Kleine en grote dromen in nieuwe aflevering 'Vandaag over een Jaar'

Op donderdag 2 januari ontvangt Cath Luyten in de derde aflevering van 'Vandaag over een Jaar' enkele gewone Vlamingen die op één jaar tijd iets bijzonders willen realiseren.
De 77-jarige Jeanine uit Kampenhout wil leren fietsen. Annelore (21 jaar) uit Ninove heeft de chronische vorm van de ziekte van Lyme en wil terug een dubbelmatch tennis kunnen spelen met haar vader. Evi (38 jaar, uit Zwijndrecht) wil herenigd zijn met haar Nigeriaanse echtgenoot. En Wim Waes (79 jaar, uit Kontich), de vader van Tom Waes, wil te voet naar Compostella stappen.
Bij Cath komen ze vertellen over hun plannen. Eén jaar - maar slechts enkele seconden op televisie - later wandelen ze de studio weer binnen en komen Cath en de kijkers te weten hoe het gelopen is. Samen met de kijkers en met haar gasten herbeleeft Cath de belangrijkste momenten uit hun bewogen jaar.
Deelnemer in de kijker: Wim Waes (79) uit Kontich: 'Vandaag over een jaar wil ik naar Compostella stappen.'
'Tom weet niet dat ik meedoe aan het programma, hij mag het pas volgend jaar ontdekken' - Wim Waes
De appel valt niet ver van de boom. Wim, de vader van Tom Waes, is altijd al sportief en avontuurlijk geweest. Doorheen de jaren is hij weliswaar een rustige huisvader geworden, maar het bloed kruipt waar het niet gaan kan: Wim wil nog voor hij 80 wordt een levenslange droom verwezenlijken: een staptocht naar Santiago de Compostella. Zoon Tom vindt het alvast een geweldig idee en zal een paar dagen mee stappen. Maar papa Wim wil niet dat Tom te weten komt dat hij deelneemt aan Vandaag over een jaar. Dat wordt dus een dubbele uitdaging die hij tot een goed einde zal moeten brengen...
Jeannine (77) uit Kampenhout - 'Vandaag over een jaar wil ik kunnen fietsen.'
'Mijn dochters hebben mij zot verklaard.' - Jeannine
Jeannine heeft nooit leren fietsen. Als kind ging ze te voet naar school en ook later was haar werk op wandelafstand en had ze geen fiets nodig. Op haar 35ste werd ze door haar kinderen uitgedaagd om te leren fietsen, maar één fietspoging en een zware valpartij later gaf Jeannine er de brui aan. Jeannine koos voor een fietsloos leven. Voor langere afstanden kon ze immers beroep doen op haar man, die haar steeds bracht waar ze moest zijn. Maar toen haar echtgenoot onlangs overleed, besliste Jeannine dat ze iets moest ondernemen om haar mobiliteit te vrijwaren: een fiets en een fietshelm kopen, en leren fietsen.
Annelore (21) uit Ninove - 'Vandaag over een jaar wil ik terug een tennismatch kunnen spelen.'
'Anderen zaten huilend in de wachtzaal, maar ik sprong een gat in de lucht: ik had een diagnose!' - Annelore
Op haar 16de veranderde het leven van Annelore drastisch. Het begon met barstende hoofdpijn en evenwichtsstoornissen, maar evolueerde snel naar hevige spierpijnen waardoor ze niet eens haar veters kon knopen of vlees kon snijden. Tal van onderzoeken werden gedaan, maar niets werd gevonden. De medische conclusie was: Annelore beeldt het zich in. Zowel Annelore als haar familie geloofde niets van die uitleg en ze bleven zoeken naar een verklaring. Een jaar later bracht een medisch artikel de oplossing. Annelore werd opnieuw onderzocht en bleek de chronische vorm van de ziekte van Lyme te hebben. Een nooit ontdekte tekenbeet van jaren geleden was de oorzaak van al het leed. Er wacht haar een lange en zware strijd om terug de oude te worden.
Evi (38) - 'Vandaag over een jaar wil ik herenigd zijn met mijn echtgenoot.'
'Sommige mensen in mijn omgeving denken dat het niet zal lukken, maar daar probeer ik niet aan te denken.' - Evi
Een paar jaar geleden raakte Evi online aan de praat met Justice en werd smoorverliefd. Eén probleem: Justice woont in Nigeria. De afstand kon de liefde echter niet temperen en Evi besloot hem te bezoeken in zijn thuisland. Al gauw bleek dat het ware liefde was en ze trouwden een jaar later in Nigeria. Helaas blijkt het niet eenvoudig voor Justice om een visum te krijgen en naar België te verhuizen. Evi moet tal van procedures doorlopen om haar echtgenoot naar ons land te halen. Het vermoeden van een schijnhuwelijk hangt immers over hun dossier. Het is aan Evi om de autoriteiten te overtuigen van hun liefde.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Wie scoort de meeste punten met de badkamer in 'Huis Gemaakt'?
- Kijkcijfers: dinsdag 28 april 2026
- Bloeit daar iets moois? Jongste duo moet 'puppy love' tonen op de dansvloer van 'So You Think You Can Dance'
- Nieuw seizoen van 'Temptation Island' onder vuur: koppel blijkt samen een kind te hebben
- Kijkcijfers: maandag 27 april 2027
- NTR herhaalt vrijdag documentaire over Dick Matena
- Winkelmandstress en gerechten 'zoals vocht uit een putteke'
- Viktor Verhulst geraakt door verhaal van Silvie in 'Brieven Aan Samson'
- 'Wortelboer en Van Rossem' donderdag over de dood
- Tom Egbers onderzoekt onbekend oorlogsverhaal in EO-documentaire 'De Brief'
- Qmusic-dj Domien Verschuuren krijgt eigen tulp in de Keukenhof vanwege 20-jarig radio-jubileum
- Q-Beach House blijft aan Belgische kust: Oostende verlengt succesformule tot 2032
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag vanaf Slot Loevestein
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Radio 1-luisteraars maken opnieuw statement voor vrede: 'Imagine' van John Lennon op nummer 1 in 'Radio 1 Classics 1000'
Multimedia SPOTLIGHT
-
Bloeit er iets moois in 'So You Think You Can Dance'? -
Andy Peelman confronteert jonge ondernemer in 'Ze Zeggen Dat' -
Nieuw seizoen 'Alloo bij de Wegpolitie' bij VTM GO+ -
Cross Battles beloven vuurwerk in 'The Voice van Vlaanderen' -
Dit is de afvaller na de vijfde aflevering van 'De Mol' -
Nicky zoekt noodgedwongen grotere woning in 'Blind Gekocht' -
Repetitie loopt mis in 'So You Think You Can Dance' -
Dit is de releasedatum van 'Heartstopper Forever' -
Kijk vrijdag eerste studioshow van 'So You Think You Can Dance' -
Kijk nu de hilarische trailer van 'STRIKE!' op Streamz -
Aster Nzeyimana over zijn mediatransfer in 'Achter de Schermen' -
Cerina wijst Marthe en Matthias terecht in 'Huis Gemaakt' -
Kijk nu de trailer van het nieuwe seizoen 'Temptation Island' -
'Flashback' duikt in de wilde jaren van JIM -
Dit is de afvaller na aflevering 4 van De Mol -
'De Container Cup' is back baby! -
Fehmy wordt opvallend stil in nieuwe woning -
Kijk binnenkort het nieuwe seizoen van 'Amsterdam Centraal 24/7' -
Het verjaardagsfeest van Kiki loopt volledig uit de hand -
Ex-coaches grijpen de macht in 'The Voice' -
Laura Tesoro zet haar twee kanonnen tegenover elkaar in 'The Voice' -
Netflix deelt officiële trailer van nieuwe actiethriller 'Man on Fire'
-
'Welkom in de praktijk van dokter Lemmelijn' -
'MasterChef'-jury krijgt het aan de stok met Ruben Van Gucht -
Netflix dropt trailer van tweede seizoen 'Haantjes' -
'True Crime Belgium' over de Bende van horen, zien en zwijgen -
Marco Borsato negende gast in 'Sergio in Italië' -
Deze 'Mol'-kandidaat moet na de derde aflevering naar huis -
Eerste 'Blind Gekocht'-koppel zorgt meteen voor verwarring -
Is deze 'kleine Bambi' de hiphoprevelatie van 'SYTYCD'?
Kijktip van de dag

In de aanloop naar haar huwelijk merkt Máxima dat het leven aan het hof zwaarder weegt dan ze had voorzien. Haar verlangen naar zelfstandigheid botst met de strenge koninklijke regels. Terwijl de gebeurtenissen van 11 september de wereld op zijn kop zetten, groeit haar band met de schoonfamilie. Op de dag van de indrukwekkende bruiloft voelt ze echter het gemis van haar eigen familie, een gemis dat haar een traan doet laten.
'Máxima', om 21.40 uur op VTM.



































