'Frau Professor Veerle Visser-Vandewalle' in 'Topdokters'

maandag 12 februari 2018

In Keulen ben ik Frau Professor Visser- Vandewalle. Als ze mij aanspreken is het Frau Professor, als ze over mij spreken dan hebben ze het over 'die cheffin'. En voor mezelf ben ik gewoon Veerle.

Professor Veerle Visser-Vandewalle neemt ons in de tweede aflevering van 'Topdokters' mee naar  de Domstad Keulen. Haar biotoop speelt zich af in de Uniklinik, waar ze de dienst 'functionele neurochirurgie' leidt.


Professor neurochirurge Veerle Visser-Vandewalle is gespecialiseerd in diepehersenstimulatie, waarbij ze psychiatrische- en bewegingsstoornissen behandelt. Een man, die sedert zijn 15de een tremor heeft aan handen en hoofd, verdween door zijn aandoening steeds meer uit het sociale leven. Na jarenlang allerlei behandelingen te ondergaan, waarbij niks hielp, ligt zijn laatste hoop bij de professor voor een diepehersenstimulatie. Deze zware ingreep duurt een hele dag, waarbij de patiënt wakker moet blijven.

Dokter. Hes, ook neurochirurg maar gespecialiseerd in rug – en nekwervels, krijgt een man op consultatie die verlammingsverschijnselen aan zijn voet heeft.  Hij moet een hernia operatie ondergaan om verdere verlamming te voorkomen.

Professor Morlion begint zijn dag vroeg. Het is dag van de pijn en de pijnarts is uitgenodigd door radio Nostalgie voor een woordje uitleg. De professor is voorzitter van de Europese pijnliga en ziet iedere dag mensen met chronische pijn. Een man die 6 jaar geleden een hersenbloeding kreeg, leeft elke dag met pijn en het wordt steeds ondraaglijker. Prof. Morlion kijkt samen met zijn team hoe ze de pijn kunnen verzachten, want genezen kan niet meer.

'Topdokters', dinsdag 13 februari om 20.35 uur op VIER.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Ontdek de programma's van vandaag in onze tv-gids.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 16:15
    Ons huis, nieuw huis
    17:20
    Witse
  • 13:00
    Rock Werchter live
    20:00
    Terzake
  • 16:35
    Kratts in het wild
    16:55
    Athleticus Urban Games
  • 16:30
    Sara
    17:10
    Aspe
  • 16:00
    Blind Getrouwd Nieuw-Zeeland
    17:00
    My Kitchen Rules
  • 15:00
    Arrival
    17:05
    9-1-1
  • 16:30
    Cheers
    17:00
    Stargate SG-1
  • 16:45
    Suits
    17:35
    ER
  • 16:45
    Wat nu weer?
    17:15
    SOS Piet
  • 16:05
    Oogappels
    17:10
    Lang Leve de Liefde
  • 16:20
    This Is Us
    17:10
    Manifest
  • 16:45
    Two and a Half Men
    17:40
    3rd Rock From the Sun
  • 16:25
    Come Dine with Me: The Professionals
    17:25
    Hello Goodbye
  • 16:10
    Soham: Catching a Killer
    18:45
    Killer at the Crime Scene
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 16:42
    De perfecte tuin
    16:55
    De Classics van MENTpopradio
  • 16:45
    A la carte
    17:10
    Comfort Food
  • 15:55
    The Doctor Blake Mysteries
    17:05
    Death in Paradise
  • 16:30
    American Housewife
    16:55
    Below Deck
  • 16:05
    Dolly for president
    17:00
    NOS Journaal in Makkelijke Taal
  • 16:25
    BinnensteBuiten
    17:05
    Keti Koti: Reis door Nederland
  • 16:50
    Dino Daan & Lucy
    17:00
    Troublemakers