Een emotionele Bart De Wever in 'Stukken van Mensen'

maandag 14 februari 2022
Foto: Play4 - © SBS Belgium 2022

In de tweede aflevering van 'Stukken van Mensen' zijn er opnieuw vier verkopers die een uniek voorwerp in de aanbieding hebben. Eén daarvan is N-VA-voorzitter Bart De Wever en hij heeft een zeldzame, gouden Romeinse munt mee voor de dealers.

Een munt die voor De Wever enorm veel emotionele waarde heeft, want hij zette de muntenverzameling van zijn vader verder: 'Ik kom het stuk met heel veel twijfel verkopen. Toen ik het stuk vanmorgen uit de kluis in de bank ging halen, begon mijn hart toch wel een beetje te breken. Het huilen stond mij nader dan het lachen. En bij elke meter die ik naar hier reed, zonk de moed wat verder in de schoenen om er afstand van te nemen. Het is vooral het verhaal erachter: de connectie met mijn eigen vader die vrij jong gestorven is en natuurlijk die Romeinse geschiedenis … het is mijn dierbaarste stuk.' De opbrengst van de munt schenkt Bart aan een goed doel.



Ken Strijkers uit As heeft een stuk bij dat de dealers doet watertanden: de Di-Faced Tenner van Banksy, een 10 pond biljet met prinses Diana op de voorkant. Banksy bracht in 2004 100.000 biljetten in omloop en nu ligt er eentje bij 'Stukken van Mensen'.

Patrick Engelen uit Geel gaat samenwonen met zijn partner waardoor hij enkele meubelstukken moet wegdoen. Zijn F444-stoel van de iconische designer Pierre Pollin is niet alleen een streling voor oog, maar ook voor het zitvlak.

Ook radiostem en vlogster Linde Merckpoel komt met een familiestuk. Haar grootvader was namelijk een gepassioneerd verzamelaar van kunst en antiek. Zij heeft twee terracotta vazen meegebracht uit zijn collectie. De vazen zijn gemaakt naar de hand van de Franse beeldhouwer Claude Clodion.

'Stukken van Mensen', dinsdag 15 februari om 21.30 uur op Play4.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play logo

Meesters Peter Janssens en Fatima Ahmad staan een man bij die verdacht wordt van de moord op zijn minderjarige zoon. De zoon lag wekenlang levenloos in bed. We volgen ook meester Verjauw. Haar cliënt wordt verdacht van het in de voedselketen brengen van sportpaarden die daarvoor uiteraard niet geschikt zijn.

'Justice For All', om 22.20 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 23:20
    Kunnen we overeenkomen?
    00:07
    Winst joker+ / lotto
  • 23:00
    Wielerclub Wattage
    00:05
    Nachtlus
  • 23:15
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 23:10
    De Box
    00:30
    The Good Doctor
  • 22:50
    Bert Gabriëls - Druk druk druk
    00:20
    Mr. Frank Visser doet uitspraak
  • 22:50
    Law & Order Toronto: Criminal Intent
    23:50
    The Endgame
  • 22:45
    The Debt Collector 2
    00:25
    All New Traffic Cops
  • 23:20
    ER
    00:05
    Suits
  • 23:30
    Nonkel Jef
    00:00
    Are You Being Served?
  • 23:30
    De Tafel van Gert
    00:45
    Komen Eten
  • 23:30
    Fuller House
    00:45
    Neighbours: A New Chapter
  • 23:25
    MacGyver
    00:25
    Pawn Stars
  • 23:25
    A Place in the Sun
    00:35
    Love Island UK
  • 23:15
    C.S.I. New York
    00:10
    The Rookie
  • 23:36
    Car Upd8te
    23:46
    Z-Nieuws
  • 23:35
    Roger
    23:55
    5-voor-12
  • 23:15
    Bon Appetit
    00:15
    Toasted!
  • 22:55
    London Kills
    23:50
    Ripper Street
  • 23:20
    NCIS
    01:05
    First Dates Australia
  • 23:25
    NOS Journaal Laat
    23:50
    Eva
  • 22:45
    De Joodse Raad
    23:40
    Argos
  • 22:55
    Back to reality
    23:45
    De slimste mens