'Frau Professor Veerle Visser-Vandewalle' in 'Topdokters'

maandag 12 februari 2018

In Keulen ben ik Frau Professor Visser- Vandewalle. Als ze mij aanspreken is het Frau Professor, als ze over mij spreken dan hebben ze het over 'die cheffin'. En voor mezelf ben ik gewoon Veerle.

Professor Veerle Visser-Vandewalle neemt ons in de tweede aflevering van 'Topdokters' mee naar  de Domstad Keulen. Haar biotoop speelt zich af in de Uniklinik, waar ze de dienst 'functionele neurochirurgie' leidt.


Professor neurochirurge Veerle Visser-Vandewalle is gespecialiseerd in diepehersenstimulatie, waarbij ze psychiatrische- en bewegingsstoornissen behandelt. Een man, die sedert zijn 15de een tremor heeft aan handen en hoofd, verdween door zijn aandoening steeds meer uit het sociale leven. Na jarenlang allerlei behandelingen te ondergaan, waarbij niks hielp, ligt zijn laatste hoop bij de professor voor een diepehersenstimulatie. Deze zware ingreep duurt een hele dag, waarbij de patiënt wakker moet blijven.

Dokter. Hes, ook neurochirurg maar gespecialiseerd in rug – en nekwervels, krijgt een man op consultatie die verlammingsverschijnselen aan zijn voet heeft.  Hij moet een hernia operatie ondergaan om verdere verlamming te voorkomen.

Professor Morlion begint zijn dag vroeg. Het is dag van de pijn en de pijnarts is uitgenodigd door radio Nostalgie voor een woordje uitleg. De professor is voorzitter van de Europese pijnliga en ziet iedere dag mensen met chronische pijn. Een man die 6 jaar geleden een hersenbloeding kreeg, leeft elke dag met pijn en het wordt steeds ondraaglijker. Prof. Morlion kijkt samen met zijn team hoe ze de pijn kunnen verzachten, want genezen kan niet meer.

'Topdokters', dinsdag 13 februari om 20.35 uur op VIER.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Telefacts Zomer' - Birgit Van Mol (VTM)

Er zijn mensen die dromen van een cruise. Sommigen willen pure luxe ervaren en behandeld worden als een koning. De anderen houden meer van een culturele cruise, met bijvoorbeeld een stop in Wenen voor een concert met muziek van Mozart. En weer anderen willen de nostalgie van vroeger voelen op een klipper, waarbij ze zelf meehelpen om de zeilen te hijsen.

'Telefacts Zomer', om 22.45 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 09:00
    Radio 2 aan zee
    06:00
    Mr. Magoo
  • 09:00
    Zomerbeelden
    06:00
    Sta op met Radio 2
  • 09:00
    Casper en Emma op jacht naar de schat
    04:55
    Geen uitzending
  • 09:05
    Vegesauriërs
    01:10
    Geen uitzending
  • 01:45
    Geen uitzending
    10:45
    Gladiators
  • 09:00
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 07:00
    Willy
    01:25
    Geen uitzending
  • 08:55
    Geen uitzending
    15:25
    Matlock
  • 06:00
    Joe
    09:30
    Geen uitzending
  • 09:00
    Geen uitzending
    06:00
    Nostalgie: Sta Op! met Véronique De Kock
  • 09:05
    Modern Family
    02:15
    Grey's Anatomy
  • 08:15
    NCIS: Los Angeles
    02:45
    Geen uitzending
  • 09:00
    Come Dine with Me: The Professionals
    02:05
    First on Scene
  • 09:00
    Snapped
    02:15
    Geen uitzending
  • 04:00
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 08:59
    Mijn tuin
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 08:50
    De Smaaktoerist
    02:15
    Meat Timon
  • 08:45
    Midsomer Murders
    02:10
    Bookish
  • 08:30
    Burn Notice
    02:40
    Below Deck Sailing Yacht
  • 09:00
    NOS Journaal
    02:20
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 09:00
    NOS Journaal met gebarentaal
    07:20
    Expeditie Nederland
  • 09:05
    Brandweerman Sam
    02:40
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal