Minister Van Tigchelt mee op patrouille in Brussel-Zuid: 'Ben niet naar hier gekomen om de fatalist uit te hangen'

maandag 12 februari 2024
Foto: Play4 - © Play Media 2024

Hoog bezoek in het politiekantoor van Brussel-Zuid, want minister van Justitie Paul van Tigchelt komt er een shift meedraaien.

Rechercheurs Jelle en Michelle nemen de minister mee op patrouille door de straten van onze hoofdstad. Amper een paar dagen na de laffe terreuraanslag op twee Zweedse voetbalfans, legde Van Tigchelt de eed af als nieuwe minister van Justitie. Nu, zo'n drie maanden later, wordt hij rondgeleid in de Brusselse wijken en langs de beruchte hotspots om te zien wat er écht leeft op het terrein. ​



Er wordt de minister meteen gevraagd om een kogelvrije vest aan te trekken, want patrouilleren langs de hotspots van Brussel, is niet zonder gevaar. Maar voor ze de straat optrekken, laat rechercheur Jelle via de camera's zien hoe de dealers te werk gaan, en al snel hebben ze enkele drugsdealers in het vizier. Als ze het werkveld betreden en richting de plekken gaan waar ze zonet de dealers gespot hebben, legt Jelle uit hoe georganiseerd de bendes handelen. En het duurt alvast niet lang vooraleer ze live getuigen zijn van een drugsdeal, waarop Jelle genoodzaakt is om in te grijpen.

De problematiek rond illegaal verblijf, nutteloze bevelschriften om het grondgebied te verlaten en de criminaliteit als laatste reddingsboei zijn al wekenlang de rode draad door de hoofdstad en de politiediensten. Eric en rechercheur Jelle zitten met heel wat vragen en halen verhaal bij de minister.

'Niveau 4 Terreur', dinsdag 13 februari om 21.15 uur op Play4 en op GoPlay.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Carmen - 'F.C. De Kampioenen'

Carmen is haar winkeltje beu en in samenspraak met Boma besluit ze ermee te stoppen. Fernand stelt voor haar inboedel en resterende stock op de rommelmarkt te verkopen. Doortje en Pol willen verhuizen. Hiermee komt Pascal alleen te staan en moet er personeel worden gezocht voor het café. Fernand stelt zich kandidaat, samen met twee jonge vrouwen, waarvan één door Boma is gestuurd. Er worden selectieproeven gehouden in het café.

'FC De Kampioenen', om 20.20 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:55
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 01:30
    Nachtlus
    06:00
    Sta op met Radio 2
  • 22:20
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 02:20
    Geen uitzending
    00:00
    Gooische Vrouwen
  • 02:20
    Geen uitzending
    23:35
    Border Security: Australia's Front Line
  • 01:30
    Geen uitzending
    00:50
    The Big Bang Theory
  • 00:55
    Geen uitzending
    22:50
    Te bepalen
  • 00:50
    Geen uitzending
    00:25
    Buffy the Vampire Slayer
  • 01:05
    Geen uitzending
    01:00
    The Golden Girls
  • 01:30
    Geen uitzending
    00:20
    De Tafel van Gert
  • 01:35
    Geen uitzending
    01:00
    FBI
  • 02:30
    See
    00:20
    Bar Rescue
  • 02:10
    Botched
    00:40
    Bachelor in Paradise Australia
  • 01:30
    Geen uitzending
    00:15
    Family Law
  • 00:52
    Herhalingslus
    22:00
    Wordt aangekondigd
  • 02:24
    Mijn tuin
    00:00
    Oh What A Night
  • 01:40
    Snel, Makkelijk & Lekker - Het Weekmenu
    00:45
    Meesterlijke Klassiekers
  • 01:50
    Inspector George Gently
    01:00
    The Castaways
  • 02:15
    Grey's Anatomy
  • 00:45
    NOS Olympische Winterspelen
    00:25
    NOS Olympische Winterspelen Studio Olimpico
  • 02:10
    Nieuwsuur
    04:00
    Suhoor Stories
  • 02:15
    Sluipschutters
    00:50
    Je Zal Het Maar Hebben