Hoop doet leven maandag in 'Topdokters'

zondag 1 maart 2020

In de zesde aflevering van 'Topdokters' staat prof. Mommaerts voor een risicovolle operatie. Hij moet een nieuw kaakgewricht plaatsen bij de 23-jarige Dixie.

Als kind liep ze groeischade in het gezicht op door bestraling voor een tumor in het kaakbeen. Ze krijgt haar mond bijna niet open en kan niet normaal eten: 'De uitdaging hier is de wondgenezing. Na radiotherapie geneest een wonde niet meer zo goed. En als er dan een infectie op komt, hebben de weefsels geen weerstand. Ik heb daar wel wat schrik voor, maar wat moet je anders doen? Dit zo laten geeft geen hoop voor Dixie.'


Ook dr. Moreels heeft kopzorgen. In Oost-Congo komt een vrouw bij hem op consultatie, die klaagt over helse buikpijn. Al snel blijkt dat het om een groot kankergezwel gaat. Door het schrijnende gebrek aan medische voorzieningen moet dr. Moreels haar zo snel mogelijk opereren om in te kunnen schatten of het gezwel nog kan verwijderd worden. 'We hebben een echografie gedaan die een massa aantoont in de buik, maar daarmee weet je natuurlijk niet vanwaar het komt. Het zou door een CT-scan of een MRI aangetoond moeten worden in hoeverre de omliggende organen aangetast zijn. Hier heb je dat allemaal niet. Niks.'

Dr. Moreels: 'Mijn persoonlijk advies is dat ik aan de mensen niet de naakte waarheid zeg. Ik vertel natuurlijk dat de zaak ernstig is, maar ik heb gezien in mijn praktijk dat de mensen aan wie je nog altijd hoop geeft, langer leven dan de mensen die geen hoop hebben.'

Dr. Van Herreweghe werkt in het Sint-Pietersziekenhuis in Brussel waar ze patiënten uit alle hoeken van de wereld behandelt. Bovendien staat het ziekenhuis open voor heel wat kwetsbare patiënten die in privéziekenhuizen soms geweigerd worden. Maar net die mensen hebben het meeste hulp nodig. 'Onze eerste betrachting is om nooit kinderen bij hun ouders weg te halen. Elke ouder doet wat hij kan doen', vertelt dr. Van Herreweghe, en daarom overlegt ze elke week met een team van psychologen en sociaal assistenten om te bekijken wat ze kunnen betekenen voor elk kind.

'Topdokters', maandag 2 maart om 20.35 uur op VIER.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play logo

De woning van Joost en Cleo uit Landsmeer is door veroudering flink in verval geraakt, waardoor zij er niet meer prettig wonen met hun twee kindjes. Veel zaken zijn kapot en er zijn te weinig geschikte slaapkamers, waardoor het hele gezin gedwongen is samen op één slaapkamer te slapen. Joost wil graag verhuizen, terwijl Cleo liever de woning sloopt en heropbouwt.

'Kopen of Slopen?', om 21.20 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:50
    Clips
    14:10
    Kinderen van Dewindt
  • 11:25
    Sporza: EK Atletiek 2026
    14:15
    Zomerbeelden
  • 13:55
    Kleine dingen
    14:00
    Tik Tak
  • 13:35
    Chicago P.D.
    16:05
    America's Funniest Home Video's
  • 13:55
    Grote Gezinnen, Grote Vakanties
    14:50
    Ruby Herring Mysteries: Prediction Murder
  • 13:55
    Geen uitzending
    14:20
    The Irrational
  • 13:00
    Geen uitzending
    15:20
    Airwolf
  • 09:00
    Geen uitzending
    15:50
    La Brea
  • 10:00
    Joe
    14:25
    Geen uitzending
  • 13:50
    Friends
    15:45
    Komen Eten bij De Verhulstjes
  • 13:40
    FBI: International
    14:30
    NCIS
  • 13:40
    Storage Wars
    16:00
    Two and a Half Men
  • 13:30
    Property Brothers
    14:25
    The Block Australia
  • 13:45
    Snapped
    16:55
    World's Most Evil Killers
  • 13:58
    CEO van mijn leven
    14:25
    Alle Zaken op een Rijtje
  • 13:56
    Leven als vakman
    14:00
    Play That Song
  • 13:55
    De Zomerkeuken
    14:20
    Wordt aangekondigd
  • 13:20
    Midsomer Murders
    15:10
    The Chelsea Detective
  • 13:55
    Burn Notice
    18:15
    White Collar
  • 13:30
    We zijn er Bijna!
    14:25
    Je weet niet dat je date
  • 13:55
    Meldpunt Actueel
    14:20
    MAX Maakt Mogelijk Helpt
  • 13:35
    De Dodelijkste 60
    14:05
    De Achterblijvers