Nieuwe aflevering van 'Poporama' op Canvas

zaterdag 5 maart 2016

'Poporama' zet zondag zijn zoektocht voort naar de drijfveren van hedendaagse alternatieve muzikanten en bands. Uit het aanbod van festivals en clubs selecteert het programma telkens drie opvallende bands en muzikanten.

In de derde aflevering onderzoekt 'Poporama' met de IJslandse jazzband ADHD het verband tussen de groepsnaam, vissen en muziek maken. Simon Scott toont ons hoe slapeloosheid inspirerend kan zijn. De Evil Invaders koppelen speed & thrashmetal aan een grote doe-het-zelf-drive.


'Poporama' nodigt ook telkens een Belgische band uit om naar de line-up te luisteren in de 'Poporama'-auto en onbevangen hun mening te geven. Deze keer is dat Go March, die zelf een instrumentale mix maken van postrock en elektronica.

Daarnaast licht een professional uit de muzieksector de selectie toe. Centrale gast Gert Keunen is socioloog, auteur en muzikant.  Gert doceert popgeschiedenis en muziekindustrie en werkte eerder als programmator, labelmanager en muziekjournalist.

Nieuw perspectief
'Poporama' is een fris en vernieuwend reportageprogramma dat de alternatieve hedendaagse muziek benadert vanuit een originele invalshoek en zo een andere kijk geeft op muzikanten, hun manier van werken en de wisselwerking tussen hun muziek en de maatschappelijke context. De muziek en de inzichten van de artiesten plaatsen de dingen in een nieuw perspectief.

Aflevering 3 - zondag 6 maart

ADHD
What's in a name? ADHD is één van de meest interessante acts uit de hedendaagse jazzvijver. Wie luistert naar de muziek van dit combo zou de heren eerder associëren met de overdonderende natuur van thuisland IJsland. Wie hen live aan het werk ziet, begrijpt de verwijzing naar de attention deficit hyperactivity disorder des te beter. Als remedie tegen de concentratieproblemen, kiest deze band voor jazz… en vissen. 'Poporama' trok met de IJslanders naar het Schulensmeer in Diest om te praten over de parallellen tussen hengelen en musiceren.

Simon Scott
Simon Scott is niet als drummer mee verantwoordelijk voor het stofzuigergeluid van de band Slow Dive. Tijdens een moeilijke periode in zijn leven maakte hij ook het soloalbum ‘Insomni’ over zijn eigen slaapstoornissen. 'Poporama' sprak de man ironisch genoeg in Leuven op de label night van Slaapwel Records, een platenfirma die muziek uitbrengt om bij in te slapen.

Evil Invaders
Evil Invaders is een vierkoppige Speed & Thrashmetal band wiens geluid sterk beïnvloed is door de jaren ‘80. Onder het motto ‘more is more’ koppelen ze pijlsnelle gitaarriffs aan het voor Metal zo karakteristieke showelement. Wat hen evenwel uniek maakt, is dat ze daarbij de ‘doe het zelf’ ethiek hoog in het vaandel dragen. Deze toegewijde bricoleurs schrijven niet alleen hun eigen muziek, ze leveren ook het idee voor hun artwork, creëren hun eigen podiumstukken en special effects, en zanger en gitarist Joe bouwt zijn eigen gitaren.

De professional: Gert Keunen
Muzieksocioloog Gert Keunen is deze keer de professional die zijn  licht kaat schijnen over de Poporama-selectie. Gert verdiende zijn sporen als muziekprogrammator, labelmanager, journalist en als frontman van de band Briskey. Maar hij is vooral bekend als professor en auteur. Gert Keunen geeft onder meer les aan de Fontys Rockacademie in Tilburg en de Provinciale Hogeschool Limburg. Hij publiceerde Een eeuw popmuziek en Alternative mainstream.

De luistersessie: Go March
Go March bevindt zich op het kruispunt van postrock en electronica en wordt door kenners omschreven als een kruising van Mogwai en Kraftwerk. Onlangs verscheen hun uitstekende debuutalbum bij Unday. In de Poporama-mobiel geven ze hun mening over de muziek en bands in deze aflevering.

Een programma van Het Chemisch Circus voor Canvas.

'Poporama', zondag 6 maart om 21.35 uur op Canvas.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT Canvas logo

Naomi Melaer was 25 toen ze in april 2020 in haar huis in Zonhoven vermoord werd door haar partner, die ze een jaar eerder had leren kennen en die er alles aan deed om haar te controleren en haar te isoleren van haar hechte familie. De dader pleegde maanden later zelfmoord in zijn cel.

'En nu is ze dood.', om 21.25 uur op VRT Canvas.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 11:00
    Winterbeelden
    12:10
    Dagelijkse kost
  • 09:00
    Winterbeelden
    12:00
    Radio 1: Nieuwe Feiten
  • 11:45
    Casper en Emma
    11:55
    Samson en Marie
  • 11:45
    Familie
    12:15
    Het echte leven in de ZOO
  • 10:45
    Geen uitzending
    13:40
    Helicopter ER
  • 11:50
    Geen uitzending
    14:45
    S.W.A.T.
  • 10:00
    Geen uitzending
    14:55
    Xena: Warrior Princess
  • 08:35
    Geen uitzending
    16:05
    Baywatch
  • 10:00
    Joe
    15:15
    Geen uitzending
  • 11:30
    Family Matters
    13:35
    De Tafel van de Week
  • 11:25
    NCIS
    12:20
    Neighbours: A New Chapter
  • 11:15
    Geen uitzending
    12:15
    Borderforce USA: The Bridges
  • 11:30
    Chateau Meiland
    12:20
    Botched
  • 11:35
    Panic 9-1-1
    13:20
    Forensic Files II
  • 10:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 11:51
    Publireportage
    11:55
    5-voor-12
  • 11:35
    Ware Delicatessen
    12:10
    Chris Cooks Cymru
  • 11:00
    Death in Paradise
    12:05
    The Marlow Murder Club
  • 11:40
    Shipping Wars
    12:10
    NCIS: Los Angeles
  • 11:10
    Tijd voor Max
    12:00
    NOS Journaal
  • 11:25
    Dit is de kwestie
    12:00
    NOS Journaal
  • 11:40
    Clangers
    11:55
    Pop Papierstad