De zeilers zetten zich schrap voor een squall: 'Als we gaan, dan gaan we samen!'

zaterdag 23 november 2024
Foto: Play4 - © Play Media 2024

De sfeer aan boord van de Initials BB is ondertussen niet meer stuk te krijgen. De zeilers kwamen al talloze walvissen tegen, kregen een uniek bezoek van vier nieuwsgierige orka's en namen zelfs al een duik in de Atlantische Oceaan met een diepte van zo'n 5.000 meter onder hun voeten.

En ook in aflevering zes bereikt de bemanning een nieuwe mijlpaal. De zeilers tellen samen af naar het moment waarop ze nog exact 1.000 zeemijl voor de boeg hebben. En alsof de ontlading niet groot genoeg is, haalt kapitein Sigrid een flesje bubbels boven om te klinken op hun afgelegde traject. Maar niet veel later zien co-schipper Willem en weervrouw Kat de bui al hangen in de verte, letterlijk dan.


'Zie je die regenzuil daar hangen, dat is een squal'", merkt Willem op. Squalls zijn mini-regenstormen die heel onverwachts opduiken en hard tekeer kunnen gaan. Windsnelheden van 200 kilometer per uur zijn zeker niet uitgesloten. 'In een mum van tijd verandert de omgeving compleet', zegt Kat. 'Het wordt donker, de wind giert, de golven schuimen en de regen valt met bakken uit de lucht.' En ook Steven ziet dat niet iedereen er gerust in is: 'Je ziet de dreiging van die buien op je afkomen en je kan die niet ontlopen want ze gaan sneller dan de boot. Je merkte dat er wat onrust was bij een aantal medezeilers of we dit wel zouden aankunnen.' En terwijl zet Jeroom zich schrap tussen Clara en Kat: 'Als we gaan, dan gaan we samen!'

'Over De Oceaan', zondag 24 november om 19.55 uur op Play4 en GoPlay.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Pak Alles Wat Je Kan' (VTM/VTM GO)

Linda zingt zich van de markt naar TikTok terwijl ze blijft vechten tegen pech en vermoeidheid. Dj Youri geniet intussen van zijn bekendheid in Kortrijk, maar mist soms echte connecties. Welke droom dreigt als eerste te ontsporen?

'Pak alles wat je kan - Een Kamping Kitsch Club documentaire', om 22.55 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 15:20
    Sporza: Tour de France Femmes 2026
    17:50
    Clips
  • 13:00
    Zomerbeelden
    16:00
    Radio 1: Sporza Tour
  • 15:35
    Aap, Poot, Pies
    15:45
    Saïd & Anna
  • 15:10
    NYPD Blue
    16:05
    America's Funniest Home Videos
  • 15:40
    Achter gesloten deuren
    16:30
    Hell's Kitchen USA
  • 15:15
    The Dilemma
    17:15
    The Good Doctor
  • 15:10
    Stargate SG-1
    16:05
    Xena: Warrior Princess
  • 15:30
    Matlock
    16:30
    Suits
  • 15:15
    Geen uitzending
    15:50
    Joe
  • 15:05
    Oogappels
    16:05
    Lang Leve de Liefde
  • 15:20
    Best Medicine
    16:15
    Grey's Anatomy
  • 15:30
    Pawn Stars
    16:30
    Two and a Half Men
  • 15:25
    Property Brothers
    16:20
    Come Dine with Me: The Professionals
  • 15:20
    Death of the Party
    16:10
    World's Most Evil Killers
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 15:30
    De perfecte vloerbekleding
    15:55
    Sorry Music Classics
  • 15:10
    Open Vuur
    16:05
    De Garde van Gert
  • 15:15
    Murdoch Mysteries
    16:10
    The Madame Blanc Mysteries
  • 15:10
    Burn Notice
    16:55
    Below Deck Sailing Yacht
  • 15:20
    NOS Tour de France Femmes 2026
    18:00
    NOS Journaal 18.00 uur
  • 15:20
    Jongstof
    16:00
    NOS Journaal
  • 15:15
    Jonja
    16:40
    Klaas Kan Alles Kort