'Helden van Hier: Corona': land telt af naar versoepeling maatregelen

Morgen, maandag 4 mei, is er om 21.45 uur weer een nieuwe aflevering van 'Helden van Hier: Corona'. Terwijl het land begint af te tellen naar de versoepeling van de maatregelen op 4 en 11 mei, blijft de corona-epidemie voor de zorgverstrekkers en patiënten een harde realiteit.
Hoewel de cijfers qua ziekenhuisopnames stabiliseren, zijn verschillende patiënten in het Hasseltse Jessa Ziekenhuis nog altijd even ziek. Dokter Ilse De Pauw, anesthesist-intensivist, gaat langs bij een patiënt die net uit zijn coma is ontwaakt. De man weet niet waar hij is en heeft nauwelijks een idee van wat er gebeurd is. Er wacht hem nog een lange revalidatie. Voor Dr. De Pauw is het duidelijk: deze crisis is nog niet voorbij. Toch maakt het ziekenhuis zich voorzichtig op om de niet-COVID-diensten weer op te starten. En dat zorgt voor enige bezorgdheid bij het personeel. Ze vrezen dat het nu enorm zwaar zal worden. Het operatiekwartier gaat weer open, terwijl de COVID-afdelingen moeten blijven draaien.
Dat de crisis nog niet voorbij is, blijkt ook bij begrafenissen De Ras. Begrafenisondernemer Wendy heeft er een gesprek met een vrouw wiens vader en moeder overleden zijn. Wendy en Jill moeten voor het eerst sinds de start van de coronacrisis een dubbele uitvaart organiseren voor beide ouders tegelijk.
Marc Van Ranst komt ondertussen aan bij de VTM-nieuwsdienst, waar hij van Dany Verstraeten verneemt dat er een compromis gesloten is over de heropstart van de scholen. Terwijl hij in de nieuwsstudio zit, start de persconferentie van de Veiligheidsraad. Vanaf 4 mei start de exit uit de lockdown. Marc Van Ranst geeft duiding: we moeten onder de 100 ziekenhuisopnames per dag geraken, anders zullen de afbouwmaatregelen niet kunnen doorgaan. In het REGA Instituut neemt Marc Van Ranst samen met collega’s Elke en Valentijn een videoboodschap op. Ze merken dat mondmaskers vaak verkeerd gebruikt worden: FFP2-maskers met ademventiel zijn ongeschikt om andere mensen te beschermen als je zelf mogelijk besmet bent.
Bekijk hier het resultaat:
Ook de psychologische impact van deze crisis mag niet onderschat worden en dat heeft thuisverpleegster Flora zelf ondervonden. Na drie weken werken is ze gecrasht. Ze kampte met angstaanvallen en heeft twee dagen in bed gelegen. Flora trekt zich op aan haar tweede job als vroedvrouw en bezoekt een jong koppel dat net bevallen is. De kindjes houden haar overeind, want baby’s zijn nieuw leven.
En ook voor Julie en haar vriend is er nieuw leven op komst: Julie gaat bevallen met een keizersnede. Haar grootmoeder Jacqueline zit in het rusthuis in Affligem. Na de keizersnede vertelt Julie haar het grote nieuws via skype: achterkleindochter Ellie is geboren. Enkele dagen later volgt er nog een verrassing voor oma Jacqueline: met een smoes brengt verzorger Franky haar tot bij het raam, waar ze oog in oog staat met haar achterkleinkind. Jacqueline kan haar geluk niet op.
'Helden van Hier: Corona', maandag 4 mei om 21.45 uur bij VTM.
DOSSIER: Coronacrisis op Vlaamse radio & tv
volledig dossier- VTM stelt '30 jaar Familie Feest' uit omwille van corona, maar mikt op nog groter feest na de zomer
- Geen nieuw seizoen van 'Expeditie Robinson' op Play4
- 'The Masked Party': MNM bouwt leukste online feestje van het jaar
- Qmusic zet de 'paaspauze' in met extra goede vibes:'Q knalt je erdoor!'
- Paaspauze! Dit brengen de VRT-zenders extra voor kinderen en jongeren
- Qmusic lanceert podcast voor iedereen die nét COVID-vaccin heeft gekregen
- Geraken 'Temptation Island' en 'Expeditie Robinson' dit jaar nog op je tv?
- Waarom de VRT (nog) geen mondmaskers verplicht in de studio's
- Ankers 'VTM NIEUWS' dragen mondmasker bij gasten in studio
- VRT ontvangt geen buitenlandse gasten meer
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Nieuw seizoen met spraakmakend oud-bekenden in 'Daar Gaan Ze Weer'
- Kijkcijfers: woensdag 8 april 2026
- Dit zijn de hoogst gewaardeerde programma's op NPO Start in het eerste kwartaal van 2026
- BBC Studios lanceert BBC Belgium
- Arjen Lubach wordt Taskmaster in Nederlandse versie van wereldhit 'Taskmaster' bij RTL 4
- Golftoernooi op Augusta National met 's werelds beste spelers live te zien bij Ziggo Sport
- Veiligheidsbediende Bekim uit 'De Trein' krijgt oproep over een gewapende man in het station
- De mantelzorgmakelaar: verdienmodel of onmisbare hulp voor mantelzorgers?
- Donderdag in 'Zembla': Long-covid, tussen patiënt en patent
- Jacques Vermeire klungelt met bladgoud in 'Eenmaal Andermaal'
- Luistercijfers: Qmusic en JOE boeken succes met grote nieuwe acties
- Ontdek de 3 finalisten van MNM Start to dj
- 'A Solitary Reign' van Amenra is opnieuw de nummer 1 in 'De Zwaarste Lijst'
- 3FM-dj's Mark en Mai organiseren experiment: 'Concert voor Kleinere Mensen'
- Dit hoor je zondag in 'Dijkstra & Evenblij ter Plekke' op NPO Radio 1
Multimedia SPOTLIGHT
-
'Hakken over de Sloot' seizoen 2 is terug op Prime Video -
'Malcolm in the Middle: Life's Still Unfair' nieuw op Disney+ -
Bekim uit 'De Trein' krijgt oproep over gewapende man in station -
Dit zie je deze week in 'Hacked' op Streamz -
Ezra brengt zijn 94-jarige steunpilaar mee op het podium in 'SYTYCD' -
Matteo Simoni te gast in eerste 'A-typisch' op Streamz -
Jade Mintjens in 'Sergio in Italië' over de afwijziging die haar carrière lanceerde -
Zwangere Guy eerlijk over zijn strijd met alcohol in 'Sergio in Italië' -
Netflix deelt releasedatum van 'Avatar: The Last Airbender S2' -
Ontdek de nieuwe trailer van 'Star Wars: Maul – Shadow Lord' bij Disney+ -
Zoë blaast de jury omver in 'So You Think You Can Dance' -
'Meat Timon' is zondag nieuw op najm! -
De strijd barst opnieuw los in 'The Floor' -
TAGMAG-ster Amber gaat op zoek naar de liefde in nieuw seizoen van 'LoveMe' -
An Lemmens verrast Yasmina bij de VRT -
'Blind Gekocht' is terug met torenhoge verwachtingen -
'Klopjacht' is terug! -
Kijk nu de trailer van 'Temptation Island' op Streamz -
Axel Daeseleire fluit Sofie Dumont terug in 'Eenmaal Andermaal' -
Komt de waarheid binnenkort bovendrijven in 'Thuis'? -
Arthur danst voor jeugdidool Dan Karaty -
Kijk naar 'The Lady' op Streamz -
Cuteness overload in 'The Voice van Vlaanderen' -
Nicoline Dossche duikt op in 'Familie' -
Dit is de eerste afvaller van 'De Mol' -
Noah zet alles op alles in 'So You Think You Can Dance' -
An Lemmens verrast een kandidaat in 'The Voice van Vlaanderen' -
Joris wint 'De Box' en neemt €17.500 mee naar huis -
Meteen alle hens aan dek in 'De Trein' -
Wie wordt de winnaar van 'De Box'?
Kijktip van de dag

De wedstrijd gaat een nieuwe fase in: de Big Battles. De coaches verdelen hun kandidaten in groepjes die strijden voor een plek in de volgende ronde. Alles kan: één, meerdere of geen winnaars. Na deze ronde blijven er nog zes kandidaten per team over.
'The Voice van Vlaanderen', om 20.35 uur op VTM.



































