'Frau Professor Veerle Visser-Vandewalle' in 'Topdokters'

maandag 12 februari 2018

In Keulen ben ik Frau Professor Visser- Vandewalle. Als ze mij aanspreken is het Frau Professor, als ze over mij spreken dan hebben ze het over 'die cheffin'. En voor mezelf ben ik gewoon Veerle.

Professor Veerle Visser-Vandewalle neemt ons in de tweede aflevering van 'Topdokters' mee naar  de Domstad Keulen. Haar biotoop speelt zich af in de Uniklinik, waar ze de dienst 'functionele neurochirurgie' leidt.


Professor neurochirurge Veerle Visser-Vandewalle is gespecialiseerd in diepehersenstimulatie, waarbij ze psychiatrische- en bewegingsstoornissen behandelt. Een man, die sedert zijn 15de een tremor heeft aan handen en hoofd, verdween door zijn aandoening steeds meer uit het sociale leven. Na jarenlang allerlei behandelingen te ondergaan, waarbij niks hielp, ligt zijn laatste hoop bij de professor voor een diepehersenstimulatie. Deze zware ingreep duurt een hele dag, waarbij de patiënt wakker moet blijven.

Dokter. Hes, ook neurochirurg maar gespecialiseerd in rug – en nekwervels, krijgt een man op consultatie die verlammingsverschijnselen aan zijn voet heeft.  Hij moet een hernia operatie ondergaan om verdere verlamming te voorkomen.

Professor Morlion begint zijn dag vroeg. Het is dag van de pijn en de pijnarts is uitgenodigd door radio Nostalgie voor een woordje uitleg. De professor is voorzitter van de Europese pijnliga en ziet iedere dag mensen met chronische pijn. Een man die 6 jaar geleden een hersenbloeding kreeg, leeft elke dag met pijn en het wordt steeds ondraaglijker. Prof. Morlion kijkt samen met zijn team hoe ze de pijn kunnen verzachten, want genezen kan niet meer.

'Topdokters', dinsdag 13 februari om 20.35 uur op VIER.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Lili en Marleen' (VTM)

Nieke heeft een nieuwe kennis, Armand. Hij is een zeer galante jongen die in pruiken handelt. Hij verkoopt Jef een haarstukje en maakt hem wijs dat hij op Clark Gable gelijkt. Jef is in de wolken. Armand valt in eenieders smaak, maar schijn bedriegt.

'Lili en Marleen', om 19.55 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 17:15
    Sporza: WK Hockey Vrouwen 2026
    19:00
    VRT NWS journaal 19u
  • 18:15
    Un monde à part
    18:55
    Sporza: WK Hockey Vrouwen 2026
  • 18:40
    De Hoppers
    19:00
    Stresskippen
  • 18:15
    De Wereld van Plopsa
    19:00
    VTM Nieuws
  • 17:55
    Grote Gezinnen, Grote Vakanties
    18:50
    Axel Gaat Binnen
  • 18:20
    How I Met Your Mother
    20:35
    State of Play
  • 18:00
    Motorway Cops: Catching Britain's Speeders
  • 18:10
    ER
    00:30
    Departure
  • 18:30
    SOS Piet
    19:25
    Drie mannen onder een dak
  • 17:45
    De Verhulstjes
    20:00
    Alex Agnew - Wake Me Up When It's Over
  • 17:50
    Criminal Minds
    20:25
    NCIS: Origins
  • 18:15
    The Neighborhood
    20:35
    Rambo: First Blood
  • 18:05
    Komen Eten
    20:35
    Celebrity MasterChef Vlaanderen
  • 18:00
    Death of the Party
    20:30
    Ctrl+Alt+Desire
  • 18:18
    Z-Weekoverzicht
    18:52
    Trends Talk
  • 18:37
    Het appartement
    18:55
    Seventies To Seven
  • 18:25
    Over (h)eerlijke groenten
    19:05
    De Zomertafel
  • 18:05
    Hope Street
    19:00
    Beyond Paradise
  • 18:05
    Scandal
    20:00
    Futurama
  • 18:10
    NOS Studio Sport
    19:00
    NOS Studio Sport Voetbal
  • 18:15
    Krabbé zoekt Chagall
    19:00
    Hello Goodbye
  • 18:30
    Welkom in de 80 jarige oorlog
    19:00
    NOS Jeugdjournaal