'Nachtwacht' kijkt zaterdag al naar de wereld na corona

donderdag 12 maart 2020

De coronacrisis is in een acute fase getreden. Daarom stelt 'Nachtwacht' de op 14 maart geplande aflevering over ons voetbal uit. In de plaats komt een debat over de manier waarop het coronavirus de wereld en ons leven zal veranderen.

Ons land komt langzaam tot stilstand. Hoe lang het zal duren, weten we niet. Maar een veel grotere vraag is wat de impact van het coronavirus op termijn zal zijn. Komt er snel een vaccin en zullen we dan opnieuw kunnen reizen en handel drijven zoals voorheen? Of zal de coronacrisis de wereld en ons leven voorgoed veranderen? Jan Leyers zoekt naar antwoorden samen met viroloog Johan Neyts, economist Geert Noels, en geostrateeg Jonathan Holslag.


Johan Neyts (KULeuven) is een internationaal befaamd viroloog. Niemand minder dan Bill Gates bezorgde hem de fondsen om zo snel mogelijk tienduizenden geneeskundige stoffen te onderzoeken naar een remedie voor het coronavirus. Maar Neyts kijkt verder. Het coronavirus kan een blijver zijn, en het zal het laatste virus niet zijn dat in tijden van globalisering en opwarming stormenderhand de wereld verovert. De huidige crisis toont dat we daar niet klaar voor zijn.

Economist Geert Noels heeft het over de economische gevolgen. Er zullen faillissementen volgen, dat is zeker, en Noels heeft enkele voorstellen om de miserie die dat tot gevolg zal hebben aan te pakken. Maar ook Noels kijkt verder: 'Volgens mij gaan we in de toekomst op een andere manier werken. Corona zal een kantelmoment zijn. En de allergrootste winnaar is het klimaat. Wat Greta Thunberg al meer dan een jaar probeert, fixt corona op een paar weken.'

Ook Jonathan Holslag, docent Internationale Politiek aan de VUB, ziet fundamentele veranderingen opduiken. 'Corona jaagt het internationaal wantrouwen nog verder aan. Je merkt nu al dat er weinig onderlinge solidariteit is, zelfs tussen de Europese landen.' Maar ook los daarvan zullen we heel hard moeten nadenken over de gevolgen van de globalisering, zegt Holslag.

Een debat over corona en hoe dat onze wereld zal veranderen, zaterdag 14 maart om 22.05 uur in 'Nachtwacht' op Canvas en canvas.be.


DOSSIER: Coronacrisis op Vlaamse radio & tv

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Gala van de Gouden K's 2025' (Ketnet)

De Ketnetters hebben gestemd: welke artiesten, songs, socialmediasterren en programma's waren het afgelopen jaar het populairst en mogen een van de acht Gouden K's mee naar huis nemen? Je ontdekt wie wint tijdens een legendarische show vol muziek, bekende gezichten en verrassingen in een uitverkochte ING Arena. De genomineerde programma's in de categorie 'Ketnet fictie' zijn 'Diede-Skate', 'De regels van Floor', 'Waiko', '#LikeMe' en 'United'.

'Het Gala van de Gouden K's 2025', om 20.25 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:30
    Sporza: Veldrijden
    00:20
    Journaallus
  • 14:00
    Winterbeelden
    00:45
    Nachtlus
  • 14:20
    Sarah knutselt
    20:50
    Geen uitzending
  • 13:35
    Liefde voor muziek
    06:20
    Kabouter Plop
  • 14:00
    Darts
    00:00
    Te bepalen
  • 12:35
    Geen uitzending
    00:50
    Yellowjackets
  • 10:00
    Geen uitzending
    00:45
    60 Days In
  • 08:35
    Geen uitzending
    15:15
    The Endgame
  • 10:00
    Joe
    00:10
    The X-Files
  • 14:15
    Friends
    00:40
    De Tafel van de Week
  • 13:50
    NCIS
    01:00
    Criminal Minds
  • 13:30
    Bar Rescue
    23:10
    In Time
  • 14:05
    A Place in the Sun
    01:00
    Extreme Makeover: Home Edition
  • 14:00
    Snapped
    00:20
    C.S.I. New York
  • 14:18
    Trends Talk
    22:00
    Wordt aangekondigd
  • 14:14
    Aan de wand
    00:00
    Oh What A Night
  • 13:35
    Loïc zot van koken weekmenu
    00:35
    De Chalet, Hollandse Maatjes
  • 14:10
    Midsomer Murders
    00:45
    Murdoch Mysteries
  • 14:05
    Shipping Wars
    01:00
    The Resident
  • 14:05
    Het Familiediner
    00:15
    The Connection
  • 13:55
    Meldpunt Actueel
    00:20
    The Old Bachelor
  • 14:15
    De Faker
    00:50
    First Dates