Dominique Van Malder wikt en weegt in nieuwe podcast met o.a. Margriet Hermans

'Patiënt Dompi: Gewikt & Gewogen', dat is de nieuwe podcast van Dominique Van Malder. Daarin gaat de acteur en televisiemaker verder in op de vierdelige Play4-reeks 'Patiënt Dompi'.
In de eerste aflevering van de podcast op woensdag 7 juni nodigt Dominique zangeres Margriet Hermans uit voor een gesprek. En dat is geen toeval: 'Ik kijk al bijna heel mijn leven op naar Margriet. En ik heb de voorbije jaren heel vaak aan haar gedacht want zo’n 20 jaar geleden was zij één van de eerste bekende mensen die zich heeft laten opereren in de strijd tegen de kilo’s', aldus Dominique.
Dominique Van Malder: 'Zwaarlijvig zijn en u laten opereren, dat is niet simpel en er komt veel bij kijken', vertelt Dominique. 'Praktisch, maar ook mentaal. En daar zit een taboe op, nog altijd. Daarom heb ik er een televisieprogramma over gemaakt, ‘Patiënt Dompi’. En nu dus ook een podcast waarin ik met mensen ga praten. Over mijn verhaal, en over dat van hen.'
'Patiënt Dompi': aflevering 2
'Ik hoop dat ik mijn job verder kan doen in een ander lichaam.'
Op woensdag 7 juni zet Dominique Van Malder zich verder in voor zijn gastric bypass operatie en bezoekt hij opnieuw de klinisch psychologe. Het is van groot belang dat hij niet enkel fysiek, maar ook psychologisch klaar is voor de ingreep. Professor Dr. Yves Van Nieuwenhove legt uit dat de belangrijkste reden om een operatie niet uit te voeren, de mentale gesteldheid van de patiënt is. 'De patiënt moet bereid zijn om zijn eetgewoonten te veranderen. Want de kans dat iemand 5 jaar na de operatie opnieuw significant gewicht aankomt, is ongeveer 20%. Dat komt neer op 1 op 5, en dat vind ik heel veel.'
Ondertussen werkt Dominique gewoon door en staat hij op de set van het familiestuk 'Chasse Patate', waar hij als zes jaar lang de rol speelt van een zwaarlijvige leraar die gepest wordt. Collega-acteur Tom Ternest zal hem binnenkort vervangen en onderging 5 jaar geleden zelf een gastric bypass operatie. Hij is dus de perfecte persoon met wie Dominique zijn twijfels kan bespreken: 'Je kan vermageren als mens, maar wat gebeurt er met mijn job als acteur?' Ook Tom heeft deze situatie ervaren: 'Je zit eerst in een schuifje met 10, 15 mensen die in Vlaanderen als zwaarder worden gezien. En nadien kom je in een schuif terecht met duizenden mensen die minder zwaar zijn.' Dit is ook de twijfel waar Dominique mee worstelt: hij is verliefd op zijn job en kan zich geen leven voorstellen zonder acteren.
Intussen blijf Dominique niet bij de pakken zitten en besluit hij om zijn levensstijl nu al om te gooien: hij wringt zich in zijn koerspakje om te gaan fietsen en incasseert klappen tijdens zijn eerste boksles. Maar dan wordt hij in allerijl bij zijn huisarts verwacht: er is slecht nieuws naar aanleiding van zijn bloedonderzoek…
'Patiënt Dompi: Gewikt & Gewogen', vanaf woensdag 7 juni op GoPlay.be en de reguliere podcastkanalen.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Valerie De Booser verrast dochter Zita met emotioneel optreden in 'JAMES & co'
- Nieuw seizoen 'Geheimen van het Museum' in Kunstmuseum Den Haag
- Kijk vanaf maandag 'House Hunters: Amazing Water Homes' op HGTV
- Deze bekende Vlamingen wagen zich aan de Atlantische Oceaan in het vierde seizoen 'Over de Oceaan'
- 'Alles in orde!' met Danira Boukhriss Terkessidis nieuw op VRT 1
- 21-jarige voetballer riskeert schorsing van drie jaar in 'De Rechtbank'
- 'Focus' duikt in de wereld van de ruimtevaart
- Volg de Olympische Winterspelen bij de NOS
- Comedy Central in februari is de plek waar de winter grappig wordt
- Februari staat in het teken van actie en humor op Cartoonito
- NPO Radio 1 zit boven op de Spelen met 'RadiOlympia'
- Radiozender JOE en NS lanceren exclusieve Singalong Trein met ABBA-tribute
- NPO FunX front row bij iconische concertreeks New Wave
- Belgian Music Matters: DAAN, Portland, High Hi, ‘t Hof van Commerce en Das Pop kapen de avond van Willy
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' vanuit de kantine van FC Aalsmeer
Multimedia SPOTLIGHT
-
'Potverdikke, wie smijten ze hier binnen?' -
'Becoming Meewis' vanaf 1 februari nieuw op njam! -
Eerste bommetje in 'Konvooi' -
Dit is de jury van 'So You Think You Can Dance' -
Het nieuwe seizoen van 'The Voice van Vlaanderen' komt eraan! -
'Help, Mijn Man Is Klusser' nieuw op VTM 2 -
Maakt Kurt Rogiers de overstap naar Play? -
De Jordy kaapt wekelijks de Q-Foute Radio -
Kijk naar het leven van Tanja Dexters op Streamz -
Kijk nu de trailer van 'The Wrecking Crew' -
Komt 'grapje' van 'Bestemming X'-kandidaat hem duur te staan? -
Koen Wauters en Wesley Sonck presenteren 'De Box' -
K3 eert Karen, Kristel en Kathleen tijdens de Kastaars -
'Stukken Van Mensen' viert feest in het KMSKA -
De Lach van JOE is geraden! -
Jens Dendoncker maakt acteerdebuut als hofnar Diederik in 'ZOT!' -
Kijk 'Heated Rivalry' vanaf vrijdag op HBO Max -
'Loena Hendrickx - Chasing Grace' nu te bekijken op VTM GO -
Peter Van de Veire openhartig in 'Maison Verhulst' -
'A Knight of the Seven Kingdoms' vanaf maandag te streamen op HBO Max -
Zelfs de bus heeft twee gezichten in 'Bestemming X' -
Even slikken voor Bart Appeltans in 'Een Echte Job' -
Verdubbel je jaarloon in 60 seconden! -
Zijn Q-gezichten Gerben Tuerlinckx en Clémentine Caron 'Twins?!' -
Disney+ onthult teaser voor tweede seizoen van 'Paradise' -
Derde seizoen van 'Euphoria' binnenkort op HBO Max -
Eric Goens laat professionele huurmoordenaar aan het woord -
Exclusieve kijk achter de schermen van BK-winst Thibau Nys -
'De Tafel van Gert' is terug vanaf 19 januari -
Aster Nzeyimana bekent: 'Bestemming X' blijft in België
Kijktip van de dag

Bij de familie Brantegem uit Aalst hebben de spullen, en dan vooral het speelgoed, het huis overgenomen. Omdat elk gezinslid een 'labeltje' heeft, slagen ze er zelf niet in om de orde en het overzicht in huis te bewaren. De confrontatie met de spullen in de loods zorgt voor een rollercoaster aan emoties, terwijl in huis alles in het werk wordt gesteld om het gezin de juiste handvatten te bieden om de uitdagingen die leven met een label met zich meebrengt, zo verteerbaar mogelijk te maken.
'Alles In Orde!', om 20.50 uur op VRT 1.



































