'Frau Professor Veerle Visser-Vandewalle' in 'Topdokters'

maandag 12 februari 2018

In Keulen ben ik Frau Professor Visser- Vandewalle. Als ze mij aanspreken is het Frau Professor, als ze over mij spreken dan hebben ze het over 'die cheffin'. En voor mezelf ben ik gewoon Veerle.

Professor Veerle Visser-Vandewalle neemt ons in de tweede aflevering van 'Topdokters' mee naar  de Domstad Keulen. Haar biotoop speelt zich af in de Uniklinik, waar ze de dienst 'functionele neurochirurgie' leidt.


Professor neurochirurge Veerle Visser-Vandewalle is gespecialiseerd in diepehersenstimulatie, waarbij ze psychiatrische- en bewegingsstoornissen behandelt. Een man, die sedert zijn 15de een tremor heeft aan handen en hoofd, verdween door zijn aandoening steeds meer uit het sociale leven. Na jarenlang allerlei behandelingen te ondergaan, waarbij niks hielp, ligt zijn laatste hoop bij de professor voor een diepehersenstimulatie. Deze zware ingreep duurt een hele dag, waarbij de patiënt wakker moet blijven.

Dokter. Hes, ook neurochirurg maar gespecialiseerd in rug – en nekwervels, krijgt een man op consultatie die verlammingsverschijnselen aan zijn voet heeft.  Hij moet een hernia operatie ondergaan om verdere verlamming te voorkomen.

Professor Morlion begint zijn dag vroeg. Het is dag van de pijn en de pijnarts is uitgenodigd door radio Nostalgie voor een woordje uitleg. De professor is voorzitter van de Europese pijnliga en ziet iedere dag mensen met chronische pijn. Een man die 6 jaar geleden een hersenbloeding kreeg, leeft elke dag met pijn en het wordt steeds ondraaglijker. Prof. Morlion kijkt samen met zijn team hoe ze de pijn kunnen verzachten, want genezen kan niet meer.

'Topdokters', dinsdag 13 februari om 20.35 uur op VIER.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Gene paniek' (VRT 1)

Na overleg met de psychologen beslist Philippe om Veronica op een heel kordate manier bloot te stellen aan haar angst voor water. Peter krijgt steeds meer grip op zijn vliegangst tot hij zijn grootste angst onder ogen moet komen en echt alle controle moet loslaten. Philippe wil Mies en Nel helpen bij het overwinnen van hun podiumangst. De tweeling kan prachtig zingen, alleen niet voor publiek en zeker niet voor een jury. Philippe ziet alvast een eerste logische stap voor hen: meedoen aan een auditie.

'Gene Paniek', om 20.05 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:10
    Restaurant Misverstand
    01:05
    Journaallus
  • 23:45
    Dopesick
    00:45
    Nachtlus
  • 21:30
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 00:20
    Bestemming X
    01:35
    Geen uitzending
  • 00:00
    Lockout
    01:40
    Geen uitzending
  • 00:15
    American Horror Story: NYC
    01:05
    Geen uitzending
  • 00:15
    Mee met de Flikken
    01:10
    Geen uitzending
  • 00:15
    Geen uitzending
    15:55
    Law & Order Toronto: Criminal Intent
  • 00:35
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 00:10
    De Tafel van de Week
    03:10
    Geen uitzending
  • 00:00
    Criminal Minds
    02:45
    Geen uitzending
  • 00:15
    MacGyver
    02:05
    Geen uitzending
  • 00:30
    Extreme Makeover: Home Edition
    02:10
    Geen uitzending
  • 00:30
    C.S.I. New York
    02:25
    Geen uitzending
  • 00:23
    Trends Talk
    00:59
    Herhalingslus
  • 00:37
    Hobbyklus
    00:50
    Tooldokter
  • 00:30
    De Chalet aan zee
    01:15
    Becoming Meewis
  • 00:10
    The Marlow Murder Club
    00:55
    Murdoch Mysteries
  • 00:30
    'Til Death Do Us Part Kourtney & Travis
  • 00:25
    Wie is de Mol?
    01:30
    MolTalk
  • 00:25
    Generations
    01:20
    De Nachtzoen
  • 23:20
    Kasper van der Laan: Warm
    00:45
    First Dates