontdek de trailer van het nieuwe seizoen van 'Amsterdam Centraal 24/7'
- 'The Bicycle Race': BN’ers in heldhaftige strijd door India
- Derde en laatste seizoen van 'Knokke Off' vanaf zondag op VRT 1
- Ex-coaches van 'The Voice' grijpen de macht in razend spannende Cross Battles
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Vlaanderen
- Weg uit de criminaliteit in nieuwe documentaire 'Credible Messengers Amsterdam'
- Ton Koopman verrijkt jubileumjaar met uitvoering van Händels Athalia
- Dit zie je zondag in 'Over Mijn Lijk'
- 'Nachtdieren USA' doorkruist North Carolina & West Virginia
- 'Voege Vogels' is zondag op bezoek in Waterland
Multimedia SPOTLIGHT
-
Kijk binnenkort het nieuwe seizoen van 'Amsterdam Centraal 24/7' -
Het verjaardagsfeest van Kiki loopt volledig uit de hand -
Ex-coaches grijpen de macht in 'The Voice' -
Laura Tesoro zet haar twee kanonnen tegenover elkaar in 'The Voice' -
Netflix deelt officiële trailer van nieuwe actiethriller 'Man on Fire'
-
'Welkom in de praktijk van dokter Lemmelijn' -
'MasterChef'-jury krijgt het aan de stok met Ruben Van Gucht -
Netflix dropt trailer van tweede seizoen 'Haantjes' -
'True Crime Belgium' over de Bende van horen, zien en zwijgen -
Marco Borsato negende gast in 'Sergio in Italië' -
Deze 'Mol'-kandidaat moet na de derde aflevering naar huis -
Eerste 'Blind Gekocht'-koppel zorgt meteen voor verwarring -
Is deze 'kleine Bambi' de hiphoprevelatie van 'SYTYCD'? -
Kijk nu de trailer van 'Half Man' op HBO Max -
Emotionele Natassia past haar trouwjurk -
Het gaat stuiven in 'Thuis'! -
'Hakken over de Sloot' seizoen 2 is terug op Prime Video -
'Malcolm in the Middle: Life's Still Unfair' nieuw op Disney+ -
Bekim uit 'De Trein' krijgt oproep over gewapende man in station -
Dit zie je deze week in 'Hacked' op Streamz -
Ezra brengt zijn 94-jarige steunpilaar mee op het podium in 'SYTYCD' -
Matteo Simoni te gast in eerste 'A-typisch' op Streamz -
Jade Mintjens in 'Sergio in Italië' over de afwijziging die haar carrière lanceerde -
Zwangere Guy eerlijk over zijn strijd met alcohol in 'Sergio in Italië' -
Netflix deelt releasedatum van 'Avatar: The Last Airbender S2' -
Ontdek de nieuwe trailer van 'Star Wars: Maul – Shadow Lord' bij Disney+ -
Zoë blaast de jury omver in 'So You Think You Can Dance' -
'Meat Timon' is zondag nieuw op najm! -
De strijd barst opnieuw los in 'The Floor' -
TAGMAG-ster Amber gaat op zoek naar de liefde in nieuw seizoen van 'LoveMe'
Kijktip van de dag

Average Rob brengt beelden van enkele van zijn idolen mee, te beginnen met waaghals Tom Waes in 'Tomtesterom'. Ook beelden van 'Taboe' met comedian Philippe Geubels komen aan bod. Sander en Cato hebben het met Rob ook nog over zijn eigen wielerwedstrijd, de Turbocross. Ze leren hem ook een krachtpatser kennen die wel wat gemeen heeft met Rob zelf: tandacrobaat John Massis, die je gerust de Average Rob van de jaren 70 en 80 kan noemen.
'Daar Zijn Beelden Van', om 20.50 uur op VRT 1.



































