Dominique Van Malder wikt en weegt in nieuwe podcast met o.a. Margriet Hermans

'Patiënt Dompi: Gewikt & Gewogen', dat is de nieuwe podcast van Dominique Van Malder. Daarin gaat de acteur en televisiemaker verder in op de vierdelige Play4-reeks 'Patiënt Dompi'.
In de eerste aflevering van de podcast op woensdag 7 juni nodigt Dominique zangeres Margriet Hermans uit voor een gesprek. En dat is geen toeval: 'Ik kijk al bijna heel mijn leven op naar Margriet. En ik heb de voorbije jaren heel vaak aan haar gedacht want zo’n 20 jaar geleden was zij één van de eerste bekende mensen die zich heeft laten opereren in de strijd tegen de kilo’s', aldus Dominique.
Dominique Van Malder: 'Zwaarlijvig zijn en u laten opereren, dat is niet simpel en er komt veel bij kijken', vertelt Dominique. 'Praktisch, maar ook mentaal. En daar zit een taboe op, nog altijd. Daarom heb ik er een televisieprogramma over gemaakt, ‘Patiënt Dompi’. En nu dus ook een podcast waarin ik met mensen ga praten. Over mijn verhaal, en over dat van hen.'
'Patiënt Dompi': aflevering 2
'Ik hoop dat ik mijn job verder kan doen in een ander lichaam.'
Op woensdag 7 juni zet Dominique Van Malder zich verder in voor zijn gastric bypass operatie en bezoekt hij opnieuw de klinisch psychologe. Het is van groot belang dat hij niet enkel fysiek, maar ook psychologisch klaar is voor de ingreep. Professor Dr. Yves Van Nieuwenhove legt uit dat de belangrijkste reden om een operatie niet uit te voeren, de mentale gesteldheid van de patiënt is. 'De patiënt moet bereid zijn om zijn eetgewoonten te veranderen. Want de kans dat iemand 5 jaar na de operatie opnieuw significant gewicht aankomt, is ongeveer 20%. Dat komt neer op 1 op 5, en dat vind ik heel veel.'
Ondertussen werkt Dominique gewoon door en staat hij op de set van het familiestuk 'Chasse Patate', waar hij als zes jaar lang de rol speelt van een zwaarlijvige leraar die gepest wordt. Collega-acteur Tom Ternest zal hem binnenkort vervangen en onderging 5 jaar geleden zelf een gastric bypass operatie. Hij is dus de perfecte persoon met wie Dominique zijn twijfels kan bespreken: 'Je kan vermageren als mens, maar wat gebeurt er met mijn job als acteur?' Ook Tom heeft deze situatie ervaren: 'Je zit eerst in een schuifje met 10, 15 mensen die in Vlaanderen als zwaarder worden gezien. En nadien kom je in een schuif terecht met duizenden mensen die minder zwaar zijn.' Dit is ook de twijfel waar Dominique mee worstelt: hij is verliefd op zijn job en kan zich geen leven voorstellen zonder acteren.
Intussen blijf Dominique niet bij de pakken zitten en besluit hij om zijn levensstijl nu al om te gooien: hij wringt zich in zijn koerspakje om te gaan fietsen en incasseert klappen tijdens zijn eerste boksles. Maar dan wordt hij in allerijl bij zijn huisarts verwacht: er is slecht nieuws naar aanleiding van zijn bloedonderzoek…
'Patiënt Dompi: Gewikt & Gewogen', vanaf woensdag 7 juni op GoPlay.be en de reguliere podcastkanalen.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Kijkcijferhit 'Rust en Vreugd' krijgt een tweede seizoen
- Derde seizoen van 'Nonkels' breekt eigen records en wordt opnieuw best bekeken fictiereeks van het jaar op Streamz
- Yvon Jaspers verkent de vragen achter Parkinson in tweeluik: 'De boer, de broer, de zus en de ziekte'
- Omroep WNL blij met erkenning voor talent Frank van Leeuwen
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Vlaanderen
- 'De Verblijfsvergunning' volgt Russisch homostel tijdens jarenlange asielprocedure
- 'Vroege Vogels' is zondag in het Solleveld
- Asielminister Bart van den Brink bij Rick Nieman in 'WNL Op Zondag'
- Dit zie je deze week in 'Florentina'
- Dit zie je deze week in 'Thuis'
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Luistercijfers: JOE grote winnaar met beste maandscore ooit
- Qmusic viert 25ste verjaardag met spectaculair lichtfestival in Mechelen
- KRO-NCRV Radioschool zoekt nieuw radiotalent voor 2027
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag live vanuit Renkum
Multimedia SPOTLIGHT
-
'Nonkels 3' breekt records op Streamz -
Kijk nu de trailer van 'The Altruists' -
Kijk nu de beklijvende trailer van 'Breendonk' -
Netflix onthult trailer van 'Black Doves' seizoen 2 -
'Welkom, bienvenue Chez Dean! Enfin: chez moi!' -
Emotionele Axel Daeseleire breekt bij afscheid revalidatiecentrum -
Dan Karaty krijgt het zwaar te verduren in 'Got Talent'
-
Netflix deelt officiële teaser van 'Steps' -
Bekroonde coming-of-agefilm 'Skiff' komt naar Streamz -
Ontdek hier de 'Patattensmoothie'! -
Kijk de nieuwe serie 'Coven Academy' op Disney+ -
Outfit Francesco Planckaert mikpunt van spot in 'De Slimste Mens' -
Zondag gaat het hard tegen hard in 'De Verraders' -
Een 'verschrikkelijke fout' in 'Mijn Restaurant' -
Zingende kok blaast jury omver in 'Got Talent'
-
'Kotmadam Sergeant' en studenten maken zich klaar voor de Foute Party -
Marc Coucke heeft opvallend advies voor duo in 'Mijn Restaurant' -
Regi en Linda blikken terug op 30 jaar Milk Inc. -
Vrachtwagenchauffeur onder vuur genomen in 'Real Life Patsers' -
'Verboden te Lachen' met Peter Van den Begin nieuw op Streamz -
Axel Daeseleire spreekt met de 'meest gehate familie van Amerika' -
Margriet en Celien Hermans keren terug naar de operatiekamer -
Mattias' papa niet onder de indruk van kersverse schoondochter -
Karen Damen krijgt opvallende 'K2 Zoekt K3'-reünie in 'Got Talent'
-
Farzad getuigt in 'Kotmadam Sergeant' over discriminatie -
Kom in actie voor De Warmste Week! -
De groep valt uiteen in 'De Verraders' -
Erik Van Looy trapt nieuw seizoen 'De Slimste Mens ter Wereld' op gang -
Paniek bij Karen Damen in 'Got Talent' -
Kijk nu 'Toy Story 5' op Disney+
Kijktip van de dag

Badia, Junes en Volt proberen hun verleden achter zich te laten, maar de Antwerpse onderwereld laat hen niet los. Adamo groeit uit tot een machtige speler in de drugswereld. Zijn vrienden moeten kiezen: blijven ze hem trouw of kiezen ze voor veiligheid?
'Patsers', film uit 2025 met oa. Matteo Simoni, om 20.40 uur op VTM.



































