Het verhaal van dokter Ombelet in 'Topdokters'

zondag 8 maart 2020

Prof. Willem Ombelet werkt al 30 jaar als fertiliteitsarts in het ZOL Genk. Hij ontwikkelt nieuwe IVF-technieken om zo de behandeling goedkoper te maken in ontwikkelingslanden.

'Als je in Afrika geen kinderen kan krijgen, dan word je uitgesloten door de familie. Er zijn enquêtes geweest waarbij ze aan die mensen vroegen wat ze het liefst zouden willen: geen kinderen of kanker? En dan kiezen ze kanker', weet prof. Ombelet. In de zevende aflevering van 'Topdokters' ontvangt hij een team van embryologen uit Ghana, die zijn techniek willen leren. En ook uit China is er heel wat interesse in de techniek. Een delegatie van wetenschappers en investeerders uit Shanghai is er speciaal voor afgezakt naar Genk.


Prof. Mommaerts opereert in Senegal op het ziekenhuisschip Mercy Ships een man met een grote cyste op zijn oog. De cyste drukt het oog en de onderliggende structuren steeds verder weg, waardoor zijn zicht beperkt wordt. Prof. Mommaerts probeert het oog te redden.

In Oost-Congo komt een hoogzwangere vrouw bij dr. Moreels voor een keizersnede: 'Voor ik naar Afrika vertrok, had ik in mijn opleiding en in heel mijn chirurgische carrière nog nooit een keizersnede gedaan. Het blijft een stressvolle, maar mooie operatie.' Terug in Oostende doet dr. Moreels ook nog vrijwillig consultaties voor Dokters van de Wereld, een NGO die gratis gezondheidszorg geeft aan kwetsbare groepen.

'Topdokters', maandag 9 maart om 20.35 uur op VIER.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Welkom Aan Boord' (VTM)

De crew staat voor een bijzondere uitdaging: een vlucht met de Rode Duivels. Ze moeten 118 maaltijden serveren in slechts één uur tijd. Alsof dat niet volstaat, zorgt code oranje voor zware turbulentie. Voor de crew altijd een echte beproeving.

'Welkom aan Boord', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:25
    Journaallus
    01:00
    Het weer (laat)
  • 01:00
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 21:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 01:00
    Gooische Vrouwen
    02:15
    Kan ik het ook?
  • 01:10
    Geen uitzending
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 01:25
    S.W.A.T.
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 00:55
    Geen uitzending
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 00:55
    Geen uitzending
    15:10
    Baywatch
  • 01:05
    The Golden Girls
    01:35
    Geen uitzending
  • 01:30
    Geen uitzending
    06:00
    Nostalgie: The Warming-up Show & Sta Op! met Véronique De Kock
  • 01:15
    FBI
    01:15
    Neighbours: A New Chapter
  • 00:40
    Bar Rescue
    01:30
    Running Wild With Bear Grylls
  • 00:40
    The Real Housewives of Amsterdam
    01:40
    Embarrassing Bodies
  • 01:15
    Big Sky
    02:00
    Geen uitzending
  • 00:15
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 01:17
    Roger
    05:55
    Sixties To Six
  • 01:25
    Winterse Kost
    01:05
    De Chalet aan de Semois
  • 00:40
    Inspector George Gently
    01:45
    Brian and Maggie
  • 01:15
    Hudson & Rex
    01:55
    First Dates Australia
  • 01:15
    Pauw & De Wit
    02:00
    EenVandaag
  • 01:10
    Nieuwsuur
    09:40
    Wordt aangekondigd
  • 00:50
    Vier handen op één buik
    01:30
    Sterk