De zoektocht gaat verder in 'Cold Case: Wie heeft Sally Vermoord?'

In deze derde aflevering van 'Cold Case' is Vlaanderens meest gerespecteerde rechter en voormalig assisenvoorzitter Edwin Van Fraechem hard voor de onderzoekers die de moord op Sally Van Hecke onderzochten.
'Recht heb je niet, recht moet je krijgen. En dat hangt af van de mensen die je moeten beoordelen.'
Samen met journalisten Karel Lattrez en Kurt Wertelaers neemt de voormalige assisenrechter het onderzoek naar de moord op Sally Van Hecke onder de loep. Zijn conclusie is bikkelhard voor de speurders: 'Er wordt soms meer aandacht besteed aan een verkeersovertreding dan aan de moord op een heroïnehoertje. Spijtig.'
Sally Van Hecke, een 20-jarige vrouw die in de zomer van 1996 dood werd teruggevonden op het Sint-Annastrand op Linkeroever. Ze was de nacht van de moord ingestapt bij een klant, in een opvallende Amerikaanse oldtimer. Die oldtimer en die klant werden nooit gevonden en het dossier werd afgesloten.
Waarom zijn bepaalde sporen niet verder onderzocht? Waarom is de handel en wandel van een initiële verdachte nooit terdege nagetrokken? In 2017 stapt Kurt Wertelaers met een piste naar het gerecht. Zou het de gekende seriemoordenaar Claudy Pierret geweest kunnen zijn?
Wertelaers heeft naar eigen zeggen enkele elementen gevonden die wel eens in die richting kunnen wijzen. 'Drie jaar na de moord, in 1999, heb je minstens vijf cruciale momenten waarop de naam van Pierret in het dossier had moéten opduiken', stelt hij. 'Er was dat jaar een prostituee die hem herkende in het VTM-opsporingsprogramma 'Oproep 2020'. Er was een huiszoeking bij zijn vriend, Sven Bergunde, op een terrein in Koewacht waar een blauwe oldtimer stond. Er was een profielanalyse over de moordenaar van Sally die Claudy Pierret op het lijf is geschreven. En er is de gerechtelijke politie van Aalst die tot twéé keer toe de collega’s in Antwerpen contacteert om te vragen of ze al eens aan Claudy Pierret hebben gedacht als mogelijke dader.' Ondanks al deze elementen begraven de Antwerpse speurders de piste-Pierret definitief.
In deze aflevering van 'Cold Case' reconstrueren onderzoeksjournalisten Kurt Wertelaers en Karel Lattrez stap voor stap de elementen die in 2017 tot de heropening van het afgesloten moordonderzoek hebben geleid. De twee journalisten trokken ook naar het Amerikaanse Arizona en spraken daar met de bevoorrechte getuige Sven Bergunde. Bergunde is de man die jarenlang in Koewacht op eenzelfde terrein woonde met seriemoordenaar Claudy Pierret. In het interview dat de onderzoeksjournalisten met hem hadden doet hij wel een héél opmerkelijke uitspraak.
In 'Cold Case' is de kijker 5 weken lang een bevoorrechte getuige. Vaak op het puntje van de stoel, balancerend tussen woede, opluchting en verbijstering.
'Cold Case: Wie heeft Sally Vermoord?', donderdag 21 februari om 21.45 uur bij VTM.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Dit zijn de winnaars van de Kastaars 2025!
- Dit zie je tot de zomer bij The HISTORY Channel en Crime+Investigation
- Maandag zie je aflevering 6000 van 'Thuis'
- Zo volg je de vierde editie van de Kastaars op radio en tv
- VTM zoekt publiek voor nieuw seizoen 'So You Think You Can Dance'
- Twee programma’s over Holocaustherdenking 2026
- EO zendt landelijke startdienst Week van gebed uit
- '3 Op Reis' met de trein van Wenen naar Amsterdam
- Dit zie je zondag in 'Tussen Kunst en Kitsch'
- Elodie Gabias viert haar verjaardag onderweg in 'De Columbus'
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag live vanuit Hengelo
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- 'FM Op 5' zaterdag over troubadour Ad de Laat
- De Lach van JOE is Tessa Wullaert! Sofie uit Harelbeke wint 6.400 euro
Multimedia SPOTLIGHT
-
K3 eert Karen, Kristel en Kathleen tijdens de Kastaars -
'Stukken Van Mensen' viert feest in het KMSKA -
De Lach van JOE is geraden! -
Jens Dendoncker maakt acteerdebuut als hofnar Diederik in 'ZOT!' -
Kijk 'Heated Rivalry' vanaf vrijdag op HBO Max -
'Loena Hendrickx - Chasing Grace' nu te bekijken op VTM GO -
Peter Van de Veire openhartig in 'Maison Verhulst' -
'A Knight of the Seven Kingdoms' vanaf maandag te streamen op HBO Max -
Zelfs de bus heeft twee gezichten in 'Bestemming X' -
Even slikken voor Bart Appeltans in 'Een Echte Job' -
Verdubbel je jaarloon in 60 seconden! -
Zijn Q-gezichten Gerben Tuerlinckx en Clémentine Caron 'Twins?!' -
Disney+ onthult teaser voor tweede seizoen van 'Paradise' -
Derde seizoen van 'Euphoria' binnenkort op HBO Max -
Eric Goens laat professionele huurmoordenaar aan het woord -
Exclusieve kijk achter de schermen van BK-winst Thibau Nys -
'De Tafel van Gert' is terug vanaf 19 januari -
Aster Nzeyimana bekent: 'Bestemming X' blijft in België -
Kijk dit voorjaar naar het laatste seizoen van 'The Boys' op Prime Video -
Kijk het nieuwe seizoen van 'Industry' op HBO Max -
Frustraties steken de kop op in 'Bestemming X' -
Kijk de eerste beelden van 'De Twaalf: De Botoxmoorden' -
Tante Rita keert terug in de midseizoensfinale van 'Familie' -
Dit zie je in 2026 op Netflix
-
Kijk de eerste beelden van de nieuwe fictiereeks 'All in' -
Netflix deelt de officiële trailer van 'Agatha Christie’s Seven Dials' -
Ontdek de eerste beelden van 'Juliet' seizoen 2 -
'Welkom Aan Boord' vliegt weer uit! -
Netflix kondigt zesde seizoen 'Emily in Paris' aan -
Netflix lost trailer van 'The Rip' met Ben Affleck en Matt Damon
Kijktip van de dag

De zes kandidaten brengen de nacht door in een afgelegen schuur, maar slapen is allesbehalve vanzelfsprekend. Er valt namelijk iets belangrijks te verdienen. De volgende dag wacht een spectaculaire uitdaging. Wie zal ontsnappen aan de volgende exit?
'Bestemming X', om 19.55 uur op VTM.



































