Lego-kunstenaar Dirk Denoyelle heeft iets te bieden in 'Stukken van Mensen'

zondag 14 maart 2021

Kunstenaar en cabaretier Dirk Denoyelle was in een vorig leven stemmenimitator, maar tegenwoordig houdt hij zich vooral bezig met het bouwen van Lego-kunstwerken.

Hij komt in 'Stukken van Mensen' de hoofden van het komische filmduo Laurel en Hardy verkopen. 'Er zijn maar 20 certified Lego-professionals in de wereld en ik ben daar al 11 jaar één van', vertelt Dirk. In de hoofden van het onafscheidelijke duo zitten maar liefst 8500 blokjes en Dirk werkte er meer dan 80 uur aan: 'Je moet toch drie weken tot een maand werk per hoofd rekenen en er zitten een paar duizend euro aan Legoblokjes in. Ik wil dan ook niet onder de 5000 euro gaan.'


Lien uit Edegem won vier jaar geleden een kunstwerk op een tombola en ze hoopt dat het geluk ook vandaag weer aan haar kant staat. Zij wil een mooi bedrag voor haar paneel van de Brusselse kunstenaar Denis Meyers. Meyers schilderde en tekende onder meer de binnenkant van het oude Solvay-gebouw in Elsene helemaal vol. Dit paneel kon nog gered worden uit een bureau voor het werd afgebroken. Dealer Sofie blijkt Lien erg goed te kennen, want ze is meter van Liens dochtertje. Maar krijgt Sofie ook de kans om het stuk te kopen of gaat iemand anders er mee aan de haal?

Roos uit Brugge is met haar (bijna) 80 jaar de oudste verkoopster van dit seizoen. Ze kijkt er al lang naar uit om haar voorwerp te verkopen, want ze heeft bijzondere plannen voor het geld dat ze vandaag hoopt te krijgen: een groot verjaardagsfeest voor de hele familie. Het stuk dat moet opbrengen is een tapijt met een ontwerp van Octave Landuyt. Roos heeft alvast een extra troef in handen: het tapijt is een épreuve d'artiste en dus uniek.

Pieter uit Brugge kocht een jaar geleden samen met zijn vriendin een huis en op zolder stonden zes bijzondere stoelen en die komt hij nu verkopen: een set Bikinistoelen van Eames uit de jaren '60, mét originele bekleding.

'Stukken van Mensen', maandag 15 maart om 21.35 uur op Play4.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'FC De Kampioenen': Johny Voners

Pol baalt omdat hij een week moet gaan logeren bij zijn schoonmoeder. Van collega Juul krijgt hij de tip een depressie voor te wenden. Pol doet dit, maar raakt verstrikt in zijn eigen spel. Marc heeft een nieuwe hobby: filmen. Hij wil per se een filmpje maken voor 'Videodinges'.

'FC De Kampioenen', om 19.45 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:05
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 23:55
    Nachtlus
    06:00
    Sta op met Radio 2
  • 20:55
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 02:55
    Geen uitzending
    05:45
    Kabouter Plop
  • 01:35
    Geen uitzending
    11:00
    Filthy House SOS
  • 01:20
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 01:10
    Geen uitzending
    01:50
    Most Daring
  • 01:25
    Geen uitzending
    15:30
    Matlock
  • 01:20
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 01:45
    Geen uitzending
    06:00
    Nostalgie: Sta Op! met Véronique De Kock
  • 02:20
    Geen uitzending
    02:30
    This Is Us
  • 02:55
    Pawn Stars
    02:25
    Geen uitzending
  • 02:55
    Geen uitzending
    01:55
    Emma Willis: Delivering Babies
  • 02:10
    Geen uitzending
    01:10
    The Rookie
  • 01:23
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 02:47
    De perfecte badkamer
    05:55
    Sixties To Six
  • 02:30
    Lekker Messy - Weekmenu
    02:00
    Meat Timon
  • 02:55
    Father Brown
    02:20
    Shakespeare and Hathaway: Private Investigators
  • 02:50
    Below Deck
    03:25
    Grey's Anatomy
  • 02:20
    NOS Journaal
    02:10
    EenVandaag
  • 01:05
    Nieuwsuur
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 02:45
    NOS De Avondetappe
    02:00
    Nog Eén Keer Fit