'I Love Musical' achter de schermen van 'Ben X'

Zondag 16 september neemt Evy Gruyaert de kijkers in 'I Love Musical' op Eén opnieuw mee achter de schermen van de Vlaamse musicalwereld. Deze keer komt ze alles te weten over 'Ben X', een musical met Leendert De Vis en Jorien Zeevaart in de hoofdrollen.
Evy Gruyaert trekt naar Antwerpen voor de première van 'Ben X', een musical over Ben, een jongen met autisme die vlucht uit de realiteit. Ben wil weg van de pestkoppen, weg van de alledaagse drukte, weg van hier. Hij vlucht naar de virtuele wereld, waar hij geen last heeft van pestkoppen. Hij heeft er zelfs een vriendinnetje, Scarlite. Zij is de enige bij wie hij zich rustig voelt. Samen hebben ze een plan om de pestkoppen aan te pakken: een Endgame.
Evy Gruyaert sprokkelt reacties op de première van Ben X en gunt de kijkers in vier reportages een blik achter de schermen:
Voorgeschiedenis, audities en start
'I Love Musical' blikt terug op de voorgeschiedenis van de musical 'Ben X'. Eerst was 'Ben X' een boek van Nic Balthazar, daarna maakte hij er een theaterstuk en een succesvolle film van. Balthazar vertelt hoe hij op het verhaal gekomen is en hoe hij reageerde toen Frank Van Laecke hem vroeg of hij er een musical van
mocht maken.
Na Balthazars zegen gaat Van Laecke op zoek naar acteurs voor 'Ben X'. De relatief onbekende Leendert De Vis en Jorien Zeevaart kruipen in de huid van Ben X en zijn vriendinnetje Scarlite. 'I Love Musical' was erbij toen de acteurs werden voorgesteld en was ook getuige van de eerste doorleessessie.
Decor
In een tweede reportage laat 'I Love Musical' zien hoe het decor van 'Ben X' tot stand kwam. Dat bestaat uit een gigantische lichtmuur waarop visuals en filmpjes worden geprojecteerd, zoals een fragmentje van een nieuwsuitzending met Wim De Vilder. I love musical volgt stagemanager Koen Beliën, verantwoordelijke van de visuals Frank Dewulf en zijn assistent Tom bij de voorbereidingen.
Muziek
Omdat het erg belangrijk is dat de muziek van Ben X goed is afgestemd op de beelden op de lichtmuur, wordt de muziek niet live gespeeld door een orkest maar op voorhand opgenomen. In de derde reportage laat I love musical zien hoe de muziek tot stand kwam.
Cast
'I Love Musical' volgt de repetities van 'Ben X'. Die vinden niet plaats in een repetitiezaaltje maar op het podium, omdat de cast, de beelden en de muziek perfect op elkaar moeten worden afgestemd. De cast en crew van Ben X vertelt over het verloop van de repetities en over de hindernissen.
'I Love Musical: Ben X', zondag 16 september om 23.15 uur op Eén.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Jonas Smulders als Vledder naast Thomas Acda in 'Baantjer'
- Zwoele zomeravonden: dit zijn de acht eigenaren van het zesde seizoen van 'B&B Vol Liefde'
- Celien Hermans brengt eerbetoon aan mama Margriet op 'Tien Om Te Zien'
- Ketnet zet de zomer in met de opnames van vier fictiereeksen
- Kijkcijfers: 26, 27 en 28 juni 2026
- Dit zie je maandag in 'Opsporing Verzocht'
- Dit heeft National Geographic in juli te bieden
- Met deze programma's luidt STAR Channel de zomer in!
- Juli brengt Britse topseries en zomerse must-sees naar BBC NL en BBC NL+
- De leukste zomervakantie beleef je op Cartoonito
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' is zondag in Deventer
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit was De Foute Party van Qmusic in Flanders Expo Gent
- Deze week zomerse klanken in 'FM op 5'
- Maximum Summer: Qmusic steekt Q-Beach House in nieuw jasje en trapt de zomer af met liveoptreden van CAMILLE
Multimedia SPOTLIGHT
-
Koppels 'Met Vier in Bed' wacht een bijzondere verrassing
-
Jaloezie loert al om de hoek in eerste 'B&B Zoekt Lief' -
Belle Perez is terug! -
Play brengt iconische spelprogramma 'Zeg eens Euh' terug -
Annie Geeraerts en Ray Verhaeghe officieel in Guinness Book of Records -
'Lil Kleine: Terug' binnenkort nieuw op Prime Video -
Emoties bereiken hoogtepunt in seizoensfinale 'Florentina' -
Kijk het nieuwe seizoen van 'Lekker Messy' op njam! -
Netflix kondigt derde en laatste seizoen van 'Haantjes' aan -
Meyrem Almaci openhartig in 'Viva 50' bij Willy -
Ward Lemmelijn reageert op deelname na WK Hyrox -
Ward Lemmelijn gaat nog een laatste keer Hard! -
Kijk het sluitstuk van 'Heartstopper' in juli op Neflix! -
Cupido raakt als nooit tevoren in 'B&B Zoekt Lief' -
Ruben Van Gucht openhartig in 'Viva La Vida' -
Kijk 'Suzan & Freek: We Vieren Het Leven' nu bij VTM GO+ -
Eén week voor het WK HYROX stijgt de spanning bij Ward Lemmelijn -
Sherlock is verdwenen! -
Bent Van Looy te gast in 'Viva 50' -
'Telefacts Zomer' deze week in het kielzorg van rapper Ye -
Daan heeft kopzorgen in 'Blind Gekocht' -
Mathias gaat uit de kleren in 'Heel Mijn Hart' -
'Medisch Centrum West' is terug bij VTM -
De trailer voor de seizoensfinale van 'Thuis' is er! -
Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie op JOE Gold -
Play lanceert microdrama’s -
'Single Mom Candice' nieuw op VTM GO -
Maaike Cafmeyer zonder taboes in 'A-typisch' -
Kijk de trailer van '2DEZIT' seizoen 5! -
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur
Kijktip van de dag

Iedereen weet dat Gerard graag uitslaapt, maar soms moet Wino hem toch uit bed zien te krijgen. Dit keer is daar een goede reden voor: ze gaan een urne uitzoeken voor Janny. Later op de dag brengen Gerard, Wino en Glenn samen een bezoek aan de cardioloog, omdat Gerards vader een hartpatiënt was.
'Only Joling', om 21.55 uur op VTM 2.





































