Hoop doet leven maandag in 'Topdokters'

In de zesde aflevering van 'Topdokters' staat prof. Mommaerts voor een risicovolle operatie. Hij moet een nieuw kaakgewricht plaatsen bij de 23-jarige Dixie.
Als kind liep ze groeischade in het gezicht op door bestraling voor een tumor in het kaakbeen. Ze krijgt haar mond bijna niet open en kan niet normaal eten: 'De uitdaging hier is de wondgenezing. Na radiotherapie geneest een wonde niet meer zo goed. En als er dan een infectie op komt, hebben de weefsels geen weerstand. Ik heb daar wel wat schrik voor, maar wat moet je anders doen? Dit zo laten geeft geen hoop voor Dixie.'
Ook dr. Moreels heeft kopzorgen. In Oost-Congo komt een vrouw bij hem op consultatie, die klaagt over helse buikpijn. Al snel blijkt dat het om een groot kankergezwel gaat. Door het schrijnende gebrek aan medische voorzieningen moet dr. Moreels haar zo snel mogelijk opereren om in te kunnen schatten of het gezwel nog kan verwijderd worden. 'We hebben een echografie gedaan die een massa aantoont in de buik, maar daarmee weet je natuurlijk niet vanwaar het komt. Het zou door een CT-scan of een MRI aangetoond moeten worden in hoeverre de omliggende organen aangetast zijn. Hier heb je dat allemaal niet. Niks.'
Dr. Moreels: 'Mijn persoonlijk advies is dat ik aan de mensen niet de naakte waarheid zeg. Ik vertel natuurlijk dat de zaak ernstig is, maar ik heb gezien in mijn praktijk dat de mensen aan wie je nog altijd hoop geeft, langer leven dan de mensen die geen hoop hebben.'
Dr. Van Herreweghe werkt in het Sint-Pietersziekenhuis in Brussel waar ze patiënten uit alle hoeken van de wereld behandelt. Bovendien staat het ziekenhuis open voor heel wat kwetsbare patiënten die in privéziekenhuizen soms geweigerd worden. Maar net die mensen hebben het meeste hulp nodig. 'Onze eerste betrachting is om nooit kinderen bij hun ouders weg te halen. Elke ouder doet wat hij kan doen', vertelt dr. Van Herreweghe, en daarom overlegt ze elke week met een team van psychologen en sociaal assistenten om te bekijken wat ze kunnen betekenen voor elk kind.
'Topdokters', maandag 2 maart om 20.35 uur op VIER.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- VRT kondigt nieuwe topfictie aan via Europese samenwerking
- Proximus lanceert nieuwe zender Pickx Crime op 1 april
- Kamal Kharmach deelt zijn kennis in 'Andermans Zaken' op VRT 1
- Onderwijseditie 'The Passion' brengt paasverhaal dichter bij jongeren
- Katy Perry aangekondigd als headliner van 'Isle Of MTV Malta 2026'
- Vader die zijn overleden zoon 8 weken lang in bed liet liggen, getuigt in 'Justice For All'
- 'Zembla' donderdag over afbouw gesloten jeugdzorg
- Jo Vally laat deelnemers van 'De Box' een toontje lager zingen
- De Planckaerts steken de handen uit de mouwen in 'Huis Gemaakt'
- Karine Claassen gaat 'Op Een Ander' bij Musica Mundi
- Q-luisteraar Nathalie vindt Q-dj Vincent Fierens en wint daarmee 'De Jacht op Vincent Live'
- Primeur op Paaspop: Qmusic presenteert de Q-rooftop bar met intieme rooftop sessies en live radio
- VRT reageert op de heisa rond filmpje van Studio Brussel-presentatoren
- FunX Awards 2026: Edison-winnaar CHO, Kaya Imani en Qlas treden op
- Ruud de Wild tijdelijk afwezig op NPO Radio 2
Multimedia SPOTLIGHT
-
Check de eerste teaser van 'Harry Potter en de Steen der Wijzen' -
Luisteraar Nathalie vindt Q-dj Vincent Fierens -
Dit zie je woensdag in 'Justice For All' -
'Strijder' van Arjen Lubach is binnenkort te zien op Streamz -
Dit zijn de nieuwe 'Celebrity MasterChefs'! -
Jo Vally laat deelnemers van 'De Box' een toontje lager zingen -
Joost Klein breekt de regels in 'The Voice van Vlaanderen' -
'Blind Gekocht' is terug! -
Deze familie wint de finale van 'Konvooi' -
Dit zijn de 10 kandidaten van 'De Mol' seizoen 14 -
HBO Max lanceert teaser van DC Studios-serie 'Lanterns' -
Kijk 'The Comeback' seizoen 3 op HBO Max -
Bockie en Jeroom pranken elkaar nog eens goed in finale 'Konvooi' -
Dansende vuilnisman Yusri grijpt zijn kans in 'SYTYCD' -
Carlo Bonte kan Olga Leyers niet bekoren -
De prijs van de De Jacht op Vincent Live is pure luxe -
Zita Wauters verrast vader Koen in 'The Voice' -
Ontdek de trailer van 'The Chestnut Man: Hide and Seek' -
Jean-Marie Pfaff verrast een Griekse taxichauffeur -
Kandidaten staan voor spectaculaire uitdaging in 'De Box' -
HOO-RAY! Ray 'Albert' Verhaeghe wordt 100! -
Willy duikt (letterlijk) in de jaren '90 -
'En dan zeggen ze dat ne sjotter dom is' -
'De Trein' is een exclusieve rit achter de schermen van NMBS -
Helmut Lotti over zijn 'verborgen' huwelijk -
Jeroom en Bockie verdwalen op rond punt in Italië -
Jury 'So You Think You Can Dance' overspoeld door danstalent -
'De Mol': Tweedracht maakt macht. -
Kijk de trailer van 'Máxima', seizoen 2 -
Zita Wauters verrast papa Koen in 'The Voice'
Kijktip van de dag

Meesters Peter Janssens en Fatima Ahmad staan een man bij die verdacht wordt van de moord op zijn minderjarige zoon. De zoon lag wekenlang levenloos in bed. We volgen ook meester Verjauw. Haar cliënt wordt verdacht van het in de voedselketen brengen van sportpaarden die daarvoor uiteraard niet geschikt zijn.
'Justice For All', om 22.20 uur op Play.



































