'Frau Professor Veerle Visser-Vandewalle' in 'Topdokters'

maandag 12 februari 2018

In Keulen ben ik Frau Professor Visser- Vandewalle. Als ze mij aanspreken is het Frau Professor, als ze over mij spreken dan hebben ze het over 'die cheffin'. En voor mezelf ben ik gewoon Veerle.

Professor Veerle Visser-Vandewalle neemt ons in de tweede aflevering van 'Topdokters' mee naar  de Domstad Keulen. Haar biotoop speelt zich af in de Uniklinik, waar ze de dienst 'functionele neurochirurgie' leidt.


Professor neurochirurge Veerle Visser-Vandewalle is gespecialiseerd in diepehersenstimulatie, waarbij ze psychiatrische- en bewegingsstoornissen behandelt. Een man, die sedert zijn 15de een tremor heeft aan handen en hoofd, verdween door zijn aandoening steeds meer uit het sociale leven. Na jarenlang allerlei behandelingen te ondergaan, waarbij niks hielp, ligt zijn laatste hoop bij de professor voor een diepehersenstimulatie. Deze zware ingreep duurt een hele dag, waarbij de patiënt wakker moet blijven.

Dokter. Hes, ook neurochirurg maar gespecialiseerd in rug – en nekwervels, krijgt een man op consultatie die verlammingsverschijnselen aan zijn voet heeft.  Hij moet een hernia operatie ondergaan om verdere verlamming te voorkomen.

Professor Morlion begint zijn dag vroeg. Het is dag van de pijn en de pijnarts is uitgenodigd door radio Nostalgie voor een woordje uitleg. De professor is voorzitter van de Europese pijnliga en ziet iedere dag mensen met chronische pijn. Een man die 6 jaar geleden een hersenbloeding kreeg, leeft elke dag met pijn en het wordt steeds ondraaglijker. Prof. Morlion kijkt samen met zijn team hoe ze de pijn kunnen verzachten, want genezen kan niet meer.

'Topdokters', dinsdag 13 februari om 20.35 uur op VIER.


TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm3 logo

Door zijn moeilijke thuissituatie verblijft de veertienjarige Johnny in een instelling. Hij maakt deel uit van de bende van Luca en dealt drugs, maar stiekem droomt hij van een beter leven. Op een dag krijgt hij de beroemde acteur Antony als vaste klant. Er ontstaat een bijzondere band tussen de twee.

'Dealer', film uit 2021 met oa. Ben Segers en Veerle Baetens, om 20.35 uur op VTM 3.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 16:45
    Witse
    17:35
    Sporza: rally
  • 16:40
    The Canary Islands
    17:35
    Ancient Egypt by Train
  • 16:30
    Madison - een supersnelle vriendschap
    17:50
    Zig & Sharko
  • 16:50
    The Floor
    18:15
    Het echte leven in de ZOO
  • 17:15
    Hollandse Makelaars Aan De Costa
    18:10
    Kitchen Nightmares
  • 15:55
    Johnny English Strikes Again
    17:30
    The Big Bang Theory
  • 17:15
    Police Interceptors
    22:30
    Bugsy
  • 16:45
    ER
    00:40
    Suits
  • 16:55
    SOS Piet
    19:25
    Hallo België!
  • 16:50
    De Container Cup
    19:55
    Café De Mol: Voorbeschouwing
  • 17:00
    Criminal Minds
    20:25
    FBI: International
  • 17:00
    3rd Rock From the Sun
    20:35
    Blade Runner
  • 17:00
    Next Level Chef
    17:45
    Komen Eten
  • 17:00
    Killer at the Crime Scene
    20:30
    Serial Killer Wives
  • 17:18
    Alle Zaken op een Rijtje
    17:33
    City Reports
  • 17:10
    Tooldokter
    18:00
    Classics 55
  • 17:05
    Guillaume's Paris
  • 17:10
    Murdoch Mysteries
    18:05
    Hope Street
  • 17:10
    NCIS: Los Angeles
    18:10
    Law & Order: Special Victims Unit
  • 17:05
    Het echte leven in de dierentuin
    18:00
    NOS Journaal 18.00 uur
  • 17:10
    Pauscast
    17:40
    De wereld rond met boeken
  • 17:20
    Ons huis op Mars
    17:30
    De Mensenbieb