Barbara Sarafian verkoopt stukje familiegeschiedenis in 'Stukken van Mensen': een brief van Roger Raveel

zondag 28 februari 2021

'Ik kom hier met een klein, bang hartje, want deze brief heeft zoveel lagen, zoveel invloeden in mijn leven.' In de vijfde aflevering van' Stukken van Mensen' krijgen de dealers een echt pièce unique voorgeschoteld van actrice Barbara Sarafian: een brief geschreven door kunstschilder en beeldhouwer Roger Raveel.

En het is niet zomaar een brief, want de brief is gericht aan haar stiefvader Emiel en beschrijft de plannen voor een nieuw werk. 'In de brief staat een plan voor een beeld. Mijn stiefvader zou hem bakstenen leveren van een verbouwing van een schuur die mijn ouders hebben gerenoveerd in Waasmunster', vertelt Barbara. 'Deze brief heeft zoveel lagen, zoveel invloeden in mijn leven: mijn stiefvader die overleden is, het romantische verhaal tussen mijn ouders, het huis in Waasmunster. Dat is een zwaar pak, dus ik kom hier met een heel klein, bang hartje.'



En wanneer ze haar stuk gaat voorstellen, kunnen de dealers hun oren niet geloven: 'Ik had als kind boven mijn bed een schilderij van Raveel hangen. Ik kende daar de waarde niet van. Ik vond die witte achtergrond nogal wit, dus ik ben daar zelf beginnen op tekenen (lacht).' Gelukkig komt ze dat stuk alvast niet verkopen.

Johan uit Grobbendonk kocht onlangs een schilderij van de Nederlandse kunstenares Jacqueline de Jong voor een zacht prijsje: 500 euro. Maar zijn vrouw ziet het absoluut niet graag en dus komt hij het verkopen. De Jong staat bekend om haar wilde en flamboyante stijl. Haar schilderijen zijn onvoorspelbaar en tegendraads. Johans vrouw toont geen interesse, maar dat maken de dealers meer dan goed. Vroege werken van de Jong zijn namelijk eerder zeldzaam en daarbovenop wil de kunstaneres zelf -ondertussen 81 jaar- het kunstwerk opnieuw voor zichzelf kopen voor zo’n 12.000 euro ... Johan ziet het groots en hoopt er nog 20.000 euro van te maken, wat wel enorm veel winst zou betekenen.

Sander uit Balen is taxidermist en dierenverzorger. Hij heeft een bijzonder object in de aanbieding: het skelet van een cheeta. Een jachtluipaard is een beschermde diersoort, dus zijn er speciale papieren nodig om dit skelet te mogen kopen en verkopen: 'Ik werk in Pakawi Park, wat vroeger de Olmense Zoo was. Daar is het dier in 2010 overleden. Ik ben zelf taxidermist en ik heb de huid opgezet en het skelet in elkaar gezet.'

Dimitri is de laatste verkoper en een enorm grote fan van het programma. Hij pakt uit met een art card van Christo, een kunstkaart met de impressie van 'The Gates' in New York in 2005.

'Stukken van Mensen', maandag 1 maart om 21.35 uur op Play4.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play logo

Het is 1976. De zomer is heet en zwoel. Ondertussen draait het terras van café De sportvriend op volle toeren. Willy baat dat café al jaren uit, samen met zijn middelste zoon Achiel. Zijn oudste zoon Arthur is vooral bezig met muziek en probeert door te breken met zijn rockbandje. Maar Willy's hoop is vooral gevestigd op zijn jongste zoon en oogappel Albert. Hij zou dit jaar de kermiskoers wel eens kunnen winnen. Maar dan komt de mysterieuze Barbara in het dorp wonen.

'Vergeet Barbara', om 20.00 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:30
    Sporza: Veldrijden
    07:00
    De week van Karrewiet met VGT
  • 07:00
    De Tijdloze Countdown
    23:50
    Nachtlus
  • 16:05
    Draken: Rijders van Berk
    06:00
    Tik Tak
  • 15:00
    2050
    07:00
    LEGO Friends: The Next Chapter
  • 13:30
    WK Darts 2026
    02:30
    Geen uitzending
  • 15:25
    Last Christmas
    06:00
    Qmusic
  • 16:05
    The Golden Girls
    07:00
    Willy
  • 16:10
    Everything Christmas
    05:30
    The Santa Class
  • 15:50
    Geen uitzending
    00:25
    The X-Files
  • 15:30
    Blind Gekocht
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 15:50
    C.S.I. New York
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 16:00
    Two and a Half Men
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 15:25
    Rodeo Christmas Romance
    06:55
    De Eregast
  • 15:45
    Cold Justice
    05:00
    Play kerst haardvuur 2025
  • 16:12
    Trends Talk
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 16:11
    Mijn tuin
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 16:00
    Bon Appetit
    06:40
    Chris Cooks Cymru
  • 15:20
    Grantchester
    01:20
    London Kills
  • 15:50
    Law & Order: Organized Crime
    06:45
    Shipping Wars
  • 16:10
    NOS Sport: OKT Schaatsen
    07:00
    NOS Journaal 07.00 uur
  • 16:00
    Zentijd
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 15:30
    Zappbios: Bert verpest alles
    07:00
    Sneeuwpret