Erop of eronder in 'Huis Gemaakt': voor welke koppels in Antwerpen en Beringen eindigt de woondroom?

Alexia & Emiel en Ines & Sebastien kunnen opgelucht ademhalen. Zij overtuigden de jury van hun plannen met het Boortmeerbeekse huis en sloopten al meteen de eerste muren.
Voor de koppels in Antwerpen en Beringen is het op dinsdag 12 april D-day in 'Huis Gemaakt'. Ook zij werkten dag en nacht door om hun plannen in een oogstrelende maquette te gieten. Juryleden Cerina, Hadisa en Gert staan voor een bikkelharde beslissing, want per locatie zullen slechts twee van de drie koppels aan de ruwbouwwerken mogen beginnen. Het is dus erop of eronder…
In Antwerpen kiezen Cedric & Anaïs heel gedurfd voor een keuken in het licht van de zolder. Lien & Melvin willen hun hele gelijkvloers reserveren voor een kantoorruimte en Charlotte & Sky trekken resoluut de kaart van de gezelligheid. Drie ver uit elkaar liggende concepten, waarvan er één onherroepelijk moet opgeborgen worden.
En dat geldt ook voor Beringen, waar drie koppels met verschillende wensen strijden om het pand. Melanie & Didier weten duidelijk wat ze willen: de hele plattegrond omgooien en de Amerikaanse country vibe naar binnen brengen. Eline & Younes werken de nacht door aan hun maquette die een mix is tussen 'industrieel, funky en hippie'. Yasmine & Mattia gaan voor een Marokkaans-Italiaans interieur, waarbij elke ruimte een andere beleving heeft. Welke twee koppels mogen aan de verbouwingen starten?
Nadien is het tijd voor het echte werk en wordt op de verschillende locaties de sloophamer bovengehaald. De koppels krijgen zeven weekends de tijd om het pand te strippen en te zorgen voor nieuwe leidingen, de afvoer en ventilatie. Maar zullen ze hun plannen met elkaar kunnen verzoenen? In Antwerpen en Beringen steken de eerste discussies de kop op. 'Onze maquettes zijn zo verschillend dat er geen middenweg is. We kunnen hier nog zes uur staan discussiëren, maar we gaan er niet uitkomen', luidt het bij één koppel in Antwerpen. 'Wij gaan niet plooien', aldus het andere.
Ook in Boortmeerbeek is de sloop volop aan de gang. Voor het eerste werfbezoek heeft Dina een cadeautje meegebracht dat luistert naar de naam Johny. De werfleider geeft de koppels een les ‘vloeren uitbreken’ en nuttige tips om veilig aan de slag te gaan. 'Het kost je misschien een halve dag om deze beveiligingen aan te brengen, maar het kost je maar één seconde om naar beneden te vallen.' Emiel bewijst alvast dat hij van aanpakken weet en gaat als een bruut tekeer met de afbraakwerken. 'Als er een tweede Emiel was geweest, dan hadden we al lang geen eerste verdieping meer', lacht Alexia.
Erop of eronder in 'Huis Gemaakt': voor welke koppels in Antwerpen en Beringen eindigt de woondroom?
'Huis Gemaakt', dinsdag 12 april om 20.35 uur bij VTM.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Rosanne Pits nieuw gezicht van 'Zin in Zappelin'
- Bert van Leeuwen ontmoet mensen die niet worden opgegeven 'Soep, Sores en Soelaas'
- Elke dag feest in de tent bij 'Heel Holland Bakt'
- TV-icoon Sonja Barend (86) overleden
- 'Nomaden' brengt opnieuw journalistiek door jonge makers
- Documentaire Ida Does laat zien hoe het Mauritshuis omgaat met zijn koloniale geschiedenis
- 'Beyond Paradise' seizoen 4 in première op BBC NL en op BBC NL+
- Dit zie je maandag in een nieuwe aflevering van 'Radar'
- Is deze 'kleine Bambi' de hiphoprevelatie van 'So You Think You Can Dance'?
- Welke 'Dagelijkse Kost' eten we deze week?
- Al 25 jaar de luisteraar centraal in Stand.nl op NPO Radio 1
- De hits bij JOE zijn geld waard dankzij nieuw radiospel 'Het Winnende Woord'
- Wietze de Jager en Chris Bergström hoor je deze zomer op 100% NL
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag vanuit De Werf in Enkhuizen
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
Multimedia SPOTLIGHT
-
Eerste 'Blind Gekocht'-koppel zorgt meteen voor verwarring -
Is deze 'kleine Bambi' de hiphoprevelatie van 'SYTYCD'? -
Kijk nu de trailer van 'Half Man' op HBO Max -
Emotionele Natassia past haar trouwjurk -
Het gaat stuiven in 'Thuis'! -
'Hakken over de Sloot' seizoen 2 is terug op Prime Video -
'Malcolm in the Middle: Life's Still Unfair' nieuw op Disney+ -
Bekim uit 'De Trein' krijgt oproep over gewapende man in station -
Dit zie je deze week in 'Hacked' op Streamz -
Ezra brengt zijn 94-jarige steunpilaar mee op het podium in 'SYTYCD' -
Matteo Simoni te gast in eerste 'A-typisch' op Streamz -
Jade Mintjens in 'Sergio in Italië' over de afwijziging die haar carrière lanceerde -
Zwangere Guy eerlijk over zijn strijd met alcohol in 'Sergio in Italië' -
Netflix deelt releasedatum van 'Avatar: The Last Airbender S2' -
Ontdek de nieuwe trailer van 'Star Wars: Maul – Shadow Lord' bij Disney+ -
Zoë blaast de jury omver in 'So You Think You Can Dance' -
'Meat Timon' is zondag nieuw op najm! -
De strijd barst opnieuw los in 'The Floor' -
TAGMAG-ster Amber gaat op zoek naar de liefde in nieuw seizoen van 'LoveMe' -
An Lemmens verrast Yasmina bij de VRT -
'Blind Gekocht' is terug met torenhoge verwachtingen -
'Klopjacht' is terug! -
Kijk nu de trailer van 'Temptation Island' op Streamz -
Axel Daeseleire fluit Sofie Dumont terug in 'Eenmaal Andermaal' -
Komt de waarheid binnenkort bovendrijven in 'Thuis'? -
Arthur danst voor jeugdidool Dan Karaty -
Kijk naar 'The Lady' op Streamz -
Cuteness overload in 'The Voice van Vlaanderen' -
Nicoline Dossche duikt op in 'Familie' -
Dit is de eerste afvaller van 'De Mol'
Kijktip van de dag

Sophie en Daan ontmoeten Fenna en Quinten. Al acht jaar vormen ze een koppel, maar ze schipperen nog steeds tussen vier verschillende plekken: het appartement van haar papa, het huis van haar mama, dat van haar stiefvader en het huis van Quintens ouders. Vooral Fenna voelt zich daardoor nergens écht thuis, en daar willen ze nu verandering in brengen. Hun droom? Een (half)open bebouwing in Bonheiden, met minstens drie slaapkamers, gelegen in een rustige straat.
'Blind Gekocht', om 21.15 uur op Play.



































