De schooltijd van Alexander De Croo in 'Later Als Ik Groot Ben'

maandag 15 maart 2021

Later als ik groot ben... word ik eerste minister. Alexander De Croo had het als kind nooit gedacht. 'Geen seconde. Nooit.' Dat zijn schooltijd op 1 jaar en 10 maanden wel erg vroeg begon, dankt hij aan vader Herman.

'Hij had als minister van Onderwijs de regel ingevoerd dat kinderen vanaf 2,5 jaar naar school mochten. Ik was het voorbeeld van zijn beleid. Maar dit was echt wel extreem', lacht de eerste minister. In 'Later Als Ik Groot Ben' duikt Eric Goens de kinderjaren in van een 'introverte dromer' die al eens durfde te spieken of huiswerk overschrijven. 'De conclusie van elk oudercontact was als een echo: 'Goed, maar kan beter.'', aldus De Croo.


In de basisschool in Brakel nodigt Eric ook meester Moulart van Zedenleer, jeugdvrienden Jürgen en Patrick en zus Ariane uit voor een trip down memory lane. Broer en zus waren door de drukke jobs van hun ouders al snel op elkaar aangewezen. 'In Brakel vielen de spotlights op mij door de familienaam die ik had', vertelt De Croo. 'Ik vond dat niet plezant en zou toen alles gedaan hebben om niet continu in het middelpunt van de belangstelling te staan. Als mensen mij vroegen wie ik was, zei ik altijd: Alexander.' Voor de afwezigheid van vader Herman had het gezin een creatieve oplossing. 'De truc was dat wij relatief vroeg in bed werden gestoken. Om 23.00 kwam hij thuis en werden we in pyjama terug aan tafel gezet. We zaten even bij hem en gingen daarna weer slapen. Een leerkracht zei ooit: 'Dat is kindermishandeling'. Ik denk het niet. Mijn ouders waren daar wel creatief in.'

Ook al was vader Herman De Croo vaak uithuizig, de communicatie hield op een bijzondere manier stand. 'Via zijn dictafoon. Hij had toen een half leger van mensen achter zich die al die teksten uittypten. Vanaf zeer jonge leeftijd kreeg ik papieren waarop stond: 'Nota aan Alexander'. Twee weken later kreeg ik dan een nieuwe nota met de vraag waarom ik niets met die nota had gedaan. Dat was een onwaarschijnlijk efficiënt systeem. Mijn vader heeft Outlook uitgevonden', lacht De Croo.


Rond de rapporten uit zijn kindertijd hangt een waas van mysterie. Eric kon er haast geen enkel terugvinden. 'Mijn mama bekeek die rapporten en legde ze dan op het bureau van papa', herinnert zus Ariane zich nog. 'Hij verhuisde veel papierwerk van Brakel naar Brussel, waardoor de rapporten verloren raakten. In het beste geval zitten ze ergens in een kabinet in een schuif.' Stil wordt het wanneer Ariane toegeeft dat ze het best moeilijk heeft met het premierschap van haar broer. 'Dat gaat hij nu voor het eerst horen', klinkt het. 'Die 30ste september dacht ik: ik moet hem afgeven. Papa heb ik altijd moeten delen, maar mijn broer... dat steekt wel. Het besef dat hij meer tijd zou doorbrengen met de problemen van het land dan met ons. Ik ben blij voor hem, maar vind het niet zo leuk.'

Op het einde van zijn schooldag ontsnapt ook de eerste minister niet aan een les Lichamelijke Opvoeding en het ondertussen befaamde 'Later Als Ik Groot Ben'-proefwerk. '76/100...Dat is: 'Het kan beter'. De cirkel is rond.'

'Later Als Ik Groot Ben', dinsdag 16 maart om 20.40 uur bij VTM.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Congé Payé' met Ruben Van Gucht op VTM GO

Tijdens de ontknoping van de Tour de France gaat Ruben Van Gucht een week op congé in het zuiden van Frankrijk. Samen met Mark Uytterhoeven, Tom Boonen, Jan Bakelants en Dirk De Wolf geniet hij tijdens de ultieme boys trip volop van la douce France.

'Congé Payé', om 22.45 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:50
    Sporza: Ronde van Frankrijk 2026
    18:00
    Clips
  • 13:00
    Radio 1: Sporza Tour
    17:25
    Afghan Women
  • 15:15
    Sarah: Sokpop en de klanken
    15:20
    Mojo Wisseltop
  • 15:00
    NYPD Blue
    15:50
    America's Funniest Home Videos
  • 14:55
    Achter gesloten deuren
    15:40
    Hell's Kitchen USA
  • 15:05
    The Goldbergs
    15:30
    Don't Let Him Find You
  • 15:10
    All New Traffic Cops
    16:00
    Xena: Warrior Princess
  • 08:55
    Geen uitzending
    16:05
    Matlock
  • 10:00
    Joe
    15:20
    Geen uitzending
  • 15:00
    Komen Eten bij Celebrity MasterChef Vlaanderen
    16:00
    Oogappels
  • 15:10
    Dirty John
    16:10
    Grey's Anatomy
  • 14:45
    Ice Airport Alaska
    15:45
    Pawn Stars
  • 15:05
    Property Brothers
    16:00
    Come Dine with Me: The Professionals
  • 14:50
    Death of the Party
    15:40
    World's Most Evil Killers
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 15:08
    Red de meubelen
    15:55
    Sorry Music Classics
  • 15:15
    Taste of Australia met Hayden Quinn
    15:45
    De Dagschotel
  • 14:55
    Murdoch Mysteries
    15:50
    The Doctor Blake Mysteries
  • 14:30
    Law & Order: Special Victims Unit
    15:25
    Burn Notice
  • 12:30
    NOS Tour de France 2026
    18:00
    NOS Journaal 18.00 uur
  • 15:00
    NOS Journaal
    15:20
    Art Dept
  • 15:15
    Grizzy en de Lemmingen
    15:25
    Loenatik, te gek!