De zeilers zetten zich schrap voor een squall: 'Als we gaan, dan gaan we samen!'

zaterdag 23 november 2024
Foto: Play4 - © Play Media 2024

De sfeer aan boord van de Initials BB is ondertussen niet meer stuk te krijgen. De zeilers kwamen al talloze walvissen tegen, kregen een uniek bezoek van vier nieuwsgierige orka's en namen zelfs al een duik in de Atlantische Oceaan met een diepte van zo'n 5.000 meter onder hun voeten.

En ook in aflevering zes bereikt de bemanning een nieuwe mijlpaal. De zeilers tellen samen af naar het moment waarop ze nog exact 1.000 zeemijl voor de boeg hebben. En alsof de ontlading niet groot genoeg is, haalt kapitein Sigrid een flesje bubbels boven om te klinken op hun afgelegde traject. Maar niet veel later zien co-schipper Willem en weervrouw Kat de bui al hangen in de verte, letterlijk dan.


'Zie je die regenzuil daar hangen, dat is een squal'", merkt Willem op. Squalls zijn mini-regenstormen die heel onverwachts opduiken en hard tekeer kunnen gaan. Windsnelheden van 200 kilometer per uur zijn zeker niet uitgesloten. 'In een mum van tijd verandert de omgeving compleet', zegt Kat. 'Het wordt donker, de wind giert, de golven schuimen en de regen valt met bakken uit de lucht.' En ook Steven ziet dat niet iedereen er gerust in is: 'Je ziet de dreiging van die buien op je afkomen en je kan die niet ontlopen want ze gaan sneller dan de boot. Je merkte dat er wat onrust was bij een aantal medezeilers of we dit wel zouden aankunnen.' En terwijl zet Jeroom zich schrap tussen Clara en Kat: 'Als we gaan, dan gaan we samen!'

'Over De Oceaan', zondag 24 november om 19.55 uur op Play4 en GoPlay.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Sporza logo 2026

Liveverslag van de tweede kwartfinale tussen Spanje en België op het WK voetbal in de VS, Mexico en Canada, vanuit het Los Angeles Stadium in Inglewood, Californië in de VS. Commentaar: Filip Joos. Presentatie: Ruben Van Gucht. Studiogasten: Imke Courtois, Wesley Sonck en Steven Defour. (verlengingen en strafschoppen mogelijk).

'Sporza: FIFA WK voetbal 2026: Spanje-België', om 20.15 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 14:19
    Sporza: Ronde van Frankrijk 2026
    17:55
    Clips
  • 13:00
    Radio 1: Sporza Tour
    17:45
    Stanley Tucci: Searching for Italy
  • 16:25
    Sisters
    16:35
    Kratts in het wild
  • 15:30
    The Good Doctor
    16:30
    Sara
  • 15:50
    My Kitchen Rules New Zealand
    17:10
    Blind Getrouwd Nieuw-Zeeland
  • 15:15
    Friends With Benefits
    17:15
    9-1-1
  • 16:25
    Cheers
    16:55
    Stargate SG-1
  • 15:40
    Matlock
    16:35
    Suits
  • 16:15
    Wat nu weer?
    16:50
    SOS Piet
  • 16:10
    Lang Leve de Liefde
    16:40
    De Moeite Waard?!
  • 16:15
    This Is Us
    17:00
    Manifest
  • 16:05
    Pawn Stars
    16:35
    Two and a Half Men
  • 15:40
    Property Brothers
    16:35
    Come Dine with Me: The Professionals
  • 16:00
    World's Most Evil Killers
  • 15:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 16:26
    Het perfecte terras
    17:09
    Hallo Roger
  • 16:20
    Open Vuur
    17:10
    BBQ Vanavond?!
  • 15:50
    The Doctor Blake Mysteries
    17:00
    Death in Paradise
  • 16:10
    American Housewife
    17:00
    Below Deck
  • 14:20
    NOS Tour de France 2026
    18:00
    NOS Journaal 18.00 uur
  • 16:20
    BinnensteBuiten
    16:54
    Politieke Partijen
  • 16:20
    Agent Binky
    16:30
    Grizzy en de Lemmingen