'Euro 2008': vrijdag de dertiende: ongeluk voor Italië?

donderdag 12 juni 2008

De eerste kwartfinalist van dit tornooi is bekend. Portugal plaatste zich probleemloos na een sterke prestatie tegen de Tsjechen. Een piek van 620.610 VT4-kijkers (27% op doelgroep m/v 15-44) zag gastland Zwitserland woensdagavond genadeloos uitgeschakeld worden door Turkije in het ondergelopen St-Jakob-Park. Zondag mogen Tsjechië en Turkije uitmaken wie het tweede ticket richting kwartfinale bemachtigt.

V


rijdag, de dertiende, staan twee topmatchen geprogrammeerd in Groep C. Italië neemt het op tegen het op papier zwakkere Roemenië. Toch geraakte Frankrijk niet verder dat een gelijkspel tegen Roemenië. De drie punten pakken is een absolute must voor de trotse wereldkampioen, zeker na hun vernederende nederlaag tegen Nederland. Trainer Donadoni, die Cannavaro voelbaar mist, kondigt een grondige herschikking aan in de opstelling. De verdediging zou grondig wijzigen, en in de aanval zouden Alessandro Del Piere en Luca Toni het gouden duo gaan vormen.

Groep C sluit deze tweede speeldag af met Nederland - Frankrijk. Door hun sterke prestatie afgelopen maandag, horen ze thuis in het rijtje favorieten. Als Nederland vrijdag wint, plaatst het zich direct voor de kwartfinales. Les Bleus, dat sterk onder de verwachtingen bleef in zijn openingsmatch, speelt nu met het mes op de keel en moet zes op zes halen om absoluut zeker te zijn van de tweede ronde.

Analisten Glen De Boeck, Gunther Schepens en Aad de Mos mogen zich buigen over deze vette voetbalkluif.

In hotel Regina praten GLEN DE BOECK, HANS VANDEWEGHE, NICOLAS LOMBAERTS, GUNTHER SCHEPENS EN VERONIQUE DE KOCK vrijdagavond na over deze belangrijke speeldag.  Woensdagavond haalde Hotel Regina opnieuw een topmarktaandeel van 24 procent, en een piek van 280.065 kijkers. 

17u15: Italië - Roemenië, LIVE verslag vanuit het Letzigrund stadion in het Zwitserse Zürich:

Commentaar: BRAM LAMBERT
Co-Commentaar: BOB PEETERS

20u05: Nederland - Frankrijk, vanuit het Stade de Suisse in Bern:

Commentaar: GUI POLSPOEL
Co-Commentaar: MARC DEGRYSE

'Euro 2008', vrijdag 13 juni vanaf 17.15 uur op VT4.

DOSSIER: Euro 2008 (VT4)

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Eenmaal Andermaal' (VTM)

Op de grote rommelmarkt van het Zand in Brugge vormt Jacques een team met actrice Liesa Naert, in haar geboortestad. Axel krijgt acteur Manou Kersting aan zijn zijde voor een speurtocht met een Nederlandse tongval en een Antwerps accent.

'Eenmaal andermaal', om 20.35 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 14:20
    Villa Politica
    15:50
    Clips
  • 13:00
    Lentebeelden
    16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
  • 15:20
    Mojo Wisseltop
    15:30
    Lu en de dolle boel minis
  • 15:15
    The Good Doctor
    16:15
    America's Funniest Home Videos
  • 14:50
    Urk!
    15:35
    Een Eigen Huis
  • 14:45
    Bel-Air
    15:30
    The Goldbergs
  • 15:00
    Police Interceptors
    15:55
    Cheers
  • 09:05
    Geen uitzending
    16:10
    Baywatch
  • 15:05
    Geen uitzending
    15:40
    Joe
  • 15:00
    Bake Off Vlaanderen
    16:05
    De Tafel van Tine
  • 15:25
    Wild Cards
    16:20
    This Is Us
  • 15:00
    Seal Team
    15:50
    Doom Patrol
  • 15:00
    Paris in Love
    16:05
    Het Blok
  • 15:10
    Killer Couples
    16:00
    World's Most Evil Killers
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 15:19
    Hallo Roger
    15:55
    Sorry Music Classics
  • 15:00
    Becoming Meewis
    15:40
    De Smaaktoerist
  • 15:15
    Murdoch Mysteries
    16:10
    Call the Midwife
  • 15:25
    Bob's Burgers
  • 15:20
    NOS Journaal
    16:05
    Pauw & De Wit
  • 15:20
    VPRO Vrije Geluiden Sessies
    15:45
    Art Department
  • 15:20
    Zo is Joey!
    15:30
    Masha en de Beer