'Helden van Hier: Corona' achter de schermen bij ingaan van eerste maatregelen

zondag 29 maart 2020

Vorige week kreeg de kijker in 'Helden van Hier: Corona' een unieke blik achter de schermen bij hulpverleners, zorgverstrekkers en experten sinds de start van de coronacrisis.

De eerste aflevering, die draaide rond de laatste dertig uur voor het ingaan van de maatregelen, werd ondertussen bekeken door 853.000 mensen, goed voor een marktaandeel van 29,3% (live+6, VVA 18-54). In de tweede aflevering is morgen, maandag 30 maart om 21.45, te zien hoe overal in ons land de coronamaatregelen ingaan: restaurants, winkels en scholen gaan dicht.


In het Jessa Ziekenhuis in Hasselt komen verschillende patiënten met de ziekenwagen toe. Ze worden getest in een container en gaan dan naar T0, een nieuw opgerichte afdeling waar patiënten wachten op de resultaten van hun test.

Viroloog Marc Van Ranst haast zich ondertussen van nieuwsuitzending naar nieuwsuitzending. Hij krijgt te horen dat er fraude is gepleegd met de beloofde mondmaskers. Ze moeten op zoek naar een alternatief. In de coulissen spreekt hij met Burgemeester Bart De Wever over de moeite die ze hebben om mensen zich aan de regels te doen houden.

Ook andere instanties zoals de politie en basisscholen ondernemen actie. De politie in Oostende komt tussen bij een winkel: de uitbater heeft een standje met mondmaskers op straat geplaatst, maar dat mag niet. In Basisschool De Lettertuin in Koekelare proberen de leerkrachten met de directeur in te schatten hoeveel leerlingen ze maandag mogen verwachten.

En het coronavirus heeft ook een grote impact op onze uitvaarten. Begrafenisondernemer Jill De Ras bereidt samen met haar team de eerste begrafenis voor in intieme kring, een extra klap voor veel families… Er komt maar een beperkt aantal mensen groeten en die zullen op afstand moeten blijven. Ook voor de pastoor vragen de coronamaatregelen een aanpassing.

'Helden van Hier: Corona', maandag 30 maart om 21.45 uur bij VTM.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



DOSSIER: Coronacrisis op Vlaamse radio & tv

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'De Laatste Lach' - Donald en Janne (VRT 1)

In Wommelgem kent iedereen Donald (66) als de goedlachse friturist, die zelfs na twee maagomleidingoperaties ook nog eens het lekkerste ijs blijft draaien. Na dertig jaar hard werken in hun frituur droomden hij en zijn vrouw Lieve ervan meer tijd in Kreta door te brengen, waar ze hun hart verloren. Maar toen kreeg Donald een harde diagnose. Janne Desmet gaat mee op een van zijn laatste trips naar Kreta.

'De Laatste Lach', om 21.00 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 01:05
    Journaallus
    01:00
    Het weer (laat)
  • 22:55
    Nachtlus
    06:00
    Sta op met Radio 2
  • 21:40
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 01:10
    Gooische Vrouwen
    01:55
    Geen uitzending
  • 01:05
    Geen uitzending
    01:10
    Border Security: Australia's Front Line
  • 01:25
    Geen uitzending
    23:10
    Fatale
  • 01:05
    Geen uitzending
    00:30
    Police Interceptors
  • 00:55
    Joe
    05:55
    Once Upon a Holiday
  • 00:50
    Geen uitzending
    01:00
    SOS Piet
  • 00:55
    De Tafel van Ruben
    01:45
    De Tafel van de Week
  • 01:05
    NCIS: Hawaii
    01:40
    Fire Country
  • 01:05
    See No Evil
    03:00
    Pawn Stars
  • 00:40
    Masterchef USA
    02:45
    A Place in the Sun
  • 00:55
    Cold Case
    02:35
    Geen uitzending
  • 00:47
    Herhalingslus
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 01:37
    Publireportage
    05:55
    Sixties To Six
  • 01:35
    De Open Vuur Roadtrip naar Zweden
    01:30
    Winterse Kost
  • 01:35
    The Suspicions of Mr Whicher
    01:00
    Sherwood
  • 01:00
    NCIS: Los Angeles
    02:00
    NCIS
  • 01:10
    Pauw & De Wit
    01:00
    NOS Journaal Laat
  • 01:05
    Nieuwsuur
    01:30
    Café Kockelmann
  • 01:25
    De Narsisters
    01:25
    Carrie op Vrijdag