Een geweigerde uitnodiging van Salvador Dali in 'Stukken van Mensen'

In de tweede aflevering van 'Stukken van Mensen', op maandag 8 februari, krijgen de dealers weer topstukken geserveerd. Idool-winnaar Dean Delannoit heeft een Koen Vanmechelen-werk in de aanbieding, Louis uit Vorselaar komt aanrijden met een exclusieve oldtimer, Nicolaas uit Aartselaar zet zich schrap met een unieke stoel van meubelontwerper Maarten Van Severen en Vincent uit Landen probeert de dealers te overtuigen van zijn zesdelige chromografie van Salvador Dalí.
Bij het inspecteren van dat laatste stuk, komt Paul met een wel heel verrassende bekentenis: hij heeft ooit een uitnodiging gekregen van Dalí himself. 'Ik had een zaak gedaan bij mensen die hij goed kende en hij wilde mij ontmoeten bij hem thuis. Maar ik had op dat moment iets anders te doen', vertelt Paul. 'Ik begrijp mezelf nog altijd niet goed waarom ik zijn invitatie niet aanvaard heb.' En ook de andere dealers begrijpen er niets van...
De eerste die aan de beurt komt, is Idool-winnaar Dean. Dat hij kan zingen is al geweten, maar kan hij ook onderhandelen? Hij waagt zijn kans met een tekening van Koen Vanmechelen uit 2009, dat hij in naam van zijn manager aan een zo hoog mogelijke prijs probeert van de hand te doen.
Interieurdesigner Nicolaas uit Aartselaar wil de dealers verleiden met een lounge chair van Maarten Van Severen. Van dit specifieke design zijn er slechts een beperkt aantal gemaakt, wat het stuk natuurlijk meteen een pak interessanter maakt. Dealer Yves is meteen verliefd: 'Ik zie die stoel staan en ik denk direct: die is van mij! Er is geen enkele Belgische ontwerper waar ik zo opgewonden van word. Ik vind dit een beetje porno eigenlijk, stoelenporno (lacht).'
De 23-jarige Vincent uit Landen heeft een eigen horecazaak en houdt van dingen kopen en verkopen. Hij hoopt op een mooie en vooral creatieve deal voor zijn zesdelige chromografie van Salvador Dalí.
Louis uit Vorselaar verkoopt exclusieve auto’s en komt met een prachtexemplaar naar de dealers: een MG TC van 1947. De unieke bolide is nog in niet-gerestaureerde, originele staat met zelfs de originele lak nog op de wagen. In 1999 betaalde de eigenaar van de wagen er 25.000 euro voor. Als de wagen verkocht geraakt zal het ongetwijfeld voor heel wat meer zijn.
'Stukken van Mensen', maandag 8 februari om 21.35 uur op Play4.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- BBC verlengt het op 'De Verraders' gebaseerde format 'The Traitors' tot 2030
- 15 jaar na haar eerste auditie: herkent Dan Karaty deze 'So You Think You Can Dance'-kandidaat nog?
- Opnames gestart van psychologische thrillerserie 'De Prijs'
- De dames zetten de toon voor een nieuw seizoen vol drama in 'The Real Housewives of Antwerp'
- Play pakt dit voorjaar uit met verticale vernieuwing, verfrissende verhalen en veelbelovende vetes
- De Goorissen zijn onder de indruk van de wissel van de wacht in Athene
- Wesley Sonck slaat groen uit na misselijkmakende kermisattractie in 'De Box'
- 'Ruud Smulders: Rudiversum' vrijdag op NPO 3
- Donderdag in 'Meldpunt Actueel Debat': voorrang voor hurende ouderen voor een betere doorstroming?
- 'Zembla' donderdag over agressie tegen zorgverleners
- JOE-dj’s Coen & Sander na ruim 72 uur gevonden aan de Panelenweg in Tiel
- 'Villa VdB' vier keer vanuit meest gemiddelde stembureau van Nederland
- Kawtar Ehlalouch en Wannes Lacroix ruilen schermtijd in voor échte ontmoetingen in 'Clubhuis Kawtar'
- Els Wolterbeek wint Frater Willibrordus Prijs 2026
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' live vanuit Hardenberg
Multimedia SPOTLIGHT
-
De Goorissen zijn onder de indruk in Athene -
Wordt Ward Lemmelijn wereldkampioen HYROX? -
'So You Think You Can Dance' is terug! -
'The Secret Lives Of Mormon Wives' op Disney+ -
'The Real Housewives of Antwerp' zijn terug! -
Kijk Pieter Verelsts absurdistische comedyshow 'Ten Aarzel' op Streamz -
Mutti Dina Tersago gaat op 'Koffieklets' bij ouders met een bijzonder verhaal -
Netflix deelt trailer van derde en laatste seizoen 'Knokke Off' -
Frakke en Jempie keren terug op Streamz -
'A-Typisch' op Streamz: zonder taboe BV's interviewen -
'Lalalady' maakt een comeback in 'The Voice van Vlaanderen' -
Bizar interieurplan verbaast Dina Tersago in 'Huis Gemaakt' -
Kandidaten zetten blijvende herinnering aan 'Bestemming X' -
Kostelijke fout zondag in 'Konvooi' -
Netflix deelt trailer van 'Harry Styles. One Night in Manchester.' -
Q-dj's zeiden nog nooit zo vaak 'Het Verboden Woord' -
Yaro ontmoet zijn celebrity crush in 'The Voice van Vlaanderen' -
Sam Gooris zijn droom komt uit in 'Expeditie Gooris' -
Netflix deelt officiële teaser van 'Pride and Prejudice'
-
Deelnemers begeven zich op glad ijs in 'De Box' -
'Harry Styles. One Night in Manchester.' op Netflix
-
Kijk de nieuwe Blind Auditions van 'The Voice' -
De Camper van Sven & Anke is vertrokken! -
De kleren maken 'De Mol'… Dan start het nieuwe seizoen! -
'Huis Gemaakt' gaat meteen hard van start -
Ruben Van Gucht opent 'Komen Eten' met een bekentenis -
Grote angst in skilift bij Bockie -
Wie wint de finale van 'Bestemming X'? -
Netflix deelt trailer van 'Jo Nesbo’s Detective Hole' -
Nieuwe Q-podcastreeks '1 to 10 Miles' zet 10 BV’s aan het lopen én praten
Kijktip van de dag

Mira is een jonge alleenstaande moeder, altijd positief en boordevol energie. Ze heeft een fijne job als thuisverpleegster, hechte vrienden en een goede relatie met haar jongste broer. Maar dan krijgt ze nieuws dat inslaat als een bom. Mira besluit om het contact met haar oudste broer te herstellen in een poging het gezin dat er nooit echt één was te herenigen. En zo trekt deze niet-alledaagse en op zijn zachtst gezegd kleurrijke familie voor een weekend naar de Ardennen. Mira wacht een uitdaging om de familiebanden aan te halen.
'J'aime La Vie', film uit 2023 met oa. Jurgen Delnaet, om 20.45 uur op VRT 1.



































