Een emotionele Bart De Wever in 'Stukken van Mensen'

maandag 14 februari 2022
Foto: Play4 - © SBS Belgium 2022

In de tweede aflevering van 'Stukken van Mensen' zijn er opnieuw vier verkopers die een uniek voorwerp in de aanbieding hebben. Eén daarvan is N-VA-voorzitter Bart De Wever en hij heeft een zeldzame, gouden Romeinse munt mee voor de dealers.

Een munt die voor De Wever enorm veel emotionele waarde heeft, want hij zette de muntenverzameling van zijn vader verder: 'Ik kom het stuk met heel veel twijfel verkopen. Toen ik het stuk vanmorgen uit de kluis in de bank ging halen, begon mijn hart toch wel een beetje te breken. Het huilen stond mij nader dan het lachen. En bij elke meter die ik naar hier reed, zonk de moed wat verder in de schoenen om er afstand van te nemen. Het is vooral het verhaal erachter: de connectie met mijn eigen vader die vrij jong gestorven is en natuurlijk die Romeinse geschiedenis … het is mijn dierbaarste stuk.' De opbrengst van de munt schenkt Bart aan een goed doel.



Ken Strijkers uit As heeft een stuk bij dat de dealers doet watertanden: de Di-Faced Tenner van Banksy, een 10 pond biljet met prinses Diana op de voorkant. Banksy bracht in 2004 100.000 biljetten in omloop en nu ligt er eentje bij 'Stukken van Mensen'.

Patrick Engelen uit Geel gaat samenwonen met zijn partner waardoor hij enkele meubelstukken moet wegdoen. Zijn F444-stoel van de iconische designer Pierre Pollin is niet alleen een streling voor oog, maar ook voor het zitvlak.

Ook radiostem en vlogster Linde Merckpoel komt met een familiestuk. Haar grootvader was namelijk een gepassioneerd verzamelaar van kunst en antiek. Zij heeft twee terracotta vazen meegebracht uit zijn collectie. De vazen zijn gemaakt naar de hand van de Franse beeldhouwer Claude Clodion.

'Stukken van Mensen', dinsdag 15 februari om 21.30 uur op Play4.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Kotmadam Sarafian' (VTM)

Barbara Sarafian verwelkomt opnieuw zeven studenten op haar kot in Gent. Wat begint met een onwennige kennismaking, eindigt laat op café. 's Ochtends ontdekt Barbara bovendien een achtste kotgenoot.

'Kotmadam Sarafian', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:25
    Thuis
    20:50
    De Noodcentrale
  • 20:35
    De Afspraak
    21:25
    Drugsdelta
  • 20:15
    VRT NWS journaal met VGT
    21:00
    Time: out
  • 20:40
    Kotmadam Sarafian
    21:45
    Alloo bij de Wegpolitie
  • 20:35
    Overtreders
    21:35
    Kees van der Spek ontmaskert
  • 20:35
    Maid in Manhattan
    22:40
    Snowpiercer
  • 20:35
    Rise of the Planet of the Apes
    22:35
    VTM Docu: Click for Murder
  • 19:55
    24
    20:50
    The Listeners
  • 20:35
    Bex & Blanche
    22:45
    Cheers
  • 20:00
    De Tafel van Gert
    21:15
    Axel Terug Naar Amerika
  • 20:35
    Good American Family
    22:35
    Friends
  • 20:35
    Dead Man Walking
    22:55
    The Ark
  • 20:35
    Het Blok
    21:30
    Blind Gekocht NL
  • 20:30
    Snapped: Killer Couples
    21:25
    World's Most Evil Killers
  • 20:39
    Z-Beurs
    20:52
    20 jaar POM
  • 20:33
    De perfecte badkamer
    20:55
    Lauwers reisrubriek
  • 20:40
    Lekker Messy
    21:05
    Foodies & The City
  • 20:05
    The Chelsea Detective
    21:00
    Death Valley
  • 20:35
    Nine Perfect Strangers
    21:35
    White Collar
  • 20:35
    We zijn er Bijna!
    21:25
    AVROTROS Triviant
  • 20:25
    De Meestergids
    21:10
    Nu te Zien!
  • 20:25
    A Beautiful Mess
    21:20
    Welkom Terug