'Frau Professor Veerle Visser-Vandewalle' in 'Topdokters'

maandag 12 februari 2018

In Keulen ben ik Frau Professor Visser- Vandewalle. Als ze mij aanspreken is het Frau Professor, als ze over mij spreken dan hebben ze het over 'die cheffin'. En voor mezelf ben ik gewoon Veerle.

Professor Veerle Visser-Vandewalle neemt ons in de tweede aflevering van 'Topdokters' mee naar  de Domstad Keulen. Haar biotoop speelt zich af in de Uniklinik, waar ze de dienst 'functionele neurochirurgie' leidt.


Professor neurochirurge Veerle Visser-Vandewalle is gespecialiseerd in diepehersenstimulatie, waarbij ze psychiatrische- en bewegingsstoornissen behandelt. Een man, die sedert zijn 15de een tremor heeft aan handen en hoofd, verdween door zijn aandoening steeds meer uit het sociale leven. Na jarenlang allerlei behandelingen te ondergaan, waarbij niks hielp, ligt zijn laatste hoop bij de professor voor een diepehersenstimulatie. Deze zware ingreep duurt een hele dag, waarbij de patiënt wakker moet blijven.

Dokter. Hes, ook neurochirurg maar gespecialiseerd in rug – en nekwervels, krijgt een man op consultatie die verlammingsverschijnselen aan zijn voet heeft.  Hij moet een hernia operatie ondergaan om verdere verlamming te voorkomen.

Professor Morlion begint zijn dag vroeg. Het is dag van de pijn en de pijnarts is uitgenodigd door radio Nostalgie voor een woordje uitleg. De professor is voorzitter van de Europese pijnliga en ziet iedere dag mensen met chronische pijn. Een man die 6 jaar geleden een hersenbloeding kreeg, leeft elke dag met pijn en het wordt steeds ondraaglijker. Prof. Morlion kijkt samen met zijn team hoe ze de pijn kunnen verzachten, want genezen kan niet meer.

'Topdokters', dinsdag 13 februari om 20.35 uur op VIER.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'De Kotmadam' (VTM)

Het putje in de veranda stinkt en Victor ergert zich blauw. Jeanne verplicht Jef het meteen op te lossen. Maar Jef maakt het alleen maar veel erger: er ontsnapt nu ook een dikke groene wolk. Victor en Jeanne zijn ervan overtuigd dat het zeer giftig is.

'De Kotmadam', om 18.25 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 23:40
    Sporza: FIFA WK Voetbal 2026
    04:01
    Het weer
  • 01:20
    Nachtlus
    08:00
    Zomerbeelden
  • 22:45
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 00:05
    The Good Doctor
    02:20
    Geen uitzending
  • 01:05
    Blind getrouwd: Australië
    01:30
    Geen uitzending
  • 01:30
    How I Met Your Mother
    02:00
    Breeders
  • 01:35
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 00:55
    Geen uitzending
    15:20
    La Brea
  • 00:55
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 01:20
    Geen uitzending
    09:25
    Zo doe je het!
  • 01:05
    This Is Us
    03:00
    Geen uitzending
  • 01:20
    The First 48
    02:25
    Geen uitzending
  • 01:30
    First on Scene
    02:45
    Billion Dollar Playground
  • 01:10
    Geen uitzending
    06:20
    Without a Trace
  • 00:40
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 01:26
    Het appartement
    01:46
    Publireportage
  • 01:05
    Lekker Messy - Weekmenu
    02:20
    Vanavond bij ons
  • 01:00
    The Following Events are Based on a Pack of Lies
    02:30
    Midsomer Murders
  • 01:25
    Scrubs
    01:50
    American Housewife
  • 23:50
    NOS FIFA WK Voetbal 2026
    03:55
    NOS WK Avond
  • 01:20
    Nieuwsuur
    08:00
    Petrus in het land
  • 00:50
    De pufclub
    01:45
    EenVandaag