'Het Huis' met Mathias Coppens: 'Alles kan in het leven, laat ons er ook mee lachen'

Eric Goens verwelkomt deze week Mathias Coppens in 'Het Huis'. Presentator, regisseur, acteur en zakenman; Mathias Coppens is het allemaal. De eeuwige chaoot komt vierentwintig uur tot rust in het huis en is helemaal zichzelf, een ander beeld dan de kijker doorgaans van hem te zien krijgt.
Het is zeker geen rustig jaar geweest voor Mathias Coppens. Hij verloor zijn stiefvader en ook het huwelijk met zijn vrouw strandde. Eric pikt hem op in het huis van Staf. Sinds de jongste van de gebroeders Coppens naar Zweden vertrokken is om er een camping uit te baten, woont Mathias namelijk daar. 'Ben je zeker dat je wil binnenkomen', vraagt een ongeruste Mathias als hij Eric op de drempel ziet. Zijn huis blijkt al even chaotisch als hijzelf.
Dat Mathias in de media zou belanden, stond in de sterren geschreven. Al op zijn twaalfde maakte hij zijn eigen filmpjes. Bij aankomst in het huis krijgt hij meteen unieke beelden van zijn eerste acteerprestaties te zien. 'Oh my god, echt? Waar heb je dat in godsnaam gevonden?', lacht Mathias.
Keldermaaltijden
Als kind was Mathias al een enorme belhamel. Samen met broertje Staf haalde hij de gekste stoten uit, waardoor moeder Agnes vaak hoorndol werd. 'Als mijn moeder boos werd, kreeg ik de slappe lach en moest ik in de kelder mijn eten opeten. Ik vind dat nog altijd schandalig.'
Ondanks het feit dat hij zelden aan tafel gegeten heeft, ziet Mathias zijn moeder en zijn stiefvader doodgraag. Het verdriet was dan ook groot toen die laatste overleed. 'Hij is een vaderfiguur geweest voor de familie. En voor mijn moeder was hij de beste man ter wereld. Hij was een baken van rust. Ze houdt zich altijd sterk, maar die knak was toch een heftige.'
Geen sportproef deze aflevering want Mathias blesseerde zich voor de opnames en moest passen voor de fysieke proeven. Al wacht er wel een indrukwekkende verrassing in de sportkamer.
Papa Guido
Wat velen niet weten, is dat de gebroeders Coppens ook een zusje hadden: Saartje. Maar het meisje stierf toen ze amper een paar maanden oud was. Een emotionele Mathias vertelt in de kinderkamer dat dat ook de reden is waarom de relatie tussen de broers en hun vader Guido zo moeilijk was. 'Hij heeft zich nooit meer durven hechten aan zijn kinderen. Omdat hij dacht: ik ga er geen band mee opbouwen, want het kan toch direct voorbij zijn.'
Mathias’ vader was, zoals hijzelf zegt, minstens manisch-depressief te noemen en was door vele gebeurtenissen getekend voor het leven. Hij raakte failliet, verloor zijn huis, belandde op straat en werd zelfs broeder. Toen Mathias dat laatste ontdekte en zijn vader ging opzoeken in een abdij nam hij vrede met de situatie. 'Toen heb ik het aanvaard. Alles kan in het leven en laat er ons ook mee lachen.'
Bonte avond
Het leven van Mathias wordt gekenmerkt door de onrust. En de chaos in het huis wordt nog groter wanneer boezemvrienden Jeroen Meus en Wim Lybaert de boel op stelten komen zetten. Het wordt een bonte en ludieke avond waarbij de drie maten terugkijken op hun vriendschap en de verhalen die ze samen hebben beleefd.
'Het Huis' is een programma van Bargoens voor Eén.
'Het Huis' met Mathias Coppens, dinsdag 7 december om 20.40 uur op Eén.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- BBC Studios lanceert BBC Belgium
- Arjen Lubach wordt Taskmaster in Nederlandse versie van wereldhit 'Taskmaster' bij RTL 4
- 'Viva La Feta' krijgt een nieuw vierde seizoen
- Wie wint de felbegeerde wisselbeker in het zevende seizoen van de 'Campus Cup'?
- Kijkcijfers: dinsdag 7 april 2026
- De mantelzorgmakelaar: verdienmodel of onmisbare hulp voor mantelzorgers?
- Donderdag in 'Zembla': Long-covid, tussen patiënt en patent
- Jacques Vermeire klungelt met bladgoud in 'Eenmaal Andermaal'
- Karine Klaassen gaat 'Op een Ander' in de Vlaamse catch-scene
- Topdokter Guy T’Sjoen mikt via 'Komen Eten' op plekje in 'Viva La Feta': 'Een open sollicitatie'
- Luistercijfers: Qmusic en JOE boeken succes met grote nieuwe acties
- Ontdek de 3 finalisten van MNM Start to dj
- 'A Solitary Reign' van Amenra is opnieuw de nummer 1 in 'De Zwaarste Lijst'
- 3FM-dj's Mark en Mai organiseren experiment: 'Concert voor Kleinere Mensen'
- Dit hoor je zondag in 'Dijkstra & Evenblij ter Plekke' op NPO Radio 1
Multimedia SPOTLIGHT
-
Dit zie je deze week in 'Hacked' op Streamz -
Ezra brengt zijn 94-jarige steunpilaar mee op het podium in 'SYTYCD' -
Matteo Simoni te gast in eerste 'A-typisch' op Streamz -
Jade Mintjens in 'Sergio in Italië' over de afwijziging die haar carrière lanceerde -
Zwangere Guy eerlijk over zijn strijd met alcohol in 'Sergio in Italië' -
Netflix deelt releasedatum van 'Avatar: The Last Airbender S2' -
Ontdek de nieuwe trailer van 'Star Wars: Maul – Shadow Lord' bij Disney+ -
Zoë blaast de jury omver in 'So You Think You Can Dance' -
'Meat Timon' is zondag nieuw op najm! -
De strijd barst opnieuw los in 'The Floor' -
TAGMAG-ster Amber gaat op zoek naar de liefde in nieuw seizoen van 'LoveMe' -
An Lemmens verrast Yasmina bij de VRT -
'Blind Gekocht' is terug met torenhoge verwachtingen -
'Klopjacht' is terug! -
Kijk nu de trailer van 'Temptation Island' op Streamz -
Axel Daeseleire fluit Sofie Dumont terug in 'Eenmaal Andermaal' -
Komt de waarheid binnenkort bovendrijven in 'Thuis'? -
Arthur danst voor jeugdidool Dan Karaty -
Kijk naar 'The Lady' op Streamz -
Cuteness overload in 'The Voice van Vlaanderen' -
Nicoline Dossche duikt op in 'Familie' -
Dit is de eerste afvaller van 'De Mol' -
Noah zet alles op alles in 'So You Think You Can Dance' -
An Lemmens verrast een kandidaat in 'The Voice van Vlaanderen' -
Joris wint 'De Box' en neemt €17.500 mee naar huis -
Meteen alle hens aan dek in 'De Trein' -
Wie wordt de winnaar van 'De Box'? -
Check de eerste teaser van 'Harry Potter en de Steen der Wijzen' -
Luisteraar Nathalie vindt Q-dj Vincent Fierens -
Dit zie je woensdag in 'Justice For All'
Kijktip van de dag

Axel vormt een duo met actrice Sandrine André, terwijl Jacques samen met acteur Roel Vanderstukken probeert de beste verborgen parels voor een prikje op de kop te tikken. Ze trekken daarvoor naar een van de grootste antiek- en brocantemarkten van Europa.
'Eenmaal andermaal', om 20.35 uur op VTM.



































