Het verhaal van dokter Ombelet in 'Topdokters'

zondag 8 maart 2020

Prof. Willem Ombelet werkt al 30 jaar als fertiliteitsarts in het ZOL Genk. Hij ontwikkelt nieuwe IVF-technieken om zo de behandeling goedkoper te maken in ontwikkelingslanden.

'Als je in Afrika geen kinderen kan krijgen, dan word je uitgesloten door de familie. Er zijn enquêtes geweest waarbij ze aan die mensen vroegen wat ze het liefst zouden willen: geen kinderen of kanker? En dan kiezen ze kanker', weet prof. Ombelet. In de zevende aflevering van 'Topdokters' ontvangt hij een team van embryologen uit Ghana, die zijn techniek willen leren. En ook uit China is er heel wat interesse in de techniek. Een delegatie van wetenschappers en investeerders uit Shanghai is er speciaal voor afgezakt naar Genk.


Prof. Mommaerts opereert in Senegal op het ziekenhuisschip Mercy Ships een man met een grote cyste op zijn oog. De cyste drukt het oog en de onderliggende structuren steeds verder weg, waardoor zijn zicht beperkt wordt. Prof. Mommaerts probeert het oog te redden.

In Oost-Congo komt een hoogzwangere vrouw bij dr. Moreels voor een keizersnede: 'Voor ik naar Afrika vertrok, had ik in mijn opleiding en in heel mijn chirurgische carrière nog nooit een keizersnede gedaan. Het blijft een stressvolle, maar mooie operatie.' Terug in Oostende doet dr. Moreels ook nog vrijwillig consultaties voor Dokters van de Wereld, een NGO die gratis gezondheidszorg geeft aan kwetsbare groepen.

'Topdokters', maandag 9 maart om 20.35 uur op VIER.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'So You Think You Can Dance' (VTM)

Na meer dan tien jaar is 'So You Think You Can Dance' terug. Ambitieuze dansers uit Vlaanderen en Nederland zetten alles op alles om de jury te overtuigen. Ze worden opgevangen door Wendy Van Dijk en Laura Tesoro, maar al snel is het tijd voor hun grote moment. Met een eigen choreografie tonen ze hun talent in hun favoriete dansstijl. De jury, met Dan Karaty, Nora Monsecour en Kenzo Alvares, kijkt scherp toe. Wie maakt indruk en wie moet zijn droom meteen opbergen?

'So You Think You Can Dance', om 19.55 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:05
    Restaurant Misverstand
    01:00
    Journaallus
  • 23:45
    Dopesick
    00:45
    Nachtlus
  • 21:20
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 23:45
    Bestemming X
    01:00
    Geen uitzending
  • 22:55
    2012
    01:35
    Geen uitzending
  • 23:10
    Million Dollar Baby
    01:35
    American Horror Story: NYC
  • 00:35
    Mee met de Flikken
    01:35
    Geen uitzending
  • 00:15
    Geen uitzending
    15:50
    Law & Order Toronto: Criminal Intent
  • 00:00
    De Planckaerts
    00:40
    Geen uitzending
  • 00:15
    De Tafel van de Week
    03:25
    Geen uitzending
  • 00:05
    Criminal Minds
    02:45
    Geen uitzending
  • 22:25
    The Intern
    00:45
    MacGyver
  • 00:35
    Kinderen kopen een huis
    02:25
    Geen uitzending
  • 00:15
    The Model Murders
    01:45
    C.S.I. New York
  • 00:38
    Trends Talk
    01:18
    Herhalingslus
  • 00:35
    Diy on wheels
    00:52
    Leven als vakman
  • 23:45
    Loïc zot van koken weekmenu
    00:45
    De Chalet aan zee
  • 00:10
    The Marlow Murder Club
    00:55
    Murdoch Mysteries
  • 23:45
    Below Deck
    00:50
    Below Deck Down Under
  • 00:35
    Wie is de Mol?
    01:45
    MolTalk
  • 00:35
    Generations
    01:30
    De Nachtzoen
  • 00:25
    First Dates
    03:20
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal