'Lost' is terug! Keert de Oceanic Six terug naar het eiland?

Oceanic 815 crashte in de Stille Oceaan. 48 mensen overleefden op een mysterieus eiland ver van huis. Ze vochten om te overleven en na 108 dagen raakten 6 mensen van het eiland. Maar de vrienden die achterbleven verdwenen spoorloos. Nu kunnen ze hun lot niet ontlopen. De Oceanic Six moeten terug.
H
et vijfde en voorlaatste seizoen van 'Lost' gaat op VT4 van start vanaf maandag 24 augustus. In dit seizoen worden alle stukjes in de juiste plaats gezet voor het afsluitende zesde seizoen, dat volgens de makers een spetterend sluitstuk met een duidelijk afgelijnd einde bevat. Seizoen vijf geeft meer antwoorden dan dat ze nieuwe vragen stelt. Een opluchting, want de seizoensfinale van seizoen vier liet de nagelbijtende Lostfans met tientallen vragen achter. Even schetsen.
There's no place like home
Na een confrontatie met de mensen van het vrachtschip konden Sawyer, Jack, Kate, Hurley en piloot Frank Lapidus van het eiland komen. Na motorproblemen en Sawyer's sprong uit de helikopter halen Jack, Kate en Hurley het vrachtschip. Daar zijn ze echter niet veel beter af, want een tikkende bom doet hen opnieuw op de vlucht slaan. Uiteindelijk kunnen Jack, Kate, Aaron, Sun, Hurley, Sayid en Desmond ontkomen. Ze vliegen terug naar het eiland dat in een flits verdwijnt op het moment dat Ben aan het wiel draait.
Ze crashen en worden later opgevist door een schip. Penny, de eeuwige liefde van Desmond, is aan boord.
Op dat moment neemt Jack een radicale beslissing. Hij overtuigt de rest van de groep om te liegen over het eiland – net zoals Locke hem gevraagd had. Dat is volgens hem de enige manier om de achtergebleven eilanders te beschermen voor diegenen die op het eiland uit zijn. De rest stemt schoorvoetend toe. Ze laten zich stranden op een bewoond eiland en liegen dat zij de enige overlevenden zijn van de crash van Oceanic 815. Desmond blijft achter bij Penny.
Op het eiland zien Sawyer en Juliet de rookpluim van het vrachtschip en zijn ervan overtuigd dat iedereen gestorven is. Wat er met hen gebeurt na de sprong van het eiland is een groot mysterie.
Eenmaal terug in de bewoonde wereld wordt het snel duidelijk dat het de Oceanic Six niet zo goed vergaat. Het eiland laat hen niet los. Ze voelen zich schuldig om hun vertrek en zitten met duizend vraagtekens over het lot van hun vrienden op het eiland. Vooral Jack raakt ervan overtuigd dat ze nooit het eiland hadden mogen verlaten. Na de terugkeer heeft hij een leven opgebouwd met Kate en Aaron. Een droomrelatie in het begin, maar Jack's paranoia – vooral tegenover Sawyer – verstoort hun geluk. Ook de ontdekking dat Claire zijn halfzus is drijft hem naar drank en pillen. Wanneer hij ontdekt dat Locke overleden is, probeert hij zelfs zelfmoord te plegen. Het eiland vreet hem op. Hij is opeens overtuigd van Locke's gelijk en beseft dat zijn lot op het eiland ligt. Hij beseft dat ze terug moeten naar het eiland.
Maar wat is er gebeurd met de achterblijvers en wat zijn de gevolgen van de verhuis van het eiland nadat Ben aan het wiel gedraaid heeft. Welke woorden heeft Sawyer in Kate's oor gefluisterd? Hoe is Locke aan zijn einde gekomen? Wat zijn de plannen van Ben? Wie is Charles Widmore? Hebben de achterblijvers de sprong van het eiland overleefd? Keert de Oceanic Six terug naar het eiland?
Seizoen 5: Terug naar het eiland
Het vijfde voorlaatste seizoen van 'Lost' staat in het teken van de terugkeer naar het eiland. Eerst volgen we voornamelijk Ben en Jack, die proberen om de Oceanic Six terug bij elkaar te brengen. Om terug op het eiland te raken moeten ze met zijn allen terugkeren, maar is iedereen bereid of in de mogelijkheid om terug te keren?
Hurley heeft zich nooit goed gevoeld bij de leugen van de Oceanic Six. Hij begint terug te spreken met mensen die er niet zijn en belandt in een instelling.
Sayid's grote liefde sterft en sindsdien moordt hij in opdracht van Ben.
Sun is ervan overtuigd dat Jin gestorven is op het vrachtschip en voedt haar dochter alleen op. Toch heeft ze contact gezocht met niemand minder dan Charles Widmore.
Kate, die voorliegt dat Aaron haar eigen zoon is, heeft een leven opgebouwd met Aaron en Jack. Wanneer haar relatie met Jack op de klippen loopt, voedt Kate Aaron alleen op, ook al voelt ze dat deze situatie niet zal blijven duren.
Diegenen die terug willen, verzamelen op vlucht 316 van Ajira Airways. Hoe ze terug op het eiland zullen geraken, daarover tast iedereen in het duister.
De overgebleven eilandbewoners maken ondertussen vreselijke dingen mee: het eiland verplaatst zich constant door de tijd, wat enorm schadelijk is voor de gezondheid. Uiteindelijk stoppen die verplaatsingen zich en blijken ze vast te zitten in het jaar 1974. Ze worden opgenomen door The Dharma Initiative en behoren 3 jaar later nog altijd tot de groep. Maar dan keren hun vrienden terug naar het eiland...
Wekelijkse dubbel
Seizoen vijf bestaat uit 17 afleveringen. VT4 zendt wekelijks een dubbelaflevering op maandag uit. Op maandag 24 augustus start vóór de eerste nieuwe aflevering een special die de eerste vier seizoenen samenvat. Op zondag 23 augustus herhaalt VT4 de finale van seizoen 4.
'Because You Left' – uitzending maandag 24 augustus
De achtergebleven overlevenden beginnen de kwalijke gevolgen te voelen van de verplaatsing van het eiland. In de gewone wereld beginnen Jack en Ben dat ze terug moeten naar het eiland om de anderen te redden. Hun zoektocht om de Oceanic Six te herenigen gaat van start. Het doel is om iedereen – het lijk van Locke incluis – terug te brengen naar het eiland in de hoop de achtergebleven eilanders te redden.
'The Lie' – uitzending maandag 24 augustus
Hurley en Sayid slaan op de vlucht voor de politie wanneer hun onderduikadres niet meer zo veilig blijkt te zijn. Onbekende krachten vallen de achterblijvers op het eiland aan. Ondertussen proberen Jack en Ben iedereen bij elkaar te brengen. Ben ontdekt dat hij maar 72 uur heeft daarvoor. Kate krijgt onverwachts bezoek van advocaten die een bloedtest willen laten afnemen om de precieze relatie tussen haar en Aaron vast te stellen. Reden genoeg voor Kate om hals over kop op de loop te gaan. Ze krijgt hulp van een oude vriend om de waarheid geheim te houden.
Guest Star: Michelle Rodriguez als Ana Lucia
'Lost', seizoen 5, maandag 24 augustus 2009 om 20.40 uur op VT4.
LEES alles over het nieuwe tv-seizoen in het speciale dossier van TV-Visie
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
DOSSIER: Het tv-najaar van 2009
volledig dossierTVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Intrede van Sinterklaas in Antwerpen: Ketnet maakt datum en programma bekend
- Volg de tussentijdse verkiezingen in de USA op VRT NWS via radio, televisie en online
- Floortje Dessing reist door de koraaldriehoek in 'Floortje over de Oceaan'
- ‘Familie’ viert 35ste verjaardag met nieuwe begingeneriek, ingezongen door Metejoor
- ‘De Verraders’ nadert grote finale: Bert De Kock verbannen na sluwe zet van verraders
- Dinsdag in 'Focus': slapen als medicijn
- Nieuw seizoen van 'Who's That Girl?' op NPO 3
- Ontdek wat Disney Channel en Disney Jr. in november te bieden hebben
- Dit zijn de highlights november bij CANAL+, CANAL+ Action, Film1 en FILMBOX+ One
- Dit is TV5MONDE in november
- Radiostudio Qmusic blijft leeg: Domien en Anton maken middagshow bij luisteraars over de vloer
- Feestelijke sloteditie van Iedereen Klassiek brengt vijftienduizend muziekliefhebbers samen in Brugge
- Hoe doet hij het?! Sander stapt om 16.22 uur uit zijn studio zonder tijd en breekt eigen record
- 'Qmusic Top 40 Live' brengt The Bausa, The Opposites en Suzan & Freek samen in Rotterdam Ahoy
- Libelle krijgt eigen radiozender: dit mag je vanaf 1 december verwachten
Multimedia SPOTLIGHT
-
Faroek opent aanval op verrader Stephanie aan De Ronde Tafel -
Deze tactiek hanteert Pauline Slangen in 'Expeditie Robinson'
-
'Ik vind hem kleiner dan gedacht!' -
'Expeditie Robinson' start met stevige realitycheck -
Nieuwe vodcast 'Alloo Jambers – de Jambers tapes' -
Repetitie gaat mis voor Double Trouble in 'Got Talent' -
Oostende pakt allereerste vrijstelling in 'Mijn Restaurant' -
'Marc, mag ik uw onderbroeken?' -
'Blind Getrouwd'-koppel Mattias en Marjan nog steeds madly in love -
Netflix deelt de officiële trailer van 'Pride and Prejudice' -
Christina en Thira strijden om Donny in 'Love Island VIPS' -
Bekijk de trailer van 'Anastasya op een Ander' -
'Boer zkt Vrouw' sexier en spannender dan ooit -
Shauna: van euforie naar bittere exit in 'De Verraders' -
Kijk het nieuwe seizoen van 'The Mob' op Disney+ -
Wie blijft samen? Wie vraagt de scheiding aan? -
'Reputatieschade? Je m’en fous!' -
'De Verhulstjes' gaan bowlen! -
'Monsters: The Truth Behind the Myths' nieuw op National Geographic -
'Freak circus' zet podium van 'Got Talent' in vuur en vlam -
Stream de nieuwe mysterieserie'Phony' op Disney+ -
Eerste service legt pijnpunten bloot in 'Mijn Restaurant' -
'Taken: Natalee Holloway' in november nieuw op Netflix
-
Margriet Hermans gelooft Shauna Dewit voor geen haar -
Graaft Femke haar eigen graf in 'Thuis'? -
'De carwash draaide op mijn kosten' -
Mattias en Marjan nemen afscheid van elkaar voor het beslissingsmoment -
Streamz onthult trailer voor nieuwe dramareeks 'Omerta' -
Repetitie loopt mis voor Golden Buzzer Amoukanama -
Isabelle A getuigt over haar kankerdiagnose in 'Radio 2 Dansathon'
Kijktip van de dag

In Zweden verloopt het zesde campingseizoen allesbehalve rustig. Nora studeert af en traint voor haar schaatsdroom. Beau krijgt een beugel en oma Agnes herstelt van een rugoperatie. Dan slaat het noodlot toe wanneer Staf betrokken raakt bij een ongeluk.
'Camping Coppens', om 20.40 uur op VTM.



































