Het wordt heet in 'Bake Off Vlaanderen'

De laatste vijf deelnemers bakken deze week op grootmoeders wijze. Het signatuurgebak is dan ook een biscuittaart zoals oma hem zou maken. 'Dat moet iedereen kunnen', vindt jurylid Herman Van Dender.
'Toen ik als klein mannetje aan mijn patisserie opleiding begon was biscuit het eerste wat ik leerde maken.'
'Mijn taart is gewoon een vuile kak!'
Jaline worstelt nog steeds met verbrande vingers vol blazen. Haar chocoladetaart is dan ook niet naar verwachting. 'Deze taart is gewoon een vuile kak. Nu moet ik een drol geven aan de jury.' Die merkt ook dat de taart niet zo strak is als Jaline gehoopt had. 'Een taart die eruit ziet alsof er mee gevochten is', vindt Herman.
De technische proef is deze keer een klassiek zwaantje: een met pudding gevulde soes. Lorentia weet niet van welk hout pijlen maken en spuit een mislukte deeg op de bakplaat terwijl Wim meekijkt. 'Je deeg lijkt precies op churros', grapt hij. 'Of op mayonaise die drie dagen niet in de frigo gestaan heeft.' Van de zwaantjes komt niets in huis en in de laatste seconden besluit ze een zelfbouwpakket te maken. Ze legt twee spuitzakken en wat onafgewerkte soezen op een bord. 'Build your own swan!'
Tijdens het spektakelstuk maken de bakkers petit fours. 'Vroeger keek ik in mijn zetel naar 'Bake Off' en dat was zo ontspannen', vertelt Philip. 'Dat is nu wel iets anders. Wat een kutopdracht!'
Peter vindt petit fours prutswerk. Bovendien brandt de zomerzon op de tentzeilen en wordt het bloedheet. Wanneer Wim langskomt met een emmer ijswater om af te koelen, kapt Peter de emmer over zijn eigen hoofd uit. 'Dat doet deugd!'. Wim blijft er verbouwereerd bij staan.
'Bake Off Vlaanderen', woensdag 9 oktober om 20.35 uur op VIER.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Vakantiekriebels, swiffers en een surprisebox voor koppels in nieuw seizoen van 'Met Vier in Bed'
- 'Ik ben het cadeautje!': Komst van energieke vrijgezel zet de boel meteen op scherp in de eerste week van 'B&B Zoekt Lief'
- Volg de weg naar 'Sing & Dance UP! 2026' in nieuw tv-programma
- Zinderende start voor 'Play that Song' in bloedheet Kortenberg
- Danny Ghosen legt de schokkende illegale medicijnhandel bloot in nieuwe PowNed-serie 'Danny en de Medicijnmaffia'
- Dit heeft National Geographic in juli te bieden
- Met deze programma's luidt STAR Channel de zomer in!
- Juli brengt Britse topseries en zomerse must-sees naar BBC NL en BBC NL+
- De leukste zomervakantie beleef je op Cartoonito
- Cartoon Network maakt van juli één groot zomeravontuur
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' is zondag in Deventer
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit was De Foute Party van Qmusic in Flanders Expo Gent
- Deze week zomerse klanken in 'FM op 5'
- Maximum Summer: Qmusic steekt Q-Beach House in nieuw jasje en trapt de zomer af met liveoptreden van CAMILLE
Multimedia SPOTLIGHT
-
Koppels 'Met Vier in Bed' wacht een bijzondere verrassing
-
Jaloezie loert al om de hoek in eerste 'B&B Zoekt Lief' -
Belle Perez is terug! -
Play brengt iconische spelprogramma 'Zeg eens Euh' terug -
Annie Geeraerts en Ray Verhaeghe officieel in Guinness Book of Records -
'Lil Kleine: Terug' binnenkort nieuw op Prime Video -
Emoties bereiken hoogtepunt in seizoensfinale 'Florentina' -
Kijk het nieuwe seizoen van 'Lekker Messy' op njam! -
Netflix kondigt derde en laatste seizoen van 'Haantjes' aan -
Meyrem Almaci openhartig in 'Viva 50' bij Willy -
Ward Lemmelijn reageert op deelname na WK Hyrox -
Ward Lemmelijn gaat nog een laatste keer Hard! -
Kijk het sluitstuk van 'Heartstopper' in juli op Neflix! -
Cupido raakt als nooit tevoren in 'B&B Zoekt Lief' -
Ruben Van Gucht openhartig in 'Viva La Vida' -
Kijk 'Suzan & Freek: We Vieren Het Leven' nu bij VTM GO+ -
Eén week voor het WK HYROX stijgt de spanning bij Ward Lemmelijn -
Sherlock is verdwenen! -
Bent Van Looy te gast in 'Viva 50' -
'Telefacts Zomer' deze week in het kielzorg van rapper Ye -
Daan heeft kopzorgen in 'Blind Gekocht' -
Mathias gaat uit de kleren in 'Heel Mijn Hart' -
'Medisch Centrum West' is terug bij VTM -
De trailer voor de seizoensfinale van 'Thuis' is er! -
Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie op JOE Gold -
Play lanceert microdrama’s -
'Single Mom Candice' nieuw op VTM GO -
Maaike Cafmeyer zonder taboes in 'A-typisch' -
Kijk de trailer van '2DEZIT' seizoen 5! -
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur
Kijktip van de dag

Pascale zou graag eens alleen zijn met Maurice en stelt hem voor om samen een weekendje weg te gaan. Maurice kan echter niet omdat hij zijn moeder niet alleen kan laten. Fernand zet Boma aan om Pascale mee te nemen naar Spanje. Hij hoopt zo Maurice te ontmoedigen nog in het café te komen. Pascale stemt toe, maar enkel om Maurice jaloers te maken en het er eens goed van te nemen. Carmen heeft een auditie gedaan voor een film en heeft een hoofdrol gekregen.
'FC De Kampioenen', om 20.10 uur op VRT 1.



































