Lego-kunstenaar Dirk Denoyelle heeft iets te bieden in 'Stukken van Mensen'

Kunstenaar en cabaretier Dirk Denoyelle was in een vorig leven stemmenimitator, maar tegenwoordig houdt hij zich vooral bezig met het bouwen van Lego-kunstwerken.
Hij komt in 'Stukken van Mensen' de hoofden van het komische filmduo Laurel en Hardy verkopen. 'Er zijn maar 20 certified Lego-professionals in de wereld en ik ben daar al 11 jaar één van', vertelt Dirk. In de hoofden van het onafscheidelijke duo zitten maar liefst 8500 blokjes en Dirk werkte er meer dan 80 uur aan: 'Je moet toch drie weken tot een maand werk per hoofd rekenen en er zitten een paar duizend euro aan Legoblokjes in. Ik wil dan ook niet onder de 5000 euro gaan.'
Lien uit Edegem won vier jaar geleden een kunstwerk op een tombola en ze hoopt dat het geluk ook vandaag weer aan haar kant staat. Zij wil een mooi bedrag voor haar paneel van de Brusselse kunstenaar Denis Meyers. Meyers schilderde en tekende onder meer de binnenkant van het oude Solvay-gebouw in Elsene helemaal vol. Dit paneel kon nog gered worden uit een bureau voor het werd afgebroken. Dealer Sofie blijkt Lien erg goed te kennen, want ze is meter van Liens dochtertje. Maar krijgt Sofie ook de kans om het stuk te kopen of gaat iemand anders er mee aan de haal?
Roos uit Brugge is met haar (bijna) 80 jaar de oudste verkoopster van dit seizoen. Ze kijkt er al lang naar uit om haar voorwerp te verkopen, want ze heeft bijzondere plannen voor het geld dat ze vandaag hoopt te krijgen: een groot verjaardagsfeest voor de hele familie. Het stuk dat moet opbrengen is een tapijt met een ontwerp van Octave Landuyt. Roos heeft alvast een extra troef in handen: het tapijt is een épreuve d'artiste en dus uniek.
Pieter uit Brugge kocht een jaar geleden samen met zijn vriendin een huis en op zolder stonden zes bijzondere stoelen en die komt hij nu verkopen: een set Bikinistoelen van Eames uit de jaren '60, mét originele bekleding.
'Stukken van Mensen', maandag 15 maart om 21.35 uur op Play4.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Nieuwe TLC-show '6000-lb Diaries' volgt mensen van meer dan 270 kg: kan Dr. Now het verschil maken?
- 'De Krokusquiz' is terug! Ontdek de 10 BV-teams die strijden voor de prijzentafel!
- Nieuw seizoen van 'Death in Paradise' maandag in première op BBC NL
- Deze gasten zie je in het nieuwe seizoen van 'Dit Was Het Nieuws'
- Nieuw seizoen 'Yous & Yay in het Wild' op NPO 3
- Seizoen 15 van 'Death in Paradise' te zien op BBC First
- Over deze onderwerpen heeft 'Radar' het maandag
- Maandag in 'Close Up': Zet 'm op, Isabella!
- 'Alles in orde!' houdt halt bij de familie Van Beeck
- Ruzie bij de Badi’s in 'Konvooi': 'Als dit bij u zou gebeuren, is het kot hier te klein!'
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' live uit vanuit café Donkerbroek in Ooststellingwerf
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Radio Veronica lanceert (S)Top 520 met War Child
- Sky Radio Valentijn Top 50 te horen tijdens Valentijnsdag
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
Multimedia SPOTLIGHT
-
Kijk naar het leven van Tanja Dexters op Streamz -
Ruzie bij de Badi’s in 'Konvooi' -
Vanaf dan zie je 'Rooster' op HBO Max -
Verrassing van formaat in 'Stukken Van Mensen' -
Nieuw seizoen van 'Komen Eten' op Play! -
Planckendael ontwaakt in 'Het Echte Leven in de ZOO' -
Hilarisch! Familie Gooris waagt zich aan de doedelzak. -
De coaches trappen 'The Voice' zélf zingend op gang -
Kijk het tweede seizoen van 'Cross' bij Prime Video -
Siska Schoeters overmand door emoties in 'Een Echte Job' -
Tinneke trekt ten strijde in 'Bestemming X' -
Konvooi-families op proef gesteld met 'schimmelteenwijn' van Bockie -
'Paul McCartney: Man on the Run' binnenkort te zien op Prime Video -
Kijk de trailer van Guy Ritchie's 'Young Sherlock' -
Netflix toont eerste beelden van tweede deel van 'Bridgerton' seizoen 4 -
De tijd dringt voor Lisa in 'Help, Mijn Man is Klusser' -
Stijn uit Oosterzele verdubbelde zijn jaarloon -
Zon, luxe en totale chaos in 'All In' op Streamz -
'Potverdikke, wie smijten ze hier binnen?' -
'Becoming Meewis' vanaf 1 februari nieuw op njam! -
Eerste bommetje in 'Konvooi' -
Dit is de jury van 'So You Think You Can Dance' -
Het nieuwe seizoen van 'The Voice van Vlaanderen' komt eraan! -
'Help, Mijn Man Is Klusser' nieuw op VTM 2 -
Maakt Kurt Rogiers de overstap naar Play? -
De Jordy kaapt wekelijks de Q-Foute Radio -
Kijk naar het leven van Tanja Dexters op Streamz -
Kijk nu de trailer van 'The Wrecking Crew' -
Komt 'grapje' van 'Bestemming X'-kandidaat hem duur te staan? -
Koen Wauters en Wesley Sonck presenteren 'De Box'
Kijktip van de dag

Pascale Naessens stapt aan boord van de Columbus. De presentatrice en kookboekenauteur trekt eens niet met manlief Paul Jambers maar met Wim de wijde wereld in. Hij ontdekt achter haar elegante charme een vrouw met ballen. Pascale haalt Wim uit zijn comfortzone en neemt hem mee een berg op voor een onverwachte taichisessie.
'De Columbus', om 20.05 uur op VRT 1.



































