Kunnen Bart en Béa de groene droom van Liese en Inigo waarmaken?

woensdag 27 april 2022
Foto: Play4 - © SBS Belgium 2022

Liese en Iñigo werken beiden in het onderwijs. Het jonge koppel bezocht op twee jaar tijd meer dan 50 huizen. Ze brachten al enkele keren een bod uit, maar werden telkens overboden of botsten op huizen met een te hoge vraagprijs.

Liese en Iñigo zijn misschien jong, toch weten ze wat ze willen. Deze twee groene dromers willen graag hun steentje bijdragen aan het milieu, ze zijn op zoek naar een ecologische en duurzame woning. Idealiter douchen ze met regenwater en is hun woning afgewerkt met duurzame isolatie. Een finoven, een speciale oven die dient als milieuvriendelijke verwarming, zou dé kers op de taart zijn. Een pittige opdracht voor makelaar Béa en interieurarchitect Bart, zij krijgen een budget van 330.000 euro om de ecologische woondroom van het koppel waar te maken en starten hun zoektocht in de rand rond Brugge. Maar is een passieve woning haalbaar met hun budget? 'Het zijn allemaal technieken die impact gaan hebben op het totaalbudget en dus een impact op de aankoopwaarde van de woning', vertelt Béa. Ook voor interieurexpert Bart wordt het zoeken wat haalbaar is.



Celine en Florian zorgden voor een budgetverhoging van 100.000 euro extra. Op deze manier wist Béa een pand te kopen in hun geliefde Kessel-Lo. De eerste kennismaking met de woning werd positief onthaald bij het koppel, maar na het bekijken van de woning bleef de badkamer in de keuken en het ontbreken van een centrale verwarming door hun hoofd spoken. Ook de vloer was niet zo hun ding. Celine en Florian ontvangen de sleutels van hun nieuwe woning. Qua interieur hoopte het koppel op een vakantiegevoel, met houten texturen en zachte kleuren. Heeft interieurexpert Bart aan hun wensen kunnen voldoen?

In Lier kregen Béa en Kelly geen gemakkelijke opdracht: Jonas en Barteld zijn op zoek naar een woning met een tuin van maar liefst 4000m2. Een eerste verkenning van de markt dwong Béa om langs te gaan bij het duo met de boodschap dat een tuin van die oppervlakte niet haalbaar is. Met een voorzichtige go voor een tuin van de helft, 2000m2, trekken Béa en Kelly er terug op uit. Goed nieuws! Jani verrast hen met de sleutel van hun nieuwe woning. 'De stress van een huis te vinden, is al van onze schouders gevallen. Nu is het stress voor wat en hoe. En hoe groot gaat de grond zijn', vertelt Barteld.

'Blind Gekocht', donderdag 28 april om 20.35 uur op Play4.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Alles in orde!' (VRT 1)

Bij de familie Brantegem uit Aalst hebben de spullen, en dan vooral het speelgoed, het huis overgenomen. Omdat elk gezinslid een 'labeltje' heeft, slagen ze er zelf niet in om de orde en het overzicht in huis te bewaren. De confrontatie met de spullen in de loods zorgt voor een rollercoaster aan emoties, terwijl in huis alles in het werk wordt gesteld om het gezin de juiste handvatten te bieden om de uitdagingen die leven met een label met zich meebrengt, zo verteerbaar mogelijk te maken.

'Alles In Orde!', om 20.50 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 15:35
    Flikken Maastricht
    00:45
    Journaallus
  • 13:00
    Winterbeelden
    00:40
    90 minutes
  • 15:45
    Saïd & Anna
    21:00
    Geen uitzending
  • 15:05
    Gooische Vrouwen
    06:00
    Vegesauriërs
  • 15:35
    Blind Getrouwd UK
    00:15
    Mr. Frank Visser doet uitspraak
  • 15:40
    Mr. Bean's Holiday
  • 15:35
    Xena: Warrior Princess
    00:10
    60 Days In
  • 15:25
    Baywatch
    00:10
    Buffy the Vampire Slayer
  • 15:25
    Joe
    01:00
    The Golden Girls
  • 15:10
    Bake Off Vlaanderen
    00:20
    De Tafel van Gert
  • 14:20
    Mr. & Mrs. Smith
    01:00
    Wordt aangekondigd
  • 15:10
    Running Wild With Bear Grylls
    00:35
    Bar Rescue
  • 15:50
    The Block Australia
    00:35
    The Real Housewives of Amsterdam
  • 15:40
    The First 48 Presents Critical Minutes
    00:15
    Family Law
  • 14:00
    Herhalingslus
    22:00
    Wordt aangekondigd
  • 15:47
    Red de meubelen
    00:00
    Oh What A Night
  • 15:10
    Bon Appetit
    00:05
    Guten Appetit
  • 15:45
    The Doctor Blake Mysteries
    00:40
    Marie Antoinette
  • 15:00
    Paradise
    00:15
    The Resident
  • 15:35
    NOS Journaal
    00:45
    NOS Journaal Laat
  • 15:20
    Hasans Wereld
    00:25
    Nieuwsuur
  • 15:50
    Nils Holgersson
    00:40
    Rundfunk: Schwalbe