'Euro 2008': vrijdag de dertiende: ongeluk voor Italië?

donderdag 12 juni 2008

De eerste kwartfinalist van dit tornooi is bekend. Portugal plaatste zich probleemloos na een sterke prestatie tegen de Tsjechen. Een piek van 620.610 VT4-kijkers (27% op doelgroep m/v 15-44) zag gastland Zwitserland woensdagavond genadeloos uitgeschakeld worden door Turkije in het ondergelopen St-Jakob-Park. Zondag mogen Tsjechië en Turkije uitmaken wie het tweede ticket richting kwartfinale bemachtigt.

V


rijdag, de dertiende, staan twee topmatchen geprogrammeerd in Groep C. Italië neemt het op tegen het op papier zwakkere Roemenië. Toch geraakte Frankrijk niet verder dat een gelijkspel tegen Roemenië. De drie punten pakken is een absolute must voor de trotse wereldkampioen, zeker na hun vernederende nederlaag tegen Nederland. Trainer Donadoni, die Cannavaro voelbaar mist, kondigt een grondige herschikking aan in de opstelling. De verdediging zou grondig wijzigen, en in de aanval zouden Alessandro Del Piere en Luca Toni het gouden duo gaan vormen.

Groep C sluit deze tweede speeldag af met Nederland - Frankrijk. Door hun sterke prestatie afgelopen maandag, horen ze thuis in het rijtje favorieten. Als Nederland vrijdag wint, plaatst het zich direct voor de kwartfinales. Les Bleus, dat sterk onder de verwachtingen bleef in zijn openingsmatch, speelt nu met het mes op de keel en moet zes op zes halen om absoluut zeker te zijn van de tweede ronde.

Analisten Glen De Boeck, Gunther Schepens en Aad de Mos mogen zich buigen over deze vette voetbalkluif.

In hotel Regina praten GLEN DE BOECK, HANS VANDEWEGHE, NICOLAS LOMBAERTS, GUNTHER SCHEPENS EN VERONIQUE DE KOCK vrijdagavond na over deze belangrijke speeldag.  Woensdagavond haalde Hotel Regina opnieuw een topmarktaandeel van 24 procent, en een piek van 280.065 kijkers. 

17u15: Italië - Roemenië, LIVE verslag vanuit het Letzigrund stadion in het Zwitserse Zürich:

Commentaar: BRAM LAMBERT
Co-Commentaar: BOB PEETERS

20u05: Nederland - Frankrijk, vanuit het Stade de Suisse in Bern:

Commentaar: GUI POLSPOEL
Co-Commentaar: MARC DEGRYSE

'Euro 2008', vrijdag 13 juni vanaf 17.15 uur op VT4.

Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



DOSSIER: Euro 2008 (VT4)

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Telefacts Zomer' - Birgit Van Mol (VTM)

Een Britse jongen van negentien Jay Slater, wil naar een festival op Tenerife. Tijdens de feestelijkheden raakt hij vermist. Zijn vrienden alarmeren de politie. En dan begint een hele lijdensweg voor de familie. Leeft hij nog? Is hij gestorven? Is er kwaad opzet in het spel of is er een ongeluk gebeurd?

'Telefacts Zomer', om 22.15 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:20
    Sporza: FIFA WK Voetbal 2026
    23:20
    VRT NWS laat
  • 22:40
    Hockney
    00:30
    De Verrekijkers
  • 22:45
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 22:15
    Telefacts Zomer
    23:15
    Chicago Fire
  • 22:35
    Catch Me if You Can
    01:05
    Blind getrouwd: Australië
  • 22:55
    The 355
    01:05
    How I Met Your Mother
  • 22:45
    Deep Purple: They All Came Down to Montreux - Live at Montreux
    00:40
    Most Daring
  • 22:30
    ER
    00:05
    Suits
  • 22:15
    Zuidflank
    23:20
    Nonkel Jef
  • 22:45
    Lang Leve de Liefde
    23:15
    Stukken van mensen
  • 22:45
    Friends
    23:10
    Modern Family
  • 22:25
    Leverage: Redemption
    23:25
    Blue Bloods
  • 22:45
    Komen Eten
    23:40
    Hello Goodbye NL
  • 22:50
    CSI: Crime Scene Investigation
    23:40
    The Rookie
  • 23:01
    Z-Beurs
    23:14
    Trends Doc
  • 23:01
    Wonen
    23:55
    5-voor-12
  • 23:00
    Loïc: Zot van Koken
    23:10
    Becoming Meewis
  • 23:00
    Wild Cherry
    00:10
    Death in Paradise
  • 21:30
    The Secret Lives of Mormon Wives
    23:20
    Law & Order: Special Victims Unit
  • 20:50
    NOS FIFA WK Voetbal 2026
    06:10
    MAX Geheugentrainer
  • 22:45
    Adieu! volgende kaart
    23:20
    Opium op Oerol
  • 22:35
    Dertigers
    23:10
    De slimste mens België