Hoop doet leven maandag in 'Topdokters'

zondag 1 maart 2020

In de zesde aflevering van 'Topdokters' staat prof. Mommaerts voor een risicovolle operatie. Hij moet een nieuw kaakgewricht plaatsen bij de 23-jarige Dixie.

Als kind liep ze groeischade in het gezicht op door bestraling voor een tumor in het kaakbeen. Ze krijgt haar mond bijna niet open en kan niet normaal eten: 'De uitdaging hier is de wondgenezing. Na radiotherapie geneest een wonde niet meer zo goed. En als er dan een infectie op komt, hebben de weefsels geen weerstand. Ik heb daar wel wat schrik voor, maar wat moet je anders doen? Dit zo laten geeft geen hoop voor Dixie.'


Ook dr. Moreels heeft kopzorgen. In Oost-Congo komt een vrouw bij hem op consultatie, die klaagt over helse buikpijn. Al snel blijkt dat het om een groot kankergezwel gaat. Door het schrijnende gebrek aan medische voorzieningen moet dr. Moreels haar zo snel mogelijk opereren om in te kunnen schatten of het gezwel nog kan verwijderd worden. 'We hebben een echografie gedaan die een massa aantoont in de buik, maar daarmee weet je natuurlijk niet vanwaar het komt. Het zou door een CT-scan of een MRI aangetoond moeten worden in hoeverre de omliggende organen aangetast zijn. Hier heb je dat allemaal niet. Niks.'

Dr. Moreels: 'Mijn persoonlijk advies is dat ik aan de mensen niet de naakte waarheid zeg. Ik vertel natuurlijk dat de zaak ernstig is, maar ik heb gezien in mijn praktijk dat de mensen aan wie je nog altijd hoop geeft, langer leven dan de mensen die geen hoop hebben.'

Dr. Van Herreweghe werkt in het Sint-Pietersziekenhuis in Brussel waar ze patiënten uit alle hoeken van de wereld behandelt. Bovendien staat het ziekenhuis open voor heel wat kwetsbare patiënten die in privéziekenhuizen soms geweigerd worden. Maar net die mensen hebben het meeste hulp nodig. 'Onze eerste betrachting is om nooit kinderen bij hun ouders weg te halen. Elke ouder doet wat hij kan doen', vertelt dr. Van Herreweghe, en daarom overlegt ze elke week met een team van psychologen en sociaal assistenten om te bekijken wat ze kunnen betekenen voor elk kind.

'Topdokters', maandag 2 maart om 20.35 uur op VIER.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT1 logo

Mira is een jonge alleenstaande moeder, altijd positief en boordevol energie. Ze heeft een fijne job als thuisverpleegster, hechte vrienden en een goede relatie met haar jongste broer. Maar dan krijgt ze nieuws dat inslaat als een bom. Mira besluit om het contact met haar oudste broer te herstellen in een poging het gezin dat er nooit echt één was te herenigen. En zo trekt deze niet-alledaagse en op zijn zachtst gezegd kleurrijke familie voor een weekend naar de Ardennen. Mira wacht een uitdaging om de familiebanden aan te halen.

'J'aime La Vie', film uit 2023 met oa. Jurgen Delnaet, om 20.45 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 01:55
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 23:30
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 23:30
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 01:35
    Geen uitzending
    06:05
    Kabouter Plop
  • 02:35
    Geen uitzending
    00:10
    Mr. Frank Visser doet uitspraak
  • 01:55
    Geen uitzending
    01:00
    The Big Bang Theory
  • 01:50
    Geen uitzending
    00:40
    Xena: Warrior Princess
  • 00:55
    Geen uitzending
    15:30
    Baywatch
  • 01:30
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 03:00
    Geen uitzending
    01:20
    De Tafel van Gert
  • 02:50
    Geen uitzending
    01:05
    Neighbours: A New Chapter
  • 02:20
    The First 48
    01:55
    Pawn Stars
  • 02:15
    Geen uitzending
    01:35
    Botched
  • 02:05
    Geen uitzending
    01:05
    Big Sky
  • 02:24
    Herhalingslus
    01:11
    Z-Cocktail
  • 03:00
    Hallo Roger
    00:00
    Oh What A Night
  • 02:35
    Guten Appetit
    01:20
    Winterse Kost
  • 02:20
    Signora Volpe
    01:35
    Darby and Joan
  • 02:55
    Scrubs
    01:15
    First Dates Australia
  • 02:45
    NOS Journaal met gebarentaal
    01:05
    Pauw & De Wit
  • 01:45
    Nieuwsuur
    04:00
    Suhoor Stories
  • 02:20
    Eva
    05:05
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal