'Helden van Hier: Corona' achter de schermen bij ingaan van eerste maatregelen

zondag 29 maart 2020

Vorige week kreeg de kijker in 'Helden van Hier: Corona' een unieke blik achter de schermen bij hulpverleners, zorgverstrekkers en experten sinds de start van de coronacrisis.

De eerste aflevering, die draaide rond de laatste dertig uur voor het ingaan van de maatregelen, werd ondertussen bekeken door 853.000 mensen, goed voor een marktaandeel van 29,3% (live+6, VVA 18-54). In de tweede aflevering is morgen, maandag 30 maart om 21.45, te zien hoe overal in ons land de coronamaatregelen ingaan: restaurants, winkels en scholen gaan dicht.


In het Jessa Ziekenhuis in Hasselt komen verschillende patiënten met de ziekenwagen toe. Ze worden getest in een container en gaan dan naar T0, een nieuw opgerichte afdeling waar patiënten wachten op de resultaten van hun test.

Viroloog Marc Van Ranst haast zich ondertussen van nieuwsuitzending naar nieuwsuitzending. Hij krijgt te horen dat er fraude is gepleegd met de beloofde mondmaskers. Ze moeten op zoek naar een alternatief. In de coulissen spreekt hij met Burgemeester Bart De Wever over de moeite die ze hebben om mensen zich aan de regels te doen houden.

Ook andere instanties zoals de politie en basisscholen ondernemen actie. De politie in Oostende komt tussen bij een winkel: de uitbater heeft een standje met mondmaskers op straat geplaatst, maar dat mag niet. In Basisschool De Lettertuin in Koekelare proberen de leerkrachten met de directeur in te schatten hoeveel leerlingen ze maandag mogen verwachten.

En het coronavirus heeft ook een grote impact op onze uitvaarten. Begrafenisondernemer Jill De Ras bereidt samen met haar team de eerste begrafenis voor in intieme kring, een extra klap voor veel families… Er komt maar een beperkt aantal mensen groeten en die zullen op afstand moeten blijven. Ook voor de pastoor vragen de coronamaatregelen een aanpassing.

'Helden van Hier: Corona', maandag 30 maart om 21.45 uur bij VTM.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



DOSSIER: Coronacrisis op Vlaamse radio & tv

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Jade en de Belgen' (Play)

Van overbezorgde ouders en lastige schoonfamilie tot gênante nonkels en verplichte familiefeesten: Jade Mintjens duikt in het Belgische familieleven.

'Jade en de Belgen', om 21.15 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:10
    Dagelijkse kost
    00:25
    Journaallus
  • 23:05
    I follow rivers
    00:37
    Het weer
  • 21:20
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 00:10
    Kotmadam Sergeant
    01:25
    NYPD Blue
  • 00:00
    Border Security: Australië
    00:35
    Blind Getrouwd UK
  • 23:35
    Grosse Pointe Garden Society
    00:30
    S.W.A.T.
  • 00:05
    De Gevaarlijkste Gevangenen van Australië
    01:10
    Caught on Dashcam
  • 23:55
    Christmas CEO
    01:35
    Joe
  • 00:05
    Binnenstebuiten
    00:40
    SOS Piet
  • 23:55
    De Tafel van Tine
    01:15
    Zeg Eens Euh
  • 23:40
    Modern Family
    00:50
    Superman & Lois
  • 23:45
    Hawaii Five-0
    00:50
    Oep z'n bakkes
  • 23:10
    Love It or List It UK
    00:15
    Masterchef New Zealand
  • 23:20
    CSI: Crime Scene Investigation
    00:15
    Cold Case
  • 00:05
    Herhalingslus
    00:16
    Z-Best Managed Companies
  • 23:53
    Het appartement
    00:48
    Mijn tuin
  • 23:30
    Hidden Gems
    00:20
    Toasted!
  • 23:55
    The Chelsea Detective
    00:40
    Miss Scarlet and the Duke
  • 23:20
    White Collar
    00:20
    Burn Notice
  • 23:45
    Eva
    00:40
    NOS Journaal Laat
  • 23:50
    Nieuwsuur
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 00:05
    Zoals het komt: 100 dagen in de gehandicaptenzorg
    01:00
    Mag ik jouw nier?