Een emotionele Bart De Wever in 'Stukken van Mensen'

maandag 14 februari 2022

In de tweede aflevering van 'Stukken van Mensen' zijn er opnieuw vier verkopers die een uniek voorwerp in de aanbieding hebben. Eén daarvan is N-VA-voorzitter Bart De Wever en hij heeft een zeldzame, gouden Romeinse munt mee voor de dealers.

Een munt die voor De Wever enorm veel emotionele waarde heeft, want hij zette de muntenverzameling van zijn vader verder: 'Ik kom het stuk met heel veel twijfel verkopen. Toen ik het stuk vanmorgen uit de kluis in de bank ging halen, begon mijn hart toch wel een beetje te breken. Het huilen stond mij nader dan het lachen. En bij elke meter die ik naar hier reed, zonk de moed wat verder in de schoenen om er afstand van te nemen. Het is vooral het verhaal erachter: de connectie met mijn eigen vader die vrij jong gestorven is en natuurlijk die Romeinse geschiedenis … het is mijn dierbaarste stuk.' De opbrengst van de munt schenkt Bart aan een goed doel.



Ken Strijkers uit As heeft een stuk bij dat de dealers doet watertanden: de Di-Faced Tenner van Banksy, een 10 pond biljet met prinses Diana op de voorkant. Banksy bracht in 2004 100.000 biljetten in omloop en nu ligt er eentje bij 'Stukken van Mensen'.

Patrick Engelen uit Geel gaat samenwonen met zijn partner waardoor hij enkele meubelstukken moet wegdoen. Zijn F444-stoel van de iconische designer Pierre Pollin is niet alleen een streling voor oog, maar ook voor het zitvlak.

Ook radiostem en vlogster Linde Merckpoel komt met een familiestuk. Haar grootvader was namelijk een gepassioneerd verzamelaar van kunst en antiek. Zij heeft twee terracotta vazen meegebracht uit zijn collectie. De vazen zijn gemaakt naar de hand van de Franse beeldhouwer Claude Clodion.

'Stukken van Mensen', dinsdag 15 februari om 21.30 uur op Play4.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Vrederechters' (VTM)

In Lokeren moet vrederechter De Bruyne een vrouw wijzen op haar verplichtingen als verhuurster. Vrederechter Struyf gaat in Tongeren een kijkje nemen in de woning van twee huursters die klagen over een schimmelproblematiek.

'Vrederechters', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 01:00
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 00:20
    Nachtlus
    23:15
    90 minutes
  • 21:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 02:35
    Geen uitzending
    23:55
    De Verraders
  • 01:40
    Geen uitzending
    00:10
    9-1-1
  • 01:30
    Geen uitzending
    00:45
    The Big Bang Theory
  • 01:30
    Geen uitzending
    00:30
    Police Interceptors
  • 23:25
    O Little Christmas Market
    23:55
    Christmas at Holly Lodge
  • 01:05
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 02:20
    Geen uitzending
    01:00
    De Tafel van Ruben
  • 02:30
    Geen uitzending
    01:10
    NCIS: Hawaii
  • 03:10
    Pawn Stars
    01:25
    See No Evil
  • 03:00
    Geen uitzending
    02:00
    A Place in the Sun
  • 02:30
    Geen uitzending
    01:30
    Cold Case
  • 01:08
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 03:42
    Publireportage
    05:55
    Sixties To Six
  • 03:35
    Meat Timon
    01:20
    Winterse Kost
  • 03:10
    Murdoch Mysteries
    01:20
    Scott & Bailey
  • 03:30
    NCIS: Los Angeles
    02:05
    NCIS
  • 03:00
    NOS Amerika Kiest
    01:10
    Pauw & De Wit
  • 01:25
    Nieuwsuur
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 02:55
    Eva
    01:30
    Motorbendes